توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384293
هوا خنک‌تر می‌شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا خنک‌ترین هوا را طی ۱۰ روز آینده در کشور شاهد خواهیم بود. وزش باد و گرد و خاک در سه روز آینده برای شرق کشور پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد اصغری با اشاره به میانگین دمای مراکز استان‌ها در ۱۰ روز آینده افزود: شب‌های خنک و روزهای گرم در هفته آینده برای آب و هوای کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: همچنین رگبار در ارتفاعات مرز بین تهران، ‌البرز و مازندران مخصوصا در ساعات بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی گفت: ارتفاعات مرکزی و جنوبی زاگرس و جنوب فارس نیز در ساعات بعدازظهر شاهد بارش باران خواهند بود.

وی افزود: وزش باد و گرد و خاک در سه روز آینده برای شرق کشور پیش بینی می شود.

اصغری با اشاره به سفرهای تابستانی مخصوصا در نیمه دوم هفته خاطرنشان کرد: در مشهد پدیده‌ای خاصی پیش‌بینی نمی‌شود و فردا خنک‌ترین روز در ۱۰ روز آینده در این شهر خواهد بود.

وی پدیده قالب در استان کرمان را وزش باد و گردو خاک اعلام کرد و گفت: بندر عباس روزهای شرجی را پیش رو دارد.

اصغری افزود: اهواز و شمال خوزستان نیز جز گرمترین مناطق در ۱۰ روز آینده در کشور خواهد بود. وی گفت: برای تبریز نیز افزایش ابر و احتمال بارش باران پیش بینی می شود.

این کارشناس هواشناسی با اشاره به شهرهای ساحلی شمال کشور گفت: شهر رشت اگر چه در خط ساحلی قرار دارد اما تا پایان هفته در این منطقه بارش نداریم اما در ارتفاعات شرایط برای بارش مهیاست.

اصغری خاطر نشان کرد: طبق الگوهای هواشناسی هفته آینده بارندگی سراسر سواحل خزر را در بر می‌گیرد.این کارشناس هواشناسی به برنج کاران توصیه کرد: هفته آینده شرایط برای برداشت برنج مهیا است.

وی درباره وضع جوی استان‌های مرکزی کشور نیز گفت: اصفهان، یزد، شمال سیستان وبلوچستان و خراسان جنوبی در ساعات بعدازظهر با وزش باد روبرو خواهند شد.

اصغری افزود: برای شیراز نیز آب و هوای نیمه ابری در روزهای آینده پیش‌بینی می‌شود.
 
کلمات کلیدی : آب و هوا، تابستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.