توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 494796
کاخ سفید از طرح تحریم ایران و روسیه حمایت کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۳
سخنگوی کاخ سفید گفت دولت ترامپ از نسخه کنونی طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی که در مجلس نمایندگان طرح شده، حمایت می‌کند.

به گزارش فارس، سخنگوی کاخ سفید روز یکشنبه از طرح مجلس نمایندگان آمریکا برای تحریم ایران، روسیه و کره شمالی حمایت کرد.

«سارا سندرز» که با شبکه «ای‌بی‌سی» گفت‌وگو می‌کرد، گفت: «ما از نسخه کنونی این طرح حمایت می‌کنیم و به رایزنی با مجلس نمایندگان و سنا ادامه می‌دهیم تا آن تحریم‌های شدید را تا زمان حل و فصل کامل مسئله اوکراین، علیه روسیه اعمال کنیم.»

سران مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه نسخه اولیه طرح موسوم به «قانون تحریم روسیه، ایران و کره شمالی» را منتشر کردند.

این طرح، نسخه اصلاح‌شده مصوبه ماه گذشته سنا است که با مقاومت‌هایی از سوی کاخ سفید روبرو شده بود. مصوبه سنا، ابتدا با عنوان طرح تحریم‌های ایران معرفی و پس از مدتی با فشار دموکرات‌ها، تحریم‌های روسیه هم به آن اضافه شد.

افزوده شدن تحریم‌های روسیه به آن طرح و اینکه این مصوبه دست دولت در برداشتن تحریم‌های مسکو را می‌بست، موجب مخالفت کاخ سفید و گروهی از جمهوری‌خواهان بود.

نهایتا با انجام اصلاحاتی از جمله تعدیل شدت تحریم‌های ضدروسی و افزودن تحریم‌هایی علیه کره شمالی، سران جمهوری‌خواه و دموکرات مجلس نمایندگان بر سر این طرح به توافق رسیدند.

سندرز در مورد این طرح گفت: «نسخه اصلی این طرح، درست نوشته نشده بود.»

با وجود اعلام حمایت سخنگوی کاخ سفید، «آنتونی سکاراموچی» رئیس جدید روابط عمومی دولت آمریکا گفت هنوز نمی‌داند که آیا ترامپ این طرح را امضا می‌کند یا نه.

وی گفت: «حدس من این است که او به زودی در این رابطه تصمیم‌گیری می‌کند.»

با این حال، حتی اگر ترامپ تصمیم بگیرد که این طرح را امضا نکند، سنا و مجلس نمایندگان می‌توانند با تصویب مجدد طرح با بیش از دو سوم مجموع آرای نمایندگان، وتوی رئیس‌جمهور را بی‌اثر کنند.

«بن کاردین» رهبر دموکرات‌ها در سنا در این مورد به شبکه «فاکس‌نیوز» گفت: «اگر او این طرح را وتو کند، ما از وتوی او عبور خواهیم کرد.»

نسخه اولیه طرح که در سنا تصویب شد، تنها ۲ مخالف داشت و با ۹۸ رأی تصویب شد. قرار است این طرح سه‌شنبه در مجلس نمایندگان به رأی گذاشته شود. انتظار می‌رود آنجا هم این طرح با رأی قریب به اتفاق قانونگذاران آمریکایی تصویب شود.
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران+کاخ سفید+سنای آمریکا+آمریکا+تحریم روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.