توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271793
درگیری عشایر عراق و گروه داعش در غرب‌الانبار
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۲
مبارزان عشایر عراق با افراد مسلح گروه داعش در ناحیه البغدادی در غرب الانبار درگیر شدند.

به گزارش تسنیم، شبکه خبری المیادین از درگیری میان مبارزان عشایر عراق و افراد مسلح گروه تروریستی داعش در روستای جبه از توابع ناحیه البغدادی در غرب الانبار خبر داد.

پیشتر شیخ مؤید الحشیمی یکی از شیوخ قبیله البوذیاب در استان الانبار اعلام کرد که ۷۰ عشیره از عشایر این استان آمادگی دارند تا در پاکسازی این استان از عناصر داعش با نیروهای داوطلب مردمی همکاری کنند.

مؤید الحشیمی افزود که مصالحه واقعی در جبهه‌ها صورت می‌گیرد، جایی که لوله تفنگ‌های عراق برای مبارزه با داعش یک جا جمع می‌شوند.

وی تأکید کرد که آزادسازی الانبار از تکریت آسانتر است؛ چرا که وجود رود فرات در اطراف این استان محاصره عناصر داعش را آسانتر می‌کند و این منطقه به گورستان آنها تبدیل خواهد شد.

بعد از نفوذ عناصر داعش به شهر الرمادی مرکز استان الانبار عراق مسئولان این کشور از نیروهای داوطلب مردمی درخواست کردند تا برای آزادی این شهر وارد عمل شوند که بلافاصله نزدیک به ۷۰هزار نیروی داوطلب مردمی برای آزادسازی این استان اعلام آمادگی کردند.

داعش برای ایجاد رعب بین مردم طی چند روز اخیر ۶۰۰ تن را در استان الانبار اعدام کرده است.

پس از حمله داعش به استان الانبار، شورای استانداری الانبار برای تصمیم گیری بر سر ورود نیروهای داوطلب مردمی به این استان جلسه‌‌ای را باحضور سران نیروهای داوطلب مردمی و با حضور حیدر العبادی برگزاری کرده و طی آن تصمیم گرفته شد نیروهای داوطلب مردمی در پاکسازی استان الانبار مشارکت کنند.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته