توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 355097
زیردریایی روسی با ۷۲ موشک مسلح می شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۳
زیردریایی های کلاس اسکار نیروی دریایی روسیه تحت برنامه مدرن سازی سنگین قرار خواهند گرفت.

به گزارش مشرق، پایگاه اطلاع رسانی جینز دیفنس اعلام کرد روسیه برنامه مدرن سازی زیردریایی های کلاس اسکار را آغاز کرده است. این زیردریایی های اتمی در نقش حامل موشک کروز برای مقابله با ناوهای هواپیمابر آمریکایی در زمان شوروی سابق طراحی و ساخته شده اند.

زیردریایی های ارتقاء یافته با عنوان Project ۹۴۹AM شناخته شده و به جای ۲۴ تیر موشک SS-N-۱۹ که در حال حاضر حمل می کنند ترکیبی از موشک های کروز یاخونت و کلاب را به تعداد ۷۲ فروند حمل خواهند کرد.

در زیردریایی های ارتقاء یافته سامانه های سونار، کنترل آتش، اطلاعات رزمی، ارتباطات و هدایت نیز با نمونه های جدید تعویض خواهد شد. با این ارتقاء این زیردریایی های تا بعد از سال ۲۰۳۰ نیز در خدمت نیروی دریایی روسیه خواهند بود.

در حال حاضر حدود ۱۱ فروند از این زیردیایی ها در خدمت نیروی دریایی روسیه است اما مشخص نیست که چه تعدادی از آنها تحت این ارتقاء قرار خواهند گرفت.منابع روسی هزینه این برنامه بروز رسانی را در حدود ۱۸۰ میلیون دلار اعلام کرده اند.
 
کلمات کلیدی : سوخو، روسیه، سوریه+ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.