توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388190
افت فشارخون نیز عامل سکته قلبی است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۳
پزشکان هشدار می‌دهند که افت فشارخون نیز در مبتلایان به بیماری عروق کرونری قلب می‌تواند خطر سکته قلبی را در این بیماران افزایش دهد.

به گزارش ایسنا، در یک بررسی جدید آمده است پزشکان باید بیشتر در مورد افت شدید فشار خون در مبتلایان به بیماری عروق کرونری قلب هوشیار باشند چرا که این وضعیت موجب می‌شود خطر سکته قلبی در این بیماران افزایش یابد.

یک تیم تحقیقاتی از محققان بین‌المللی از جمله کارشناسان کالج سلطنتی لندن دریافتند در حالیکه فشار خون بالا علت بروز سکته‌های قلبی است پایین بودن فشار خون نیز می‌تواند عامل محرک در بروز سکته قلبی باشد.

فشار خون ایده‌آل در افراد ۱۲ روی ۸ عنوان می‌شود. ابتلا به فشار خون بالا می‌تواند مشکلاتی را برای سلامتی همچون بیماری قلبی، سکته قلبی، سکته مغزی و بیماری کلیوی به دنبال داشته باشد.

در این مطالعه اطلاعات مربوط به ۲۲ هزار و ۶۷۲ نفر از ۴۵ کشور که به بیماری قلبی مبتلا بوده و از داروی کاهش فشارخون مصرف می‌کردند مورد بررسی قرار گرفت. محققان دریافتند در افرادی که فشار خون آنان ۱۴ روی ۸ ثبت شده بیشتر در معرض ابتلا به سکه قلبی و مغزی بوده‌اند.

به گزارش وب ام‌دی، محققان همچنین دریافتند فشارخون سیستولیک بالاتر از ۱۲۰ میلی‌متر جیوه و همچنین فشارخون دیاستولیک کمتر از ۷۰ میلی‌متر جیوه با احتمال مرگ، سکته قلبی و بستری شدن در بیمارستان به دلیل نارسایی قلبی توام است.
 
کلمات کلیدی : فشار خون+سکته قلبی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.