توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378696
وزیر خارجه آلمان: ترامپ مبلغ نفرت است
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۸
وزیر خارجه آلمان سخنان دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را به‌شدت نکوهش کرده و وی را "مبلغ نفرت" خواند.

به گزارش ایسنا، فرانک والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان نگران "ناسیونالیسم وحشتناک‌"ی است که در سراسر جهان گسترده می‌شود.

فرانک ‌والتر اشتاین‌مایر در سخنانی در شهر روستوک آلمان گفت: وقتی به پوپولیست‌ها از پوپولیست‌های راست‌گرا گرفته تا خارج از مرزها می‌نگریم، چه آن‌هایی که متعلق به حزب آلترناتیو برای آلمان‌اند چه آ‌ن‌هایی که به نظر من با شیوه‌ای غیرمسئولانه به بحث‌های رفراندوم جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا دامن زدند و حالا نمی‌دانند با نتیجه رأی‌گیری چه کنند یا مبلغان نفرت مانند دونالد ترامپ در آمریکا، می‌بینیم آن چه که در همه ‌آن‌ها مشترک است، صرف نظر از این که چه کسی‌اند یا به کدام حزب تعلق دارند این است: آن‌ها با ترس‌های مردم بازی می‌کنند، آن‌ها با گسترش ترس سیاست خود را پیش می‌برند.

وزیر خارجه آلمان هشدار داد که این یعنی آتش‌افروزی در جامعه؛ آتشی که در آینده احتمالا دامن کمپ‌های پناهجویی را خواهد گرف.

به گزارش دویچه وله، این اظهارات اشتاینمایر در حالی مطرح شده اند که در روزهای اخیر فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه نیز با سخنانی نامعمول فاصله خود از دونالد ترامپ را روشن ساخت.

بنا بر گزارش رسانه‌های فرانسوی، اولاند "افراط"‌های "تهوع‌آور" ترامپ را مورد نکوهش قرار داد. او سخنان ترامپ را "مخرب و تحقیرآمیز" خواند و هشدار داد که انتخاب ترامپ می‌تواند پیامدهای جهانی داشته باشد.

اولاند با این سخنان به انتقاد ترامپ از والدین یک سرباز آمریکایی مسلمان واکنش نشان داد. پدر این سرباز که در سال ۲۰۰۴ در عراق بر اثر یک حمله انتحاری کشته شد پیش از این در سخنرانی خود در همایش دموکرات‌ها از ترامپ انتقاد کرده بود.

ترامپ که سخنان تحقیرآمیزش در مورد والدین این سرباز مسلمان آمریکایی انتقادهای زیادی بر انگیخته به‌تازگی در نظرسنجی‌های‌ انجام‌شده در برخی ایالت‌ها از هیلاری کلینتون، نامزد ریاست جمهوری دموکرات‌ها عقب افتاده است.

در میان صفوف جمهوری‌خواهان نیز صدای اعتراض به ترامپ بالا رفته است. حتی شایعاتی به‌تازگی منتشر شده مبنی بر این که حزب جمهوری‌خواه در حال بررسی قانونی خلع کاندیداتوری ترامپ است. این خبر به طور رسمی تأیید نشده است.
کلمات کلیدی : فرانک ‌والتر اشتاین‌مایر دونالد ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.