توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468894
ارائه طرحی تازه علیه ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۹
در ادامه تحرکات ضد ایرانی آمریکایی‌ها، قانونگذاران کنگره با ارائه طرحی فراحزبی به مجلس نمایندگان، ادعا کردند که ایران باید همه «گروگان‌های آمریکایی را آزاد کند».

به گزارش فارس، قانونگذاران آمریکایی طرحی ضد ایرانی به مجلس نمایندگان این کشور ارائه و بر لزوم «آزادی همه گروگان‌های آمریکایی» تاکید کردند.

«الینا راس لتینن» رئیس جمهوریخواه کمیته فرعی خاورمیانه و شمال آفریقا در مجلس نمایندگان آمریکا به همراه برخی دیگر از هم قطاران جمهوریخواه و دموکرات خود، طرحی با این مضمون به مجلس نمایندگان ارائه داده است: «ایران باید همه گروگان‌های امریکایی را بی قید و شرط آزاد کند».

به گفته این مقام ارشد کنگره آمریکا، این طرحی فراحزبی است و حمایت اعضای هر دو حزب جمهوریخواه و دموکرات را پشت سر خود دارد.

این عضو جمهوریخواه مجلس نمایندگان از فلوریدا پس از ارائه پیشنهاد و طرح، بیانیه‌ای صادر و ادعاها و تهمت‌های بی اساسی به ایران زده کرده است.

در بیانیه آمده است: «نتیجه واضح باج دادن در ازای بازگرداندن گروگان‌ها، دادن انگیزه دوباره برای گروگانگیری بیشتر  است و این همان چیزی است که دقیقا پس از پرداخت 1.7 میلیارد دلار باج به ایران در ازای گروگانها صورت گرفت».

این عضو ارشد کنگره ادعاهای مقامات آمریکایی در خصوص پرونده «سیامک نمازی» و «باقر نمازی»، «نزار زکا» و برخی دیگر از آمریکایی‌های ایرانی‌تبار بازداشت شده در ایران را تکرار کرده است.

این عضو مجلس نمایندگان بار دیگر پرونده «رابرت لوینسون» و ادعای قدیمی آمریکاییها درباره مفقود شدن این عضو سابق اف‌بی‌آی در ایران را تکرار و بر لزوم پاسخگویی تهران در این باره تاکید کرده است.

این طرح تازه، علاوه بر لتینن، امضای سه نماینده دیگر کنگره به نام‌های «تد پو»، «تد دوچ» و «نیتا لووی» را هم به همراه خود دارد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + تحریم ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.