توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448896
مجوز انتشار 5 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای سرمایه‌گذاری در میادین مشترک
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
نمانیدگان مجلس شورای اسلامی به وزارت نفت اجازه دادند تا سقف 5 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای سرمایه گذاری در طرح‌های نفت و گاز با اولویت میادین مشترک منتشر کند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 96 بند ط تبصره 5 این لایحه را به تصویب رساندند، که براساس آن به وزارت نفت از طریق شرکت‌های دولتی تابعه ذی‌ربط اجازه داده می‌شود با تصویب شورای اقتصاد به‌منظور سرمایه‌گذاری در طرح‌های نفت و گاز با اولویت میادین مشـترک نسبت به انتشار اوراق مشارکت ارزی - ریالی از طریق بازار سرمایه در سقف پنجاه هزار میلیارد (50.000.000.000.000)ریال با تضمین بازپرداخت اصل و سود این اوراق توسط شرکت مذکور از محل افزایش تولید همان میادین  نسبت به ارقام مصوب همان سال اقدام کند.

مجلس در مصوبه دیگری به منظور استمرار جریان پرداخت‌های خزانه‌داری کل‌ کشور، به دولت اجازه داد تا مبلغ یکصد هزار میلیارد (100.000.000.000.000)ریال اسناد خزانه اسلامی منتشر نماید. این اسناد از مالیات معاف بوده و در بورس اوراق بهادار قابل داد و ستد می‌باشد.

مجلس در مصوبه دیگری به دولت اجازه داد در سال 1396 تـا معــادل پنجاه هزار میلیارد (50.000.000.000.000)ریال اوراق اسلامی با سررسید تا پنج‌ساله منتشر نماید.

نمایندگان مجلس همچنین در مصوبه ای به وزارت نفت از طریق شرکت‌های دولتی تابعه ذی‌ربط اجازه دادند تا سقف معادل سه میلیارد (3.000.000.000)دلار از محل انتشار اوراق مالی ارزی- ریالی با رعایت قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت و یا قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران با تصویب هیأت وزیران استفاده نماید.
 
کلمات کلیدی : مجلس + وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.