توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436097
ساخت بزرگترین کنسولگری آمریکا در اربیل
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۸
واشنگتن در صدد است یک ساختمان کنسولگری بزرگ به وسعت 200 هزار متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر 600 میلیون دلار در «اربیل» منطقه کردستان عراق احداث کند.

به گزارش فارس، آمریکا قصد دارد که بزرگترین ساختمان کنسولگری خود را در «اربیل» واقع در منطقه کردستان عراق احداث کند.

شبکه «روداو» گزارش کرد، ساختمان جدید کنسولگری آمریکا هزینه‌ای بالغ بر 600 میلیون دلار خواهد داشت و به وسعت 200 هزار متر مربع در جاده اربیل-شقلاوه احداث خواهد شد.

طبق این گزارش، آمریکا به زودی زمینه را برای بزرگترین مجتمع کنسولی خود در اربیل فراهم می‌کند و این مسئله بر اهمیت راهبردی این منطقه برای واشنگتن تأکید دارد.

بنا به گزارش روداو، این مجتمع اربیل قرار است توسط چهار آمریکایی و برخی شرکت‌های محلی در بازه زمانی چهارساله ساخته شود.این ساختمان بزرگتر از دومین ساختمان بزرگ سفارتخانه آمریکا که در «ایروان» پایتخت ارمنستان بنا شده است، می‌باشد.

«فلاح مصطفی» رئیس دفتر روابط خارجی دولت منطقه کردستان عراق در اینباره گفت: «زمانی که ماتیاس میتمن کنسول بود، ما پروژه ساخت کنسولگری آمریکا در اربیل را امضا کردیم. روابط آمریکا با منطقه کردستان جدید نیست. آمریکا نقش بسزایی در ساخت شکل امروزی منطقه کردستان از سال 1991 تاکنون ایفا کرده است».

آمریکا در ابتدال دفتر دیپلماتیکی خود را در فوریه 2007 در اربیل افتتاح کرد و «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا در اولین سخنرانی خود در خصوص پیدایش داعش گفت که اربیل «خط قرمز» واشنگتن است. ساختمان کنسولگری آمریکا در اربیل بعد از سفارتخانه آمریکا در بغداد که 420 هزار متر مربع می‌باشد، بزرگترین ساختمان کنسولی آمریکا به حساب می‌آید.

سفارت آمریکا در بغداد در سال 2009 ساخته شد و بزرگترین مجتمع کنسولی در جهان است که هزینه‌ای بالغ بر 750 میلیون دلار برای آمریکا داشت که اندازه آن برابر واتیکان است.

در حال حاضر 30 کنسولگری از جمله 6 کنسولگری افتخاری و 6 دفتر تجارت خارجی در اربیل وجود دارد که جدیدترین  کنسولگری متعلق به ژاپن است که 11 ژاپن در کردستان افتتاح شد.
 
 
کلمات کلیدی : اربیل ، عراق ، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.