نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436691
پست اینستاگرامی بعیدی‌نژاد به مناسبت لغو تحریم صندوق بازنشستگی وزارت نفت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۶
حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن، در تازه ترین پست اینستاگرامی خود از لغو تحریم های اتحادیه اروپا علیه سازمان سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی وزارت نفت در لندن خبر داد.
 
به گزارش خبرآنلاین، بعیدی نژاد در صفحه اینستاگرام خود نوشت: 

اتحادیه اروپا تحريم علیه شركت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی كاركنان صنعت نفت را لغو كرد.

همزمان با سالگرد اجرایی شدن برجام، شورای اتحادیه اروپا و بدنبال آن خزانه داري بريتانيا با اصلاح مصوبات قبلی خود، تصمیم به لغو تحریم چهار شركت ( كه لغو يك مورد آن پيش از اين هم تاييد شده بود) از جمله شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کارکنان صنعت نفت (اوپیک) گرفتند و بدین ترتیب این شرکت که از سال ۲۰۱۲ در فهرست تحریم های اتحادیه اروپایی قرار گرفته بود، از روز ۲۸دی ۱۳۹۵ از تحریم خارج گردید. شرکت اوپیک یکی از زیرمجموعه های مهم صنعت نفت خصوصا در حوزه تامین مالی و سرمایه گذاری پروژه های کلان نفتی به شمار می آید.صندوق بازنشستگی وزارت نفت سالها پيش از اين ازمحل وجوه کارمندان و بازنشستگان صنعت نفت اقدام به خرید ساختمان شرکت ملی نفت ایران در 7 طبقه به مساحت فضای مفید 10715 مترمربع در خیابان ویکتوریا در شهر لندن كرده بود كه سالها مقر مهمترين شركتهاي تجاري و سرمايه گذاري نفتي ايران بود. اما در سالهاي اخير با توجه به نياز اين ساختمان به تعميرات، متاسفانه شرايط تحريم عليه شركت سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي وزارت نفت مانع اقدامات لازم براي اخذ مجوزهاي لازم براي بازسازي و استفاده بهينه تجاري اداري از اين ساختمان شده بود. با لغو تحريم اتحاديه اروپا عليه اين شركت سرمايه گذاري، امكان بازسازي و استفاده مناسب از اين ساختمان كه در موقعيت بسيار مناسبي در قلب شهر لندن قرار دارد ايجاد ميگردد.البته احتمالا برخي از عزيزان ممكن است بفرمايند چه فايده! اثر آن در زندگي مردم كه ملموس نيست.
 
کلمات کلیدی : برجام + توافق هسته ای +لغو تحریم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۳۰ ۰۹:۳۴:۲۲
این سا ختمان با پول صندوق بازنشستگان نفت خریداری گردیده ومتعلق به باز نشستگان نفت میباشد که بایطتی از عواد ان حقوق بازنشستگان نفت پرداخت .این ساختما ن بصورت امانت در اختیار شرکت نفت است (4125243) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته