توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496398
دریاسالار آمریکایی: آماده حمله اتمی به چین هستیم
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۰
 فرمانده ناوگان دریایی آمریکا در اقیانوس آرام بر این باور است که در صورت دستور دونالد ترامپ، حاضر است یک حمله اتمی را علیه چین انجام دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، دریاسالار اسکات سوییفت فرمانده ناوگان دریایی آمریکا در اقیانوس آرام در سخنانی در یک کنفرانس امنیتی در استرالیا در پاسخ به سئوالی تاکید کرد که حاضر به حمله هسته ای به چین هستم اگر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا چنین دستوری را صادر کند.

بر اساس این گزارش اظهارات اسکات سوییفت در شرایطی است که سحنگوی ناوگان دریایی آمریکا بعدا این اظهارات را یک فرضیه عجیب و غریب توصیف کرده است.

اسکات سوییفت در سخنانی در دانشگاه ملی استرالیا در شهر کانبرا در پاسخ به این سئوال که "آیا حاضر به حمله اتمی به چین خواهد بود، اگر ترامپ چنین دستوری را بدهد"، تاکید کرد: پاسخ مثبت خواهد بود.

سوییفت تصریح کرد: همه اعضای ارتش آمریکا سوگند یاد کرده اند تا از افسران و رئیس جمهور آمریکا به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح تبعیت کرده و از قانون اساسی دفاع کنند. این هسته مرکزی دموکراسی آمریکایی است.

وی افزود: هر زمان که ارتشی داشته باشید که از این تمرکز اصلی فاصله بگیرد، آنگاه واقعا مشکلات مهم و بزرگی خواهیم داشت.

البته بعد از اظهارات این دریاسالار آمریکایی، چارلی براون سخنگوی ناوگان دریایی آمریکا در اقیانوس آرام به رویترز گفت: پاسخ سوییفت به سئوال مطرح شده بر اساس فرضیه های عجیب و غریب بوده است. صادقانه بگویم، این فرضیه مسخره است. این یک فرضیه های عجیب و غریب است و در واقع دریاسالار از این فرصت استفاده کرده است تا این واقعیت را بگوید که یک کنترل غیر نظامی بر ارتش داریم و از این اصل تبعیت می کنیم.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.