نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506495
توصیه نعمت‌زاده در مراسم تودیع: لازم شد مشاور اروپایی بگیرید نسخه بپیچند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
محمدرضا نعمت‌زاده وزیر سابق صنعت گفت: برخورد بانک‌های خارجی با سرمایه‌گذاران ایرانی به مراتب مثبت‌تر از بانک‌های ایرانی است.

به گزارش فارس، محمد رضا نعمت‌زاده وزیر صنعت دولت یازدهم در مراسم تودیع خود اظهارداشت: در حال حاضر رفتار بانک‌های خارجی با سرمایه‌گذاران ایرانی بسیار بهتر از بانک‌های کشور است و در این مورد می‌توانم 10 مثال بیاورم.

وی تأکید‌ کرد: اگر می‌خواهیم اصل 44 قانون اساسی اجرایی شود باید به اصلاح بانک‌ها توجه کنیم تا بخش خصوصی بتواند فعال شود.

نعمت‌زاده ادامه داد: معاون اول رئیس جمهور یا شخص رئیس جمهور و سایر وزرای اقتصادی حداقل هفته‌ای یک روز در این مورد وقت بگذارند و نظام بانکی را سامان دهی کنند حتی اگر لازم است برای اصلاح نظام بانکی، مشاور خارجی بگیرند.

وی اظهارداشت: روز گذشته با یکی دو مدیر بانکی جلسه داشتم که می‌گفتند در بانک مرکزی وقتی راجع به بانک‌ها تصمیم‌گیری می‌شود، به ما محل نمی‌گذارند.

نعمت‌زاده با بیان اینکه 4 سال عضو شورای پول و اعتبار بودم،یادآور شد: برخی تصمیمات خیلی کارایی ندارند، سیستم بانکی باید اصلاح شود و حتی اگر لازم است باید یک گروه از کشورهای پیشرفته و اروپا بیایند مسائل نظام بانکی را بررسی کنند و برایش نسخه بپیچند.

وزیر سابق صنعت با بیان اینکه سرمایه مانند یک آهوست که با کوچکترین صدا رَم می‌کند و می‌گریزد، افزود: برای جذب سرمایه‌گذار، تنها قوانین و یا اسلام و دین نمی‌تواند مد نظر قرار گیرد بلکه کوچکترین حرکت نادرست باعث فرار سرمایه‌گذاران می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به شکایت یک دستگاه دولتی از یک صنعتگر گفت: یک فرد در قوه قضاییه به حق یا ناحق این صنعتگر را بازداشت کرده و حتی وثیقه او را نمی‌پذیرفتند و ما تلاش کردیم وثیقه او را بپذیرند.

وزیر سابق صنعت با بیان اینکه این صنعتگر یک شهرک صنعتی با 3 هزار نفر نیروی کار و بیش از 50 واحد صنعتی احداث کرده بود، این سوال را مطرح کرد که آیا باید با سرمایه‌گذار که حتی خطا کرده باشد یا به دولت بدهکار باشد، اینطور برخورد شود؟

وی تصریح کرد: آیا باید فردی را که 500 کارگر دارد را ممنوع الخروج کنیم؟ مگر این فرد فرار می‌کند؟ بگذارید برود و قراردادهایش را ببندد،باید اعتمادمان را به بخش خصوصی افزایش دهیم.

نعمت‌زاده با بیان اینکه طی 39 سال گذشته هر وقت به بخش خصوصی اعتماد کردم، جواب مثبت گرفته‌ام، گفت: گاهی به بخش دولتی اعتماد کرده‌ام ولی جواب نگرفتم.

وی تصریح کرد: البته در وزارت صنعت پیش نیامده که از یک دستگاه دولتی کمکی خواسته باشیم و جواب رد گرفته باشیم ولی این موضوع مقداری دیر و زود دارد چون اینجا جهان سوم است.

نعمت‌زاده در ادامه با بیان اینکه امسال مقام معظم رهبری بر سرمایه‌گذاری تأکید داشتند، گفت: در این زمینه تیمی با همکاری وزارت اقتصاد تشکیل شده و این کار باید به صورت جدی پیگیری شود.
 
کلمات کلیدی : نعمت زاده، وزارت صنعت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۱:۲۱:۲۲
ايشان 12 سال در صنعت كشور بالاترين مقام اجرايي را داشتند ما حصل و دستاورد اين اقا نتيجش شد گرفتن مشاور اروپايي و نسخه پيچي براي كشور...
متاسفم براي خودم... (4538172) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۱:۳۳:۲۴
فکر کنم موضوع استفاده از مشاوران خارجی موضوعی است که سالهای سال نقل دهن مردم کوجه وبازار بوده و حالا یک وزیر کهنه کار به این نتیجه رسیده است که استفاده از مشاور خارجی خوب است !!!!!!!!! (4538178) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۱:۴۷:۲۴
سالها میگذرد و مردم میفهمند چه گوهری را از دست دادند. (4538195) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۱:۵۷:۰۵
حرفش حسابه (4538212) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۲:۱۶:۲۵
با شرایطی این گفته آقای وزیر درست هست این دقیقا کاری بوده که بسیاری از شرکتهای بزرگ در کشورهای آسیایی کرده اند و موفق بودند.
نباید تعصب به خرج داد برای صادرات باید نگاه بازراهای مقصد را داشت (4538237) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۲:۲۲:۱۵
تا حالا که ور دل رئیست نشسته بودی همه چی گل و بلبل بود حالا که اومدی بیرون نسخه می پیچی؟ (4538245) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۳:۲۹:۲۹
معنای دیگر فرمایش ایشان این است که امیدی به اینده اقتصاد ایران نیست؟ (4538316) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۴:۲۳:۰۴
تحلیل دقیقی بود، افرین به اقای نعمت زاده بانک بانک بانک (4538394) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۰۷ ۱۴:۵۹:۴۹
با اینکه ثانیه ای با آقای نعمت زاده موافق نیستم و خیلی خیلی خوشحالم که دیگر وزیر نیست، اما بنظرم مشاور خارجی برای سیستم بانکی شاید حرف درستی باشد. (4538458) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.