توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450622
دستور مهاجرتی جدید ترامپ اعلام می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰
پس از آنکه دادگاه‌های فدارال دستور اولیه دولت درخصوص ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورها به آمریکا را مسدود کردند، معاون رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد ترامپ دستور جدید را در چند روز آینده نهایی و امضا می‌کند.


به گزارش ایسنا، پس از آنکه دادگاه‌های فدارال دستور اولیه دولت درخصوص ممنوعیت ورود اتباع برخی کشورها به آمریکا را مسدود کردند، معاون رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد ترامپ دستور جدید را در چند روز آینده نهایی و امضا می‌کند.

 یکی از منابع کاخ سفید پیشتر اعلام کرده بود که این دستور جدید که سفر به آمریکا محدود می سازد، احتمالا روز چهارشنبه اعلام شود اما امضای آن به تاخیر افتاده است.

دستور اولیه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که به صورت موقت ورود شهروندان کشورهایی چون ایران، عراق، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن به آمریکا را منع و همچنین برنامه پناهجویان را متوقف می‌کرد، با شکایات مختلفی مواجه شد و دادگاه‌ فدرال اجرای آن را متوقف کرد. دولت ترامپ سپس اعلام کرد که دستور جدیدی را صادر خواهد کرد.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه  با شبکه "سی بی اس" گفت: ما در حال نهایی کردن دستور اجرایی جدید هستیم و این دستور باید در چند روز آتی اعلام شود.

دستور اولیه باعث آشوب در فرودگاه های سراسر آمریکا شد چرا که مردم از جمله افرادی که گرین‌کارت داشتند به صورت موقت از ورود به این کشور منع شده و آژانس های فدرال تلاش کردند تا این خط مشی‌های جدید را تفسیر کنند.

دولت آمریکا اعلام کرده که این دستور جدید احتمالا ساکنین دائم ایالات متحده را از ممنوعیت ورود به آمریکا حذف می کند و کار را برای مخالفان برای به چالش کشیدن این ممنوعیت، دشوارتر می سازد. عراق نیز احتمالا از شمول کشورهای ممنوعه خارج می‌شود.

پیشتر مقامات ناشناس آمریکایی گزارش داده بودند که در دستور جدید کشور عراق از فهرست کشورهایی که شهروندانشان با ممنوعیت سفر موقت مواجه می‌شوند، حذف می‌شود.
 
کلمات کلیدی : قوانین مهاجرتی+دادگاه‌های فدارال+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.