نظر منتشر شده
۴۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389126
جزئیات واگذاری املاک در شهرداری از زبان مشاور قالیباف
بخش اجتماعی الف، 16 شهریور 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۴۲
مشاور شهردار تهران جزئیات واگذاری املاک در شهرداری تهران را تشریح کرد.

به گزارش تسنیم،محمود صلاحی با حضور در گفتگوی ویژه خبری به بیان توضیحاتی در خصوص اخبار منتشر شده درباره واگذاری املاک به افراد در شهرداری تهران پرداخت و اظهار داشت: شهرداری تهران در کلانشهر ۹ میلیونی با ۵۶ هزار و ۴۳۳ نیرو که در بخش‌های مختلف ماموریت انجام امور اداره شهر را دارند، فعال است.

وی افزود: شهرداری تهران موفق شده تاکنون ۲۷ هزار و ۶۳۷ نفر از نیروهای این نهاد را در قالب ۱۱۴ تعاونی مسکن ساماندهی کند که در این راستا ۱۴ هزار و ۳۳۳ نفر از کارکنان رسمی و قراردادی توانسته‌اند از این طریق صاحب خانه شوند.

مشاور شهردار تهران تصریح کرد: افراد غیر مرتبط با شهرداری در این لیست قرار ندارند و وضعیت سایر افرادی که در تعاونی‌ها هستند در مراحل مختلف است.

صلاحی با اشاره به این که انتظار مقام معظم رهبری، مردم و مسئولین از سازمان بازرسی کشور نظارت بر نهادها و دستگاه‌های مختلف است گفت: تاکنون نامه رسمی از سوی سازمان بازرسی به شهرداری ارسال نشده و کارشناس مربوط گزارشی که به دستش رسیده را در قالب سوال از مسئول ستاد تسهیلات مسکن پرسیده است، اما این سوالات در رسانه‌ها درج شده که رئیس قوه قضائیه نیز اعلام کرده هنوز بررسی نهایی در این خصوص صورت نگرفته است.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران با بیان این که قالیباف با ارسال نامه‌ای به دادستان کشور اعلام کرده که خط قرمزی در برخورد با این موضوع ندارد، اظهار داشت: لیست منتشر شده در رسانه‌های مربوط به ۱۸۳ نفر است که دریافت مسکن ۳۳ نفر از آنها کذب محض است. همه واگذاری‌های صورت گرفته در قالب زمین یا واحد مسکونی بوده است.

وی ادامه داد: حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مورد از مسکن‌های دریافت شده افراد در این تعاونی‌ها در منطقه یک، ۲ هزار و ۵۵۳ مورد در منطقه ۲، حدود ۳ هزار مورد در منطقه ۵، هزار و ۳۰۰ مورد در منطقه ۸، ۹ هزار و ۴۱۶ مورد در منطقه ۲۲ و باقی واگذاری‌ها در سایر مناطق بودهاست.

صلاحی با تاکید بر این که همه ما تابع قانون هستیم گفت: مدعی نیستیم در هیچ کجا تخلفی وجود ندارد، ممکن است چنین باشد ولی سیستم راضی به آن نیست و شهردار نیز اعلام کرده خط قرمزی در برخورد با تخلفات ندارد.

مشاور شهردار تهران در ادامه سخنان خود گفت: براساس قانون مجلس، قانون شهرداری‌ها و مصوبه‌ سال ۸۵ شورای شهر ستاد تسهیلات تعاونی مسکن در شهرداری تهران تشکیل شده و مرجع قیمت‌گذاری‌ها نیز کارشناس رسمی دادگستری است. امروز نیز بیش از ۶ هزار نفر از کسانی که از طریق تعاونی‌ها صاحب خانه شده‌اند از شهردار تهران تقدیر کردند.

وی خاطر نشان کرد: شورای شهر تهران تسهیلاتی برای کسانی که در تعاونی ثبت‌نام می‌کنند تعیین کرده که براساس آن به ازای هر نفر عضویت ۲۰ میلیون از عوارض پروانه ساخت معافیت ایجاد می‌شود به عنوان مثال به یک تعاونی با ۱۰۰ عضو ۲ میلیارد تومان تخفیف داده می‌شود که البته براساس مصوبه امسال شورای شهر این رقم به ۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است. چرا که اصل ایجاد این تعاونی‌ها فراهم کردن شرایطی برای خانه‌دار شدن افراد است.

صلاحی افزود: ۲ سال پیش درخواست ارائه گزارش در خصوص واگذاری‌ها از سوی سازمان بازرسی مطرح شد که در جریان آن مشخص شد مشکلی وجود ندارد. در حال حاضر نیز تا قطعی نشدن گزارش نباید موضوعی در رسانه‌ها منتشر می‌شد.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در خصوص چگونگی اعمال تخفیفات به اعضای تعاونی‌ها نیز گفت: ستاد تسهیلات مسکن که تعدادی از مدیران شهرداری و نمایندگان تعاونی‌ها در آن عضو هستند به تناسب زمینی که وجود دارد و همچنین تعداد نفرات تعاونی‌ها تخفیفات را دریافت می‌کنند.

وی افزود: امکان اعمال تخفیف تا ۵۰ درصد طبق قانون وجود دارد، اما طبق شرایط کسانی می‌توانند عضو تعاونی شوند که ۵ سال از خدمت آنها در شهرداری گذشته باشد. البته میزان آورده آنها نیز در اعمال تخفیف‌ها لحاظ می‌شود.

صلاحی با بیان این که به مجموعه افرادی که در تعاونی عضو هستند تخفیف داده می‌شود گفت: حتی یک نفر هم در مجموعه شهرداری به صورت مستقیم خانه‌ای دریافت نکرده و همه مدیران نیز از طریق تعاونی صاحب خانه‌ شده‌اند. ممکن است واحد آماده‌ای وجود داشته باشد اما آن هم از طریق تعاونی به افراد واگذار می‌شود.

مشاور شهردار تهران تصریح کرد: ۹۰ درصد واگذاری املاک از طریق ساخت و ساز و ۱۰ درصد آنها از طریق واحدهای آماده‌ای است که به طرق مختلف از طریق بدهکاری پروژه ها در اختیار شهرداری قرار گرفته است.

وی درباره امکان واگذاری امتیاز مسکن به افراد خارج از مجموعه شهرداری نیز گفت: سفارش ما این بوده که چنین اتفاقی رخ ندهد اما اگر فردی بخواهد مسکن خود را واگذار کند می‌تواند چرا که امتیاز آن ملک مطلق به اوست و ارتباطی با سیستم ندارد.

صلاحی درباره این که دستور رسیدگی قضایی به این موضوع حول روند واگذاری انجام می‌شود یا معیارهای واگذاری گفت: ما نمی‌توانیم برای دستگاه نظارتی تعیین کنیم که نظارت چگونه انجام شود، اما معتقدیم انضباط مالی در شهرداری افزایش قابل توجهی داشته است.

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران افزود: سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری در سال ۲ بار حسابرسی می‌شوند و ما نیز از ورود دستگاه قضایی به این موضوع استقبال می‌کنیم چرا که هیچ خط قرمز در برخورد با تخلفات نداریم. مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز با ارسال نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه خواستار رسیدگی دقیق به این موضوع شده است.

وی درباره چگونگی برخورد شهرداری با گزارش نهایی قوه قضائیه نیز گفت: ما تابع قانون هستیم و این در حالی است که قوه قضائیه نیز در این خصوص ملاحظه‌ای ندارد که البته این رفتار خواست مقام معظم رهبری و همه مردم است. اگر کسی تخلف کرده باید با آن برخورد شود.
 
کلمات کلیدی : شهرداری تهران+واگذاری املاک+قالیباف+احمد توکلی+شفافیت و عدالت
 
Canada
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۱:۳۸:۴۰
بر چه اساسی باید مال بیت المال با 50 درصد تخفیف واگذار شود؟ چرا فقط کارمندان شهرداری باید حق داشته باشند صاحب خانه شوند؟ کارگر و .... چی پس؟ ... (3922176) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۸:۲۰:۴۸
تمام سازمان ها وزارتخانه ها تعاونی مسکن دارند . (3922355) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۲:۲۶:۲۱
بله، تعاونی مسکن دارند. اما کدوم تعاونی، زمین رو با 50 درصد تخفیف میگیره؟ (3922771) (alef-11)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۱۰:۳۸:۱۵
50 در صد مربوط به عوارض ساخت و پروانه است نه قیمت زمین (3924117) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۲:۳۷:۰۷
ولی تخفیفهای انچنانی ندارن (3922789) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۲:۴۱:۰۷
اصلا هم اینطور نیست (3922795) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۸:۴۱:۲۰
متاسفانه تمام نهاد ها همچین امکاناتی دارند ، تامین اجتماعی ، بانگ ها ، شرکت نفت و گاز ، پتروشیمی و .... گلی حقوق و مزایای این چنینی اضافه بر خقوق ماهانه به کارمندانشون پرداخت میکنند ، واسه اینه تو ایران همه دنبال کارمند شدن هستند ، این مزایا اگه جیب خزانه و بیت المال نباشه ایرادی نداره ولی همه این مزایا از جیب ما و شماست!!! (3922380) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۸:۵۳:۱۰
واقعا" یکی بیاد جواب بده. چرا سازمانها و ارگانها مانند شهرداری ها یا بانکها یا بعضی وزارت خانه ها، به خودشون اجازه میدهند که منابع و اموال بیت المال و مردم رو برای اعضای خودشون استفاده کنند؟ شهرداری به کارمندانش خونه میده، بانک ها وام های بدون سقف با سود یک رقمی (اخیرا" قرار شده محدود بشه به 250 میلیون تومان!!!)، وزارت نفت حقوق های آنچنانی میده و...... بعد هم توقع داریم دولت کوچکتر بشه و مردم توی این اوضاع خراب اقتصادی برای کار به بخش خصوصی رو بیارن؟؟! (3922405) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۹:۱۴:۳۲
تنها تخفیف 50 درصد نیست . قیمت کارشناسی بسیار نازل و تقسیط مبلغ اندک باقی مانده نیز از مواردی است که در این واگذاری های غیر قانونی دیده می شود. (3922446) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۲:۰۳:۰۲
یعنی ملک 10 میلیارد تومانی را 500 میلیون تومان واگذار کرده اند (3922738) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۲۱:۳۶:۵۸
تازه یک نکته تازه گفته آقای مشاور که برای هر نفر 20 میلیون هم از عوارض پروانه ساخت معاف میشدن! یعنی همه جوره برای خودشون تسهیلات درست کردن! (3923637) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۰:۵۵:۴۲
بیش از 60 ... 70 درصد کارکنان شهرداری را گارگران و کارمندان جزء با حقوق پایین تشکیل می دهند. و اگر کمکهای شهرداری به تعاونی ما نبود ، هرگز فکر نمی کردیم که خانه دار شویم . ما هیچ کاری به دعواهای سیاسی نداریم. (3922656) (alef-11)
 
Lithuania
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۲۰:۴۹:۱۵
مگه بقیه مردم آدم نیستن؟ چرا شهرداری باید پولی که مال همه مردمه رو فقط بین کارکنانش پخش کنه؟ (3923580) (alef-11)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۲۲:۲۴:۲۶
این آخر بی عدالتیه (3923701) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۳:۴۸:۵۷
اکثر واگذاریها در مناطق بالای شهر بوده (3922229) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۲۱:۳۷:۵۵
در متن بالا آمده حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مورد از مسکن‌های دریافت شده افراد در این تعاونی‌ها در منطقه یک بوده! (3923640) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۷:۱۵:۱۸
کاش به بقیه هم از این تخفیفات میدادن،پس خوشبحال شهرداری چی ها که تو کلان شهر تهران نصف قیمت تو مناطق خوبش صاحب خونه میشن،چون برای بقیه مردم مثل آرزو میمونه. (3922274) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۷:۵۹:۱۷
فقط یک هیئت بی طرف میتواند این مشگل را حل کند .. (3922331) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۹:۰۶:۳۲
چرا باید اینقدر به کارمندان شهرداری تخفیف بدهند
براساس کدوم قانون؟ اگر هم قانونی باشه چرا سایر ارگانها چنین کاری نمی کنند؟
فیشهای حقوقی هم براساس قانون پرداخت شده است.
چرا باید اینقدر مشکلات قانونی در مملکت باشه. (3922427) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۹:۱۳:۱۳
فرق کارمند شهرداری با سایر کارمندانچیه که باید اینقدر مزایا داشته باشند
امکانات رفاهی و مسافرت٬ درمانی٬ مسکن و ...
کل حقوق ۳۰ ساله یک کارمند یک اپارتمان نقلی تو تهران نبست (3922442) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۹:۲۵:۵۳
مشکل اینکه همه چی بر اساس قانون انجام میشه پس مجلس باید طرحی رو تصویب کنه و تمام امتیاز ات تبعیض آمیز را که سازمان ها به پرسنلشون لغو کنه (3922490) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۹:۲۶:۰۷
سلام.حتی اگر ایشان حقیقت را گفته باشد که نگفته این کار اشتباه است.بر همین اساس بانک مرکزی بانکها را از برداشت از محل قرض الحسنه و پرداخت به کارمندانشان بر حذر کرده چون این حق مردم است نه کارمندان خاص یک نهاد (3922491) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۶:۰۴:۰۰
الان چند ساله بانکها به کارمندا هیچ وامی ندادند (3923256) (alef-3)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۹:۲۸:۰۶
با چه حسابی شهرداری پولی که از مردم گرفته را باهاش زمین گرفته به کارمندای خودش با تخفیف فروخته. (3922495) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۰۹:۲۸:۴۵
هر كس مسكن ميخواهد از مسكن مهر بگيرد شرح وظايف شهردار تقسيم زمين نيست بايد اين امكان باشد تمام كارمندان دولت از عدالت برخوردار باشنند كارمنداني كه در مناطق محروم هستند هم استفاده نمايند (3922497) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۰۹:۲۰:۴۰
باید افرادی که کارمند دولت نیستند هم به نسبت مساوی از این امکانات بهره مند بشن. کشور که مال کارمندان دولت نیست. (3927141) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۰:۰۶:۰۸
عذر بدتر از گناه (3922563) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۰:۱۸:۴۸
اصل موضوع چي شد اخوي؟. از اينجور توضيحات بيربط خودت هم قانع نميشي. (3922591) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۰:۴۹:۰۳
يعني اگه مستقيم زمينها را واگذار كنند رانت است، ولي اگر غيرمستقيم واگذار كنند رانت نيست؟ (3922647) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۱:۵۰:۴۵
نکته ای که در اغلب کامنتهای فوق مشاهده میشود دعوا بین کارمندان عزیز ارگانها است بر سر تقسیم بیشتر غنائم!
مردم عادی و کارگران هم که کلا وظیفه شان تامین نیاز پشت میز نشینان است و بس. (3922718) (alef-3)
 
تقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۱:۵۷:۵۱
کارگران نظافتچی سطح شهر تهران سزاوارتر بودند (3922732) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۹:۲۵:۳۸
در این املاک افرادی که کارمند شهرداری و دولت بودن هم سهم داشتن. اونهایی که کارتن خواب هستن هم سهم دارن. (3923494) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۲:۱۶:۵۹
کلا شدیم معترض به دریافتی سازمان ها شهرداری ، نفت ، بانک ، بیمه و .... بابا بجای این حرفا دنبال افزایش مزایای خود باشید .. فریب نخورید دوستان ....اگه 4 تا سازمان به کارمنداشون توجه دارن این باید به همه سازمان ها تسری پیدا کنه نه اینکه محدودیت ها تسری پیدا کنه.بیشترین معترضین از آموزش پرورش هستن در حالیکه خبرهایی مبنی بر اختلاس در صندوق فرهنگیان به گوش می رسد پس باید مختلسین مجازات شوند نه کارمندان سازمانهای دیگر.. الف چاپ کن سانسور نکن خواهشا (3922758) (alef-11)
 
مازندرانی
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۲:۲۸:۵۸
32 سال سابقه کار دارم هنوز نتونستم یه ساختمان بخرم .اداره من هم دولتی هست وهم تعاونی مسکن دارد.بارها مسئولین تعاونی با دیگر ارگانها علی الخصوص منابع طبیعی مکاتبه تا شاید زمینی در ناکجاآباد به ما تحویل بدند تا خونه بسازیم ولی هنوز موفق نشدیم . (3922775) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۲:۳۲:۰۳
آقاي توکلي شما موسسه اي درست کرديد به نام ديدبان شفافيت و عدالت.براي من و بسياري از مردم خيلي هيجان انگيزه که نحوه ي برخورد و پيگيري حق مردم را از سوي ديدبان عدالت و شفافيت ببينيم.اين مورد بسيار مهمي در کارنامه شما خواهد بود (3922782) (alef-11)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۲:۳۷:۱۸
آیا کارکنان شریف آموزش وپرورش بیشتر از نظر معنوی در ساخت افراد مومن وتحصیل کرده ومفید برای کشور مقدم هستند یا افرادی که برای یک شهر پشت میز . کار بساز وبفروشها رو راه می اندازند. (3922791) (alef-3)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۴:۲۴:۲۷
چه به سایر افراد و تعاونی ها تخفیف 50 درصد در قیمت زمین که قیمت گذاری کارشناسی آن نصف قیمت منطقه ای است داده نمی شود . چرا به بقیه تخفیف 30 میلیونی در پرواه ساخت داده نمی شود. (3922996) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۲۰:۱۶:۳۶
اینجانب فوق لیسانس شیمی هستم و سنم ۴۴ ساله ودر بکی از سهرهای اطراف یاسوج امسال دارم با بدبختی خونه میسازم
جناب دکتر توکلی خدمت شما عرض میکنم که از قبل عید تا الان منتظر وام بنیاد مسگن هستیم اما تا الان سر کار هستیم
اخه این چه وامیه تابستون هم تموم شد واز وام خبری نشد در خالی که رییس بنیاد مسکن کشور دو ماه قبل گفت بزودی پرداخت می شود اما ..... (3923549) (alef-11)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۴:۵۵:۰۹
یادم هست زمانی که آقای دکتر عارف وزیر پست و مخابرات بود تیم ملی فوتبال ایران در آسیا به مقامی دست یافت و هیجانات خاص آن در جامعه حاکم بود و در همان ایام آقای دکتر عارف مهمان برنامه ای در تلوزیون شد که در خلال پرسش و پاسخ، مجری از دکتر سئوال کرد شما به عنوان وزیر چه هدیه ای را برای اعضای تیم ملی فوتبال در نظر می گیرید؟ آن زمان خط تلفن ثابت خیلی گران شده و حتی در بعضی مناطق تهران به بالای یک میلیون تومان رسیده بود
و شهروندان بایستی ثبت نام می کردند ومدتها تو نوبت می ماندند، آیا خط دریافت می شد یانه معلوم نبود. آقای عارف در پاسخ او گفتند من همین جا اعلام می کنم که به هر کدام از اعضای تیم یه خط تلفن ثابت و بدون نوبت و با اقساط اختصاص دهند. با توجه به اینکه سنم کم بود و داشتم اون برنامه را تماشا می کردم به دقت عمل وزیر خیلی خوشم آمد که گرفتار جو نشد و از جیب بیت المال حاتم بخشی نکرد. (3923149) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۶:۱۹:۳۱
آقا من دوست دارم از شركت نفت برم شهرداري. مدرك دكترا هم دارم. بايد چيكار كنم؟ يكي راهنمايي كنه. شايد بتونم صاحب خونه بشم!! (3923281) (alef-3)
 
موحدنیا
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۱۷:۱۹:۰۲
من میگم اگر ملکی ۱۰۰ ملیارد تومان می ارزید بایستی به پنجاه ملیارد تومان داد چون مجوز داریم شورا هم بایستی پاسخگو باشد (3923345) (alef-3)
 
زير خط فقر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۱۰:۰۲:۰۵
پس قيمت املاك و ساختمانها در تهران به همت شوراي شهر نصف شد. ه. خدا پدرشان را بيامرزد. (3924063) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۶ ۲۰:۲۶:۲۷
شهرداري پول را از مردم به زور ونارضايتي وصول ميكند وبه كارمندان خودش مي بخشد شده رابين هودايران (3923565) (alef-11)
 
شهاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۷ ۰۱:۰۷:۲۲
"امکان اعمال تخفیف تا ۵۰ درصد طبق قانون وجود دارد، اما طبق شرایط کسانی می‌توانند عضو تعاونی شوند که ۵ سال از خدمت آنها در شهرداری گذشته باشد. البته میزان آورده آنها نیز در اعمال تخفیف‌ها لحاظ می‌شود." (نقل از متن خبر)
.
چرا باید همچین امتیازی داشته باشن!؟ 50 دردصد تخفیف!؟ شهرداری مالک شهر نیست که از جیب خودش (البته طبق قانون) داره به کارمندهاش تخفیف میده. شهزداری مسئول مدیریت شهره (3923859) (alef-11)
 
shsm
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۸ ۱۷:۴۳:۱۱
"در این راستا ۱۴ هزار و ۳۳۳ نفر از کارکنان رسمی و قراردادی توانسته‌اند از این طریق صاحب خانه شوند."
"حدود ۲ هزار و ۲۰۰ مورد از مسکن‌های دریافت شده افراد در این تعاونی‌ها در منطقه یک، ۲ هزار و ۵۵۳ مورد در منطقه ۲، حدود ۳ هزار مورد در منطقه ۵، هزار و ۳۰۰ مورد در منطقه ۸، ۹ هزار و ۴۱۶ مورد در منطقه ۲۲ و باقی واگذاری‌ها در سایر مناطق بودهاست"
جمع مسکن های ذکر شده در نقل قول دوم حدود ۱۸ هزار مسکن تحویل داده شده می باشد. اما در تقل قول اول این مقدار حدود ۱۴ هزار آورده شده است!
یا اشتباه خبر است یا اشتباه آمار (3926449) (alef-11)
 
اردشیر
United States
۱۳۹۵-۰۶-۱۹ ۰۸:۰۰:۲۲
اقای دکتر توکلی با شناختی که مردم از جنابعالی دارند خواهشمندیم در این حوزه وارد شوید و اگر موضوع واگزاریها صحت داشت ملت را در جهت جزئیات کار قرار دهید با تشکر و امتنان. (3927073) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.