نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 409727
زندگی در کثیف‌ترین منطقه جهان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۴
منطقه هزارباغ در داکای بنگلادش، از جمله آلوده‌ترین منطقه جهان محسوب می‌شود. زندگی کارگران یا در واقع برده‌های یکی از کارخانه‌های منطقه هزارباغ و سختی‌های این کارگران توسط دوربین «پاسکال مانارتز» ثبت شده است.
 
پاسکال مانارتز، عکاس و گردشگر 38 ساله بلژیکی چندی پیش به داکا، پایتخت بنگلادش، مسافرت کرد تا از منطقه هزارباغ این شهر دیدن کند. چندین کارخانه تولید چرم در این منطقه دایر هستند. هزارباغ آلوده‌ترین منطقه شهر داکا بوده و داکا نیز یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان محسوب می‌شود.

پس از ریزش ساختمان "رانا پلازا" در سال 2013 که موجب کشته شدن 1129 نفر شد، پاسکال تصمیم گرفت تا خطراتی که متوجه کارگران بنگلادشی می‌شود را جلوی دوربین خود بیاورد. گفتنی است شهر داکا در سال 2013 عنوان پنجمین شهر آلوده جهان لقب گرفت و منطقه هزارباغ نیز یکی از کثیف‌ترین محلات این شهر به شمار می‌رود.

مطالعه انجام شده توسط سازمان بهداشت جهانی نشان داد که 90 درصد کارگران آن کارخانه‌ها احتمالا به دلیل تماس مستقیم با آلاینده‌ها تا پیش از سن 50 سالگی جانشان را از دست خواهند داد.
 
کلمات کلیدی : عکس ، بنگلادش، کثیف
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۱۹:۴۷:۵۸
اثرات رشد بی رویه جمعیت .160 میلیون نفر انسان . (3999066) (alef-11)
 
Austria
۱۳۹۵-۰۸-۱۲ ۲۲:۵۲:۲۴
عاقبت افزایش جمعیت بی حساب و کتاب (3999320) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.