نظر منتشر شده
۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 169229
نظرسنجی‌های جدید چه می‌گویند؟
مسائل اقتصادی نتیجه نهایی انتخابات آمریکا را تعیین می‌کنند
بخش خارجی الف، 4 آبان 91
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۲:۱۵
در حالی که تعدادی از نظرسنجی‌ها از رقابت نزدیک باراک اوباما و میت رامنی حکایت دارد، اما نکته مهم در اکثر این نظرسنجی ها الویت مسائل اقتصادی برای رای‌دهندگان آمریکایی است.

به گزارش الف به نقل از دیلی تلگراف و پایگاه اینترنتی یونایندپرس، در نظرسنجی جدید مشترک خبرگزاری یونایتدپرس و مرکز سی وترز مشخص شد که پس از سومین مناظره دو کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، اوباما دو درصد بیشتر از رامنی حمایتهای رای دهندگان را در اختیار دارد. در این نظرسنجی مشخص شد که ۴۹ درصد به اوباما و ۴۷ درصد به رامنی رای می دهند.

اما در عین حال، براساس یک نظرسنجی‌ جدید مرکز گالوپ از رای‌دهندگانی که هنوز در مورد رای دادن در این انتخابات تصمیم نگرفته اند، مشخص شد که میت رامنی از حمایتهای بیشتری در مقایسه با اوباما برخوردار است. در این نظرسنجی رامنی ۵۱ و اوباما ۴۷ درصد آراء را بدست آوردند.

رامنی قول داده است که در صورت پیروزی در انتخابات اوضاع اقتصاد آمریکا را در مسیر موفقیت قرار دهد. اوباما نیز در رقابتهای انتخاباتی اش بارها تلاش کرد به مردم آمریکا بگوید که در صورت حضور رامنی در سمت ریاست جمهوری اوضاع اقتصادی آمریکا آشفته تر می شود.

در بیشتر نظرسنجی ها دو نامزد در رقابت شانه به شانه قرار دارند. در یکی از نظرسنجی های جدید شبکه سی بی اس مشخص شد که اوباما با دو درصد بیشتر از رامنی پیشی گرفته است اما این فاصله کم نشان می دهد که رقابت میان این دو کاندیدا بسیار نزدیک است.

در یک نظرسنجی مشترک شبکه اس بی سی و روزنامه واشنگتن پست نیز رامنی با اختلاف بسیار اندکی از اوباما پیش بوده است. در نظرسنجی دیگری نیز که مشترکا توسط شبکه ان بی سی و روزنامه وال استریت ژورنال انجام شد، اوباما و رامنی هر دو از حمایت ۴۷ درصدی برخوردار بوده اند. البته برخی از کارشناسان معتقدند که در این نظرسنجی ها خطاهایی نیز صورت می گیرد.

در یک نظرسنجی مرکز راسموسن این موضوع فاش شده است که ۴۷ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی که از هر دو گروه مصرف کننده و سرمایه گذار بوده اند، معتقدند که شرایط اقتصاد آمریکا رو به وخامت است و فقط ۳۶ درصد از مصرف کنندگان و سرمایه گذاران اعتقاد دارند اوضاع اقتصادی آمریکا رو به بهبود است. این نظرسنجی می تواند کمپین انتخاباتی اوباما را نگران کند.

فقط ۱۵ درصد از حامیان جمهوری خواهان فکر می کنند اوضاع اقتصادی رو به بهبود است و این آمار در میان حامیان دموکرات ها ۶۳ درصد است. ۷۲ درصد از حامیان جمهوری خواهان معتقدند اقتصاد آمریکا در رکود قرار دارد.

براساس شرح نتایج این نظرسنجی ممکن است که سیاست خارجی برای آمریکا مهم به شمار بیاید اما تعیین کننده اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیست. قطعا بهبود شرایط معیشتی و اوضاع اقتصادی برای مردم آمریکا در اولویت اصلی قرار دارد و آنها به کسی رای خواهند داد که مطمئن باشند برنامه های سازنده ای برای احیای اقتصاد آمریکا دارد.
Share/Save/Bookmark
 
مهر
United States
۱۳۹۱-۰۸-۰۴ ۲۳:۰۴:۳۱
متاسفانه من فکر نکنم اوباما رای بیاورد
نتایج نظرسنی ها حداقل اینگونه نشان می دهد
وضع و اوضاع اقتصادی امریکا هم موید این مطلب می باشد
گرچه فکر نکنم جمهوری خواهان هم به رهبری رامنی بتوانند موفقیتی در خور شان آمریکا کسب نمایند
تجربه نشان داده جمهوری خواهان بیشتر به دنبال جنگ و درگیری هستند (1002282) (alef-4)
 
رامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۰۴ ۲۳:۳۵:۰۴
قطعا" برای مردم هر کشوری شرایط اقتصادی مهمترین گزینه برای انتخابات است (1002305) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۰۵ ۰۷:۳۳:۱۴
یعنی سیاست خارجی در این فرآیند بی تاثیر است؟ (1002427) (alef-4)
 
غریبه
۱۳۹۱-۰۸-۰۶ ۱۰:۱۲:۵۷
به نظر بنده اوباما به هیچ عنوان رأی نخواهد آورد. (1003316) (alef-4)
 
۱۳۹۱-۰۸-۰۶ ۱۶:۴۹:۴۸
اینقدر برای ایران عجله دارند که انتخابات پیش از موعد برگذار میکنند (1003896) (alef-4)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۸-۰۶ ۱۷:۰۱:۰۹
رقابت کاندیدا ها در امریکا جالبه ، حداقل اینکه در خصوص ریزترین مسائل طرفین آزادانه اظهار نظر می کنند و در خصوص مسائل کلان و جزیی باید بمردم پاسخگو باشند، اما خیلی پر هزینه است و بر اساس شنیده ها تاکنون چندین میلیارد دلار هزینه شده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1003909) (alef-4)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته