توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482627
پرواز ۴۰۰۰ گاو به قطر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۳۹
وقوع بحران در روابط قطر با همسایگان عربش، یک تاجر قطری را واداشته تا برای مقابله با تحریم های کشورهای عربی و پر کردن خلاء ایجاد شده در بازار لبنیات کشورش، ۴ هزار راس گاو را با هواپیما به صحرای قطر منتقل کند.

به گزارش تسنیم به نقل از بلومبرگ، وقوع بحران در روابط قطر با همسایگان عربش، یک تاجر قطری را واداشته تا برای مقابله با تحریم های کشورهای عربی و پر کردن خلاء ایجاد شده در بازار لبنیات کشورش، 4 هزار راس گاو را با هواپیما به صحرای قطر منتقل کند.

شرکت قطر ایرویز باید 60 پرواز انجام دهد تا گاو های 590 کیلویی ای را که ممتاز خیاط، رئیس هولدینگ پاور اینترنشنال در استرالیا و آمریکا خریداری کرده را به قطر انتقال دهد. این تاجر قطری گفت: «اکنون زمان کار کردن برای قطر است.»

کشورهای عربی به رهبری عبربستان، قطر را متهم به حمایت از تروریزم کرده اند، اتهمی که دوحجه آنها را رد می کند. این انزوا که از روز پنجم ژوئن آغاز شده، ثروتمندترین کشور جهان از نظر درآمد سرانه را ناگزیر ساخته تا مسیرهای تجاری جدیدی را برای واردات مواد غذایی، مصالح و تجهیزات مورد استفاده در صنعت گازش بگشاید. بانک مرکزی قطر گفته تراکگنش های داخلی و بین المللی به صورت عادی در حال ناجم است.

در روزهای اخیر میوه و سبزیجات ایرانی و محصولات لبنی ترک نیز راه خود را به سوی بازار قطر پیدا کرده اند. همچنی کمپینی برای ترویج خرید کالاهای داخلی در قطر به راه افتاده است.

ام عیسی 40 ساله، کارمند دولت که برای خرید به یک فروشگاه آمده گفت: «این پیام مخالفت با فشارهای خارجی است. ما نیازی به دیگران نداریم... دولت ما اطمینان حاصل کرده که ما کمبودی نداریم و ما از این بابت سپاسگذاریم. ما ترسی نداریم. کسی در قطر از گرسنگی نخواهد مرد.»

بخش عمده ای از شیر تازه و محصولات لبنی مورد استفاده جمعیت بیش از یک میلیون نفری دوحه تا یک هفته پیش از طریق عربستان تامین می شد. اما شیر عربستان پس از قطع ارتباط کشورهای عربستان،امارات و دو متحدش با قطر، در این کشور کمیاب شده است.

الخیاط در حال توسعه یک مجموعه محصولات کشاورزی در مزرعه ای 50 کیلومتری در شمال دوحه است.
 
کلمات کلیدی : قطر+قطع روابط دیپلماتیک+امارات+اعراب+عربستان+واردات قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.