توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442225
موضع رسمی فدراسیون: تراکتور از محرومیت خبر داشته
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۹
رئیس کمیته حقوقی تدوین مقررات فدراسیون فوتبال مدعی شد حکم محرومیت فیفا در تاریخ ۲۶ اکتبر ۲۰۱۶ (۵ آبان ۱۳۹۵) به باشگاه تراکتورسازی ابلاغ شده است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون ،حمیدرضا براتی بعدازظهر امروز (شنبه) در نشست مطبوعاتی گفت: مسئله‌ای که پیش آمده مربوط به حمزه یونس است که به صورت مستقیم به تراکتورسازی ابلاغ شده است. آنها تقاضای استدلال‌ها را به طور کامل انجام دادند. در 26 اکتبر 2016 (5 آبان 1395) فیفا دستور داده که از دو پنجره نقل‌وانتقالات جاری و بعدی محروم هست.

وی ادامه داد: در اتفاق پیش آمده مقصر نیستم ولی تا جایی که اطلاع دارم به دلیل تغییراتی که در بعضی قسمت های سازمان لیگ به وجود آمد این اتفاق پیش آمده است. یک ناهماهنگی باعث این اتفاقات شد که مهدی تاج دستور داد تا در اولین فرصت یک اتاق ویژه برای بازیکنان خارجی فوتبال و کارهای آنها درست شود. 

وی ادامه داد: تراکتورسازی به هر دلیلی نتوانست در مهلت 21 روزه اعتراض خود را به CAS اعلام کنند و نهایتا در تاریخ شش اکتبر از سوی فیفا دستور داده شد که سرخ‌پوشان تبریزی از دو پنجره انتقالات زمستانی و تابستانی فصل آینده محروم خواهند بود.

براتی درباره دیدارهایی که تراکتورسازی با بازیکنان غیرمجازش استفاده کرده، تصریح کرد: در درجه اول باشگاه‌هایی که تراکتورسازی در مقابل آنها حاضر شده و بازی کرده باید ظرف دو ساعت پس از بازی اعتراض خود را اعلام می‌کردند و چون نه باشگاه تراکتورسازی و نه حریفانش از این جریان اطلاعی نداشتند پس می‌توان این را روزنه‌ امیدی برای عدم شکایت حریفانش دانست.

رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال ادامه داد: اما درباره اینکه تراکتورسازی رای فیفا را اجرا نکرده فدراسیون فوتبال در حال مکاتبه با فیفا هستیم و باید ببینیم رای فیفا به این جریانات چیست اما آنچه که مشخص است این است که تراکتورسازی حق استفاده از بازیکنانی که بعد از تاریخ مقرر قرارداد خود را با سرخ‌پوشان امضا کرده‌اند را ندارد.

وی ادامه داد: قرار است تا سیستم TMS داخلی نیز طراحی شود تا در آینده شاهد این مشکلات نباشیم. همچنین با دستور رئیس فدراسیون فوتبال مقرر شد تا کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان تشکیل شود تا از این پس این کمیته به مشکلات آنها رسیدگی کند و در نهایت شاهد بروز چنین اتفاقاتی نباشیم.

براتی  درباره محرومیت بازیکنان استقلال و اینکه اگر بازیکنان جدید این تیم مقابل السد به میدان می رفتند اتفاق بدی رخ می داد گفت: ما همانطور که متاسفانه می گویید اگر این اتفاق مقابل  السد اتفاق می افتاد اتفاق بدی بود. 

وی درباره وضعیت مالی باشگاه ها گفت: قرار شد درآمدی که باشگاه ها از حق پخش تلویزیونی و همچنین  اسپانسرها دارند به حساب باشگاه ها ریخته شود. 

براتی درباره اینکه آیا بازیکن ایرانی هم می تواند به فیفا شکایت کند اظهار داشت:بازیکن ایرانی نمی تواند به فیفا شکایت کند و این کمیته فقط درباره قراردادهای بازیکنان بین المللی است.

وی درباره شایعه محرومیت پرسپولیس از سوی فیفا گفت: من اطلاعاتم فقط درباره تراکتورسازی است. به زودی در روزهای آینده درباره پرسپولیس هم صحبت می کنم.  

براتی درباره مشکلات تراکتورسازی بیان داشت: این مشکل مخصوص بازیکن حمزه یونس تونسی هست. که این مشکل تراکتور 21 روز وقت داشته است که به این موضوع اعتراض کند و این کار را انجام نداده است اما پس از اینکه این موضوع گذشته و اعتراضی نکرده فیفا رای جریمه را صادر کرده است. 
 
کلمات کلیدی : باشگاه تراکتورسازی + فدارسیون فوتبال + لیگ برتر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.