توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 413623
حمله ۶ عامل انتحاری به غرب کربلا
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶
شورای استانداری کربلا از ورود شش عامل انتحاری به شهرستان عین التمر در غرب این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، محفوظ التمیمی، عضو شورای استانداری کربلا اعلام کرد که شش عامل انتحاری که کمربند منفجره داشتند امروز (دوشنبه) وارد شهرستان عین التمر در غرب استان کربلا شدند.

به گفته التمیمی، نیروهای امنیتی وارد درگیری با آن‌ها شدند. این عاملان انتحاری خود را منفجر کردند که در نتیجه به کشته شدن چند تن از جمله تعدادی از نیروهای امنیتی منجر شد.

این در حالی است که رئیس شورای استانداری کربلا نیز تأکید کرد که اوضاع امنیتی در عین التمر تحت کنترل است. سعد معن، سخنگوی وزارت کشور عراق نیز درباره جزئیات این حمله به شهرستان عین التمر گفت این حمله به کشته و زخمی شدن 12 تن منجر شد. معن افزود: شش عامل انتحاری که کمربند انتحاری به خود بسته بودند به محله الجهاد در شهرستان مذکور نفوذ کرده و با نیروهای امنیتی درگیر شدند که توانستند پنج تن آنها را بکشند.

وی افزود: این نیروها عامل انتحاری ششم را محاصره کردند که منجر شد او وارد یکی از منازل شده و خودش را منفجر کند که این انفجار به کشته شدن شش تن و زخمی شدن شش تن دیگر منتهی شد.

مسئولان امنیتی در استان کربلا طرح ویژه‌ای را برای تأمین امنیت در مراسم بزرگداشت اربعین حسینی اجرا می‌کنند. در آستانه اربعین حسینی تعداد زیادی از زائران از کشورهای اسلامی راهی کربلا می‌شوند. تاکنون یک میلیون زائر وارد سامرا شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : حملات انتحاری + کربلا + عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.