نظر منتشر شده
۸۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463024
انتخابات 96، غروب سیاسی احمدی نژاد!
محمدصادق کلبادی/27فروردین96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
«در عمل به منویات رهبر بزرگ انقلاب، برنامه‌اي براي حضور در عرصه رقابت‌هاي انتخاباتي سال آينده ندارم»، بخشی از نامه محمود احمدی نژاد خطاب به رهبر انقلاب در ششم مهرماه سال 95 بود که از تمکین وی به نظر رهبری حکایت داشت.

باور تمکین احمدی نژاد و کناره گیری اش از انتخابات برای آنهایی که او را خوب می شناختند و ساختارشکنی هایش را از یاد نبرده بودند کمی سخت بود؛ حتی در 23 بهمن همان سال نیز در بیانیه ای اعلام کرد بنایی برای حمایت از هیچ کاندیدایی را ندارد.

 اما بیش از این تاب نیاورد و در فاصله ای کمتر از یک ماه از «سرباز جدید بهاری»اش رو نمایی کرد ؛ او که برای تداوم مشی سیاسی اش در سال 92 و کاندیداتوری رحیم مشایی، همان شبیه ترین فرد به خودش از دفتر ریاست جمهوری مرخصی گرفته بود تا روز ثبت نام همراه پدر معنوی حلقه معروفش باشد و حمایتش را از وی اعلام کند، در واپسین روزهای اسفند 95 حمید بقایی را هم به جمع «بهاریون» اضافه کرد و پس از آن در نشستی خبری این مرد بنظر خجالتی و کم حرف را در کنار خود نشاند تا حمایتش را از وی برای انتخابات ریاست جمهوری ، بطور رسمی اعلام کرده باشد.

او در کنفرانس خبری معنا‌دارش با اصحاب رسانه پس از سکوت رسانه ای چهار ساله اش آن هم در آخرین روزهای دولت روحانی و در گرماگرم  انتخابات به یاد « بگم بگم های» معروفش، سر بسته از موضوعاتی سخن گفت و بی آنکه توضیح بیشتری دهد از افشای اسنادش در آینده خبر داد. آینده ای که با آغاز دومین روز نام نویسی از داوطلبان ریاست جمهوری شکل دیگری به خود گرفت.

در حالی که بسیاری از ناظران در ستاد انتخابات وزارت کشور حضوراحمدی نژاد در کنار بقایی را به منزله ی یک «مانور تبلیغاتی» برای اعلام حیات سیاسی «حلقه احمدی نژاد» قلمداد می‌کردند، احمدی نژاد در اقدامی غیر قابل پیش بینی با ثبت نام و اعلام کاندیداتوری خود شوک بزرگی به فضای انتخابات وارد ساخت.
 
 او که در دوران ریاست جمهوری اش بارها نشان داده بود در تصمیم گیری های بی‌هنگام و غافلگیر کننده ید طولایی دارد و خود را دانای کل می پندارد، این بار با وجود توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر عدم شرکت او در انتخابات و پاسخ مثبت و تمکین به نظر رهبری ، در اقدامی غافلگیر کننده برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد تا بار دیگر خاطرات آن قهر معروف و« خانه نشینی» یازده روزه اش تداعی شود، اتفاقی که به تعبیر برخی از همراهان دیروز و منتقدان امروزش، در تاریخ انقلاب بی مانند بود.

در آن زمان احمدی نژاد در پاسخ به منتقدان خانه نشینی یازده روزه اش با همان تبسم منحصر به فرد خود به گفتن «احمدی‌نژاد و خانه‌نشینی؟ این حرف و وصله‌ها به من و دولتم نمی‌چسبد» بسنده کرد و این‌بار نیز پارادوکس آمدن امروز و تعهد اخلاقی دیروزش را با مثالی از تشخیص طبیب و خوردن آب توجیح کرد، حال آنکه رهبری پس از به صلاح ندانستن حضور ایشان در انتخابات نظر دیگری نداده بودند و تجویز جدیدی نیز نکرده بودند.

رئیس دولتهای نهم و دهم پیش از اینها نیز یک بار در سال 88 با بی اعتنایی به نامه‌ها و مخالفتهای مقام معظم رهبری ، به دنبال الحاق سازمان حج و زیارت با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به ریاست رحیم مشایی بود. اما از آنجا که «هرگاه احمدی نژاد با نظری مخالف بود، برخی از نامه ها گم می شد!» نامه های رهبری نیز بی پاسخ ماند و در نهایت پیگیری مستقیم آقای ری شهری از طرف رهبری، مانع از اجرای تصمیم احمدی نژاد شد.

مرد پیش بینی ناپذیر سیاست ایران در همان دوران 8 ساله ریاستش بر دولت های نهم و دهم بواسطه  بی توجهی به نظر بزرگان و اقدامات متناقضش، موجبات ریزش بسیاری از یاران و نزدیکانش را فراهم ساخت؛بخشی از اصولگرایان به خوبی به یاد دارند که در انتخابات سالهای 84 و 88، احمدی نژاد از حمایت آنها برخوردار بود اما در همان دوران سکونتش در ساختمان پاستور، اصولگرایی دوران جدیدی را تجربه کرد، بطوری که از آن پس سپهر سیاسی اصولگرایی به دو دوران قبل و بعد از احمدی نژاد تقسیم شد. به سخن دیگر، بسیاری از اصولگرایان راه از قافله احمدی نژاد و حلقه‌اش جدا کردند و او و طرفدارانش را با مشایی و الهاماتش تنها گذاشتند، حال پس از اعلام کاندیداتوری احمدی نژاد حجت برای اندک یاران باقی مانده اش هم تمام شد و آنها نیز هریک به نحوی از همراهی با او برائت جستند.

احمدی نژاد که به عقیده بسیاری از صاحب نظران یک پوپولیست تمام عیار محسوب می شود در شرایط فعلی در صورت تائید صلاحیت هم قطعا پایگاه اجتماعی گذشته را در میان مردم و اصولگرایان نخواهد داشت، شاید از یارانه 250 هزار تومانی هم کاری بر نیاید که در آن صورت باید منتظر مناظرات انتحاری او با سایر نامزدها بود و دید در تقابل جناهین سیاسی با پوپولیست چه کسی پیروز خواهد شد؟

از سویی دیگر بقایی هم که احمدی نژاد آنرا شبیه ترین فرد به خودش و مشایی معرفی می‌کند، به دلیل پرونده قضایی و7 ماه  بازداشتش در اوین، شانس چندانی برای تائید صلاحیت از سوی شورای نگهبان ندارد؛ با این همه بنظر می رسد احمدی نژاد باید خود را برای تکرار تجربه رد صلاحیت مشایی در سال 92 و شاید وداع با سپهر سیاسی ایران آماده کند چرا که بازی آغاز شده از سوی او بیشتر شبیه یه یک «انتحار سیاسی» بود که رهاوردی جز انزوای سیاسی، نمی‌تواند برایش داشته باشد.
۱۳۹۶/۰۱/۲۶ ۱۶:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۰۰:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۰۰:۲۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۰۰:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۴ ۰۰:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۲۰:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۴:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۴:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۴:۰۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۴:۰۹
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ غروب سیاسی احمدی نژاد+احمدی نژاد+ثبت نام+
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۷:۴۷:۲۲
انقلاب می ماند. احمدی نژاد و موسوی فرقی ندارند. (4261562) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۲۳:۴۹
منتظر کمدی کلاسیکدهای مناظره هستیم (4261883) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۳۵:۵۱
خداوند خیرت دهد که در یک جمله زیبا حق مطلب رو ادا کردی به حق حضرت زهرا(س) این انقلاب عزیز که نماد پاکی ها و خوبی ها و عاطفه و مهربانی و شرافت است تا انقلاب مهدی(عج) پرصلابت و قدرت باقی میماند. (4261909) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۲:۵۸:۲۰
اتفاقا خیلی فرق دارن (4262190) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۴۸:۰۰
احمدی نژاد رو با اون قاطی نکن. از دنیای سیاست خبر نداری اونجوری تفسیر نکن عزیز. مقاله حرفه ای نیست . افراد رو با سیاست نمیشه سنجید منتظر باشید و ببینید.احمدی نژاد اینی نیست که فکر می کنید (4263207) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۷:۵۲:۲۷
حالا صبر کن ببین رد صلاحیت میشه بعد اینجوری بگو.... (4261579) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۰:۱۳
احكدي نژاد اگر رد صلاحيت نشه، مردم به صلاحيت شوراي نگهبان شك مي كنند
احمدي نژاد علنا عدم التزام به ولايت فقيه را نشان داد (4261603) (alef-3)
 
Satellite Provider
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۷:۴۶
اگر شورای نگهبان روحانی را رد کنه هم قبول داری یا ابزاریش خوبه (4261810) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۳۶:۱۴
نخیر قبول نداریم؛ برای اینکه روحانی کاری نکرده که رد صلاحیت بشه اما احمدی نژاد کاری نیست که نکرده باشه (4261910) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۴۳:۵۴
شباهت روحانی و احمدی نژاد کجاست؟ (4261924) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۷:۴۰:۳۷
احمدی نجاد در کاهش فقر وبی عدالتی موفق بود اما روحانی حقوقهای نجومی را قانونی جلوه داد وفقرا افزایش یافت اگر فقط احمدی نجاد رد صلاحیت بشه مردم نسبت به نظام بدبین میشند روحانی همش معایبه (4263943) (alef-13)
 
مدرس اقتصاد دانشگاه
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۴:۲۸
واقعا افرادی مثل احمدی نژاد که با کارها و حرفهایی که اصلا مبنای علمی , تجربی و منطقی ندارند و فقط ظاهر خوبی دارند و صرفاً عوام را در کوتاه مدت فریب میدهد بایستی از جامعه طرد شوند تا امکان توسعه کشور فراهم شود.
کارهای اینها جز درهم بر هم کردن سیستم مدیریتی کشور و متعاقباً ایجاد بحرانهای اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و ریشه دار کردن فقر چیز دیگری را برای مردم به ارمغان نخواهد آورد. (4261859) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۵:۱۹
خود كرده را تدبير چيست؟ (4261861) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۴۹:۳۲
احمدی نژاد رو رسانه ها خرابش کردن .به واقعیت ها نگاه کنید عزیزان. (4263209) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۰:۵۳
عدم ولايتمداري ايشان اثبات شد
رد صلاحيت كمترين جوابي است كه به اين اقا بايد داد (4261605) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۵۰:۰۴
جو سازی نکن (4263210) (alef-3)
 
علی حسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۰۶:۲۶
زنده باداحمدی نژاد................... (4261624) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۲۵:۲۸
طرفداری از احمدی نژاد با وجود کارنامه ی خسارت بار مادی و معنوی یا ریشه در فقر علمی, فرهنگی و اخلاقی دارد یا ریشه در تامین منافع عده ای به شکل غیر قانونی... (4261777) (alef-13)
 
Satellite Provider
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۶:۵۴
این یعنی اشرافیگری ما خوبه
املاک و حقوق نجومی ما خوبه
مردم صغیرند و نمیفهمند و ما باید برایش تصمیم
بگیریم
احمدی نژاد بده چون بخور بخور شما و اقازاده هایتان را جمع میکنه (4261808) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۰۰:۵۳
بخور بخورها و اختلاسها که در دوران ایشون سر به فلک کشید! (4263097) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۷:۰۴
الان اگر این لایکها برای افرادی که خودتون قبولشون داشتید خورده بود بجای ریشه یابی روانشناختی افرادی که لایک زدن کامنت میزاشتید که "لایکهارو داشته باش" :))پس زیاد به این لایکها دل خوش نکنید و جدیش نگیرید مهم اینه کی حرف حق و درست ومنطقی میزنه حالا اگر پنج تا لایک هم نخورد مهم نیست چون بالاخره راه خودش رو در اذهان و دلها پیدا میکنه حتی اگر طول بکشه (4261848) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۳۲:۴۸
الان طرفدارای احمدی نژاد هم بخاطر صدتا لایک بگن مابیشماریم خوبه؟:)))))))) (4261903) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۸:۴۲
بی منظقی طرفداران احمدی نژاد حد و مرزی ندارد (4261871) (alef-3)
 
Anti ahmadinejad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۴:۱۸:۲۹
٢٠٠ تا موافق واقعا كه ..... (4262464) (alef-3)
 
مهمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۹:۴۶:۱۷
به شدت با این جمله موافقم.... این طرفداری ها از این اقا تنها ریشه در فقر علمی, فرهنگی و اخلاقی دارد یا ریشه در تامین منافع عده ای به شکل غیر قانونی... (4262775) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۷:۱۰
و شاید آغاز (4261681) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۰:۵۴
آغاز پایان!؟ (4261820) (alef-3)
 
امیر حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۳۹:۰۱
فضای سیاسی کشور به گونه ایست که افراد امتحان شده ای چون ایشان، بازهم بر روی "حافظه سیاسی" مردم حساب شرط بندی میکنند. (4261686) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۳:۱۷:۴۹
از ماست که بر ماست متاسفانه (4262219) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۴۴:۱۲
يک سوال از اين همه کارشناس که مي گويند احمدي نژاد به سخنان رهبري گوش نکرده

آيا روحاني به فرمان رهبر در مورد بر خورد جدي با نجومي بگيران گوش کرد

آيا همين دولت نجومي بگيراني را که رهبر گرانقدر مي فرمود بايد محاکمه و مجازات شوند ذخيره نظام اعلام نکرد

به خدا ظلم است آخر همه ما يک متر قبر است

از عاقبت تهمت و افترا بترسيد که دامنتان را را خواهد گرفت

يا حق (4261697) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۰۵:۰۷
برخورد با دزد وظیفه روحانی نیست وظیفه دیوان محاسبات وقوه قضایه است (4261845) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۲۲:۳۱
حمایت از دزدان نجومی بگیر و ذخیره نظام خوندنشون چی اون چرا وظیفست؟ (4261880) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۶:۵۵
بهر حال با طناب پوسیده امثال احمدی نژاد هم نمیتوان به چاه رفت/ (4261863) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۵۴:۲۷
اولا احمدی نژاد به خواسته ی خودش رفته پیش رهبری. دوما مشورت بوده میتونه ادم بپذیره یا نپذیره. اگه این خبر رسانه ای نمیشد شما هم بازم می گفتید علیه رهبره. احمدی نژاد بدون فکر کاری نمیکنه که به رهبری و مملکت اسیب وارد بشه. منتظر باشید و صبر کنید (4263221) (alef-3)
 
م.م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۳:۵۶
احتمال تایید صلاحیت احمدی نژاد و بعد از آن رای اوردنش هم دور از انتظار نیست .اتفاقی که خیلیها تو خواب هم نمیبینن (4261715) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۳۷:۲۴
اتفاقا خيلي ها منتظر آ« مرد هستند

تا کشور در مسير رشد قرار بگيره (4261914) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۰:۱۲:۱۸
لازم نيست تو خواب ببينيم همان كه امثال شماها در دنياي واقعي مي بينيد براي ما كافيست !!!!! (4262829) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۴:۱۷
بخاطر مملکتمون هم که شده دست کم نگیریدش و هشیار باشید زیرا :

... اشیاء از آنجه که در آینه می بینید نزدیکتر هستند ! (4261716) (alef-13)
 
برزگر
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۲۰:۵۸
اگر هم رد صلاحیت نشد مردم باید در انتخابات شرکت کنند و با دقت تمام به فرد عاقلی رای دهند تا کشور دچار بحران نشود. (4261877) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۸:۵۴:۵۹
چرا اصلاح طلب ها که همه جوره در مقابل رهبري استاده اند
و در انتخابات مجلس 94 هم ظآن فشار بي حد را به شوراي محترم نگهبان وارد کردند حال اينقدر سنگ رهبري را به سينه ميزنند ؟؟؟

ترس از حضور آن مرد چه ها که نميکنه (4261717) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۱۱:۲۰
اصلاح طلبان ترجيح ميدهند او رد صلاحيت نشود تا بفهمد كه راى ندارد
هيچ سنگى هم به سينه نزدند (4261853) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۲۸:۲۹
پس چرا هر روز در روزنامه هاشون ميگن بايد رد بشه (4261892) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۰:۵۳:۲۸
خدا از دلشون خبر داره (4262950) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۸:۰۸:۱۶
اصلا شاید این دوره بهش رای دادند. اونوقت چی؟ (4262586) (alef-3)
 
آرش نوروزی
United Arab Emirates
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۴:۴۹
فقط محمود احمدی نژاد ؛ درد آشنای محرومان (4261739) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۳:۳۶
درد آشنای محرومان یا چند برابر کننده ی قیمت همه چیز از نان و پنیر تا مسکن و زمین؟؟؟ (4261826) (alef-3)
 
حمیدی
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۲۳:۴۱
احمدی نژاد و اطرافیانش برای اقتصاد و امنیت کشور سم مهلک هستند. تجربه را تجربه کردن خطاست. (4261882) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۷:۲۰:۱۷
تا امارات هم گونی های سیب زمینی ایشون رسیده!!!!! (4262529) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۰۵:۳۰
امیدوارم این اقا رد صلاحیت شه (4261740) (alef-13)
 
مهمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۹:۴۸:۱۰
انشا... که این اقا رد صلاحیت میشه تا یک مملکتی از دستش نفس راحت بکشند. (4262780) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۲۹:۵۶
بنده مخالف احمدی نژاد بوده و هستم ولی حق ایشون هست که بتونن کاندیدا بشن. اقایون اعتدالگرا! دیروز نوبت اصلاح طلبا بود، امروز نوبت ایشونه و فردا نوبت شما! (4261783) (alef-3)
 
Satellite Provider
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۴۲:۴۷
اگر راست میگین احمدی نژاد صلاحیت نداره خوب بزارین بیاد مردم رد صلاحیتش کنن
این کار شما یعنی میدونید رای داره و میترسید
اصلاحطلب و اصولگرا هر دو میترسن این بیاد سفرشون جمع بشه و خواب ندارن (4261801) (alef-3)
 
بنده خدا. اصل
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۱۹:۵۶:۳۵
خدا شاهد است هیچگاه احمدی نژاد را بعنوان رییس جمهور به رسمیت نشناختم. اودر این حد و اندازه نبود. عملکرداو موجب انهدام اقتصاد؛ سیاست؛ اخلاق و فرهنگ کشور شد. واین ملت مظلوم سالها باید تلاش کنند تا این خرابیها درست شود.
متعجبم چرا قوه قصاییه به پرونده این شخص رسیدکی نمیکند؟!! (4261832) (alef-3)
 
عبکریم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۵۳:۰۶
این آقای احمدی نژاد در اون مدت 8 سال به اندازه کافی مدرک علیه آقایون جمع کرده که اگه بخوان رد صلاحیتش کنن شروع به بگم بگم کنه. بعید میدونم رد صلاحیت بشه (4261941) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۰:۵۸:۱۱
احمدی نژاد بزرگ می ماند و پیروز قطعی انتخابات است. (4261952) (alef-3)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۱:۳۳:۲۹
به مردم وا گذارید - میزان رأی مردم است (4262014) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۲:۰۰:۵۳
مطمئن باشید رد صلاحیت میشه ایشون و بعد از رد صلاحیت هم تا پایان انتخابات حصر میشن تا اخلاقی در انتخابات ایجاد نکنن (4262060) (alef-3)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۴۴:۰۵
این حرفا چیه برادر من؟
حصر؟براچی؟
ایشون شاید رد صلاحیت شایدم تایید بشند.
اگر هم دست از پا خطا کنه قلماشو لوله میکنیم مثل موسوی و خاتمی و کروبی (4268106) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۷ ۲۲:۱۶:۰۹
اگر احمدی نژاد رد بشه روحانی هم باید رد بشه ....

من راضیم هردوشون رد صلاحیت بشن!! (4262094) (alef-3)
 
اصغر
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۰:۰۰:۱۱
با سلام . احمدی نژاد بزرگترین درس به ما داد اون هم با آعاز دور دوم ریاست جمهوریش تازه فهمیدیم چه کلاه گشادی سرمان گذاشت. احمدی نژاد با ثبت نام اخیرش عدم التزام به ولایت را اثبات نمود . ایشان با علم باینکه میداند هم خودش و هم بقایی تائید صلاحیت نمیشوند دست به یک عملیات انتحاری زد که نهایتا به سود روحانی میشود . احمدی نژادسوخت و پایان عمر سیاسی اش رسید . متاسفم برای خرابکاری هات که این آخری روی تمام گندهات سفید کرد .متاسفم برای امثال خود م که چه دعواهایی برای دفاع از تو کردیم . متاسفم برای همفکران من که روز انتخابات ۸۸ برای پیروزی تو روزه گرفتند . (4262286) (alef-13)
 
محموداحمدی رهد
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۱:۲۸:۵۵
الهی ردصلاحیت نشه چون ریاست جمهوری احمدی نژادتضمین شده است (4262402) (alef-3)
 
M
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۳:۴۶:۳۶
فقط احمدی نژاد (4262459) (alef-3)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۷:۵۹:۲۲
احمدی نژاد عدم التزام به ولایت فقیه داره (4262571) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۰۹:۵۷:۳۱
به نظر من باید احمدی نژاد رد صلاحیت نشه چرا که او با رد صلاحتیش می خواهد از خود یک اسطوره درست کند او باید بیاید و بداند که مردم دیگر او را نمی خواهند و برای همیشه به .... تاریخ به پیوندد . (4262806) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۲۷:۳۵
امیدوارم رد صلاحیت نشه تا بتونه توی مناظره ها از کارنامه اش دفاع کنه و کارنامه واقعی مدعیان مردم دوستی رو به همه نشون بده (4263148) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۰:۴۷:۳۴
احمدی نژادکه بایدردصلاحیت بشه اماروحانی ازهمه پوپولیست تره وبایدبره (4262925) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۰۲:۱۹
چه با روحانی چه بی روحانی اصلاحات زنده است و کاندید اصلاحات رای قطعی را میآورد. (4263102) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۰:۵۷:۲۱
غروب سیاسی طرفداران احمدی نژاد! (4262964) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۷:۱۹:۵۶
شاید طلوعی روشن .......... (4263868) (alef-3)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۴۳:۲۰
4سال بدون ریس جمهور هم میشه گذروند هیچ اتفاقی برای قشرکارگر وکارمند نمی افته (4263193) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۲:۵۶:۱۷
ایشان را مردم در همان دو دوره ریاستش و حتی در کاندیداتوری اولش شناختند، متاسفانه برخی ها حالا همان حرف مردم را تکرار می کنند. (4263228) (alef-3)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۳:۱۸:۴۲
حکایت احمدی نژاد:
«فلفل نبین چه ریزه بشکن ببین چه تیزه» (4263298) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۵:۳۵:۲۴
احمدي نژاد آزمون سختي درپيش دارد. البته هنوز در دلها همچو خورشيد مي درخشد. (4263565) (alef-3)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۳۰ ۰۸:۳۵:۵۴
من خودم یکی از طرفداران پر و پاقرصش بودم ولی از زمانی که رو حرف مقام معظم رهبری حرف زد و بی اهمیت شد حالم ازش بهم خورد (4268087) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۶:۰۸:۳۰
احمدی نژاد حدا حافظ علی برکت الله (4263618) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۶-۰۱-۲۸ ۱۶:۱۲:۱۰
ما مردم فراموش کاری هستیم
امیدوارم فراموش نکنیم در مدت هشت سال چه اتفاقاتی برای کشور پیش اومد و بعد قضاوت کنیم. تورم ، اختلاس ها ، تحریم ها ، فتنه 88 ، فشاد مالی مسئولین دولتی و ... (4263626) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۲:۳۲:۳۳
فقط احمدی نژادمیتونه مردم راازاین بحران فقر نجات بده وعدالت داشته باشه چون اینا 8سال ثابت کرد (4264938) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۸:۳۵:۴۹
شما که غروب کرده اید ولی احمدی نژاد همچنان تابان است (4265134) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۸:۴۵:۵۲
کنار زدن احمدی نژاد از انتخابات امسال حضور مردم در پای صندوقهای رای را بی رنگ خواهد کرد. (4265153) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۰۹:۰۴:۳۸
طرفداران احمدی نزاد کی می خوان بفهمن (4265190) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۳۱ ۲۲:۵۹:۴۶
مقاله عالی و واقع نگری بود. باید گفت احمدی بای بای! (4271653) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته