نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 463628
انتقاد نماینده مجلس از افزایش نیم درصدی حقوق کارگران در مقابل ۱۰۰۰درصدی پزشکان!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۴
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: افزایش 700 درصدی، 800 درصدی و هزار درصدی در دستمزد پزشکان دیده می شود، اما برای کارگران تنها نیم درصد افزایش دستمزد در نظر گرفته شده است.

به گزارش فارس، عبدالرضا مصری با اشاره به اینکه مهم ترین دغدغه کارگران درحال حاضر پایداری شغلی است، گفت: به طور حتم پایداری شغلی تنها از راه حمایت از تولید داخل امکانپذیر است، یعنی مشکلات جامعه کارگری، اشتغال، رونق اقتصادی با تولید رابطه مستقیم داشته و اگر تولید مورد حمایت قرار گیرد مشکلات کارگران در مدت زمان کوتاه تری حل خواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رونق تولید توان درآمدزایی کارفرما را افزایش می‌دهد، افزود: در این شرایط است که می‌توان حقوق کارگران را بیشتر افزایش داد، همچنین با رونق تولید رشد اقتصادی در کشور سیر صعودی پیدا کرده و ورود کالای قاچاق به کشور کاهش پیدا می‌کند، بنابراین اگر مسئولان بر توجه به تولید داخلی تمرکز کنند مشکلات بسیاری درجامعه حل خواهد شد.

وی با یادآوری اینکه یکی از دغدغه های اصلی کارگران ثبات و پایداری شغلی است، تصریح کرد: به طورقطع برخورداری از نظام های صحیح تامین اجتماعی نیز باید برای کارگران مورد توجه قرار گیرد، ضمن اینکه برخورداری از حداقل حقوق برای امرار معاش نیز یکی دیگری از موارد مورد توجه در زندگی کارگران است؛ از این رو درشرایطی که کاهش فروش تولید در کشور وجود دارد نمی‌توان به رفع مشکلات کارگران امیدوار بود.

به نقل از خانه ملت، مصری در توضیح چگونگی برخورداری کارگران از نظام‌های تامین اجتماعی گفت: در شرایطی که کارفرما درآمد بالاتری دارد امتیاز بیشتری مانند بیمه تکمیلی برای کارگر درنظر می‌گیرد یا اینکه در زمان توانمندی برای کارگران مبالغی را برای کمک ازدواج فرزندان کارگران در نظر می‌گیرند؛ بنابراین وقتی کارفرما درآمد قابل قبولی از تولید داشته باشد شرایط زندگی کارگران را با اختصاص دستمزد بیشتر بهبود می‌بخشد.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به اینکه درحال حاضر براساس سبد معیشت دستمزد کارگران تعیین نمی شود، افزود: دولت براساس حداقل تورم دستمزد را تعیین می کند، این درحالی است که با توان رقابتی بالا و افزایش درآمد تولید کننده می توان از سبد معیشت و هزینه برای افزایش دستمزد کارگران استفاده کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درخصوص اینکه طبق نظر مسئولان دولتی دستمزد کارگران بیش از نرخ تورم درجامعه افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: درشرایطی که طبق نظر مسئولان دولتی تورم تک رقمی است، دولت باید دستمزد اقشار دیگر را نیز همانند کارگران افزایش دهد؛ اما دراین شرایط مشاهده می شود در حالی که بسیاری از تعرفه های پزشکی افزایش 7 تا 8 داشته به طوری که افزایش 700 درصدی، 800 درصدی و هزار درصدی در دستمزد پزشکان دیده می شود، اما برای کارگران تنها نیم درصد افزایش دستمزد در نظر گرفته می شود.
 
کلمات کلیدی : کارگران + حقوق کارگران + دستمزد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۲:۵۹:۱۷
اختلاف دستمزد بين شاغل وبازنشسته وتنگنظريي براي افزايش دستمزد برابر خط فقر بزرگترين اشتباه دولت است. (4265844) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۴:۲۳:۰۹
ریشه فتنه منیت و تبعیض، نظام پزشکی است.انحلال نظام پزشکی لازم است.
اگر وزارت بهداشت است نظام پزشکی چکاره است.چیز بیخودی است. (4266243) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۴:۲۶:۴۰
اين نماينده عزيز چرا الان ياد كارگران افتادند (4266257) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۴:۳۶:۵۷
افزایش ناعادلانه دستمزد پزشکان بودجه را بلعید بطوریکه دیگر دولت نتوانست 100هزار تومان به دستمزد سایر اقشار اضافه کند.این عدالت است؟توسعه همه جانبه است؟انصاف است؟و؟؟ (4266292) (alef-3)
 
Mohammad
Canada
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۲۰:۳۵:۰۳
میشه بگین کجا دستمزد پزشکان هفت تا هشت برابر شده؟!!!! (4267239) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.