۱۳۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 44342
ايراني، عزت و اقتدار ايران را مي‌خواهد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۸۸ ساعت ۱۷:۱۳
در 2 روز اخير و پس از سخنراني حماسي آقاي احمدي‌نژاد در اجلاس ضد نژادپرستي در ژنو ، برخي رسانه‌ها و چهره‌هاي سياسي مخالف دولت، همنوا با رسانه‌هاي بيگانه سعي در تخطئه اين سخنراني و حضور عزتمند رييس جمهور كشورمان در اين اجلاس داشته‌اند.حقيقت اين است كه رويكردهاي سياست خارجي دولت نهم شايد بيش از ديگر عرصه‌ها با دولت قبلي در تضاد است. دولت‌ آقاي خاتمي بناي سازش و خوشرويي با غرب داشت و توسط غرب تحويل گرفته مي‌شد. آقاي خاتمي به عنوان رييس جمهور معمولا صحبتي صريح نمي‌كرد كه مغاير منافع و اميال غربي‌ها باشد.شايد به همين دليل در كاخ اليزه و مقر صدر اعظم آلمان از ايشان به خوبي پذيرايي شد.هر چند پذيرايي غربي‌ها از رييس جمهور كشورمان مي‌تواند تا حدودي مايه افتخار باشد اما از نظر سياست خارجي، اين دست آوردهاي ديپلماسي است كه ملاك موفقيت است نه احترام ظاهري دولتهاي ديگر . در سالهاي 76 تا 84 ، دولت ايران شعار گفتگوي تمدنها سرداده بود و جهان را به صلح و گفتگو دعوت مي‌كرد. اما نتيجه اين رويكرد چه بود؟ جز معرفي ايران به عنوان محور شرارت و تهديد مستقيم نظامي ايران از سوي غرب؟نبايد فراموش كرد كه در عرصه سياست بين‌الملل، ميزان احترام واقعي هر كشور ، به ميزان قدرتي است كه ايجاد كرده نه استقبال ظاهري يا كف زدن دولت‌هاي حريف.همچنين نبايد فراموش كرد كه در صحنه بين‌الملل، دولتي كه با نرمي برخورد و يك گام در مقابل مستكبران عقب مي‌نشيند، مستكبران دو گام جلوتر بر مي‌دارند و متوقع‌تر مي‌شوند.برخي سياستمداران و چهره‌هاي دوم خردادي از اين جهت با سخنراني آقاي احمدي‌نژاد مخالفند كه معتقدند ايران نبايد با نظام سلطه جهاني، سرشاخ باشد، بلكه بايد به خواست آنها تن دهد و مانند زمان طاغوت، مهره‌اي از صفحه شطرنج بين‌المللي باشد، حالتي كه با عزت و غرور ايراني قابل جمع نيست.برادران دوم خردادي كه امروز آقاي احمدي‌نژاد را بخاطر سخنراني تهاجمي و مقتدرانه‌اش در ژنو سرزنش مي‌كنند، نبايد فراموش كنند كه ايران با تمدن 5 هزارساله‌اش ، وارث امپراطوري ‌هاي عظيم و پهناور بوده و مردم چنين سرزميني نمي‌پذيرند كه امروز قدرتهاي بزرگ با آنها مانند يك مهره رفتار كنند.از رسانه‌هاي غربي بعيد و دور از انتظار نبود كه از سخنراني ضد صهيونيستي آقاي احمدي‌نژاد عصباني و دلگير شوند، به هر حال آنها مواجب‌بگير صهيونيست‌ بين‌الملل هستند. اما در مورد برخي رسانه‌ها و نامزدهاي اصلاح‌طلب عجيب است كه با چه استدلالي با رسانه‌هاي صهيونيستي همنوا شده‌اند؟!اگر آنها تصور مي‌كنند كه ملت ايران، ذلت و خضوع در برابر بيگانگان را مي‌پسندد و چنين ايده‌هايي براي تبليغات انتخابات مناسب است، سخت در اشتباه هستند. هر كس كه با نام ايران قلبش مي‌تپد، استقلال و عزت ايران را با ذلت و خضوع در برابر بيگانه عوض نخواهد كرد.

 
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
ایرانی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۱۹:۳۰
حرف شما را قبول دارم ولي اي كاش آقاي احمدي‌نژاد اينقدر كه به فكر هولوكاست هست، به فكر اين تورم و فساد و... بود (115487)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۴۳:۲۲
بابا سرويس كردين مارو با اين تورم. آخه اين مسائل چه ربطي به هم داره (115505)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۳۴:۱۳
با تمام متن این مقاله –فراخوان – موافقم چند مطلب را اضافه میکنم

دولت نهم فقط شعاری عمل نکرد نتنها ایران را از حالت دفاعی دراورد بلکه با دادن بوجه و فرصت کافی به دانشمندان ایرانی علم ایرانیان را به رخ شان کشید

در این میان اقای احمدی نزاد با موضع گیریهای خود نتنها حرف توی دل ایرانیان بیان کرد بلکه سینه خود را سپر کرد وتمام خط حملات را به خود جلب کرد و به دانشمندان ایرانی نوید داد شما به کار خود ادامه دهید ما کنار نمائیم

در این میان ایشان تمام اتهاماتی که به او زدند – مثل طرح سوال جهت دار «پول نفت به کجا رفت»- به جان خرید و طرحهای هسته ای و موشکی را به جلو برد

حرفها باعملها کم کم امریکایها را مجبور خواهد کرد با ایران به عنوان یک بازیگرقوی درعرصه بین المللی نگاه کنند

اگر به این روش ادامه دهیم می توانیم روی ننگ سیصد سال گذشته سلتنطی خط قرمز بکشیم وگرنه بجه های ما دوباره در تاریخ خواهند خواند قبل از پیروزی اصل را فرامش کردیم و همه چیز را باختیم

همانتور که امریکایها دفاع از حق خود را به اسم تروریسم در افغانستان می ببیند ایران دفاع از ایران را در فلسطین می بیند (115556)
 
عابر پیاده
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۱۲:۴۸:۵۱
واقعا این 137 مخالف این نظر شماره 115556 ، دقیقا با چی مخالف بودند ؟ اصلا طبیعی نیست. شده مثل سایت بالاترین . مخالفت های بی معنا و بی ریشه . آخه مگه ایشون اینجا چی نوشته که این مخالفت ها رو بدنبال داشته . دوستان الف لطفا یک کد آنتی روبوت برای مخالفت ها بگذارند ببینم ماجرا چیست ؟ اینقدر این حجم مخالفت زیر این مطلب تعجب برانگیز بود که نگو. چی گفته مگه ؟ همش افتخارات ملی و حقایقی که همه می بینند رو ردیف کرده . مخالفت یعنی چی اونوقت ؟ عجب رفتارایی آدم می بینه بخدا. یعنی حدود 130 نفر روی کد مخالف کلیک کردند اما فقط 3 نفر ( از کل 137 مخالف + 58 موافق ) مطلب نوشتند ؟ فرض کنید اصلا 20 نظر تایید نشده هم جمع شده باشد. اصلا طبیعی نیست. اصلا. کاملا غیرقابل اتکاء است. (115861)
 
عابر پیاده
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۱۲:۵۰:۱۱
یک بخش از بحث من اشتباه بود که بدنوسیله اصلاح می کنم . تعداد افراد نظردهنده را متوجه نشدم . اما این بحثث مخالفت های حجیم بی توجیه کماکان مشکوک و از منظر منطقی بی معنا است. (115862)
 
صادق
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۲۱:۵۲:۵۶
به اعتقاد بنده این نظر بسیار نامعقول و غیر منطقی بود. الف اگر نظرات غیر قابل انتشار رو می نوشت شما قانع میشدید که این حرفها حرف تمام ایرانی ها نیست.
دقت کن که این تحلیل از معدود تحلیلهایه که نظرات غیر قابل انتشارش بیش از نظرات درج شده است.
در ضمن این نوشته که خواندید حاصل یک روبوت نیست! (115921)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۲:۱۶:۰۱
ازدیاد فقر . فحشا .تورم .بیکاری.نا امیدی.وعده غیر عملی . نقض پیمان .فرار مغزها .واردات بی رویه . تعطیلی کارخانه ها و تولید . طرحهای کارشناسی نشده ومنحل کردن سازمانهای مدیریتی ندانستن اثر تزریق نقدینگی بر اقتصاد مملکت تعویض بی مهابای مدیرا ن استفاده ابزاری از دین و ملیت و امثال این موارد هولوکاست واقعی است که احساس میشود ملت ایرائ در ان میسوزند ولی شرکا و صاحبان منافع در هر پست و مقام و برای حفظ منافع خود چشم بر سنگینی بار بر دوش مردم میپوشانند گیریم در این دنیا سخن ما را منتشر و ایراد ما را منعکس نکردید و صدا وسیما از مملکت انچه که دوست میدارد منتشر کرد در روز قیامت ای مدعیان دین و اخلاق در محضر خدا از همه شما مدعیان شاکی هستیم انروز حق انتقام ما را از شما حتما خواهد گرفت (115613)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۸:۲۷:۱۵
با اينهمه استقبالهايي كه از آقاي احمدي نژاد در اقصي نقاط كشور ميشود مشخص است كه چقدر اظهار نظرهاي شما با واقعيت همخواني دارد. (115698)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۳:۴۸:۳۳
من با حرف شما موافق نیستم که کشوری که وارث تمدن 5000 ساله است سر خم نمی کند....اولا) چه کسی گفته که سر خم کنیم، تنها خواهش این است که حرفهایی نزتید که هزینه ها را زیاد کند ، گرچه من با خیلی از تسامح های بیش از حد آقای خاتمی در روابط خارجه هم موافق نیستم ولی چرا ما همش یا از این طرف می افتیم یا از آن طرف؟
ثانیا) کشورهایی مثل روسیه و بریتانیا که تا 70-80 سال پیش امپراطوری بودند، الان اینقدر مثل ما احساس امنیت خاطر نمی کنند که هرچه خواستند در مقابل همه کس بگویند و در گفتار کمی ملاحظه می کنند (و سیاست به خرج می دهند). آنوقت شما می فرمایید ما 2000 سال پیش ابرقدرت بودیم و ....؟
به هر حال اگر هم می خواهیم یک روز واقعا آنقدر قوی باشیم که بتوانیم اینگونه با قدرت حرف بزنیم بدون اینکه کسی جرأت توهین به ما را داشته باشد، الان باید گامهای منطقی (با گامهای ترسان فرق دارد!) و تنها در جهت منافع ملی برداریم. (115681)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۰:۱۴
احمدي‌نژاد هزار تا عيب دارد ولي يك حسن دارد كه در مقابل غربي‌هاي زورگو ، قلدر است و باج نمي‌دهد . راستش من هم با اينكه طرفدار اصلاحات هستم ولي وقتي صحبت‌هاي موسوي و كروبي را عليه سخنراني ژنو ديدم ، خوشم نيامد (115488)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۲:۲۰:۵۸
بیشترین باج را به غربیها احمدی نزاد داد اما قرار نیست در این مملکت مناظرهای بین مدافعان و مخالفان این نظریه توسط صدا وسیما ترتیب داده شود و این بهترین دلیل بر ضعف مواضع احمدی نزاد است اقایان اگر صادق هستند مناظرهای ترتیب دهند نماینده ما در این مناظره محسن ارمین یا تاج زاده یاسلامتییان یا مزروعی است ما حتی خانم ابتکار را نمایندگیجهت مناظره قبولداریم اگر صادق هستند این پیشنهاد را بپذیرند (115617)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۰:۳۵
اي كاش احمدي نژاد فقط وزير خارجه مي‌ماند و دولت را به يك اقتصاددان مي‌سپرد (115489)
 
یک تاجر
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۱:۰۰
خيلي ببخشيد ولي اقتدار ايراني در پاسپورت ايراني هم بايد جلوه داشته باشد. آقاي احمدي‌نژاد اگر خيلي قلدر است بيايد به اين پليس دبي و ابوظبي بگويد اينقدر ايراني‌ها را مثل هندي‌ها و بنگلادشي‌ها در فرودگاه اذيت و تحقير (115490)
 
یک تاجر
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۱:۱۷
آنچه خاتمي را نزد سران غرب عزيز و دوست داشتني مي‌كرد ، صداقت و نرمش كلامش بود. كجاي اين بد است؟ (115491)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۷:۰۲
برادر من
همه می دانند تکبر با متکبر عین تواضع است.
و ترحم بر پلنگ تیز دندان ستمکاری بود بر گوسفندان.
هیچ کس اسم خاتمی را اینجا حتی به خاطر نمی یاره. چون یکی مثل هزاران هزار سیاستمدار دیگه بود. ولی حال تو دنیا مستکبران به احمدی نژاد و ایران فحش می دهند و مردم آزاده به او و ایران عزیزمان عشق می ورزند. این رو باور کنید.
البته بحث دوستان ایرانی ما فرق می کنه. ماها الحمد الله خوب بلدیم حزبی برخورد کنیم. اگر از حزب مخالف ما امام معصوم هم ظهور کنه باهاش مخالفت می کنیم. چه برسد به این بنده خدا که یک آدم معمولی هست که هم نقاط قوت داره و هم ضعف. ولی ما که خوبی ها رو نمی بینیم. پس این آقا ال است بل است .... و هر کاری بکند غلط! (115533)
 
محمدرضا
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۰۳:۴۵
همین رویه را اصولگراها هم در زمان خاتمی داشتند و به قول معروف چیزی که عوض داره گله نداره ولی اینهم واقعیت است که در این بین فقط این مردم ما هستند که دارند سختی می کشند و کسی از آقایان خیالش هم نیست. (115563)
 
مهدی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۲:۲۲:۴۲
خاتمی فرزند فاضل و متقی امام خمینی است (115618)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۲:۵۲:۲۸
امام فرمودند وضعیت فعلی افراد ملاک است. (115747)
 
اصلاح طلب اصولگرای ...
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۱:۵۴
نه خير! مثل اين كه الف هم كم كم دارد بطرف احمدي‌نژاد غش مي‌كند. در اين اصولگرايان چشم اميدمان به چند تا عاقل و بي‌طرف بود ولي ظاهرا بايد نااميد شويم. (115492)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۳:۰۳
مقاله شما موافقم. استقلال و عزت خيلي مهم است و امتيازدادن و كرنش در برابر غربي‌ها خوب نيست ولي فراموش نكنيد بخش مهمي از اين اقتداري كه ازش صحبت مي‌كنيد، از راه تقويت اقتصاد بدست مي آيد. اگر اقتصاد ايران روزي پرقدرت شد، حتي صهيونيست‌ها هم در برابرمان زانو مي‌زنند چه برسد به غربي‌ها ولي با اين فساد و رانتخواري و فرهنگ تنبلي و بيكاري كه ما داريم بعيد است روزي قدرت اقتصادي شويم. (115494)
 
احسان
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۲۹:۱۸
کاملا درست است. و باید رویکرد داخلی نیز به سمت احترام به اقشار مختلف مردم و حمایت از انان باشد. اینکه بدنه دولت ایران برای مردمش اهمیت قائل نیست را می توان به صورتهای گوناگون مشاهده کرد. کافیست سری به سفارتخانه های ایران در خارج کشور بزنید ببینید دولتمردان ایران با مردمشان رفتار خوبی ندارند.

تجربه بنده نشان داده این بی احترامی در همه دولتها اعم از اصلاح طلب و اصولگرا، راست و چپ وجودداشته. با مردم به گونه ای برخورد می شود که گویا مزاحم هستند.
ما فقط از طریق احترام و حمایت از مردممان قدرتمند می شویم. (115528)
 
دانشجو
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۴:۳۹
حرفتون حقه!
حرف حق به دل اصحابش می نشیند (115496)
 
اكبري
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۲۸:۳۲
حرفتان تقريبا قبول ولي بالاغيرتا حالا كه شما هم احمدي نژادي شده ايد لطفا به اين ايرنا و رجا نيوز و رسانه هاي دولتي بگوييد اينقدر مجيز احمي نژاد را نگويند. از نظر انتخاباتي هم كه نگاه كنيم به نفعشان نيست.
كار احمدي نژاد در ژنو خيلي خوب و غرور انگيز بود ولي لطفا اين مجيزگويان دولت نهم اينقدر تملق ايشان را نگويند. آدم يك جوريش مي شود (115497)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۳۶:۳۲
معرفی ایران به عنوان محور شرارت توسط بوش شرور به ایران اطلاق شد که به نظر می رسد اگر در آن دوران که پیش از حمله به عراق و عزم جهانی موافق با آمریکا بود رییس جمهور فعلی به جای آقای خاتمی می بودند به قول آقای ده نمکی به بوش بايد دایی بوش می گفتیم... (115499)
 
حميد
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۳۷:۵۸
همين براي پايمال شدن عزت مان بس كه اگر ابتداي سخنراني ايشان را معرفي نمي كردند از حرفهايشان اين طور استنباط مي شود كه ايشان رئيس جمهور هر كشوري باشند به جز ايران ! حتي يك بار هم در مورد ايران صحبت نكردند ! (115500)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۴۰:۴۶
تمام مراكز نفتي و انرژي و راه سازي ما را خرجي ها مي گردانند. فقط شعار دادن كه فايده ندارد. تمام تاسيسات نفتي فرسوده و با راندمان بسيار پايين كار مي كنند و منتظرند با گفته وزير سرمايه گذاري خارجي در حد 30 ميليارد دلار و بيشتر صورت گيرد. اين موقعيت فعلي ماست. (115503)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۵۴:۱۷
in naghde shoma khejalat avare, be khosoos az tarafe alef. (115508)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۷:۵۶:۴۵
dige shooresh ro darin darmiarin, har chizi haddi dare, karo zendemimoono bayad vel konim 24 saate begim ghaze? unam bedoone harfe manteghi, khahesh mikonam, harfaye ayatollah Shahroodi ro bezarin to shabake mardom bebinan harfe hesab yani chi, cheghadr ghashang ba lahne dorost va ba estenad sohbat kardand. (115510)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۰۵:۱۳
nazarate ma ro ham age ghabel bedoonin va neshoon bedin, kheili khoshhal mishim. ba tashakor (115513)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۰۷:۲۱
من نمی دانم شما چرا خلط مبحث می کنید. در اینکه رفتن آقای احمدی نژاد به آنجا اشتباه بوده که شکی نیست. توصیه می کنم یک بار دیگر نامه آقای شریعتمداری را روز قبل از رفتن به ژنو بخوانید. همینطور به حرفهای آقای مهندس موسوی و خاطره ایشان از امام (ره) توجه کنید. بعد هم اگر وقت داشتید سرمقاله روزنامه آفتاب یزد با نام کدام حماسه را بخوانید. بعد هم به بیانیه پایانی کنفرانس توجه کنید.
کجای اعتراض آقای موسوی به متن بود. اعتراض آقای شریعتمداری کیهان چطور. به قول معروف با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمی شود. برای رسیدن به عزت و حفظ آن، کیاست و شجاعت باید در کنار هم باشد تا صلح حدیبیه و صلح امام حسن (ع) و یا کربلای سید الشهدا (ع) بوجود آید مگر نه بدون کیاست به حماقت منتهی می شود که متاسفانه رگه های پر رنگی از آن در رفتار تیم سیاست خارجی ما دیده میشود. (115514)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۱:۰۴:۲۸
آفرين بر اين دوست ناشناس.
تمام سخن ايشان صحيح و قابل تامل است.

اميدوارم اين حديث گرانقدر را همواره به خاطر داشته باشيم كه \"دوست داشتن چيزي انسان را (نسبت به آن چيز) كور و كر مي كند\". گاه علايق ما باعث مي شود اشتباهات ديگران را نبينيم.

كار دكتر احمدي نژاد اگر چه شجاعانه بود ولي بايد عرض كنم فقط انتخاباتي بود وگرنه در حالي كه حتي يك رئيس جمهور ديگر در آن اجلاس حضور نداشت و اجلاس در حد روساي جمهور نبود ايشان مي توانستند نروند يا نماينده بفرستند.

در آخر اين حديث را هم گوشزد كنم كه \" آخرين چيزي كه از قلوب صديقين خارج مي شود حب جاه است\" (115658)
 
اتابک
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۱۳:۱۸
ای کاش رئیس جمهور محبوب در مقابل کسایی که در داخل مملکت باعث تورم شده اند هم اینقدر مقتدر بود. (115518)
 
رهنما
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۲۱:۳۶
تحلیل بسیار زیبایی بود حرف آقای رئیس جمهور، حرف هر شخص آزادیخواه و انساندوستی است . دفاع از کرامت انسانی و اعلام موضع در مقابل نژاد پرستی چیزی نیست که بتوان آن را به پای امیال سیاسی و جناحی قربانی کرد . (115522)
 
محمدرضا
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۱۳:۴۶
خدا را شکر برخی از دوستان در زمان خانه نشینی حضرت علی یا زمان امامت امام حسن نبودند وگرنه این دو بزرگوار را به خیلی چیزها متهم می کردند.
آخر برادران حرف احمدی نژاد حرف ما هم هست اما باید شرایط را در نظر گرفت. اسراییلیها از قبل می دانستند احمدی چه می خواهد بگوید و لذا فکر همه جایش را کرده و آماده بودند اما اگر احمدی نژاد به گونه ای دیگر سخن می گفت قبول کنید که پوزه این اسراییلیها به خاک مالیده می شد.
یک چیز دیگر، آیا ما ایرانیها هم این وسط مانند فلسطینیها و لبنانیها حقی داریم یا نه؟ آیا ما همیشه در کشور خود باید ته صف باشیم؟
گفته اند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است. (115568)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۵ ۱۲:۰۵:۴۴
همچنین گفته‌اند:
«اول جار، ثم الدار»
فلسطینی‌ها در جنگ هستند، و خوشبختانه ما از امنیت و آرامش برخوردار هستیم.
چرا باید ندای مسلمانی را که درخواست کمک می‌کند بشنویم، و اجابت نکنیم.
و مگر نه این‌که اسرائیل تنها کشوری است که علناً ایران را تهدید به حمله‌ی نظامی می‌کند و حتی می‌خواست آمریکا را هم برای این کار پیش‌قدم کند. (115830)
 
محسن
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۲۱:۳۷
وقتی که عده ای از اصلاح طلبان علیه ای کار احمدی نژاد حرف می زنند آیا وظیفه کسانی که ارزش این کار رو می دونند نیست که از این کار تعریف کنند، که الحق و النصاف تعریف کردنی است.
سوال این است اگر چنین کار با شجاعت و با عزتی به وسیله آقای خاتمی(البته آقای خاتمی عمرا از این کار های نمی کردند) انجام میشد دوستان دوم خردادی چه تعریف و تمجید هایی نمی کردند.
ما واقعا از این کار احمدی نژاد راضی هستیم و وظیفه رسانه ها از جمله سایت ها این است که حرف دل مردم رو منتشر کنند.
والسلام (115523)
 
احد اسدی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۲:۲۱
گرچه مسئولان نظام از روئیس جمهور گرفته تا اکثر نمایندگان مجلس محترم شعارهای ضد صهیونیستی و ضد استکباری می دهند ولی در عمل دارند به غرب و مخصوصا به امریکا کمک نامرئی می کنند.
البته این نظر شخصی من است.
بنده نوشته بالا را کاملا قبول دارم و حرف بجایی ایست ولی من می نویسم شما قضاوت کنید:
یک هفته قبل از تمام شدن ریاست جمهوری اقای بوش قاتل قیمت نفت به حد پائین ترین خود داشت نزدیک می شد.از 140 دلار به 48 دلار تقریبا...
ارزش دلار امریکا در سطح جهانی با بالا بودن قیمت نفت نزدیک به سی و پنج در صد کاهش پیدا کرده بود که این در ایران نشان داده نشد.نمی دانم چرا؟
در شرایطی که ورشکسته گی اقتصادی شرکت های بزرگ غربی و در راس انها امریکا همچنان ادامه دارد و امریکا نیازمند شدید بالا بردن ارزش دلار است دولت اقای احمدی نژاد ارزش دلار را در بودجه سال 88حدودا 920 تومان اعلام میکند؟
و این کار در اکثر کشورهای غربی و عربی دوست امریکا متحدا و همزمان و گویا سازمان یافته نیز عمل می شود که از توضیح ان معذورم ولی شما نتیجه را تماشا کنید.
ورشکسته گی روزانه شرکت های بزرگ غربی وامریکایی.
پایین بودن قیمت نفت یعنی هر بشکه حدودا 50 دلار .
نتیجه:
پایین امدن قدرت خرید مردم ایران و بالا رفتن ارزش دلار امریکا
ارزش دلار امریکا در ایران از مرز هزار تومان هم گذشت.
حال شما قضاوت کنید :
شعار و ضد صهیونیتسی و ضد امریکایی دادن و بیان پایان نظام سرمایه داری و شکست ان را افتخار دانستن ؟
ولی در عمل که یک اصل است همگام شدن معنی و مقهوم این نوع سیاست را باید چه دانست و چه گذاشت؟ (115531)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۱:۲۷:۳۲
تحلیل شما خیلی‌ جالبه ولی‌ دلیل گران نگاه داشتن قیمت دلار این است که دولت نهم مدام دلار رو در بازار داخل میفروشه و ریال به بازار پمپ می‌کنه یا حقوق کارمندرو میده،... این کار مثلا توسط واردات زیاد انجام می‌شه فکر می‌کنید چرا ما این قدر داریم واردات انجام میدیم؟ چون کسر بودجه داریم، (و البته چیزی دیگه... به سودی که به جیب وارد کنند‌ها میره و از جیب تولید کنندهٔ داخل زده می‌شه هم توجه کنید!) کسر بودج بجای اینکه با روشهای سازنده و با آینده نگری درست بشه با این روشها سعی‌ می‌شه ازش کاسته بشه... حالا خودتون قضاوت کنید. (115591)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۳۸:۳۹
شما هم مثل راست گراهای امریکایی هستین. دقیقا عین نیوکان ها. نیوکانها دارن فحش به اوباما می دهند که چرا در برابر ایران نرمش نشون می دهی و یا چرا با چاوز دست دادی. چرا ایران رو تهدید نظامی نمی کنی و چرا مثل بوش سفت و سخت نیستی. شما بگین فرقتون با امریکاییهای تندرو چیه؟ (115535)
 
حسين
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۴۱:۴۴
علت حمايت يكجانبه شما از آقاي احمدي نژاد چيست ؟ من ساكن خارج از كشور هستم احترام واقعي كه نگارنده مي گويد بشدت بعد از دوران آقاي خاتمي كم شده است و اين نه از جانب يك كشور بلكه بسياري از كشورهاي جهان مي باشد آخه نمي شود همه سر سپرده باشند و فقط ما آزاده. آقايان دوم خردادي هم مي گويند اي كاش ايشان نمي رفت نه كه با آنان سازش مي كرد همان طور كه خيلي از روسا نرفتند. لطفا نگارنده نشانه هاي قدرت واقعي را به ما اعلام كنند تا ما هم بدانيم احترام كه به ايرانيان نمي گذارند. بانكهاي ما را در معاملات خارجي قبول ندارند. ويزا كه به هزار بدبختي مي دهند. سرمايه گذارهاي خارجي كه بندرت به سمت ايران مي آيند. بخدا اين سياه نمايي نيست بايد در سياست درايت داشت . (115537)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۴۳:۴۳
بسمه تعالي


كساني كه از حضور بين المللي آقاي خاتمي با نا آگاهي سخن مي گويند يادشان نرود كه در چه دوره اي ، چه خطري را به لطف خدا از سر كشور رفع كردند و چگونه فرصت را با زيركي براي پيشرفت ها فراهم آوردند و به اين دولت سپردند كه با آن پيش زمينه ها بتواند از امكانات فراهم آمده امنيتي و نظامي و رفاهي ، همين پز كنوني را بدهد .
نرمي او كه از مقتضيات آن دوره بود هزاران حكمت داشت مهم تر از همه آن بود كه پس از اشغال جاسوسخانه آمريكا يا گروگانگيري ، غربياني كه در قدرت بودند ، نه بسان امروز در مشكلات ، آنچنان ساليان درازي در بوق هاي خود دميده بودند كه تصويرهايي در حد افغانستان و بدتر از آن را در جوامع خود در باره ايران ، جا انداخته بودند و از اسلام جز تنفر باقي نگذاشته بودند . اروپايي جرأت آمدن به ايران نداشت و در آمريكا رسما در رسانه هاي اطلاع رساني عمومي بايكوت شده بوديم . آن فضا باعث آمدن ها و اطلاع گرفتن ها و اطلاع رساني هايي شد كه تا حدودي تصاوير خود ساخته غربي برداشته شد و ايران به سوي پيشرفت سريع و داراي دمكراسي و حكومتي مردمسالار نشان داده شد .
طبيعي بود در آن هنگامه ها كه خودمان نيز به دست آوردهاي كنوني نرسيده بوديم ، خاتمي كه نه شوراي امنيت خودمان زير نظر رهبري ، مواضع اصلي را به صلاحديد هر چه تمام تر اتخاذ مي كرد و گذشت آنچه كه بود و همان نيز اتمام حجتي است براي مواضع امروزه
حال همه را قاطي كردن و بد و بيراه گفتن و نا سپاسي كردن ، كه عاقلانه نيست .
تازه كساني هم كه امروز نقد مي كنند ، مطالب و مواضع بر حق را كه نقد نمي كنند بلكه اولا از برخورد غربيان به شدت انتقاد دارند و ظرافت هاي ديپلماسي را براي آينده كشور در نظر مي گيرند . بديهي است امروزه كه ورزش هم از قهرماني فردي گذشته و به قهرماني تيمي و ملي همچون فعاليت هاي آموزشي مي نگرد . نمي توان سياست را تا حد اسلوب قهرمان پروري هاي فردي و ساده انگاري ها احساسي كاست و توجه به پيامدها نداشت و از شيوه هاي گوناگون و فعاليت هاي دستگاه ديپلماسي كه مي توانست از چنين توهيني جلو گيري كند ، غفلت ورزيد .

در ديپلماسي هم مانند هر ورزش و يا هر درس قواعدي وجود دارد كه مبتني بر امور بسيار و داشته هاي گوناگون است اگر بي توجه به آنها برخي از رفتارها صورت گيرد خطاي آن به حساب نوشته مي شود و كارت زرد با تكرار خطا به كارت قرمز تبديل مي شود . و در روزگاري كه ما نياز به اين مراودات و بهره گيري از همه امكانات رسانه اي داريم ، امكان حضور خود را در مجامع تأثير گذار ، سلب خواهيم كرد و هموطنان مهاجرمان و حتي مسلمانان ساكن را با مشكل مواجه مي كنيم . تمام فرمايش جناب رئيس جمهور را مي توان از راههاي گوناگون حتي با شعارهاي تند تر به حريف رساند اما در موقع حضور آن هم در اين سطح بايد همانها به شكلي كه حتي دشمن را با دندان قروچه سر جايش بنشاند و همراهانش را ازو بستاند به صورتي منطقي و در فضايي آرام منعكس كرد . حال خدا وكيلي چنين كرده ايم ؟! حريف مار زنگي است شما چرا سادگي مي كنيد ؟

در دوره تحصيل سيدي بود جوشي اما بسيار خوش قلب و دوست داشتني ، شاگرد ديگري بود بسيار بد جنس ، زورگو و حسابگر ، دومي هر روز سيد را در هر جا كه مي شد زجر مي داد و سيد نيز تا آنجا كه مي شد مي خورد ، سيد چاره اي نداشت مگر آن كه در حضور همه شاگردان ، آنهم پيش از تشكيل كلاس ، تمام دق دلي خود را بر سر آن شاگرد بد جنس خالي كند و نمي توانست از سكوت و آرامش ظاهري او تا لحظه آخر استفاده نكند اتفاقا همان زمان مدير مدرسه كه معمولا صبحها با او كلاس داشتيم سر مي رسيد و سيد را مي ديد كه يكي را مي زند ، حال نوبت مدير مدرسه بود كه سيد را توبيخ مي كرد .

داستان كارهاي احساسي ما هم مانند همان ماجراست به منافقان حضور رسمي داده اند ، در عراق كاملا از آنان يار گيري كرده اند، تحريممان كرده اند و فشارهاي بسيار به اقتصادمان وارد كرده اند ، هر روز برايمان ماجرايي مي سازند و در انرژي هسته اي بد طينتي خود را به خوبي آشكار كرده اند ، عزيزانمان در لبنان و فلسطين را زجر كش كرده اند در مرزهاي شرقي گروهك خونخوار ساخته اند هزاران تن ماده افيوني به كشور ريخته اند و الحمدلله خدا هم به ما شرف و عزت داده است و .. مانند كوه و صد البته با بسياري از خسارت ها مقابله كرده و مي كنيم ، حالا چرا چهره خود را در آن جوامع به گونه اي نشان دهيم كه توبيخ ها و بوق هايشان را پس از خودمان بيشتر به صدا در آوريم ؟ اگر در همان محفل از اقتصاد مي گفتيم و آن را با زباني آرام به محاصره كامل غزه مي كشانديم و با موضوع آن نشست ربط مي داديم و ... بي تحمل توهين مردم خودشان را بيشتر به جان توهين كنندگان احمق مي انداختيم بهتر نبود ؟! و يا ... (115539)
 
محمد حسین
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۵۴:۴۱
همیشه بایدمصالح مملکت را بر منافع حزبی وجناحی ترجیح داد. یکی از ملاک های تشخیص عمل حق از باطل ،اظهار نظر دشمنان است . اگر دشمن در صدد تمجید وتعریف برآمد در درست بودن عمل مان باید بطور قطع شک کنیم . اظهار نظرات سران رزِیمی، مثل رزیم اشغالگر قدس وخشم وناراحتی بیش از حد آنها خود دلیلی روشن بر عملکردصحیح آقای احمدی نژاد است.بنابراین ای کاش سران جناح های مختلف با رعایت انصاف به نقد عملکرد هم بپردازند. (115541)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۸:۵۷:۲۴
سخنرانی احمدی نژاد نه برای اقتدار و عزت ایران و نه برای منافع ایران بود و نه از روی تدبیر تنظیم شده بود. بلکه یک سخنرانی احساسی برای فلسطین بود که معلوم نیست مردم آنجا هم خیلی راضی بوده باشند.
این که در گذشته ایران یک ابرقدرت یاعظمت بوده دلیلی برای سخنرانی از سر احساس نیست. ایشان میتوانستند همین صحبتها را به زبان بهتری بگویند. از طرفی غیر عقلانی است که از رویارویی با جامعه جهانی استقبال کنیم. رویارویی با جامعه جهانی چه دستاورد اقتصادی سیاسی یا دیپلماتیک یا فرهنگی برای مردم ایران دارد. اگر محبوبیت خاتمی بر شما سخت می آید نمی توانید با شکستن او خود را بالاتر ببرید. بلکه همه را با هم به زیر آب می کشانید.
سنگ بدگوهر اگر کاسه زرین شکند قیمت سنگ نیفزاید و زر کم نشود

امیدوارم منتشر کنید. (115542)
 
دانشجوي رشته اقتصاد
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۱۱:۵۱
كشور نبايد سليقه اي اداره شود ايران مال همه ايرانيان است نه عده اي خاص آقاي احمدي نژاد مي توانست طوري حرفشو بزنه كه هم آبروي كشور حفظ بشه و هم به اهدافمون برسيم. من متاسفم كه آقاي احمدي نژاد چهره ايران را در جهان خوب جلوه نداده. در ضمن من آقاي توكلي را خوب مي شناسم چه ماني كه وزير كار بود. چه زماني كه دانشجوي دانشگاه شهيد بهشتي بود و ارشد اصفهان قبول شد اما به انگلستان رفت و فوق ليسانس و دكترا را اه هم همانجا گرفت. از ايشان تقاضا دارم كينه اهايش را از مهندس موسوي كنار بگذارد. (115544)
 
malek irani Sweden
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۱۲:۴۱
Please stop going to these countries. If a country does not treat me as a human I will never go to this country. It is noting to do with the President of Iran. I have a Swedish passport. Last year I and my Swedish friends were treated badly in Greece, so we will never go there anymore. (115545)
 
Salimpour -- New York
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۱۳:۴۳
دوستان حق دارند.

اين عزّت و احترامی که حرفشو ميزنيم بد نيست اوّل کار در مملکت خودمون جستجو کنيم. (115546)
 
سهراب
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۱۵:۵۰
سخنراني حماسي كه اجلاس ضد نژادپرستي را تبديل كرد به اجلاس اتحاد قدرت هاي اول جهان در حمايت از اسراييل و توهين به نماينده ي ايران!دست برداريد از خود گويي و خود خندي.\"ايران با تمدن 5 هزارساله‌اش ، وارث امپراطوري ‌هاي عظيم و پهناور\" نمي خواهد رييس جمهورش دائم به سران كشورهاي مختلف نامه هاي بدون پاسخ بنويسد.چرا خود را فريب مي دهيد؟آيا اين حركات جناب رييس جمهور به اسراييل صدمه زده است يا براي فشار لابي هاي صهيونيست خوراك تهيه كرده است؟چون مي دانم احتمال دارد منتشر نكنيد سوالهاي بيشتري نمي پرسم.من از الف خيلي دلخورم.اكثر كامنت هاي من بدون هيچ حرف نامربوط و لفظ توهين آميزي را حذف كرده ايد. (115547)
 
جواد
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۲:۰۲:۲۵
سهراب جان البته بايد به اين امر هم اذعان كنيم آقايوني كه اجلاس رو بعد از متهم كردن اسرائيل به نژاد پرستي ترك كردند همونايي هستند كه هرقدر اسرائيل در غزه بيشتر آدم كشي مي كرد و هرقدر بيشتر مناطق غيرنظامي از مدرسه سازمان ملل گرفته تا بيمارستان هارا بمباران مي كرد نه تنها هيچ اجلاسي رو ترك نكردند بلكه حمايت هم كردند. بنابراين بايد قبول كنيم كه اين آقيون رويكرد دوگانه دارند .امروز در غرب تقدس كليساي قرون وسطي از بين رفته و به جاي كليسا اسرائيل جاي آن امر مقدس را گرفته كه كسي حقانتقاد به اين شخصيت مقدس را ندارد. ولي البته با بخشي از سخنان تو موافق هستم كه متاسفانه با بعضي از ندانم كاري ها عملا يك خوراك تبليغاتي به صهيونيستها مي دهيم كه بعد از فجايع غزه كه قدري چهره آنها مخدوش شده بود دوباره چهره مظلوم به خود بگيرند و حمايت افكارعمومي غرب را با خود همراه كنند. درمورد سايت الف هم كه گفتي من هم با تو موافقم گرچه سايت الف سعي مي كند به آزادي بيان احترام بگذارد ولي نه تنها كامنت هاي تورا بلكه خيلي از كامنت هاي من را نيز كه حاوي هيچ توهيني نيست سانسور مي كند.البته شايد مجبور باشيم به آنها حق هم بدهيم در اين فضاي سنگيني كه تو جامعه امروز ما وجود داره هر لحظه امكان فيلتر شدن سايت الف هست. (115734)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۲:۵۵:۲۴
اعتراض و دلقک‌بازی چند دانشجوی یهودی عضو انجمن دانشجویان اسرائیلی فرانسه، و سپس خروج حامیان اسرائیل را می‌فرمائید؟
اتفاقاً زمانی که حامیان صهیونیزم تشویقمان کنند، باید شک کنیم که چه کاری به نفع آنان انجام داده‌ایم. (115748)
 
سهراب
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۲۳:۵۳:۳۷
دوستان, من هيچ شكي در اين ندارم كه غرب رويكردي بسيار نامناسب در مساله ي فلسطين و حمايت از رژيم ستمگر اسراييل دارد , اما مشكل از اينجا آغاز مي شود كه ما فكر مي كنيم در كشورهاي قدرتمند هيچ دولتمردي وجود ندارد كه با جنايات و كارهاي ظالمانه ي اسراييل مخالف باشد و منتقدان و مخالفان سياست ها , جنايت ها و خونريزي هاي اسراييل را در ميان سران غرب با اين نوع سخن گفتن و اينگونه دامن زدن به فضاي افراطي گري در مقابل لابي ها و حاكمان طرفدار بي چون و چراي اسراييل منزوي و زبان بسته مي كنيم.آيا شما در اين ترديد داريد كه حاميان اسراييل قدرت هاي اول اقتصادي و سياسي و نظامي دنيا هستند؟ما توان مقابله ي مستقيم با اين قدرت ها را نداريم.پس نبايد كاري كنيم افرادي كه در درون اين قدرت ها خواهان قطع حمايت بي چون و چرا از اسراييل هستند و جان و حقوق انسانها برايشان اهميت دارد به حاشيه رانده شوند و اسراييل با مظلوم نمايي خود هر جنايتي را انجام دهد و با قدرت رسانه اي خود آن را توجيه كند.ما نبايد غرب را به بدنه اي متحد و قدرتمند براي حمايت از اسراييل تبديل كنيم.اينگونه حركت ها براي ما نتيجه اي جز وهن ملت بزرگ و تمدن ساز ايران ندارد.چه دليلي داشت كه در اجلاسي كه حتي بعضي از كشورها در سطح معاونان وزير خارجه درآن شركت كرده بودند ما اينگونه دايره و دستك راه بياندازيم و برويم و دست از پا درازتر برگرديم؟!اين چه حركت عزتمندانه اي است؟!اين چه مصلحت انديشي است؟!اين چه كار حماسي است؟! (115824)
 
sina
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۱۸:۳۸
از رویکرد جدید الف سپاس گزارم که در جهت وحدت و نه تفرقه حرکت می کند
دوستانی که هی دم از اقتصاد و سیاست داخلی می زنند بدانند انقلاب ما و نظام تنها متعلق به ایران نیست.امروز تمام ملت های جهان چشم امیدشون به انقلاب ماست .حرف ما همان حرف امام است که تا کفر و شرک هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم
تنها کسی هم که می تونه در جهت این نگاه آرمانی قدم برداره در حال حاضر احمدی نژاده ...دنیا در شرایط بسیار حساسی است پس انتخاب ما فقط برای ایران نیست (115548)
 
محمد رجبي
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۲۱:۵۱
من واقعا تاسف ميخورم به حال اين آقايان كه درست همنوا با غربيها اظهار نظر ميكنند (115549)
 
علی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۲۸:۰۳
باسلام بنده نمی دانم این اقایان اصلاح طلب به چه چیز دوران اصلاحات افتخار میکنند. در محور شرارت قرار گرفتن یا تعلیق کلیه فعالیت های هسته ایی و یا ان نامه ننگین دولت اصلاحات به امریکا که تمام اصول و ارزشهای انقلاب را زیر پاداشتند یا هر روز غقب نشینی پشت عقب نشینی ؟!به کدامین مفتحضحات دولت اصلاحات افتخار میکنید؟! توهین به ائمه؟ توهین به امام حسین؟ توهین به امام و فکر و اندیشه او را به موزه سپردون؟! توهین به شهدا؟!و... کدامین عمل باعث افتخار شده است؟ ! واقعا نه من بلکه همه دوست دارند بدانند. و اما دولت اقای احمدی نژاد چکار کرده است؟اگر مروری بدون غرض و مرض و بدون گرایشات حزبی و گروهی به فعالیت های دولت نهم بیاندازیم می بینیم که واقعا ایران و ایرانی که در دوران هشت ساله اصلاحات ذلیل شده بود عزت خودش را دو باره در جامعه جهانی بدست اورده است بطوریکه در مورد روابط خارجی میتوان گفت که زمانی که غربی ها برای گفتگو با من شرط تعیین میکردند و هر روز باج میخواستند ،امروز دست گدایی به سوی ایران دراز میکنند که بیایید مذاکره کنیم و این ما هستیم که برای انها شرط تعیین میکنیم آیا این افتخار نیست؟دیروز ما را محور شرارت می دانستند امروز التماس میکنند بیائید به ما کمک کنید . ایا این افتخار نیست؟دیروز تاسیسات هسته ایی یکی یکی پلمپ می شد ولی امروز بیش از 7 هزار سانتی فروز در حال کار است و چرخه سوخت هسته ایی تکمیل شده است. ایا این افتخار نیست؟دیروز مردم را فقط برای رای میخواستند و ارزشی واقعی به مردم قائل نبودند امروز ریس جمهور به دور افتاده ترین جاها سفر میکند و مردم را مثل خودش میداند و افتخار میکند که من نوکر این ملت ام.ایا این افتخار نیست؟ تا دیروز حتی پای یک وزیر هم به کردستان نرسیده بود ولی امروز این دولت با تمام وزرا با کردستان می رود و با برادران کرد مثل سایر افراد رفتار می شود .آیا این افتخار نیست؟ بروید کارهای انجام شده در طول مدت دولت اصلاحات را مشاهده کنید ببیند چکار کرده اند بیاید کار های دولت نهم را ببیند چکار کرده است. ایا این افتخار نیست؟دیروز برای دیدن یک معاون چندم فلان مدیر کل باید دهها نفر را واسطه قرار میداد تا معاون چندم فلان مدیر کل را ببیند و خیلی وقتها هم نمی توانستید ولی امروز چی؟ دیروز مردم دولت را از خودش نمی دانستند و بین دولت و ملت فاصله عمیقی افتاده بود ولی امروز چی؟ ایا اینها افتخار نیست؟ و.... حالا نمیخواهم بگویم این دولت تمام کارهایش عین حقیقت است ولی میتوانم این را بگویم که در حال حرکت به سوی دولت واقعا مردمی است. لذا خداوند به همه وجدان داده تا خود قاضی خود گردد بیاید خودتان از روی وجدان قضاوت کنید. علی از تبریز (115551)
 
هادی رجبی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۲:۱۳:۲۰
قالوا قلوبنا غلف (115610)
 
ف.ت.
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۲:۴۰:۱۸
قالوا قلوبنا «الف» (115742)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۲:۰۵:۱۰
آقای موسوی توانست در کنار امام در زمان جنگ با آن همه مشکلات کشور را سرپا نگاه دارد و خوب اداره کند و آرمانهای انقلاب را هم حفظ کند، حالا این چه مقایسه یی است که شما می‌کنید؟ آیا اصلا این دو با هم قابل مقایسه هستند؟ شخصیت آقای موسوی را خواهش می‌کنم دقت بفرمایید، نوع حرف زدن ایشان هنگام سخنرانیها، احترام به مردم، و... آیا قابل مقایسه هستند؟ (115668)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۲۹:۰۳
بابا شما واقعا گل مي كارين من روزانه خيلي از سايتا رو ديد مي زنم خال ميكنم وقتي ميام الف ميبينم خرف دل مردم رو منعكس ميكنيين مردم احمدي ن‍ادو دوست دارن اونم يه دليل ساده داره چون رو حرفش هست اهل كلك وسياسي بازي نيست
باور كنين من يه كارمندم تو وزات خونمون ميبينم بخور بخوراي دوره قبل تموم شده،ديگه از اون همايش هاي اون چناني خبري نيست ،مديرام كه حتي احمدي نزادين از خودش ميترسن باور كنين تو دوره قبل نميشد از مدير مشاركتي انتقاد كرد.
اگه هم ميكردي حسابت با كرامل كاتبين بود (115552)
 
کاوه اهنگر
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۳۱:۵۴
اگر خیلی شجاعید چرا جرات حمایت از مسلمانان چچن را ندارید چرا از حق ایران در مقابل روسیه کافر در دریای مازندران دفاع نمیکنید این جرات چه نفعی برای مردم داشته ایا سران عرب که کل جنوب ایران را سرزمین متعلق به اعراب میدانند لالند که ما باید بجای انها حرف بزنیم؟ هزینه این شجاعت را شما میدهید یا مردم ایران؟ کسی شجاعست که خودش هزینه کارش را بدهد. (115553)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۰۰:۴۷:۴۹
آفرین به این سیاست تنش‌زائی پیشنهاد شما. با همه همسایه‌ها بجنگیم، و توطئه‌گر اصلی، و پشتیبان منافقین، اسرائیل را دوست بدانیم؟!
با این سیاست، به راحتی می‌توان کشور را در 3 سوت به نابودی کشاند.
خوشحالم که کاره‌ای نیستید وگرنه مردم مجبور بودند هزینه‌ی چنین اشتباهاتی (که چه به نظر می‌رسد هدفمند هم هستند) را بپردازند. (115833)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۰۰:۴۸:۳۶
آفرین به این سیاست تنش‌زائی پیشنهاد شما. با همه همسایه‌ها بجنگیم، و توطئه‌گر اصلی، و پشتیبان منافقین، اسرائیل را دوست بدانیم؟!
با این سیاست، به راحتی می‌توان کشور را در 3 سوت به نابودی کشاند.
خوشحالم که کاره‌ای نیستید وگرنه مردم مجبور بودند هزینه‌ی چنین اشتباهاتی (که چه به نظر می‌رسد هدفمند هم هستند) را بپردازند. (115834)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۳۷:۰۷
چه اتفاقی افتاده که الفیها تا دیروز همش از اقای احمدی نژاد انتقاد میکردند ولی دو ماه مونده به انتخابات همتون طرفدارش شدید......!کسی بهتون حرفی زده؟! (115558)
 
حسن
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۲:۳۵:۵۳
الف همیشه نقد منصفانه داشته.
من با خیلی از سیاست های احمدی نژاد مخالفم.
ولی با سسیاست خارجی دولت نهم کاملا همسو فکر می کنم.
الف به موقع از احمدی نژاد انتقاد کرد. (مثل زمان کردان و ...)
و به موقع هم از احمدی نژاد حمایت کرد. مثل حالا.
باید بدون قصد و قرض به مسائل روز نگاه کنید. (115627)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۱۹:۵۵:۱۱
طبق بیانات مکرر مقام معظم رهبری، سیاست خارجی کشور ما باید بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت استوار باشد. بنده بهیچوجه با وادادگی در برابر قدرتهای خارجی موافق نیستم. منتها آیا بر اساس عزت، حکمت و مصلحت است که سخنان رئیس جمهور بقدری تهاجمی باشد که دیپلماتهای کشورهای مهم اروپایی در وسط سخنرانی ایشان به نشانه اعتراض سالن سخنرانی را ترک کنند؟ آیا حکمت و مصلحت اقتضا میکند که رئیس جمهور قطعنامه های مهمترین سازمان بین المللی (شورای امنیت) را کاغذ پاره بخواند؟ آیا حکمت و مصلحت اقتضا میکند که دولت ایران بقدری تهاجمی رفتار کند که چهار قطعنامه با اجماع 15 کشور عضو شورای امنیت بر ضد ایران صادر شود؟ در حال حاضربرد دیپلماسی کشور ما در حدی است که از بین کشورهایی مانند جزایرکومور و ونزوئلا یارگیری میکند. و البته باید باجهای فراوانی هم برای این یارگیری بپردازد. (مثلا ایران مجبور میشود بطور بی رویه شکر از ونزوئلا به کشور صادر کند و صنعت شکر کشور با مشکلات فراوانی مواجه شود.
بنظر من راه صحیح بالا بردن قدرت دیپلماسی کشور اینست که ضمن حفظ عزت کشور، و تعامل با کشورهای قدرتمند صنعتی قدرت اقتصادی و تکنولوژیکی کشوربقدری بالا برود که بطور قهری کشورهای بزرگ مجبور باشند که قدرت ایران را بپذیرند. در آنصورت دیگر نیازی به بیان سخنان تهاجمی نیست، زیرا حتی با سخنان معمول دیپلماتیک هم سخنان کشور پذیرفته میشود. نمونه ای از چنین قدرت دیپلماتیک را میتوانیم در ژاپن ببینیم. چند ماه قبل در حالیکه نوبت ایران بود که بعضویت شورای امنیت در بیاید، منتها در رای گیری انجام شده تنها حدود سی کشور دنیا به ایران رای دادند و بیش از صد وپنجاه کشور به ژاپن رای دادند. این نتیجه سیاست خارجی است که فقط بر مبنای عزت بنا شده و حکمت و مصلحت را فراموش کرده است. از سایت الف تقاضا میکنم که برای روشنگری هرچه بیشتر مردم، وقتی از خوبیهای عزت صحبت میکند، مضرات فراموشی حکمت و مصلحت را نیز گوشزد کند.
آیا بنظر شما برای رفع اختلافات کشورهای دنیا راهی بهتر از گفتگو وجود دارد؟ (ادعوهم بالحکمه و الموعظه الحسنه). بنظر من اگر ایده بسیار خوب گفتکوی تمدنها در زمان ریاست جمهوری یک فرد معتدل در امریکا (مانند اوباما) ارائه میشد، نتایج بسیار درخشانی از آن حاصل میشد. در حال حاضر نیز سخنان آقای میرحسین موسوی نشان میدهد که دقیقا بر سه اصل عزت، حکمت و مصلحت در سیاست خارجی معتقد میباشد. (115562)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۰۱:۰۲:۲۸
اوباما فردی معتدل است؟! حداقل در زمینه‌ی اسرائیل چنین نیست. لطفاً سوابق «جو بایدن» (مفتخر به صهیونیست بودن!*)، «دنیس راس» (یهودی و از فعالان آیپک) و برخی دیگر از افراد افراطی در کابینه او را بررسی کنید تا ببینید نگرش او بیش نه تنها معتدل نیست، بلکه برای فرار از انگ‌هایی که به رنگین‌پوست‌ها می‌زنند مجبور است در مورد کشورهای اسلامی، حتی ورای اقدامات بوش سخت‌گیری کند.
شاید شما فکر می‌کنید در دنیا می‌توان با نصیحت و توصیه‌های اخلاقی، کسانی که دستشان به خون انسان‌های بسیاری آلوده است، به راه آورد.

*سناتور بايدن در مصاحبه با شبکه اول تلويزيون فلسطین اشغالی: «من يک کاتوليک معتقد هستم، و مانند هر کاتوليک سرسختانه بر اين اصل پای می فشارم که يک کاتوليک خوب قبل از آنکه مسيحی باشد، بايد يک يهودی خوب باشد و من نيز پيش از آنکه مسيحی باشم خود را يک يهودی می دانم، و نه تنها اين، بلکه افتخار دارم که بگويم که من يک صهیونیست هستم و به صهیونیست بودن خود افتخار می کنم و به وجود اسرائيل و ملی گرایی يهوديان سخت پای بندم». (115836)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۰۵:۱۷:۰۱
پاسخ به نظر 115836:
اوباما تنها رئیس جمهور امریکاست که در سی ساله اخیر ایران را با عنوان \"جمهوری اسلامی ایران\" خطاب کرده است، و پیامش را به رهبران و مردم ایران (نه فقط مردم ایران) خطاب کرد. اوباما مکررا گفته است که اگر هر کشوری مشت بسته اش را باز کند، دست دوستی امریکا بسوی آن کشور دراز میشود.
منتها فراموش نکنیم که امریکا کشوری است که دوستی و دشمنی دائمی با هیچ کشوری ندارد. علتش اینست که روابط خارجی امریکا بر مبنای منافع ملی امریکا تعریف میشود نه بر مبنای ایدئولوژی. اگر کشوری مکررا با امریکا خصومت کند و راه گفتگو و دیپلماسی را پیش نگیرد، واضح است که اوباما نیز مسیر دوستی را کنار خواهد گذاشت. تفاوت بوش با اوباما اینست که بوش تحت تاثیر نیوکان ها (مانند بولتون، ...) اصلا اعتقادی به گفتگوی مسالمت آمیز نداشت، و نیوکانها تنها راه حل را تغییر رژیم در ایران میدانستند. این فرصتی است که مسئولین ایران میتوانند از آن استفاده کنند، یا اینکه فرصت سوزی کرده، و مسیر بی انتهای خصومت را ادامه دهند.
جناحهای تندروی سیاسی در ایران اصرار دارند که بوش با اوباما فرقی ندارد تا بتوانند توجیه و بهانه ای برای ادامه مسیر تخاصم آمیز خود پیدا کنند.
نکته بسیار جالب اینست که اسرائیل هم اصرار دارد که مسیر تفاهم اوباما با ایران به نتیجه نرسد، زیرا با بهبود روابط ایران با امریکا، بیشترین ضرر متوجه اسرائیل میشود. در مقاله ای که چند روز قبل در سایت فارسی زبان وزارت خارجه اسرائیل منتشر شده است، واضحا و مکررا القا میکند که مسیر اوباما با بوش، در قبال ایران یکسان است و بهبود روابط ایران و امریکا به نتیجه نخواهد رسید (وب لینک مقاله مذکور که نمیدانم در ایران قابل دسترسی است یا نه: http://www.hamdami.com/MFAFA/Didgah/180409-DidgahVictoriaAzad.htm
ضمنا در مقاله ای که چند روز قبل در گاردین چاپ شد، اشاره شده است که نتیجه سخنرانی آقای احمدی نژاد در کنفرانس ژنو برای اسرائیل بسیار خشنود کننده بوده است. به نوشته گاردین، اسرائیل مواضع تند ایران را بهانه ای قرار می دهد تا با جنبش حماس به عنوان یک حرکت مقاومت فلسطینی وارد تعامل سیاسی نشود.
و اکنون نتانیاهو با خوشحالی به امریکا سفر میکند و بهانه خوبی بدست آورده تا به امریکایی ها نشان دهد که مسیر دوستی با ایران بیفایده است. (وب لینک به خلاصه مقاله بزبان فارسی:
http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2009/04/090422_em-guardian-durban2.shtml (115843)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۷ ۱۹:۰۰:۴۹
چرا حق دارم نسبت به پیام نوروزی آقای اوباما خوش‌بین نباشم؟
دوست‌تر می‌داشتم اگر آقای اوباما به جای پیام نوروزی قشنگ و محترمانه‌ای که خطاب به ملت و دولت ایران دادند:
* تحریم‌های یک‌جانبه و غیرمنصفانه‌ی اقتصادی که از سال 1995 از سوی آمریکا علیه «مردم ایران» اعمال شده است را لغو می‌کردند.
* محدودیت صدور روادید برای ایرانیان که بخش قابل‌توجهی از فرهیخته‌ترین‌هایشان «به جبر زمانه» در آمریکا زندگی می‌کنند را بر طرف می‌کردند.
* تحریم سیستم‌های بانکی ایران را که وزنه‌ی سنگین و طاقت‌فرسایی بر دوش اقتصاد گردن‌شکسته‌ی ایران است را بر می‌داشتند.
* تحریم یک‌جانبه‌ی شرکت کشتی‌رانی جمهوری اسلامی ایران را که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شرکت حمل و نقل دریایی ایران است را برمی‌داشتند.
* نیروهای نظامی گسترده‌ی آمریکا در خاورمیانه که برای چندصد بار نابود کردن ایران کافی هستند را کمتر می‌کردند.
* بودجه‌ی چهارصد میلیون‌دلاری‌ای که «رسما و علنن» برای ناپایدارسازی و انجام عملیات نظامی پنهانی داخل خاک ایران تصویب شده است را لغو می‌کردند.
* ضمن عذرخواهی رسمی از مردم ایران به خاطر حمله‌‌ی ناو آمریکایی به هواپیمای غیرنظامی ایرانی و کشتار بی‌رحمانه‌ی سرنشینان بی‌گناه آن، تحریم‌ صنایع‌ هواپیمایی ایران از سوی آمریکا را لغو می‌کردند.
* ضمن عذرخواهی از مردم ایران به خاطر حمایت آمریکا از صدام و صدامیان و فروش صنایع‌ بمب‌های شیمیایی به این کشور و همه‌ی مصائبی که به خاطر چنین حمایت‌هایی بر مردم رنج‌دیده‌ی ایران رفته است، به مردم ایران «تضمین» می‌دادند که رفتار آمریکا در قبال مردم این سرزمین برای همیشه عوض خواهد شد.
* از مردم ایران به خاطر توصیف کشورشان به عنوان «محور شرارت» و «حامی تروریست» عذر خواهی می‌کردند.
* دارایی‌های مسدود شده‌ی ایران در آمریکا را «آزاد» می‌کردند.
* به حمایت آمریکا از گروهک‌های شبه‌نظامی یا تروریستی مخالف ایران پایان می‌دادند.
* رسما از مردم ایران به خاطر سازمان‌دهی و حمایت از کودتای نظامی علیه حکومت مردمی مصدق عذر خواهی می‌کردند.
* به پرواز هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی که از سال 2003 تا امروز بر فراز آسمان ایران ادامه دارد خاتمه می‌دادند.
* به اتهامات واهی علیه ایران در قبال برنامه‌ی هسته‌ای صلح‌آمیز این کشور خاتمه می‌دادند و رسما از حق ایران برای دستیابی به هرگونه فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای حمایت می‌کردند.
* یازده دیپلمات‌ و شهروند ایرانی‌ای که به اتهامات نامعلوم هنوز در اسارت نیروهای آمریکایی هستند را آزاد می‌کردند.
* شاید مهمترین آن: رسما پایان تلاش‌های آمریکا برای ناپایداری سازی ایران را اعلام می‌کردند و تاکید می‌کردند که آمریکا «هرگز» علیه ایران دست به اقدام نظامی نخواهد زد. سایه‌ی سیاه این تهدید بیش از هر چیز باعث بسته بودن فضای داخلی ایران شده است. ترس و واهمه‌ی حاکمیت از ناپایداری داخلی و یا جنگ یکی از مهم‌ترین عوامل رشد بنیادگرایی و بسته شدن فضای سیاسی و سرکوب مخالفان بوده است و سبک‌تر شدن این فشارها بر ایران از سوی آمریکا می‌تواند به بازتر شدن فضای داخل ایران و نفس کشیدن مخالفان سیاسی کمک کند.
پیام آقای اوباما که این‌چنین سر و صدایی به پا کرده، اتفاق «ماهوا» جدیدی نیست. در واقع کاخ سفید هر سال مشابه چنین پیام‌هایی را خطاب به مردم یا دولت ایران صادر می‌کند (صرف‌نظر از این‌که لحن این بیانه‌ها چقدر قشنگ و نازنین بوده یا نبوده). اما با توجه به آن‌چه در بالا گفته شد، تا وقتی که گامی هر چند کوچک ولی «قابل اندازه‌گیری» (tangible) از طرف آمریکا برداشته نشود، می‌توانیم نسبت به ارزش واقعی این‌گونه پیام‌ها «خوش‌بین» نباشیم.
http://bamdadi.com/2009/03/23/why-i-can-be-cynical-toward-president-obamas-nowruz-address-toward-iranian-people/
از وبلاگ بامدادی
آن‌چه شما گفته‌اید، بدون توجه به این موضوع بیان شده است که مشاورین اوباما، نسبت به بوش، گرایش بیشتری به اسرائیل دارند، و بر خلاف سخن شما، این مشاوران نقش بسیار مهم‌تری در گرایش دولت آمریکا به حمایت بیشتر از اسرائیل دارند، تا یک حرف احمدی‌نژاد یا افراد دیگر.
بخش آخر مطلبتان خیلی جالب است. «اکنون نتانیاهو با خوشحالی به امریکا سفر میکند و بهانه خوبی بدست آورده تا به امریکایی ها نشان دهد که مسیر دوستی با ایران بیفایده است!»
مگر قبلاً چگونه بوده؟ قبلاً هم وضعیت مشابه بوده است. (116835)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۰۴:۰۰
در جواب آقای احد اسدی،
تحلیل شما خیلی‌ جالبه ولی‌ دلیل گران نگاه داشتن قیمت دلار این است که دولت نهم مدام دلار رو در بازار داخل میفروشه و ریال به بازار پمپ می‌کنه یا حقوق کارمندرو میده،... این کار مثلا توسط واردات زیاد انجام می‌شه فکر می‌کنید چرا ما این قدر داریم واردات انجام میدیم؟ چون کسر بودجه داریم، (و البته چیزی دیگه... به سودی که به جیب وارد کنند‌ها میره و از جیب تولید کنندهٔ داخل زده می‌شه هم توجه کنید!) کسر بودج بجای اینکه با روشهای سازنده و با آینده نگری درست بشه با این روشها سعی‌ می‌شه ازش کاسته بشه... حالا خودتون قضاوت کنید. (115564)
 
محمد
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۱۳:۰۸
نمی دانم شما را به خدا قسم دادن هم دیگر فایده ای دارد یا نه؟
به جای اینکه رئیس جمهوری کنونی ایران را مورد تشویق یا سرزنش، نقد و یا همراهی کنید هنوز بدنبال این هستید که قبلی چه کرد و چه شد!
به خدا قسم دارم شکم دارد به یقین می رسد که همه شما گروه های سیاسی در ایران تنها به فکر جناح خود هستید و دچار یک بیماری سیاسی گشته اید.
اگر ایرانی نیاز نبود تا در آن به جنگ و تهمت و افترا و حمله به یک دیگر بپردازید قطعا خود در مدت یک روز آن را نابود می کردید.
والله اف به من و شما به اصطلاح ایرانی مسلمان (115566)
 
حسن
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۱۳:۴۹
آفرین به اخمدی نژاد (115569)
 
غلامرضا عباسي
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۱۹:۱۱
آقا بحث سر شاخ شدن نيست بلكه رفتار سنجيده و حساب شده ملاك عمل است مثلا : در حديبيه پيامبر بدون سلاح با امضاي صلحنامه فتح المبين بپا كرد و در جاي ديگر با جنگ در ميدان مبارزه كار خود را به پيش بردو بايد سنجيد و سخنان تكراري در هر مكان و هر زمان به نام تمدن پنج هزار ساله و غرور كاذب ملي مطرح كردن نقض غرض است (115575)
 
ali
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۱۹:۴۴
دکتر محمود دوستت داریم (115576)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۲۸:۲۸
ببینید ، ما نظری داریم ور مورد سرزمینهای اشغالی که بر گرفته از خیلی‌ چیژاست، از جمله تاریکه منطقهٔ ما، دین ما و ایدئولگی، که باید هم پاش بایستیم و تا حالا هم همهٔ دولتمردان پاش بودند، ولی‌ مساله الان در دنیا این هست که چه کسی‌ بهتر میتواند نظرش را به بقیه بفروشد یا به اصطلاح القأ بکند، کی‌ زورش در این زمینه بیشتره، این یک موضوع مارکتینگ هست، پس باید از روشهای خودش بهر ببریم باید ببینیم چطور میتونیم به دنیا نظرمون رو بقبولونیم، نظری که آشکارا از دیده ما حق می‌باشد ولی‌ باید به دنیا نشون بدیم که این حق است، پس باید عقل، زیرکی، دانش، علم ارتباطات ، و علوم این کار رو به درستی‌ به کار بگیریم تا موفق بشیم، چندین بار حرفای تکراری با لحن غیر دیپلماتیک تکرار کردن و حتی به تدریج تعدیل کردنشون! دردی را درمان نمی‌کنه! هر مشکلی‌ راه حل خودشو داره که باید یاد گرفتش، با سر هر چه به یک دیوار بتنی‌ فشار بدیم مگه خراب می‌شه؟ فقط سرمون درد میگیره! ولی‌ با ابزارش خیلی‌ راحت سوراخ می‌شه! (115577)
 
منتظر
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۴۴:۴۴
گاليله - عصر اتم - مديريت - آينده نگري - برنامه ريزي - پيشرفت - رفاه نسبي-ژاپن -كره - چين - اقتصاد - قدرت جهاني

اقتصاد رانتي - دوستي خاله خرسه - پرخاشگري - آنارشيسم-كشيدن شكل مار - دوست نادان - دشمن دانا (115580)
 
محمدعلی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۰:۴۵:۲۶
هر چه سخنرانی رئیس جمهور محترم در آن جو کاملا با ادب و متانت آمیخته بود حرکت تشویقی متـــــــــــــــــکی با آن کف زدنش جلوه خوبی نداشت و نشان از سبکی و بیمغزی را تداعی میکرد یک وزیر خارجه باید قدری متانت داشته باشد. نگاهی به وزرای خارجه قبلی و ایشان تفاوت را می رساند. ایشان در سازمان ملل هم به شکل احساسی کف میزدنند که حرکت سبکی بود. حرفهای اقای احمدی نژاد به گوش شنوا نیاز دارد نه به دست زدن متکی (115581)
 
جواد
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۱:۱۵:۲۷
بدون شك شيوه تهاجمي دولت نهم و سخنان صريح آقاي احمدي نژاد منافعي داشته است اما نمي توان از مديريت ناصحيح اين شيوه تهاجمي انتقاد نكرد.امروز به لطف بعضي از همين سوء مديريت ها آنها با رسانه هاي مقترشان براي حداقل مردم غرب جااندخته اند كه ايران يك تهديد است.و اين براي ماخيلي خطرناك مي تواند باشد زيرا اگر قصد حمله اي داشته باشند مي توانند به راحتي حمايت افكارعمومي راه با خود همراه كنند. (115586)
 
علی
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۳:۰۵
کجاست عزت و غرور ایرانیان در خارج! . من در سوئیس درس می خوانم. یه هفته است دوستان خارجی متلک می زنند، غریبه ها هم بیشتر از گذشته از ما دوری می کنند.
دشمن تراشیدن هنر نیست. بلکه به قول سعدی، با دوستان مروت با دشمنان مدارا. (115592)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۲:۵۹:۵۷
مدارا با دشمن حربی جایز نیست. با کشوری که با اشغال سرزمین هم‌کیشان ما ایجاد شده و اکنون تهدید عملی به حمله به ایران می‌کند، باید «قاطع» برخورد کرد.
حرف حضرت «حافظ» با آن‌چه شما گفته‌اید تفاوت بسیار دارد. (115749)
 
عباس
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۱:۳۵:۰۳
آسايش دوگيتي تفسيراين دوحرف است بادوستان مروت بادشمنان مدارا


راستي يا اين قديميها هيچي نمي فهميدند يا.....؟ (115593)
 
ایران
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۴:۲۱
از یک طرف تندرویی خارجی ها بر علیه ما تقبیح می کنید و از طرف دیگر تندروی ما را بر علیه آنها تقدیس می کنید.

چرا نمی خواهید قبول کنید همه دنیا دشمن ما نیستند مگر اینکه خودمان بخواهیم همه را دشمن ببینیم.

نظرتون چیه خدا بیاد تموم خارجی ها را نابود کنه که دیگه دشمن نداشته باشیم؟ چون نمی تونیم تحملشون کنیم؟ یا نه تا دشمنی نباشه که شما نمی تونین در پناه این شاخ و شونه کشیدن و انحراف ذهن عموم مشکلات داخلی را از ایشان پنهان کنید؟

جناح راست تغییر 180 درجه ای در مواضع فقط کار شماست چون نا راست هستید.

فقط خواستم بدونین همه مردم مثل شما فکر نمیکنن و اینقدر مواضع حزبی تونو به عنوان واقعیت ! به خورد مردم ساده دل و پاک نهاد ایرانی ندهید.

اجلاس دوربان 2 هم تمام شد و قطعنامه تصویب شده با مشارکت ایران را هم همه می بینند.


یا حق (115603)
 
مجید
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۶:۳۵
باز هم اسرائیل به واسطه احمدی نژاد توانست در دنیا مظلوم نمایی کند و از این مسئله به نفع خود استفاده کند . حالا هی شما از شهامت احمدی نژاد حرف بزنید و روی دیگر سکه رو انکار کنید .
کاش احمدی نژاد یه کمی سیاست داشت نه همش حرف (115604)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۱:۵۸:۴۰
الان اخبار 20:30 رو میدیدم.

دراین اخبار حتی اشاره کوچکی به اعتراض مخالفین داخلی این حرکت احمدی نژاد نشد!

آقای احمدی نژاد با چه منطقی کشورهای دیگه رو متهم به جلوگیری از انتشار افکار مخالف میکنه؟

اونها که افکار مخالف رو در تلویزیونهاشون به نمایش گذاشتن.

این ما هستیم که نمیتونیم حتی نظرات افرادی مثل موسوی و کروبی رو هم از تلویزیون بشنویم!

باز دست مسئولین سایت الف دردنکنه که نظرات مخالف رو هم منتشر میکنن (115606)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۳:۰۰:۴۳
نکنه ما هم باید مبلغ دروغ‌های صهیونیزم بشیم؟! (115750)
 
عابر پیاده
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۱۳:۰۴:۴۴
از طرف آقای احمدی نژاد و مطابق میل این دوست محترم اصلاح می کنم . بله . آقای احمدی نژاد با چه منطقی کشورهای دیگه رو متهم به جلوگیری از انتشار افکار مخالف میکنه؟ در اسرائیل همه آزادند. در آمریکا هیچ راهپیمایی ای سرکوب نمی شود. در انگلیس مخالفان در خیابان کشته نمی شوند. در فرانسه مخالفان و منتقدان به مرگ محکوم نمی شوند. در اروپا و آمریکا تمام ارتباطات شهروندان شنود نمی شود. در لندن دو و نیم میلیون دوربین سی سی دی رفتار مردم را زیر نظر ندارد ( تعداد دوربینها چند برابر مردم ! ) واقعا چرا آقای احمدی نژاد بخودش اجازه داده آزادیهای دیگر نقاط دنیا را انکار کند . آقا هرچی خرابیه تو ایرانه . همه جای دنیا آباده . تو نیویورک دویست هزار تا خانواده چند وقت نیست که خانه هایشان را با شمع روشن می کنند. تعداد بیکارهای فقط بخش بانکداری انگلیس از مرز دهها هزار نفر کی گفته رد کرده ؟ (115866)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۲:۰۸:۱۲
این سیستم اظهار نظر خیلی خوبه. جالب ترین نکته ای که خیلی بیطرفانه نشون میده میزان موافق و مخالف نسبت به خبری خاص است.
بیایید از این نکته یک درس بزرگ بگیریم و آن هم اینکه برای حکومت بر مردم عمل به رای مردم مهمه نه نظرات خزبی و گروهی (115607)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۲:۲۰:۴۴
می‌شه بگین شما این حرفا رو رو چه حسابی‌ میفرماید؟ با چه عقلی؟ با چه منطقی‌؟ با چه علمی‌؟ شما برای این اظهارت باید اول بدانید ماشین سیاست دنیا چطور کار می‌کنه بعد هم باید کشور خودمون و ظرفیت‌ها و هداف‌های کشور را خوب بشناسید! به اینها تاحالا فکر کرده بودید؟ (115616)
 
مجید اصفهان
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۲:۳۱:۰۹
اقای دکتر اینقدر که در مجامع گوناگون از فلسطین حمایت می کنید که بر حق حمایت شما بسیار خوب است به فکر مشکلات مردم باشید شما در دوران ریاست جمهوری خود چه بر سر اقتصاد این مملکت اورده اید مگر نفرمودید که اقتصاد ما از اقتصاد بحران زده دنیا جداست پش چرا این مردم با این وضعیت باید زندگی کنند هر روز بانکه و موسسات خصوصی دارند بهترین اماکن تجاری را می خرند شما را به خدا کنار بروید بگذارید یک نفر مدیر اقتصاد بلد سیاستمدار رئیس جمهور شود در زمان اقای خاتمی اوج اقتدار این نظام بود ایشان با بحث گفتگوی تمدنها همه دنیا را به تحسین وادار کرد اما شما با ایده پاک شدن اسرائیل از دنیا چه شد این اقتدار نیست شما را به خدا کمی به فکر کشور نظام ومردم باشد ما همواره پشتیبان فلسطین هستیم ولی با منطق (115623)
 
محمدحسین ش. ف
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۲:۳۵:۴۳
اگر یک تحقیق ساده بشه معلوم می شه که طرفداران آقای احمدی نژاد کمتر دسترسی به اینترنت دارند وبیشتر ار اقشار محرومند. بررسی آمار موافق ومخالف در پاسخ به اظهار نظر های بالا هم این امر رااثبات می کند . (115626)
 
حميد
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۶:۲۶:۳۹
شايد طرفداران اقاي احمدي نژاد بي سواد هستند كه از اينترنت نمي توانند استفاده كنند اقا چي مي گويي امروز در قرن 21 هر كي در خانه خود اينترنت دارد اين چه نظر است كه داديد (115779)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۰۱:۰۶:۰۶
همه در دنیا در خانه‌ی خود اینترنت دارند؟! لطفاً فکر کنید و بعد نظر بدهید. (115837)
 
پیام
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۳:۰۷:۳۰
اینکه آقای احمدی نژاد بر اساس تعالیم قرآنی از خود هراس نشان نداد و به غیر از خدا از قدرتهای مادی نهراسید و پیام عدالت انسانی و مظلومیت مردم فلسطین را به فدرتهای شیطانی یاد آوری کرد بسیار ستودنی است و من به آن افتخار می کنم اما این اقدام باید با تیزبینی و فراست انجام شود تا به ریئس جمهور یک کشور که نماد و نماینده تک تک افراد ملت است توهین نشود والا غرور و عزت ملی زیر سوال می رود . (115635)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۳:۲۱:۲۷
این مقاله منو به یاد ضرب المثلی می اندازه که میگه:
جیب خالی......... پز عالی (115638)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۳:۵۷:۰۷
من را یاد این بیت می اندازد:
برو قوی شو اکر راحت جهان طلبی که در نظام طبیعت ضعیف پامال است (115683)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۲-۰۲ ۲۳:۵۱:۳۹
با نیم نگاهی به تاریخ صدر اسلام و نحوه مدیریت رسول الله ص در مکه و مدینه و بررسی آیات قرآن در می یابیم که ایشان از هر دو عامل نرمش و ایستادگی در مقابل جبهه کفار و منافقین استفاده کرده اند البته هر کدام را در زمان مناسب خودش.

در صدر اسلام ما هم جنگ بدر را شاهدیم و هم صلح حدیبیه را و در نهایت نیز بخشش دشمن هنگام فتح مکه را.

در قرآن عظیم الشان آیه ای داریم خطاب به آن حضرت که می فرماید اگر نرمش نداشتی از دور و برت پراکنده می شدند.

در جائی شهید بهشتی سخنی قریب به این مضمون فرمودند که دلایل پیروزی پیامبر ص فقط امداد غیبی نبود بلکه سیاست های صحیح خود آنحضرت نیز در این بین سهم عمده ای داشت. پیامبر که هر کاری را از روی وحی انجام نمی داندند.

بعد، ما امامان معصوم را داریم. به ما گفته اند امام حسن و امام حسین هر کدام در زمان دیگری بودند کاری غیر آن کاری که در زمان خودشان کردند انجام میدادند.

ضمنا بد نیست دولتمردان ما نیم نگاهی هر چند کوتاه و گذرا به نامه حضرت علی خطاب به مالک اشتر بیندازند که در شروع نامه در باره وظیفه حاکم نسبت به مردم چه فرموده اند. (115643)
 
میترا
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۰:۰۲:۰۶
این سومین کامنتیست که من میگذارم وشما منعکس نمیکند .نه الفاظ بدی دارد ونه به کسی توهین کرده ام.فقط انگارموافق نظر شما نبوده است .اقتدار هر ملتی دروضعیت اقتصادی وفرهنگی او خلاصه میشود و نه با داد وبی داد کردن رئیس جمهورش. تاوقتی که ما ملت اقتصاد درست وعلمی نداریم .تولید قابل توجهی دردنیا نداریم .جوانان با استعدادمان زندگی را در ان طرف دنیا جستجو میکنند وهزاران مورد دیگر. حرفی برای گفتن در عرصه بین الملل نداریم .حالا هرچه قدر که خواستیم داد بزنیم وبه دنیا فحاشی کنیم .شاید برای جلب توجه خوب باشد .ولی بی حاصل خواهد بود .آیا اقتدار مردم زاپن را قبول دارید؟انها سالها در سکوت کار کردند .تولید کردند وبالاخره دنیا را تسخیر کردند.حال چنان قدرتی دارند که مثال زدنی است .نه به کسی فحش دادند.نه ادعای دادن راهکار برای کل بشریت را داشتند.تنها با کار وتلاش وسازندگی حالا میتوانند برای کل مردم دنیا راهکار ارائه دهند. (115646)
 
مرتضی
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۰:۰۹:۳۲
مير حسين با اشاره به وقايع اخیر کنفرانس ژنو گفت: بحث دو وجهه دارد يكي حادثه تاسف برانگيزي است كه براي رئيس‌جمهور به عنوان نماد ملت و كشور ما افتاده است كه هر انساني را آزرده و ناراحت مي‌كند و ما نسبت به اين مسئله معترض هستيم. اما منظر ديگر واقعا بايد گله‌مند بود از مشاوران رئيس‌جمهور كه اين مشورت را به ايشان نمي‌دهند كه بايد منتظر چه صحنه‌هايي باشد و چرا چنين پيش‌بيني‌هاي نمی‌شود تا موجب وهن نظام جمهوري اسلامي و مردم نشود.

وي تصريح كرد: اين دو وجهه مسئله را بايد از يكديگر تفكيك كرد.

ما مي‌توانيم از منظر اينكه به رئيس‌جمهور توهين شده است، اعتراض كنيم و آن را رد کنیم. منتها نمي‌توانيم صرف گفتن كلمات حماسي تبعات بخش بعدی را بپوشانيم. تكرار اين مسائل حيثيت ما و حيثيت جمهوري اسلامي و ايرانيان خارج از كشور را مورد تهديد قرار مي‌دهد. اين مسائل نبايد تكرار شود. پس دستگاه ديپلماسي کشور با اين عظمت براي چه تاسيس شده است؟ فكر مي‌كنم اشكالي وجود دارد. (115647)
 
جلیل
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۰:۱۱:۴۲
ظاهراً همه چیز بر اساس اصول اسلامی است:
1. سر خم نکردن در برابر ظالمان (آمریکا و ...................)
2. مدارا و خوشرفتاری با همسایگان (سر خم کردن در برابر امارات و بحرین و ...... و نماینده فرستادن برای عذرخواهی از اعراب بخاطر سخن حقی که یکی از ناطقین انقلاب گفته بود)
خدا وکیلی قسم حضرت عباس رو باور کنیم یا دم خروس رو. (115648)
 
روح الله
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۰:۳۱:۱۲
بنازم به این رییس جمهور-زنده باددکتراحمدی نزاد.ایشان گفتمان امام وانقلاب را احیاکرد.ماانقلاب نکردیم که کشوری باشیم ماننددیگران.انقلاب یک ایدئولوزی برتر است که پس از 30سال میرودکه به گفتمان برترجهان تبدیل شود.مخالفین احمدی نزاد اگراین رادرک کنند کاربزرگی کرده اند.غربیهاتضادفکری وعملی دارند.این نوع سخنرانی درجهان امروز جایگاه ویزه ای داردکه ملل آزاده درجهان آن را می پسندند.غرب ازاینکه ایران کشوری شده که حرف برای گفتن دارد ناراحتند.ازاینکه ایران مستعمره آنان نیست ناراحتند.بقول شهیدبهشتی:ای آمریکاازماعصبانی باش وازاین عصبانیت بمیر.شایدعلت اینکه بسیاری درداخل مرعوب غربنداین است که انقلاب برایشان تبیین نشده است ودراین زمینه کارنشده وحرف غربیها رابخورد ما دادند بنام روشنفکری. (115651)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۱:۴۹:۱۴
این لحن حرف زدن با مردم پشت کوه در انگولا هم زشته چه برسه به مردم عزیز خودمون در ایران! نگاه کنید و قضاوت کنید، آخه با این لحن و اینجوری برای مردم با شور سخنرانی‌ می‌کنن؟ اینه عزت؟ اینه سربلندی؟ اینه ارزش به مردم هم کیش و آئین؟ به این فیلم ه سخنرانی‌ توجه کنید لطفا:
http://www.aftabnews.ir/vdcaiena.49n0015kk4.html (115666)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۴:۰۰:۰۴
من از احمدی نپاد و بخصوص دور وبری های مجیزگویش متنفرم ولی احمدی نژاد هزار مرتبه شرف داردبر اون شیخ وطن فروش ذلیل قدرت طلب ... (بقیه اش را خودتون حدس بزنین) (115684)
 
علیرضا
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۲:۲۲:۳۵
یه سوال مطرحه که در اجلاسی که اکثر کشورها وزیر امور خارجه خودشون رو به ژنو فرستادن از نظر دیپلماتیک درسته که رییس جمهور ایران تو این جلسه شرکت کنه؟ (115673)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۲:۵۷:۱۵
یعنی شما میفرمایید بعد از این سخنرانی دیگه با ما مثل یک مهره رفتار نمیکنن؟
ایا واقعا اینگونه سخنرانیها کمکی هم به مردم مظلوم غزه میکند؟
وقتی راجع به هولوکاست ومحو اسراییل صحبت کردیم ایا اثر مثبتی هم در این لحن صحبت دیدیم؟
ضمنا خواهش میکنم این موضوعات رو وارد دعوای اصولگرا واصلاح طلب نکنید (115675)
 
هادی
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۳:۱۹:۴۰
خندم میگیره از مشایی!اسفندیار رویین تن میگم....دوستی با مردم اسراییل... (115676)
 
دانیال
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۳:۲۰:۴۹
درود بر مرد خدا احمدی نژاد که ما را سر بلند کرد. (115677)
 
سپهر
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۳:۲۱:۵۶
من نمی‌فهمم شما چگونه این همه تحقیر ایرانی را به نام عزت و افتخار ایران معرفی می‌کنید؟ کدام عزت؟ آقای احمدی‌نژاد که تمام حرف‌های قبلی‌اش را پس گرفت. واقعیت هولوکاست را قبول کرد و بیانیه‌ی پایانی اجلاس را هم که امضا کرد. تازه به رغم این‌ها مایه‌ی مسخره‌ی مشتی دلقک شدیم و حتی دبیرکل سازمان ملل سخنان رئیس جمهورمان را محکوم کرد بدون این که کشورمان مثلا سفیرش را از سازمان ملل فرابخواند. چشم‌تان را انگار بسته‌اید و گوش‌تان را باز کرده‌اید به تحلیل‌های کارشناسان معتبری مثل آقای رحیم‌مشایی. (115678)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۳:۵۳:۴۱
فقط يک سوال دارم . آيا شما در مسايل زندگي خودتان هم به همين نکاتي که در مقاله مطرح کرديد عمل مي کنيد. اگر در محل کارتان يا زندگيتان به شخص قدرتمندي چه ثروتمند يا قلدر فحش مي دهيد ؟ و چنين عملي را عاقلانه ميدانيد. (115682)
 
عابر پیاده
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۱۲:۵۷:۴۸
از منظر اسلام \"کلمه حق عند حاکم جائر\" جهاد است / حالا اگر میخواهید بگویید کل استدلالهای شما روی پایه ی ترس های کوچک شخصی استوار است ،خب بگویید. لطفا بلندتر هم بگویید همه بشنوند. چون ما هی داریم می گیم شماها دقیقا مشکلتون همینه شماها انکار می کردید. خدا رو شکر می کنم اینجا نوشتید که آنچه را که خود می ترسید ، نمی توانید ببینید دیگری پیدا شود و نترسد. آنهم شجاعتی عمیقا عقلانی. بنای منطقی و حقانی ، بر فریاد زدن بر سر ظالم قدرتمند است. فریاد زدن بر سر ظالم ضعیف هنر است؟ اما گاه برخی مصلحت ها فقط برخی مواقع استثناء ایجاد می کند. استثناء را به اصل بدل کردید ؟ پس امام سجاد(ع) ، حضرت زینب (س) و شخص امام حسین (ع) از منطق بدور بودند ؟ فکر نمی کنید از حقیقت زاویه گرفته اید؟ فکر نمی کنید نیاز به مطالعه دارید ؟ (115864)
 
کیخسرو
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۸:۰۱:۴۵
واقعا درود خداوند ومردم ایران بر احمدی نژاد که حرکت وسخرانی او مایه مباهات است . (115691)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۹:۲۶:۴۵
چرا یک بار اینهمه هیجان زده میشیم ماها؟ چرا کمی‌ ثبات نداریم؟ (115799)
 
محب علی
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۰۹:۵۱:۴۹
بسمه تعالی

با عرض سلام و عرض ادب خدمت خوانندگان گرامی ؛
عزیزان من چه بگویم که بیان گر درستی یا نادرستی اقدام رییس جمهور باشد جز این که آثار این اقدام را نه در مرزهای داخلی کشور بلکه در خارج از مرزهای کشور بایست جستجو کرد و صد البته آن هم نه در کشور هایی که سالهاست با این مردم عداوت نا آگاهانه دارند -هر چند این عداوت نا خواسته و بر اثر تبلیغات سوء دستگاه های خبر پراکنی دولتهای متبوعشان باشد- بلکه در بین ملت های آزاده اعم از مسلمان و غیر مسلمان که گوش آن ها شنوای کلام حق است.
خیلی از عزیزان در کامنت هایشان برای اثبات نادرستی این اقدام جناب آقای احمدی نژاد متوسل به سنت رسول گرامی اسلام(صلی الله علیه و آله و سلم ) یا ائمه اطهار (علیهم السلام اجمعین) یا فرمایشات امام راحل (رحمةالله علیه) شده بودند اما نیک می دانید که هر اقدامی را باید در ظرف زمانی خود بسنجید سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) در زمانی که قصد ارشاد کور دلان لشکر جرار یزید ملعون را داشت نیز با هلهله آن ها مواجه شد پس عجیب نخواهد بود که اگر قد بدهد این دوستان نعوذ بالله به آن حضرت نیز خرده بگیرند که شما شأن رسول الله را پاس نداشتید و این کارتان موجب بی حرمتی به حضرت ختمی مرتبت (صلی الله علیه و آله و سلم ) و خاندان طاهرینش شده است! اما حقیقت در قلب مردم مظلوم و رنج کشیده سراسر این کره خاکی نهفته است که خیلی از آن ها به دلیل فقری که دارند سخنرانی احمدی نژاد که هیچ شاید حتی اسم این عزیز را نشنوند ولی حرف حق حق است ! قرار نبود احمدی نژاد در این اجلاس حرفی بزند که همگان برای او سوت و کف بزنند بلکه هنر احمدی نژاد این است که حرف هایی را می زند که خیلی ها در خلوت خود جرأت فکر کردن به آن را هم نمی کنند اما به زعم این کمترین میزان عصبانیت و سردر گمی دشمنان اسلام به خوبی بیانگر تاثیر و عمق اقدامات احمدی نژاد قهرمان است که \"افضل الجهاد كلمه حق عند سلطان جائر : برترین جهاد گفتن حق در برابر سلطان ستمگر است\" !

یا علی مدد (115715)
 
کیومرث
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۱:۵۰:۱۶
حالا چرا مشایی با اون شور و حرارت برای سخنان دکتر که در تضاد با فرمایشات ایشون درخصوص دوستی با مردم نژاد پرست اسرائیل بود ، کف میزد و هورا میکشید
یادمه برای نطق معروفش حتی حاضر به عذر خواهی هم نشد و رئیس جمهور هم تا میتونست از ش حمایت کرد
واقعا کس دیگه ای نبود به اقای احمدی نژاد بگه لا اقل جلو آقای مشایی نور چشمی از این حرفا نزنه؟ (115729)
 
موسوي
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۱۴:۰۸:۳۰
احمدي نژاد اشتباه كرد.او بايد مثل عاليجناب تسو چند تا گروگان براي غربي ها مي فرستاد تا آنها از ما خوششان بيايد.
بعضي دوستان از تهديدهاي مستقيمي كه سران اسرائيل بر عليه ايران و شخص احمدي نژاد مي كنند , ناراحت نمي شوند ولي از پاسخ شجاعانه رئيس جمهور ناراحتند.
بهتر است بجاي جب و بغض شخصي , به محتواي سخنان توجه كنيد نه گوينده آن كه به دلايل سياسي ازش خوشتان نمي آيد.
لطفا آزاده باشيد. (115764)
 
بنده خدا
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۲۰:۰۱:۱۸
شاید یکی از علل مخالفهای شدید بعضی از گروه ها نزدیک بودن این حرکت حماسی به انتخابات باشد.چراکه اگر به راستی و بدون حب وبغضهای حزبی وگروهی قضاوت کنیم بحق حرکتی غرور انگیزبود . (115802)
 
سید
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۲۲:۴۸:۰۸
به نظر شما ایا چین وروسیه با استفا ده از وضع موجود مارا استعمار نکر ده اند؟ (115814)
 
محمد حسین
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۲۳:۲۷:۱۶
بسم الله الرحمن الرحیم

حسین (ع) مظلوم است. امروز هم مظلوم است. آیا مخالفان احمدی نژاد به امام حسین (ع) هم ایراد می گیرند که چرا جلوی یزید ایستادی و نه تنها خودت را به کشتن دادی، بلکه اهل بیت رسول خدا (ص) هم به اسارت رفت و چه اهانت ها که ندید. اف بر این چشمان ظاهر بین که قدر و منزلت انسان را به حمایت دیپلمات های غربی و دبیرکل صهیونیست سازمان ملل می بیند. اف بر این دین به دنیا فروشانی که عزت را در ذلت و گفتن مطابق میل دیگران تعبیر می کنند. اف بر این جاهلانی که مصلحت و حکمت را سکوت در مقابل رژیمی که علنا آدم کشی می کند، می بینند. آقایان و خانمها، شما بهتر است برای حسین بن علی (ع) سینه نزنید. این سینه زدن ظاهری با اعمال ما در تناقض است. حسین (ع) به سینه زدن من و تو نیازی ندارد. حسین (ع) برای خدا قیام کرد و به فضل خدا عاشورا کلاس درسی برای کل تاریخ است. حسین (ع) به ما درس اخلاص داد. از کدام مظلوم نمایی صهیونیست ها صحبت می کنید؟ آیا چون آنها مظلوم نمایی می کنند باید خفه شویم و در مقابل آدم کشی آنها لام تا کام سخنی نگوییم؟
آن فردی که صحبت از صلح رسول خدا (ص) با کفار یا امام حسن (ع) با معاویه می کند، گویا نمی داند که این صلح در زمان تنها گذاشتن این بزرگواران از سوی یاران و بی اخلاصی نزدیکان آنان است. خداوند اجازه نداده که مسلمانان ذلیل کفار شوند. آنهایی که قدرت را در اقتصاد می دانند، امروز وضع آمریکا چگونه است؟ آیا اقتصاد، خدای شماست؟ ما در زمان جنگ، به خدا ایمان داشتیم و کشور حفظ شد. نیروی واقعی یک کشور توکل به خدا و اخلاص و پیروی از ولایت ائمه معصومین (ع) است. بزرگترین مصلحت فریاد زدن ظلم آشکار شیاطین انسان نما است. بزرگترین حکمت رسوایی اروپایی است که امروز با بحران هویت روبروست که چگونه علیرغم شعار آزادی بیان و تحمل مخالف توان تحمل 20 دقیقه سنخرانی مخالف خود را ندارد. به قول شهید آوینی : آخرین مرحله از مبارزه، جهاد با اسلام آمریکایی است. اسلام ظاهربینی که علی (ع) را مطابق معیارهای جاهلیتی خود نمی بیند و 25 سال خود را از وجود پربرکت او بی بهره می کند. اسلام منافقانه ای که در کلمات یزید متجلی می شود : \"حمد خدایی که شما (اهل بیت پیامبر خدا (ص)) را کشت\". (115818)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۵ ۰۸:۵۱:۴۵
بسمه تعالي

يا للعجب از اين استدلال ، يكسره ايشان را امام معصوم اعلام فرماييد تا خيالتان راهت شود كه حتما راه امام معصوم را مي رويد . در زمان غيبت دستور اوليه رعايت عقل و تدبير است نه تجهيل و تحقير و توهين . در امر به معروف نيز رعايت تأثير لازم است و احتمال ايجاد مفسده ( كه در همينجا تباني بيشتر ايشان بر عليه اسلام و مسلمين باشد ) مي تواند مانع بيان نيز شود . توجه داشته باشيد كسي با حمايت از حماس به شكل رزم غيورانه و شرافتمندانه غزه به هر نحو كه لازم است نيست و دقت در شناخت مراتب را همان متوجه است نحوه حضور و بي توجهي به عواقب مورد سخن است كه پيشاپيش نيز كيهان هشدار داده بود . شناخت شرع به احساس نيست به تعقل و استدلال قوي و تعبد است كه حتما مطابقت با هوا نداشته باشد ، حتي هواي پيروزي در انتخابات ! (115995)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۷ ۱۰:۲۳:۱۵
بعضی چیزها را آن‌قدر تکرار کرده‌اید که خودتان هم باورتان شده است. پیروی از امام معصوم نه به معنی معصوم بودن است، نه عصمت می‌خواهد.
با این منطق شما، کسی که مدعی پیروی از خداست، ادعای خدایی کرده است! حال آن‌که اسلام به معنی تسلیم در برابر خدا، حق و پیروی از آن است.
اتفاقاً اشتباه برخی این بود که به دلیل مخالفت با احمدی‌نژاد، اصل قضیه مخالفت با ظلم اسرائیل را نادیده گرفتند، و این رفتار جز بداخلاقی انتخاباتی نام دیگری ندارد. (116690)
 
بیژن
۱۳۸۸-۰۲-۰۳ ۲۳:۴۳:۲۴
با سلام و آرزوی توفیق شما در خدمت به ایران . تیتر متن شما در بالا حداقل نشان از میهن دوستی و پایبند بودن به منافع ملی ایران را میرساند لذا از آنجا که اینجانب به عنوان یک ایرانی عاشق وطنش از شما و جناب آقای توکلی استدعا دارم که با پیگیری موضوع ادعا های پوچ شیخ نشین امارات در مورد مالکیت جزائر ایرانی در خلیج همیشه فارس و پاسخ محکمتر به این بوزینگان حاشیه جنوبی خلیج فارس لا اقل در عمل به یاوه های امثال العطیه این بوزینه دست پرورده دشمنان ایران داده شود ، افسوس که اینجانب و ملیونها ایرانی زخم خورده از این یاوه سرایها دسترسی به تریبونی برای پاسخگویی نداریم ولی شما و آقایان محترمی که در مجلس و در دولت از این امکان بهرهمند میباشند انتظار بیش از این میرود که لا اقل در حرف هم که شده جواب دندان شکنی به این مزدور بیگانه داده شود . باور بفرمائیید هر گاه که این بوزینگان ادعای خلیج ... میکنند و عمدا و از روی حقارت تاریخی خلیج فارس را منکر میشوند نوعی اهانت بزرگ به ملت ایران و بدنبال آن به مقامات ایرانی میکنند و جای تعجب است که با سکوت نسبی آقایان مواجهه میگردند آیا اگر یک کشور عربی جرات اینرا دارد که نسبت به خاک ترکیه کوچکترین اظهار نظری کند ؟! پس چرا آقایان محترم حداقل از مجرای قانونی و حتی در صورت لزوم با لحنی محکم که حالت تو دهنی زدن را تداعی کند اقدامی نمینمایند واقعا این سئوالی برای همه ایرانیان میباشد با دورد به روان پاک پاکباختگان و رزمندگان دفاع مقدس از سرزمین ایران و فرمانده رزمندگان امام ره . (115820)
 
پویا
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۱۰:۱۶:۰۷
به نظر من اسراییل مانند یک ویروس رایانه ای است که بانیان آن برای خاور میانه نوشته اند.آنچه که مهم است این است که 1- کلیک کردن روی این ویروس وباز کردن فولدری( پرونده ای) بنام هولوکاست باعث فعالتر شدن آن میگردد . 2 - این ویروس را نمیتوان از بین برد بلکه باید فعلا او را قرنطینه کرد تا آنتی ویروس برای آن پیدا شود.اینکار را میتوان با ادامه دادن سیاست تنش زدایی خاتمی انجام داد. 3- این ویروس همه خاور میانه (و شاید جهان) را تهدید میکند چرا ما باید هزینه از بین بردن آن را بدهیم .!؟ امیدوارم کسانی که بی جهت روی آن ویروس کلیک میکنند کارشان سهوی باشد ! (115852)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۷ ۱۰:۱۹:۰۳
اتفاقاً این کنفرانس تلاشی بود برای قرنطینه کردن این ویروس. اما من دیده‌ام با وجود ویروس‌های متعدد، بعضی دوستان سعی می‌کنند کامپیوترشون رو یک طوری با ویروس‌ها تقسیم کنن و باهاشون کنار بیان! (116688)
 
سعدی شیرازی
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۱۰:۳۶:۲۶
حکايت
يکی از بندگان عمرو ليث گريخته بود . کسان در عقبش برفتند و باز آوردند . وزير را با وی غرضی بود و اشارت به کشتن فرمود تا دگر بندگان چنين فعل روا ندارند. بنده پيشه عمرو سر بر زمين نهاد و گفت:هر چه رود بر سرم چون تو پسندی رواست
بنده چه دعوی کند ، حکم خداوند راست
اما به موجب آنکه پرورده ی نعمت اين خاندانم ، نخواهم که در قيامت به خون من گرفتار آيی ، اجازت فرمای تا وزير بکشم آنگه قصاص او بفرمای خون مرا ريختن تا بحق کشته باشی. ملک را خنده گرفت ، وزير را گفت : چه مصلحت می بينی؟ گفت : ای خداوند جهان از بهر خدای اين شوخ ديده را به صدقات گور پدر آزاد کن تا مرا در بلايی نيفکنی. گناه از من است و قول حکما معتبر که گفته اند :
چو كردى با كلوخ انداز پيكار

سر خود را به نادانى شكستى

چو تير انداختى بر روى دشمن

چنين دان كاندر آماجش نشستى (115853)
 
مسعود
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۱۵:۱۲:۴۰
متاسفانه شما هیچ وقت حرف حق و استدلال قوی را انعکاس نمی دهید مانند دو کامنت قبلی که بدون هیچ توهین به کسی تنها جواب حرف شما را داده بودم ولی در صفحه قرار ندادید.
احتمالاً این کامنت را قرار می دهید تا بگویید ما چنین نیستیم ولی فایده ندارد چون از کامنت اصلی که حرف حق و حساب بود هیچ خبری نیست و مثل دولت از امکانات خود برای جلوگیری از شنیده شدن دیگران استفاده می کنید (115868)
 
مسعود
۱۳۸۸-۰۲-۰۵ ۰۱:۰۳:۵۶
این کامنت برای مسئولان سایت است نه خواننده ها
دیدید گفتم این یکی را می گذارید تا اوج آزادی بیان خود را نشان بدید (115957)
 
سعید
۱۳۸۸-۰۲-۰۴ ۲۱:۵۵:۲۰
می دانیم تمامی مسلمانان دشمن اسرائیل و خیر خواه ملت خود اند، اگرچه استثناهایی بسیار اندک نیز وجود دارند که دشمن ملت خود اند و در جهت اهداف اسرائیل جنایت کار عمل می کنند. چه عمداً و چه از روی اشتباه، آقای احمدی نژاد در جهت اهداف اسرائیل عمل می کنند. و آن رژیم روز به روز بیشتر مظلوم نمایی می کند. این راهش نیست!؟
درست فرمودند که: بر زمینت می رند نادان دوست. (115922)
 
حمید
۱۳۸۸-۰۲-۰۵ ۰۹:۴۳:۰۰
بامقایسه بیانیه پایانی این اجلاس با اجلاس دوربان 1 که در دوره آقای خاتمی برگزار شد و در آن اسرائیل به شدت محکوم گردید می توانید نتیجه تندروی و سخنرانیهای آتشین را ببینید. (116004)
 
جمعي ازكارمندان
۱۳۸۸-۰۲-۰۵ ۱۳:۴۰:۰۰
براي كارمندان قانون خدمات كشوري مهمتر از هولوكاست ميباشد .اي كاش احمدي نژاد نظام هماهنگ در زمان قانوني خود وبه شكل كامل اجرا ميكرد. (116079)
 
دانشجو
۱۳۸۸-۰۲-۰۵ ۱۸:۱۸:۳۵
موضوع اینه که دولت تعادل نداره.یک وقت اسراییل میشه دوست(مشایی و حمایت احمدی نجاد)یه وقتم این جوری (116195)
 
۱۳۸۸-۰۲-۰۵ ۲۲:۳۷:۲۵
با با اونجا که رای نمیدن! (116266)
 
بهزاد
۱۳۸۸-۰۲-۰۵ ۲۳:۲۶:۵۹
آیا باید حتماٌ به رییس جمهور کشوری توهین شود تا عزت آن کشور بالا رود؟ نمی شود بدون این مسایل عزتمان را بالا ببریم؟ چه می شد به جای بالا بردن عزتمان از طریق این مسایل با توجه اساسی به علم و دانش و جلوگیری از فرار مغزها که خود بحث های فراوان دارد عزت مملکتمان را طور دیگری بالا ببریم؟ (116279)
 
فداييان حسيني (ع)
۱۳۸۸-۰۲-۰۶ ۰۱:۵۰:۱۳
سلام عليكم ؛ اين تحليل شما به عنوان منتخب در ستون خواندنيهاي وبسايت حزب الله مي رزمد ، با نشاني ذيل ، درج گرديد . موفق و پيروز باشيد . يا حيدر
http://faghathezbolah.blogfa.com/ (116304)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۲-۰۷ ۰۹:۱۱:۳۸
با اين تحليل شما ديگر نيازي به دستگاه سياست خارجي و غيره نيست. برويد فرياد بزنيد و سرشاخ بشويد. از نظر ديپلماتيک وقتي شما شروع به سخنراني مي کنيد و ده ها نفر ميهمانان اصلي سالن را ترک مي کنند يعني موفق نبوده ايد. هنر ديپلماسي اين است که همه را سرجاي خود بنشانيد. وگرنه صحبت کردن را همه از دوسالگي ياد گرفته ايم ولي چگونه صحبت کردن هنر ديپلماسي است. اينها منافاتي با آرمانگرايي ندارد. (116671)
 
ناشناس
۱۳۸۸-۰۲-۰۷ ۰۹:۱۹:۴۶
مقاله اي عوامانه بود (116674)
 
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته