توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 367922
افزایش فروش پورشه با عرضه پانامرای جدید
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۲
پورشه انتظار دارد فروش مدل بازطراحی شده پانامرا که شامل بهبود امکانات دیجیتالی و بهینگی کارکرد موتور است، تقاضا برای این سدان را افزایش داده و فروش آن را در سال آینده حداقل یک سوم افزایش دهد.
به گزارش ایسنا، پورشه که در مجموعه گروه خودروسازی فولکس واگن قرار دارد، خریداران خودروهای لوکس را با مدل اسپورت و جذاب‌تر پانامرا هدف گرفته است. مدل بازطراحی شده پانامرا قرار است در نوامبر به بازار اروپا و تا اوایل سال آینده به بازار چین عرضه شود.

اولیویه بلوم، مدیرعامل پورشه اظهار کرد این خودروساز برای بهره برداری از پتانسیل چین که بزرگترین بازار خودروی پورشه است، مدلی را عرضه خواهد کرد که طول آن ۱۵ سانتیمتر بیشتر از مدل استاندارد است.

وی خاطرنشان کرد اگرچه وضعیت بازار چین نسبت به سه سال گذشته متفاوت شده است اما این کشور همچنان در سطح بالایی قرار دارد. پورشه انتظار دارد فروش جهانی به بالای ۲۰ هزار خودرو در سال برسد که در سال ۲۰۰۹ زمانی که پانامرا برای نخستین بار عرضه شد هدف گذاری شده بود. مجموعا ۱۵۰۰۴ دستگاه خودرو در سال گذشته فروخته شد.

پیش بینیهای موسسه تحقیقاتی "آی اچ اس اوتوموتیو" نشان می دهد که مدیرعامل پورشه می تواند خوش بین‌تر باشد.

طبق پیش بینی این موسسه، فروش پانامرا که با اشتراک پلتفرم با مدلهایی از برندهای آئودی و بنتلی در هزینه‌ها صرفه جویی کرده است، ممکن است تا سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر شده و به ۳۵ هزار و ۴۴۴ دستگاه برسد.

در مقابل فروش مدل ۷-Series ب ام و ممکن است ۳۰ درصد افزایش یافته و به ۵۱ هزار و ۸۲۵ خودرو و فروش S-Class مرسدس ۲۱ درصد افزایش یافته و به ۷۹ هزار و ۴۴ دستگاه برسد.

پورشه که در سود گروه فولکس واگن نقش کلیدی دارد، برای نخستین نسل پانامرا که در زمان بحران مالی سال ۲۰۰۹ عرضه شد انتقاد ناظران صنعت را برانگیخت زیرا در این دوران خریداران خودروهای گران قیمت حاضر به هزینه بالا نبودند.

بر اساس گزارش رویترز، با وجود رسوایی آلایندگی دیزلی در فولکس واگن، در میان مدیران ارشد این گروه درباره عدم ادامه عرضه مدل دیزلی پانامرا که در عرض ۴.۵ ثانیه از صفر به ۱۰۰ کیلومتر افزایش سرعت پیدا می‌کند، هیچ صحبتی نشده است.
 
کلمات کلیدی : پورشه ، خودرو، عکس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.