توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377327
«باز هم پدینگتون»؛ مایکل باند؛ ترجمه بهمن دارالشفایی؛ ماهی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۰
«باز هم پدینگتون»
نویسنده: مایکل باند
مترجم: بهمن دارالشفایی
ناشر: ماهی، چاپ اول ۱۳۹۵
۱۲۴ صفحه، ۸۰۰۰ تومان

شما می‌توانید کتاب «باز هم پدینگتون» را تا یک هفته پس از معرفی با ۱۰ درصد تخفیف از فروشگاه اینترنتی شهر کتاب آنلاین خرید کنید.

****

«باز هم پدینگتون» کتابی است که توسط آقای مایکل باند نوشته شده است نویسنده‌ای که درحال‌حاضر نزدیک به 90 سال دارد و قریب به 60 سال است که همچنان نوشتن ماجراهای پدینگتون را با شور و شوقی مثال زدنی ادامه می‌دهد. کتاب حاضر دومین مجموعه از سری داستان¬های پدینگتون است که به همت نشر ماهی منتشر شده است. ماجرا از جایی آغاز می¬شود که خانواده¬ای به نام خانواده¬ آقای براون تصمیم می¬گیرند خرسی اهل پرو را که در ایستگاه شهر در حالی¬که گمشده بوده و پیدایش کرده¬اند نگه‌داری کنند. واضح است که نگه‌داشتن این خرس برایشان بدون دردسر نخواهد بود. پدینگتون خرسی دوست‌داشتنی است که به خاطر روحیه کودکانه و جست¬وگری‌ای که دارد اغلب مشکلاتی را نیز برای اطرافیان ایجاد می‌کند مشکلاتی که اکثرا به خوبی و خوشی ختم به خیر می¬شوند. یک روز تصمیم می¬گیرد اتاقش را رنگ کند و کلی دردسر می¬آفریند، روز دیگر به خاطر گم شدن کلم آقای براون یا شاید دزدیده شدن آن که ماه¬ها پرورش داده بوده تا در مسابقه شرکت کند شمّ کارآگاه بازی او گُل می¬کند و کار دست خودش می¬دهدو... . این خرس دوست داشتنی نباید بیکار باشد وگرنه ممکن است دست گلی تازه به آب بدهد، حتی در یکی از داستان¬های مربوط به کتاب بعد از یک روز بسیار پرماجرا در زمان خواب به «جودی» که یکی از اعضای خانواده است می-گوید: «شاید هم تو راست می¬گویی. اما من واقعا بیکار بودم.» پدینگتون و روحیه¬ی کودکانه¬ی خالقش برای ادبیات کودک و نوجوان پر از شیطنت¬های خالص کودکانه است، تمام کارهایی که حتی ممکن است بچه¬ی یک انسان عادی در نخستین برخوردها با دنیای انسان¬ها انجام بدهد در او بروز پیدا می¬کند و همین باعث می¬شود کودکان و نوجوانان بیشتر با او احساس همذات¬پنداری داشته باشند. در روز کریسمس پدینگتون برای اعضای خانه هدیه¬ای می¬خرد و با لذت آنها را در یک شادی ساده سهیم می¬کند و در صفحه¬ی اول دفتر یادداشتی که جزء مهمترین چیزهای زندگیش است می¬نویسد:
پدینگتان بران،
پلاک ۳۲ خیابان وینزور گاردنر،
لاندن،
انگلستان،
اوروپا،
دنیا.
و بعد در صفحه¬ی بعد با حروف بزرگ می¬نویسد: ماجراهای من، فصل عَول.
در واقع باید گفت خرس بودن و در دنیای آدم¬ها زندگی کردن خوب است به خصوص برای خرسی به نام پدینگتون که خالقش مردی‌ست که حالا نود سال سن دارد و کودکان بسیاری را در سرتاسر دنیا با داستان¬هایش شیفته‌ی خود کرده است.
۱۳۹۶/۰۳/۱۷ ۰۸:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۰ ۲۱:۱۰
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۶ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ۰۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۲۰:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ ۲۲:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۳ ۱۰:۴۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۱۲:۲۶
 
۱۳۹۵/۱۱/۲۳ ۱۲:۵۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۷ ۲۱:۳۸
 
 
کلمات کلیدی : نشر ماهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«باز هم پدینگتون»؛ مایکل باند؛ ترجمه بهمن دارالشفایی؛ ماهی