توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 48762
به دليل حضور شيمون پرز؛ هيئت ايراني اجلاس قزاقستان را ترك كرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۸:۳۲
با توجه به حضور شيمون پرز، هيئت ايراني شركت كننده در سومين كنگره اجلاس رهبران اديان در قزاقستان جلسه را ترك كردند.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي ضمن اعلام خبر شركت هيئت بلند پايه علمي و فرهنگي به رياست مصطفوي مشاور رييس جمهور و رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در سومين كنگره رهبران اديان جهاني و سنتي در شهر آستانه پايتخت قزاقستان به دعوت قاسم توكايون رييس مجلس سناي قزاقستان و دبير كنگره رهبران اديان جهاني و سنتي تصريح كرد: با توجه به حضور كوتاه مدت شيمون پرز در اين اجلاس كه در حاشيه سفر دوجانبه به قزاقستان به انجام مي‌رسيد، هيئت ايراني جلسه كنگره را ترك كرد.

بنا بر اين گزارش حسين ديوسالار با اشاره به اينكه در اين اجلاس حدود 80 نفر از رهبران اديان مختلف حضور دارند ،گفت: شيمون پرز در حاشيه سفر دوجانبه به قزاقستان در صبح اولين روز اجلاس ضمن حضور كوتاه، مقاله‌اي را ارايه و سپس جلسه را ترك كرد كه در زمان حضور وي، هئيت ايراني، اجلاس را به نشانه اعتراض ترك كرده كه مورد استقبال ديگر رهبران اديان نيز قرار گرفت.

مشاور رييس سازمان فرهنگ و ارتباطات همچنين به انعكاس برخي اخبار مبني بر ادعاي يك روزنامه صهيونيستي نسبت به مصاحبه با مشاور رييس جمهور اشاره و ضمن تكذيب اينگونه اخبار افزود: رياست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در اين سفر با هيچ رسانه‌اي مصاحبه نداشته و تنها با تلويزيون قزاقستان گفتگو كرده است.

روزنامه عبري زبان جروزالم پست كه اين خبر را هم منتشر كرده، نوشته است: هيئت ايراني تا روز دوشنبه از حضور نمايندگان اسرائيلي در اين كنفرانس اطلاع نداشت و حتي از سخنراني امروز شيمون‌پرز نيز بي‌اطلاع بود.

اجلاس مزبور در روزهاي 10 و 11 تير ماه در قزاقستان برپا گرديده است.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.