نظر منتشر شده
۲۴۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 254927
روحانی:خوب است برای برخی مسایل همه پرسی بگذاریم/ اقتصاد باید از انحصار نجات پیدا کند
بخش اقتصادی الف، 14 دی 93
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۶
رییس جمهوری با اشاره به اینکه برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال نیازمند راه حل های متنوع و مختلف هستیم ، بر استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب نظران در مسایل مهم کشور بویژه در حوزه اقتصادی و پرهیز از خوددرمانی تاکید کرد.

به گزارش ايسنا،حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در اولین کنفرانس «اقتصاد ایران ، راهکارهای دستیابی به رشد پایدار و اشتغالزا» ، تصریح کرد: اقتصاد امروز جهان، رقابتی است و ما در جهان امروز تنها نیستیم بنابراین باید دراقتصاد سالم از نظرات کارشناسان استفاده کرد و دولت یازدهم از روز اول تلاش کرده است تا پس از مشورت با صاحبنظران و کارشناسان در بخش اقتصاد گام بر دارد .

رئیس‌جمهور گفت: در کشور ما سال‌ها و دهه‌ها است که اقتصاد به سیاست یارانه می‌دهد. یعنی اقتصاد ما هم به سیاست خارجی و هم به سیاست داخلی یارانه می‌دهد و خوب است که یک بار هم شده برعکس عمل کنیم و از سیاست داخلی و خارجی به اقتصاد یارانه بدهیم تا ببینیم زندگی و معیشت مردم و اشتغال جوانان چه خواهد شد.

روحانی اظهار کرد: خوب است بعد از ۳۶ سال یک بار هم که شده این اصل قانون اساسی را اجرا کنیم و برای مسائل مهم اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به جای آنکه قانونی در مجلس تصویب شود، ماده قانونی یا برنامه را مستقیم به آرای مردم و همه‌پرسی بگذاریم.

رئیس جمهور با تأکید بر این‌که باید مدتی بیشتر به اقتصاد توجه کنیم، خاطرنشان کرد: کشور ما بیشتر سیاسی است تا اقتصادی محض. یعنی اقتصاد ما یا با سیاست داخلی و یا با سیاست خارجی تلفیق می‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به این‌که گفته می‌شود باید از همه مالیات بگیریم و این کار درستی است، افزود: نمی‌شود یک نهاد کار اقتصادی بکند و مالیات ندهد اما تا می‌گوییم فلان نهاد باید مالیات بدهد بساطی درست می‌شود. اما این دولت در هر موضوعی که بداند مصالح مردم است بدون واهمه از هیچ کس و هیچ نهادی موضوع را به مردم خواهد گفت و لایحه لازم را به مجلس تقدیم خواهد کرد.

روحانی گفت: برخی امور، سیاست داخلی‌اش خیلی خیلی قوی است. بیش از آنچه که فکر می‌کنید. در حالی که اقتصاد در کشور با انحصار پیشرفت نمی‌کند و اگر موضوعی منحصر در دست گروه خاصی باشد فساد ایجاد می‌شود حتی اگر سلمان و ابوذر باشد.

روحانی با تأکید بر این‌که اقتصاد باید از انحصار نجات پیدا کند و در صحنه رقابت حضور پیدا کند، خاطرنشان کرد: اقتصاد باید از رانت نجات پیدا کند و همه دستگاه‌های دولتی فعالیت اقتصادی‌شان به صورت شفاف بیان شود. یعنی همه مردم باهم از آمار و ارقام و طرح‌های اقتصادی در یک لحظه باخبر شوند، چون اینجا پسرخاله و پسرعمه نداریم.

وی با بیان این‌که اگر شفافیت ایجاد شود و رانت از بین برود می‌توانیم با فساد هم مقابله کنیم که همه جا ریشه دوانده است، تصریح کرد: مگر می‌شود با فساد حرکت اقتصادی ما سرعت پیدا کند؟

رئیس جمهور با بیان این‌که در اقتصادمان باید به حواشی هم توجه کنیم، افزود: تنها نمی‌شود که یک بسته سیاسی داشته باشیم، بلکه در کنارش باید سیاستی باشد که همراهش بوده و پشتیبانی‌اش کند تا کار جلو رود.

رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به این‌که حرکت اقتصادی کشور از سال گذشته شروع شده است، اظهار کرد: هرچه دستاورد داشته‌ایم مربوط به استفاده از نظرات صاحب نظران، دانشگاهیان و... بوده است و دستاوردهایمان حاصل اعتماد مردم به عنوان سرمایه اجتماعی بوده است. همچنین حمایت های مردم و مقام معظم رهبری همه دست به دست هم داد تا توانستیم یک گام به جلوتر برویم و دستگاه اجرایی هم همه توان خود را به کار گرفت.

روحانی با بیان این‌که امروز توانستیم تورم را مهار کنیم، خاطرنشان کرد: کاهش تورم با ارزان شدن کالاها دو مقوله متفاوت است که باید برای مردم توضیح دهیم و از رسانه‌های عمومی خواهش می‌کنیم در کنار نقد و انتقاد که البته لازم و مفید است حواسشان باشد به اعتماد مردم صدمه نزند و اگر می‌بینیم حرکتی از سال گذشته آغاز شده است به خاطر سرمایه اجتماعی، رابطه دولت با مردم، اعتماد مردم به دولت و قبول کردن این مطلب است که دولت به مردم دروغ نمی‌گوید و اگر اینها را از دست بدهیم چیزی نداریم.

رئیس دولت یازدهم با اشاره به این‌که سال آینده انتخابات است و اشکالی ندارد که رقابت کنیم، تصریح کرد: در مسائل ملی باید توجهمان به رشد پایدار باشد و در همین راستا بعد از کنترل تورم در دو فصل پیاپی نسبت به سال گذشته رشد حدود ۴ درصد داشته‌ایم که امیدوار کننده است و انشاألله امسال را به گونه‌ای به پایان می‌بریم که تورم ما کمتر از ۲۰ درصد باشد و اقتصادمان بعد از دو سال رشد منفی شاهد رشد مثبت باشد.

روحانی با بیان این‌که کاهش تورم برای یک فصل یا یک سال کافی نیست، افزود: باید تورم به صورت مستمر کاهنده باشد تا به نقطه قابل قبول برسیم. پس مهار تورم باید با قوت در سال‌های آینده ادامه یابد و در سال ۹۶ که پایان کار دولت یازدهم است به تورم ۸ رقمی برسیم. چرا که کمتر کشوری در دنیا وجود دارد که تورم دو رقمی داشته باشد.

روحانی با اشاره به این‌که رشد در کشور شروع شده است، اما باید استمرار داشته باشد، گفت: ما توسعه پایدار مستمر همه جانبه می‌خواهیم و تجربه زندگی سیاسی ما می‌گوید کشور با انزوا نمی‌تواند رشد مستمر داشته باشد و معنای آن این نیست که دست از اصول و آرمان‌هایمان برداریم.

رئیس جمهور با بیان این‌که در میز مذاکره بحث آرمان و اصول نیست، افزود: سر میز مذاکره نه آنها و نه ما راجع به آرمان و اصول بحث نمی‌کنیم، چون در دنیای امروز هر کشوری دنبال منافع و خواست خود است. پس اساس بحث سیاست خارجی منافع است و نه اصول و آرمان‌ها.

وی با طرح این پرسش که مگر در مرحله اول توافق ژنو در بحث هسته‌ای آرمان‌ها و اصولمان را معامله کردیم؟ تصریح کرد: با هم حرف زدیم و توافق کردیم. چون ما یک خواست داشتیم و آنها هم خواست خودشان را مطرح کردند.

روحانی با بیان این‌که معنای مذاکرات این است که پلی بین خواست ما و طرف مقابل تعریف شود، خاطرنشان کرد: در توافق ژنو بخشی از تحریم‌ها در حوزه خودرو، پتروشیمی و کشتیرانی برطرف شد و بخشی از اموال بلوکه شده ما آزاد شد که در مقابل ما شفافیت بیشتری نشان دهیم و بگوییم فلان نوع غنی‌سازی که در حال حاضر به آن نیاز نداریم برای مدتی متوقف می‌شود و آیا این کار به معنای زیر سوال رفتن آرمان‌ها و اصول ما است؟

روحانی تصریح کرد: آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست، بلکه آرمان به مغز و قلب و اراده ما وصل است.
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۳۲:۵۷
دوستان همه ما این مطالب رو می دونیم . اخر این چه مسخره بازی است ؟ این اقا و همکارانشان و بقیه خودشان نمی دانند مشکل چیست؟به خدا مردم را سرکار گذاشته اید! چهار سال این می آید چهار سال بعد یکی دیگر ، این وسط چیزیکه از بین دارد می رود و جایگزین ندارد عمر و جوانی ماست . ما باید به شما بگوییم چی کار کنید؟ الحمد لله علامه دهر هم که خودتان را می دانید یک کمی بی زحمت سرتان را کج کنید ببینید بقیه چه کار می کنند که حال و روزشان با نداشتن اینهمه منابع از ما بهتر است! مردم را مسخره خودتان کرده اید . بابا مردم از دست رفتند ، جوانان توانایی و شوق تشکیل زندگی ندارند ، کار نیست، آب نیست ، نان گران است طلاق بالاست محیط زیست در حال نابودیست هوا برای تنفس نیست! بلد نیستید خودتان مدیریت کنید از چهار نفر کارشناس خارجی کمک بگیرید . مرگ یبار شیون یبار. (2583905) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۵۹:۰۴
دولتی که گفته می‌شود به وزرا و مدیرانش حقوق‌های 20 میلیون تومانی پرداخت می‌کند چگونه می‌تواند مشکلات جامعه و مردم را درک بکند؟ (2584297) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۹:۳۰
از امام علی (ع) پرسیدند فاصله ی حق و باطل چقدر است؟ دست خود را میان گوش و چشم نهاد و فرمود "چهار انگشت"!

بعد شما بر اساس "گفته میشود" داری حکم میدی دیگه؟ (2584969) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۶:۴۷:۱۵
نه که شما در مورد بقیه حکم نمیدی براساس شنیده ها. دوست عزیز رسانه یعنی شنیده ها! (2586554) (alef-3)
 
آزاد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۳۴:۰۲
به نظرم حقوق 20 ميليوني براي يك وزير قطعا كمه چون يك پزشك حداقل 100 ميليون درآمد داره! نوش جونش
مهم اينه كه وطن پرستي و مديريت داشته باشه و علاوه بر دلسوزي، كاربلد هم باشه (2585359) (alef-13)
 
پزشک
۱۳۹۳-۱۰-۱۶ ۱۳:۲۴:۰۲
آخه من چی بگم !!من بعنوان یک پزشک ماهی 5 میلیون درآمد دارم ،چرا این مطلب که بعضی از پزشکان درامد کلان دارند رو به همه پزشکان نسبت میدهید و جو رو علیه پزشکان میکنید،با این رویه که شما درپیش گرفته اید در نهایت سلامت و بهداشت کشور رو هدف قرار داده اید که جز زیان به جامعه نتیجه ای نخواهد داشت. (2590122) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۲۳:۰۹
بلی خوب هست همه پرسی برگزار شود

1- برای طرح خارجی آمریکایی ریاضت کشی یا همان طرح مقاومت اقتصادی که اصلا مردم می خواهند ؟

2- برای غنی سازی که اصلا مردم با توجه به زلزله خیز بودن کشور غنی سازی می خواهند ؟

3- برای دخالت ایران در کشورهای خارجی و خرج میلیاردها دلار از سرمایه های ملی مردم که آیا اصلا مردم می خواهند ؟

4- برای گران فروشی و مصنوعی نگه داشتن دلار از قیمت واقعی 900 تومان آن که آیا مردم می خواهند ؟ (2585973) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۷:۴۹:۲۸
لاااااااااااييييييييك (2586626) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۱:۱۱:۱۵
من هم شنیده ام شما ماهی هفت تومان میگیری (2586424) (alef-3)
 
مجتبی
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۲:۱۸:۳۹
20 میلیون برای یه وزیر زیاد نیست.
وقت یه فوتبالیست درپیت میلیاردی می گیره و بعضی از این پزشکان برای یه عمل ساده بیش تر از این می گیرن.
یا فلان مداح برای دهه ی اول محرم تو اصفهان 150 میلیون گرفته بود!! (2587631) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۲۲:۵۳:۵۶
پس بگو بابک زنچانی میلیاردی درآمد دارد آنها هم میلیاردی درآمد باید داشته باشند !

هم اون فوتبالیست نباید آنقدر پول مفت بگیرد و هم آن دکتر و هم ویزران و مسئولان نباید 20 میلیون تومان پول مفت بگیرند (2589264) (alef-3)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۷:۴۶:۲۰
در دهه 60 موقعیکه در بریتانیا مشغول تحصیل میکردم حقوق سالیانه مدیر سازمان اب ان کشور 100 هزار پوند معادل 500 میلیون تومان بود . چه ایرادی دارد که مدیران رده بالای نخبه حقوق بالا داشته باشند .ارامشی که دولت جدید بوجود اورده در سایه کار کرد این مدیران نخبه است . حقوق های بالا نوش جانشان . (2588747) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۰۳:۵۷
تدبیر و امید دولت یازدهم برای ما کشاورزان به وعده و وعیدهای خشک و خالی تبدیل شده و حال بعد از گذشت یک سال متوجه شده‌ایم که سرکارمان گذاشته‌اند چرا که از تسهیلات دولت برای روستائیان و شهر زلزله زده طبس در خراسان جنوبی هم خبری نشده است. (2584321) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۰۵:۵۴
خیلی باید مواظب باشیم که به بهانه چرخش چرخ زندگی عزت و غیرت ایران و ایرانی در این مذاکرات هسته‌ای چرخ نشود. چرا که روز قیامت جواب شهدا به ویژه شهدای هسته‌ای را که زندگی خود را در این راه گذاشتند نمی‌توانیم بدهیم. (2584337) (alef-3)
 
هموطن
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۱۰:۱۰
بنده به روحانی رای دادم و با نظر شما هم 100% موافقم (2584538) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۲:۰۴
درود بر نخستین رییس جمهور 4ساله ایران! زنده باد روحانی! (2584936) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۴۶:۱۲
مطمئنی چهار سال دوام کنه؟ (2585047) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۱۶:۳۰
ببخشید دورود وخوندم اشتباهی مثبت زدم (2585129) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۲۲:۱۸
خواب دیدی عزیز. (2585509) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۲۱:۳۴
اصلا" نمیشه گفت رئیس جمهور 4 ساله . مردم ما را میتوان از تو یک محیط کوچکتر از کشور شناخت ,یک محدوده کوچک مثل اجتماعی از طرفداران یک تیم فوتبالی! برای مثال: دائی تا وقتیکه تیمش برنده شود میشود "علی دائی قهرمان" اما به محض اینکه تیمش 2بار ببازد بد و بیراهی نیست که نثارش نشود,یک کم بزرگترش هم آقای احمدینژاد ,تا شروع به دادن یارانه کرد اقشار کم در آمد و ناآگاه برایش طول عمر و سلامتی آرزو کرده و عمر بینهایت! اما به محض اینکه آن یارانه ارزشش را از دست داد و به چشم نیامد همان محمود خان شد "مموتی"!
بنده حقیر همیشه معتقد هستم که مردم ایران با یک حبه انگور سردیشون میشه و با یکدونه کشمش گرمیشون! حالا یه عده رنگ گردنشون ورم کنه یا نکنه همینه که هست یا بقول ترکها "بو ده که وارده" , و این اصلا" به صلاح مردم ما نیست. (2585806) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۳:۵۹:۳۷
بعضی ها واقعا ناشکری میکنند اینها همان احمدی نژاد را میخواهند که سفره ها را نفتی کرد و به آتش کشید. (2586285) (alef-13)
 
زینب
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۳۰:۰۲
عزیزم مخاطبشون اقتصاددانان حاضر در جلسه بودن تو چرا جوش میاری! (2584588) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۴۵:۲۴
چه ربطی به سخنان رییس جمهور داشت ؟ چرا انقدر از حرف حق میترسید؟ (2584618) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۲۷:۵۵
حرف حق؟؟ وقتی وزرا همه همون افراد 20 سال پیش هستند فکر می کنی وضع خوب میشه؟؟؟ زنگنه ،نعمت زاده ،نوبخت و.... این ها همه ادمای جدید نیستند همه امتحان خودشون را پس دادند (2584769) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۵۱:۱۱
آرمان ما زندگی مثل بقیه کشورهای خوب و بدور از شعارزدگی و توهم توطئه و ارتباط با دنیاست... (2584633) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۰:۵۶:۰۷
آرمان ما ارتباط با دنیا نبوده، نیست و نخواهد بود... (2587213) (alef-3)
 
ميم مثل تو
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۰۱:۲۴
راه حل ساده و روشن است فقط اقاي روحاني رودر بايستي دارد . راه حل اين است كه مناسبات خود را با دنيا شفاف كنيم كه البته همه دنيا از ما شفافيت در بحث هسته اي را ميخواهد پس بهتر است فعلا فعاليت هاي شك بر انگيز را تعليق كنيم در غير اين صورت نه فقط امريكا كه اكثر دنيا حتي كشور هاي به اصطلاح دوست متفقا تصميم گرفته اند ما را در مسير كره شمالي قرار دهند . (2584680) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۱۰:۴۰
بابا مردم از دست رفتند ، جوانان توانایی و شوق تشکیل زندگی ندارند ، کار نیست، آب نیست ، نان گران است طلاق بالاست محیط زیست در حال نابودیست هوا برای تنفس نیست؟؟؟؟ خب ببینم الان 4 نفر از خارج بیارن مفتی این مشکلات شما رو یک شبه حل میتونن بکنن؟ اگه اره که هیچ اما اگه نه که قطعا نه است جواب پس لطفا ساکت باشید (2584707) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۰۴:۲۰
چرا نمیتونن؟
یه نگاهی به کشور های همسایه بکنین که چندین قرن عقب بودن و اومدن و در عرض چند سال چندین قرن از ما جلو افتادن
خودتونو به خواب نزنین
وقت سکوت شماهاست (2585092) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۹:۴۳:۰۹
این کشورهای عربی در ظاهر شاید پیشرفته باشن ولی هیچ صنعتی ندارن وقتی هم که نفتشون تموم بشه هیچ چیزی ندارن (2586914) (alef-3)
 
da
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۳:۴۷:۱۱
مگه امارات با پول نفتش به اینجا رسیده نه با ارتباط با دنیا (2587998) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۵:۳۰:۵۷
دلتو به همین حرفا خوش کن کشورای عربی چندین ساله به قطب های صنعتی تبدیل شدن لابد فکر کردی هنر نزد ایرانیان است وبس !! (2588419) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۸ ۲۲:۵۴:۰۹
مگه ما پیشرفته اییم ؟ (2594779) (alef-3)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۲۷:۲۱
دوست عزیز از علامه های داخلی خیری ندیدیم شاید علامه های خارجی خیری ب مملکت برسانند.پس شما سکوت کن (2585679) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۱۵:۰۱
معلوم هست که حرفهای ان بنده خدا را درک نکردی یا جز مردم عادی نیستی و پولداری و... (2585790) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۲۴:۴۴
ای کاش ان نیت وان چیزی که پس پرده این جمله زیبا مخفی می باشد عیان شود تا ببینیم باز کسی از این حرفهای ظاهرا زیبا خوشش می اید به جای عمل حرف تحویل میدهند برای مردم ایران شده کارخانه حرف سازی و وعده و وعید برای مسوولین ببینید حتی صدای اقا را هم در خصوص همایش مبارزه با فساد در اوردند (2585813) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۳۵:۲۰
حرفهاى رييس جمهور صد درصد درست است و ايشان ميگويد ٣٦ سال رويه اين بوده و حالا بايد عوض كنيم ، بنده هم موافق هستم بايد بسيارى از امور را با مردم و راى مستقيم مردم انجام داد .
وقتى بيش از ٧٠ درصد اقتصاد دولتى و بنيادى و نظامى است و ٨٠ درصد ماليات را سى درصد بخش خصوصى و مردم ميپردازند ، صحبتهاى رييس جمهور درست است وقتى سازمانهاى زير مجموعه نظامى به امر ترخيص كالا و پاساژ سازيها و مال سازيها و دكانهاى مترى صد مليون تومان ميپردازند ، متوجه ميشويم سخنان رييس جمهور كاملا درست است . و بايد از يك جايى شروع شود و اقتصاد بيمار كشور يك جراحى واقعى شود مرگ يكبار و شيون هم يكبار (2584798) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۴۶:۲۹
ما فکر می کردیم آن مرد که از این ژستهای عوام پسند می گرفت رفته است!
اما گویی زهی خیال باطل! (2584835) (alef-3)
 
سرباز
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۲۹:۰۶
برادرم اینهمه ناامید نباش .دکتر روحانی درست میاندیشد و درست میگوید . حمایتش کنیم که هر چه دیر شود ملت و کشور بیچاره میشود. بتوان 2 (2585338) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۴۶:۰۷
حیف الف منتشر نمی کند تا حامد بداند ژست عوام پسندی کدام است ؟کسی که حقوق قانون اساسی را یاد اوری کند و با ان مرد که زمینهای کویر را تقسیم می کرد !!!!!! (2585723) (alef-13)
 
اصغر
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۴:۲۴
خب تکلیف چیه به نظر جنابعالی
یک شبه چکار میشه کرد (2584948) (alef-3)
 
اصغرآقا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۱۸:۳۰
یک شب نیست عزیز 16ماه گذشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2585958) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۵۴:۴۰
سلام به نظر من اکثرا دنبال این هستند که یک شبه راه هزار ساله را بپیمایند یک نفر با اندک سرمایه می بینی زده تو کار سکه و طلا و ارز و ... میخواد ظرف چند روز و یا چند ماه میلیاردر شود . تا می بینه یک مقدار قیمت ها بالا و پایین میرود دلش میلرزد کسی هم نیست که دستی به پشتش بگذارد و یک مقدار لرزشش را بگیرد . آنکسی که در طبقات پایین زندگی میکند و بطور مثال کارگر کارخانه است میخواهد سطح زندگیش را به سطح زندگی صاحب کارخانه برساند . اگر ببیند امروز صاحب کارخانه فلان هزینه را کرده است و او نتوانسته است تمام زمین و آسمان را بهم میدوزد و همه چیز و همه کس را مقصر میداند که چرا او نتوانسته است !!!! (2586072) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۱۶:۰۴
ایرانی می تواند مدیریت کند همانطور که 37 سال پیش مدیریت می کرد .نیازی نیست از خارجیها کمک بگیریم.بهتر است ایرانیان در غربت را بیاوریم تا مدیریت کنند.
مثال هویدا را در نظر بگیرید(البته می دانم الان زنده نیست) (2585127) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۴۵:۲۷
خوب بنده خدا روحاني هم همينو مي گه، مي گه بعد ٣٦ سال يه چيز هايي بايد تغيير كنه، ملت هم مستقيم بيان خودشون راي بدن كه حرف و حديثي براي بعد نمونه. به جاي اينكه خوشحال شيم چرا جوش مياريم!!!! (2585209) (alef-13)
 
جواد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۳۵:۵۵
پشتوانه ملی داری آقای روحانی . دیگه چی میخوای ؟ حمایت از این بیشتر؟ مردم کار خودشونو کردن الان نوبت توست ؟ یا کاری بکن یا بکش کنار. بیخودی وقت خودتو و ملت رو نگیر . (2585700) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۱۰:۳۸
عزیزم یک بار دیگه حرف های روحانی رو با دقت بخون!
مطمئن باش حرفی نزده که لازم باشه انقدر بر آشفته بشی، عده ای هستند که با سوء استفاده از قوانین فعلی و قدرت از انواع رانت ها استفاده می کنند و همه را هم به نام مردم و دفاع از انقلاب و مردم تمام می کنند، منظور ایشان این است که اگر شما واقعا دم از حقوق مردم و انقلاب می زنید بزارید مردم تکلیف ما و شما را مشخص کنند. (2585782) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۰:۰۳:۲۸
ما ارمان ها مونو به دو تا شغل و اب و هوا و زندگي الودگي و اينا نميديم (2586295) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۰:۰۳:۳۰
کسی نسبت توهم و خاطره رو می دونه؟ (2586296) (alef-3)
 
بهنام
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۹:۰۴:۲۳
البته من بشما مثبت دادم ولی بعضی ها مملکت رو یه جور تحلیل میکنن که انگار اینجا سومالیه!!!! (2586790) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۶ ۱۳:۳۴:۴۳
با کارشناس خارجی موافق نیستم (2590149) (alef-3)
 
مصطفی شکوهیان
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۴:۴۸
با سلام
از اول انقلاب اسلامی تنها مشاغلی که پیشرفت فیزیکی داشته اند و هر روز با زرق و بق بیشتری رو به افزایش گرفته و تمام سرمایه های ملت بدون توجه فقط در مسیر دلال بازی از موبایل و مسکن و اتومبیل گرفته تا میوه و غیره و فقط همه روزه بخصوص در خیابان ها رشد فزاینده نمایشگاههای اتومبیل را مشاهده می نمایم بی اینکه فکری به حال سرمایه ها کرده باشیم که راکد می ماند و بجای اینکه در مسیر ساختن کارخانه و سایر مشاغل تولیدی خرد و کلان صرف بشود مشاهده می نماییم که کلیه مشاغل فنی روبروز مغازه های خود را بنگاه معاملاتی خانه یا اتومبیل نموده و عملاً مشاغل خود را رها نموده اند و دولت هم هیچ برنامه ای در خصوص جمع آوری مشاغل واسطه ای ندارد و همین امر در آینده نزدیک با رکود بیشتری مواجه می شود چرا که نه مشاغلی هست که سایر اقشار مشغول بکار شوند و نه مالیات وصولی وجود دارد که دولت هزینه های جاری خود راپرداخت نماید .
بنا بر این تا دیر شنده فکری عاجلی باید کرد ازما گفتن بود و بس

اگر حساب سر انگشتی هم بکنیم میلیارد ها دلار در راه مشاغل واسطه ای راکد است و علت اصلی گرانی ها هم همین موضوع میباشد

والسلام (2583925) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۰۴:۱۷
دولت از اقتصاد مقاومتی فقط این نکته را گرفته که با کاهش قیمت نفت فقط به مردم بیچاره فشار بیاید. چرا در اقتصاد مقاومتی برای کاستن از مزایا و تسهیلات عدیده مدیران با حقوق تا 10 میلیون تومان کاری انجام نمی‌گیرد؟ (2584326) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۴۶:۴۲
علت گرانی از این هم عمیق تر است (2585724) (alef-13)
 
جوادیان
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۴:۵۱
امیدواریم عمل جای شعار را بگیرد. (2583926) (alef-13)
 
ریاضی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۶:۵۲
بهتر است همه پرسی را از این سوال شروع کنیم
هدفمندی یارانه ها.آری یا خیر. (2583930) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۰۹:۵۷
غنی سازی آری یا خیر (2585108) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۰:۰۹:۳۳
البته خیر باید از همین جا قطعش کنند (2586316) (alef-3)
 
مرادی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۸:۰۳
قانون چیزای زیادی داره.کیه که اجرا کنه.کیه که پایبند باشه.کیه که قانون رو دور نزنه. (2583933) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۵۲:۴۹
آقای روحانی دقیقا" میخواد همین کار را انجام بده ,شما تصور کن که اگر تحریمها برداشته شود اولین اتفاق اینه که دیگه نیازی به کسی مثل بابک زنجانی نیست تا از رانت برای دور زدن تحریمها (به اصطلاح) استفاده کنه که هیچ حساب کتابی هم درش نیست و در نهایت این بشه که فعلا" شده . یک عده رسما" بدنبال نارضایتی در میان مردم بر علیه آقای روحانی هستند و مردم کافیست تصور کنند که ادامه راه آقای احمدی نژاد در دستان آقائی با همان مشخصات به کجا میتوانست ختم شود .
بله گرانی و بیکاری بیداد میکند اما تمام اینها محصول یک شب و یکسال نبوده که انتظار داشته باشیم در یکسال حل و فصل شود کما اینکه خرابکاری به مراتب از سازندگی راحتتر است. (2585735) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۴۹:۱۵
ما کشوری جهان سومیها ،1000 سال هم که بگذره همینه ،ما فقط شعار میدیم. (2583936) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۲۴:۰۵
والا من معتقدم اونی که گفت ما جهان سومی هستیم تا 3 بیشتر بلد نبود بشماره.... اینم مثل بقیه کامن ها الف جان سانسور کن. آزادی بیان هم شهارش قشنگه (2584986) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۵۰:۰۲
حرفهای قشنگ این دفع برای این طرفیها، هفته پیش که برای اون طرفی‌‌ها حرفهای قشنگ زده شده بود، به این میگن ریاست جمهوری و تدبیر با حاصل جمع صفر!..نه سیخ به سوزد نه کباب، و ۲ سال گذشت و دو سال دیگر هم به همین منوال خواهد گذشت! (2583938) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۴۲:۵۲
وقتی‌ حرفهای آقای روحانی در هفته پیش را با این حرفها مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم چرا مذاکرات به بن بست رسیده و آقای ظریف کاری از پیش نمیبره، اعتماد سازی و احترام به حرف خود از این سخنان برای همه طرفها میباره، چه تندرو چه کندرو!!!!! (2584081) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۶:۱۵
ملت هميشه ناراضي (2584122) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۱۰:۴۰
"" نمی‌شود یک نهاد کار اقتصادی بکند و مالیات ندهد اما تا می‌گوییم فلان نهاد باید مالیات بدهد بساطی درست می‌شود "" این حرف حسابی است و شفاف لطفا" منافع طلبان تفسیر های متفاوت نکنند (2584161) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۳:۲۸:۳۴
جمله مبهمی بود.کاش خیلی شفاف اسم نهادها را می گفتند. (2586176) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۱۱:۴۸
كسي كه ساختاره قدرتو بشناسه در ايران انقدر زود دلسر نميشه (2584163) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۴۲:۵۷
باز خوبه این بنده خدا بلده حرف قشنگ بزنه ولی اون قبلی ..... (2585204) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۵۱:۴۸
واقعا این سئوال برای من هم هست که اینهایی که به اسم مردم حرف میزنند چرا به صندوق رای مستقیم در مسائل چالشی مراجعه نمی کنند. این باعث میشه تصمیمات مهم با موافقت و حمایت مردم باشه کاری که همه جای دنیا می کنند. (2583941) (alef-13)
 
پوریا
۱۳۹۳-۱۰-۱۷ ۰۷:۲۱:۱۵
یعنی همه جای دنیا برای هر بی لیاقتی رییس جمهور میان رفراندوم برگزار میکنند (2591345) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۵۷:۲۷
باز هم وعده ؟! (2583957) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۵۸:۵۷
ایرانی : مدیریت انحصاری منفعت گرای شخصی

ما فقط نام اسلام را بدوش گرفته ایم و آن را به ارث برده ایم

امریکایی آدم خوبی نیست ، دزد است ، ولی از سرمایه ثروت تولید می کند و از ثروت می دزدد

ولی ما همین هنر راهم نداریم فقط سرمایه را بین خودمان تقسیم و نابود می کنیم (2583962) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۰:۵۹:۴۶
اقتصاد ما یک برنامه بلندمدت می خواهد که با یک قانون سفت و سخت همه دولت ها مجبور به تبعیت از آن باشند نه اینکه هر دولتی راهکارهای خود را پیاده کند ، این برنامه بلند مدت باید موارد مهمی همچون پاک شدن اقتصاد ایران از فساد و رانت، توسعه تکنولوژی بومی، گسترش ارز آوری از طریق تولید علم و گسترش توریسم و جذب سرمایه های خارجی خصوصا ایرانیان خارج از کشور، خودکفایی در صنایع غذایی و دارویی، و بطور خلاصه رهایی از اقتصاد وابسته به نفت را در خود بگنجاند. (2583965) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۱:۵۱
دولت قبل در دروغگویی بی پروا بود و دولت جدید در شعارهای زیبا بی پروا عمل می کند.
باید آقای روحانی نگاهی با بافت دولتش بیاندازد و سپس مردم را امیدوار کند.
پس از 1/5 سال هنوز مدیران اقتصادی ما همان مدیران دولت قبلی هستند و بخصوص در بازار سرمایه که امید اصلی تامین مالی تولید کشور است همان باند فعالند زیرا با تغییر فقط یک رئیس نمی توان گفت یک مجموعه پاکسازی شده است.

تا زمانیکه این قدرت در دولت وجود نداشته باشد که دست باندهای قوام یافته را از بانکها و سازمانها و شرکتهای اقتصادی کوتاه کند، همچنان در دولت احمدی نژاد بسر میبریم. (2584018) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۲:۴۸
همه پرسي حقی است که در مسائل مهم باید اجرا شود (2584023) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۶:۴۸
مطلب کاملا ناقص وگزیدهای است .

روحانی مچکریم (2584032) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۹:۰۴
آقای روحانی امیدوارم توافق نهایی هرچه سریعتر حاصل شود. (2584039) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۹:۵۸
آقای ریس جمهور کل دوره ریاست جمهوری 4 سال است. وعده و وعید تا کی؟ وقت عمل کی فرا می رسد؟ خسته شدیم از شعارهای تکراری. اون آقا که اینقدر دم از عدالت و نوکری مردم می زد، نتیجه را داریم می بینیم: بابک زنجانی ها، تورم، اختلاف فاحش درآمدی ، رکود اقتصادی و.... لطفا شما کمتر شعار دهید و قدری به فکر مردم باشید و کار مثبتی انجام دهید. وقت تنگ است! (2584041) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۳۶:۳۹
فقط رفراندوم راهگشای بدبختی های این کشور است (2584056) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۰۹:۳۸
اقای روحانی به نظر شما انصراف از یارنه نوعی همه پرسی نبود؟؟؟؟؟؟؟؟ (2584536) (alef-3)
 
دلواپس
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۲۱:۴۶
عده ای از نظر مردم می ترسند (2584573) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۲۲:۴۶
آرمان های کشور همش هسته ای نیست چرا سرنوشت ملت را به هسته ای گره زده اید ؟ (2584576) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۳۲:۳۹
خوبه رفتار خود دولت کاملا مشخص می کنه که سرنوشت ما به هسته ای ربط داره یا نه چون دولت همه چی رو ول کرده و فقط چسبیده به مذاکرات (2585007) (alef-13)
 
داریوش
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۲۳:۱۰
احتمالا آقای روحانی زمان جنگ هم آزادی خرمشهر را آرمان مردم نمیدانسته و می گفته خاک آرمان ما نیست آرمان ما مغز ماست! (2585325) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۵:۵۲:۵۱
خرمشهرجزو منافع ملي محسوب ميشه كه آقاي روحاني در موردش تاكيد كردند. كشورهايي هم دم از آرمان نميزنن خاك كشورشون خيلي براشون مهمه. (2586542) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۹:۵۴:۳۳
ایشان سالها فرمانده پدافند کشور بوده ، سالها معاون جنگ بوده معنای آرمان رو هم خوب می دونه (2586947) (alef-3)
 
معلم
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۳۷:۳۰
به نظرم داشتن یا نداشتن انرژی هسته ای را به همه پرسی بگذاریم!
همچنین ارتباط با امریکا را !! (2584059) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۶:۵۰
و همچنین مذاکره را (2584960) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۱۳:۴۱
به نظرم ادامه ریاست جمهوری جناب روحانی را به همه پرسی بگذاریم. (2585293) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۷ ۰۷:۲۳:۱۳
این از همه جالبتره (2591350) (alef-3)
 
قاسم
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۳۸:۲۸
رفراندم بالاتر از اینکه ملت ما توی راهپیماییها میلیونی شرکت میکنن. (2584064) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۰۲:۳۹
چند برابر آن میلیونها نفر، با آن تظاهرات های میلیونی مخالفند ولی نمی توانند نظر خود را بیان کنند. (2584899) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۶:۵۵:۰۸
احتمالن همونایین که بی شمارن! (2586559) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۵:۲۹
شما یا جمعیت کنونی کشور رو نمیدونی یا قدرت تخمین جمعیت حاضر در راه پیمایی ها رو نداری یا در بدترین حالت از تقسیم اینها به هم عاجز هستی که حضور در راه پیمایی رو رفراندوم تفسیر میکنی! (2584953) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۲۰:۴۶
میدونی اکثریت ملت مخالفتونن حوالشو مثل همیشه به راهپیمایی میدی برادر ارزشی این حرفا دورهاش گذشته (2585134) (alef-13)
 
بیگی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۶:۲۱
گیرم نتیجه رفراندوم هرچی باشد...یک گروه 100 نفره "سازمان یافته خودسر !!"میریزند نظر چند میلیونی را باطل میکنند. (2585190) (alef-13)
 
هومن
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۰۸:۳۴
چند مدل راهپیمایی داریم؟؟؟!!!!!!!!!!!!! (2585279) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۱۰:۵۹
راهپیمایی چه ربطی به همه پرسی داره؟ تو همه پرسی نظام نظر مردم در مورد یک مساله خاص رو می پرسه و با توجه به نظر اکثریت در این مورد تصمیم گیری می کنه. راهپیمایی کارکردش متفاوته (2585640) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۴۱:۵۵
مثلا چند درصد شرکت می کنند؟؟؟؟؟؟/ (2585708) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۴۹:۲۸
لطفا ته کشورهایی که به جای راهپیمایی رفراندوم دارند روشنگری کنند برادران !!! (2585730) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۵۰:۱۷
ایا اجازه راهپیمایی به قشر مخالف داده شده ؟تا بفهمیم گرایش جامعه چیست؟ (2585733) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۳۹:۴۹
دکتر روحانی کاملا درست میگن ... من موافق همه پرسی هستم (2584072) (alef-13)
 
زینب
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۳۲:۵۴
یعنی و قتی اکثریت به یه چیزی رای میدن به معنای درست بودن و به مصلحت بودن اونه!؟ (2584593) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۵۱:۰۲
نه اما عقل جمعی اغلب موارد بهتر عمل کرده تا تصمیم گیری فردی (2584632) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۷:۱۱
نه! ولی به معنای تجلی "حاکمیت بر سرنوشت خویش" هست. (2584961) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۴۶:۵۹
وقتى اکثريت راى به امرى بدهند، همين اکثريت خواهند بود که برايش هزينه مى دهند. نه اينکه اکثريتى تابع نظر اقليت باشد و براى ان هزينه بدهد (2585214) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۳۰:۰۶
نه! ولی وقتی سر یک موضوع اختلاف نظر وجود داره منطقی ترین راه که فعلا به عقل بشر رسیده اینه که به نظر اکثریت رجوع کنه. حالا این وظیفه نخبگان یک جامعه است که قبل از همه پرسی روی جوانب مختلف مساله بحث بکنند تا نظر اکثریت مردم تا حد امکان به سمت خیر و صلاح مملکت پیش بره (2585686) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۵۴:۳۲
نه. هرچی شما می گی درسته. (2585881) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۴۱:۳۴
برنامه هسته ای را به همه پرسی بگذارید. (2584076) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۴۱:۴۴
تورم 8 رقمی ؟ خدا رحم کنه! (2584077) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۰۰:۵۲
تورم 8درصدی اشتباه نگارش گر است (2584508) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۴۲:۲۸
با سلام من به روحانی رای دادم و از نظر اقتصادی در دولت قبل بیش از 1000 کامنت در سایتها ی مختلف از سوء مدیریتها گرفته تا خیلی مسایل مرتبط گذاشته ام این سخنان رییس جمهور تازگی ندارد و اصل انقلاب ما اسلام و اسلام برای سلامتی بشر میباشد بنابراین هم هدف انقلاب بوده و هم شعارهای انقلاب و تا کنون . هم مقام عظمای ولایت فرموده اند و هم مردم میخواهند ولی آیا در اجرا هم شد!!!؟ جناب رئیس جمهور محترم خواهش میکنم اگر کاری نمی خواهید بکنید شعار دل خوش کنکی ندهید دولت شما هم اخیرا راه دولتهای قبلی را پیش گرفته و تو را به خون شهیدان قسمت میدهم که مردم راضی هستند هیچ کاری نکنید ولی دروغ نگوئید از شما که ساخته نیست و حتی از دولتهای قبلی هم ساخته نبود چرا شعار می دهید !!! ؟ برای نمونه معاون اول در جلسه ای رسمی در برابر تریبون از افزایش صادرات و نزدیک شدن صادرات به واردات سخن میگوید و صادرات را بیش از 30 میلیارد دلار اعلام میکند اما در سامانه گمرک جمهوری اسلامی ایران که مرجع رسمی انتشار آمار صادرات و واردات میباشد در بخش آمارها در قسمت تحلیل آماری نه ماهه سال جاری در صفحات 15 و 16 آمار صادرات محصولات تولیدی استانها که به تفکیک ده استان همه آمار صادرات منفی 50 درصد بوده اندکه 90 درصد ارزشی صادرات کشور را به خود اختصاص می دهند و بقیه استانها هم منفی بوده اند چگونه معاون اول رئیس جمهور دروغ به این بزرگی را میگوید بروید و ببینید ./مردم ما خوب میدانند در کشور چه میگذرد شخص مزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت علنا از مردم کشوری که سالها از بی کیفیتی خودرو رنج میبرند و ماشینهای خارجی را دارند میبینند و با گوش و پوست خودشان لمس میکنند میگوید "اینها یی که میگویند خودرو سازان داخلی بی کیفیت تولید میکنند یا نمی فهمند و یا خبر ندارند " وزیر جنابعالی رسما از رانت خودرو حمایت میکند و مردم را نفهم و بی خبر خطاب میکند که توهین بزرگی به ملت هم کرده است چگونه شما میخواهید با فساد و رانت مبارزه کنید شما شمار اعضاء وزیر خود از چند طیف قدرت رانتی تشکیل شده اند جناب رئیس جمهور محترم نخند که ما میفهمیم ./ (2584079) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۵۲:۳۱
تو به روحانی رای ندادی ما بهعش رای دادیم و میدونستیم که یک ساله و دو ساله و 5 ساله چیزی تو این کشور درست نمیشه (2584636) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۵۴:۴۳
ولی اقای روحانی گفت صدروزه مشکلاتو حل میکنه!
وهم اینکه هسته ای رو چندماهه حل میکنه اماالان یک سال ونیمه که هیچ خبری نیست . مشکلات اقتصادی ازدوسال اخر دولت قبلی هم بدترشده . اون زمان مثلا تحریم بود الان که خودشون میگن تحریمها کم شده ولی مشکلات حل نشده بدترشده .
شما میگی رای دادی چون پنج ساله هم مشکلات حل نمیشه !!!!!!
ماکه عقداخوت دایم با کسی نبستیم اگه مشکلات حل شد حل شد واگرنشد چهارسال بعد دیگه بهشون رای نمیدیم .
چون فقط به خاطروعده هاشون بودکه ایشون الان رییس جمهوره ولی بقیه رای نیاوردن . (2585241) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۵۲:۵۰
لطفا نشانی کامنت ها را بدهید تا مطمن شویم این شیوه ای در حمله به دولت نیست . (2585736) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۲:۵۲
آقا این مدل حرف زدن نخ نما و دمده و از دور خارجه ,شما رای به روحانی ندادی . (2587346) (alef-3)
 
عباس
۱۳۹۳-۱۰-۱۶ ۱۹:۳۵:۵۴
من توانستم با تبلیغ میان آشنایان بیش ا ز 100 رای برای روحانی عزیز و مظلوم جمع کنم ای کاش بیشتر می توانستم. (2590586) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۴۵:۳۳
پیشنهاد خوبی است (2584088) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۴۶:۵۴
سال 96 سال خداحافطی ملت با روحانی خواهد بود (2584096) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۳۵:۴۴
این آرزو محقق نخواهد شد. (2584596) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۳۹:۰۷
خواهیم دید داداش (2585032) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۰:۲۲:۳۲
نخواهیم دید خواهر! (2586338) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۹:۵۱:۰۴
همین حالا هم محقق شده (2589001) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۱۸:۲۸
انتخابات مجلس سال بعد را بچسبید سال 96 و رفتن روحانی پیشکش (2585312) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۱۱:۵۰
اگر اصلاح طلبا کاندیدای قوی تر بیارن من به روحانی رای نمیدم (2585477) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۱:۲۳:۲۶
این خواب تعبیر ندارد. (2587352) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۱:۲۲
من در انتخابات شرکت نکردم ولی خوشحالم که بالاخره یکی پیدا شد که اقلا میفهمم چی میگه و بیشتر از نصف وقتش صرف سخنرانی راجعع به دشمن فرضی نمیکنه.

امیدوارم برای اولین بار هم که شده به نظر مردم احترام گذاشته بشه و راجع به مسایل مهم همه پرسی انجام بشه.

دفعه دیگه حتما در انتخابات شرکت میکنم. (2584107) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۷:۰۴
اره توکه مطمنا رای ندادی !!!!!!
نظرت مثله اینا میمونه که میان اینجا میگن به روحانی رای دادن ولی بعدش هرچی میخوان علیه دولت میگن
البته بایه فرق ماله تو برعکسه (2585191) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۵:۵۸:۰۴
من هم راي ندادم ولي به كساني از آشناها كه شركت كردند آقاي روحاني رو توصيه كردم (2586543) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۵۲:۳۸
حرف شما کاملا درسته اما عیبش اینه که به اندازه احمدی نژاد به حرفی که میزنه عمل نمی کنه.

کاری هم نداره. 4 تا نوار گیر بیاره تو مجلس پخش کنه همه نماینده ها ساکت میشن. (2585234) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۱۶:۰۶
حتماً باید جای مردم سوریه و عراق باشی تا بفهمی دشمن یعنی چه؟ (2585301) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۲:۴۱
همه پرسی بعدی انتخابات مجلس در سال آینده هست، زودتر هم خواستید ما در خدمتیم فقط قبلش یه نگاه به شعارهای قبل از انتخابات ریاست جمهوری بندازید بد نیست ... (2584109) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۵۲:۰۹
همه پرسی یک تعریف مشخص دارد دوست عزیز. نمی شود که هر پدیده اجتماعی را تفسیر به رای کرده و به عنوان رفراندم به خورد ملت داد. حرف شما درست مثل این است که بنده شرکت ملیونی مردم در تشییع پیکر یک خواننده پاپ را به مخالفت مردم با سیاست های حکومت تعبیر کنم. من از واهمه برخی افراد حق به جانب از برگزاری رفراندم تعجب می کنم. (2584481) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۵۹:۵۶
کاملا موافقم. اما موافقت من مهم نیست. بعضی ها یاد گرفتن اون چیزی رو که به نفع خودشونه ، رفراندوم یا تائید خیلی از چیزهای دیگه تفسیر کنن. به این راحتی هم نمی شه به اونها فهموند که اشتباه می کنن. چون نمی خوان متوجه بشن. (2585609) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۰۶:۴۱
به شرط اینکه نظارت استصوابی نباشد (2585273) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۴:۰۷
یکی به میخ یکی به نعل

حالا که با شیب ملایم داره تو پاچه ما میشه
اون از بنزین
اون از نون

حالا هم نرخ ارز و طلا

مطمئنم در سال 94 با این قیمت نفت، دولت ارز نداره و قیمت ارز از 4000 تومن شیرین رد میشه
اونوقت دلم میخواد گردن مدعیان دیپلماسی لبخند که با خالی بندی از ما رای گرفتن، بشکنم. عرضه اداره کشور نداشتید چرا اومدید.
چرا وزیر صنعت واردات رها کرده
چرا طرح شبنم و ایران کد متوقف کرده . مگر شما طرفدار شفافیت نیستید
چرا قانون قاچاق متوقف کردید. مگر شفافیت خوب نیست

متاسفانه رفتارهای پوپولیستی نهادینه شده
از حذف پردرآمدا تا سایر مسائلی اقتصادی در این دو سال راحت میشه اینو فهمید (2584115) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۴۷:۳۳
Like (2584464) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۵۶:۴۹
تمام گرفتاری ما از نظر های تند است شما چگونه نگران افزایش قیمت دلار هستید که در دولت قبل با ان افزایش سونامی مانند هیچ صدایی در نیامد ؟ (2585755) (alef-13)
 
سهيل
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۰۸:۵۱
دو تا برداشت غلط از حرفاي روحاني هميشه وجود داره: ١- چرا اينقدر شعار ميده ٢- مگه نون و اينا گرون نشد چرا پس بيخودي ميگن تورم پايين آمده؟

١- هر عملي بايد اول زمينه چيني داشته باشه. اول حرف و تئوري بعد عمل. شعار هاي روحاني درد دل مردمه و پيغام براي تندروها. ميگه پول و رسانه و اسلحه نبايد يه جا باشه. ميگه همه حتي... بايد ماليات بدن. كي تا حالا اين حرفا رو زده (حتي در همون حد شعار)؟ كي مثل خانم ابتكار گفته بابا اين بنزين آلوده است و پارازيت ها بلاي جان مردم؟ نميشه در عرض ٢٤ ساعت بنزين رو پاك كنن، پارازيت ها رو قطع كنن، توافق هسته اي كنن همش مقدمه چيني مي خواد و اولويت بندي.
كشور ما حكايت خانه اي رو داره كه آتش گرفته و اولويت اول خاموش كردن آتشه. حالا يه عده هي بگن چرا موقع خاموش كردن آتش به من تنه زدي يا پاي من را لگد كردي؟

٢- فقط براي عده اي كه ممكنه ندونن: تورم پايين آمده نه قيمت ها. شيب افزايش قيمت ها كمتر شده نه خود قيمت.

اين كشور ٨ سال تخريب واقعي شده و در عرض يك سال و دو سال درست نمي شود. من به روحاني راي دادم و ازش دفاع مي كنم.

الف خدا شاهده اگه يه دليل واسه اومدنم تو اين سايت هست اينه كه تو درج نظرات منصف هستي (2585932) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۶:۳۹:۴۲
کاش میشد هزار تا مثبت بدم، چرا عده ای نمیفهمند نمی دونم. (2588601) (alef-3)
 
فرناز
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۴:۳۱
کاملا" با این حرف که برای بعضی مسائل کلان مملکتی همه پرسی برگزار شود موافقم. (2584117) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۵:۲۶
جناب آقای دکتر روحانی
حرفهایتان بسیار متین و زیباست و البته به انجام رساندنش دل شیر و سلامت ابوذر گونه در مدیران و تصمیم گیران و حمایت کامل مردم را می طللبد ولی لطفا یا سخنی نگویید و اگر صحبتی می فرمایید حتما برای انجامش اقدام کنید. (2584119) (alef-13)
 
مینا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۸:۱۲
من که واقعا خسته شدم دیگه بسه این همه شعار وعده (2584126) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۸:۵۶
روحانی ممنون (2584129) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۰۰:۵۱
امیدوارم مسئله هسته ای به همه پرسی گذاشته شود تا دلواپسان متوجه بشند چند درصد مردم کشور با دستیابی به انرژی هسته ای با این هزینه گزاف موافق هستند (2584133) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۲۰:۵۶
بد نیست یک نگاهی به نظر سنجی های اجتماعی دانشگاه تهران بیاندازید (2584569) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۵۶:۴۲
نظر سنجی های اجتماعی دانشگاه تهران؟؟ انتخابات سال قبل که رییس تیم پرونده هسته اس دولت اصلاحات به ریاست جمهوری رسید برای شما اندازه این نظرسنجی نبود؟ (2584652) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۳:۵۹
عزیزجان ازپارسال تاامسال همه چیزصددرجه عوض شده
یکیش همین نون ،از پارسال تاامسال 30 % تغییرقیمت داده !قیمت اب وبرق وگازوتلفن وموبایل ایناهم که خودت میدونی چقدرافزایش پیدا کرده.
حالا چطوری فکرکردی نظرمردمی که به دولت رای دادن بایدهنوزثابت مونده باشه ؟!
مردم به خاطر وعده های دولت جدید بهش رای دادن ،نه اینکه یکی یکیش تحقق پیدا کرده !!!  (2585183) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۵۵:۵۸
نظر همه ملت نه چند در صد ملت !!!!!!!!!!!!!؟ (2584871) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۰۲:۳۰
شما درست می فرمائید، اما احتمالا دامنه ی رفراندوم کمی از سطح دانشگاه تهران و احیانا بسیج دانشجوئی بیشتره (2585611) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۱۵:۰۴
اره منم موافقم تا ترسوهای راحت طلب عشق آمریکا بفهمند که چند درصد مردم با داشتن انرژی هسته ای موافقند . (2584951) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۲۲:۰۰
چیزی که مهم هست سوالی هست که در این همه پرسی قراره مطرح بشه! من امیدوارم همین سوالی که شما میفرمایید رو بپرسن! :دی در غیر این صورت نگرانم سوال این باشه که "آیا انرژی هسته ای حق مسلم ما هست یا نه؟!" بعد هم با درصد بالای موافقین همین روند فعلی امتداد پیدا کنه! (2584977) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۰۳:۱۹
ميگم اي كاش طوري مي شد كه اين كلمه " بايد " در كلام مسئولين محترم ما تبديل به ". شد "
مي شد ! ساليان درازي است كه اين واژه " بايد " در كلام دولتمردان ما جولان مي دهد و هميشه
هم در حد " بايد " مانده است : بايد اين كار بشود ، بايد اين كار نشود ! بايد اين طور بشود ، بايد اين طور نشود ! بايد اين آن نشود ،بايد آن اين نشود ! بايد معلمان گرامي را به جايگاهي كه در خور شآن و مقامشان است ، رساند ! بايد پرستاران محترم به حقوق حقه ي خويش دست پيدا كنند ! بايد كارمندان گرامي ، را به يك سطحي از رفاه قابل قبولي رساند ! بايد .... بايد ،،،،،،،،
اميد است كه دوران اين " بايد " ها در كلام مسئولين ما به پايان برسد و همان طور كه غوره به
انگور و جوجه به مرغ و شكوفه به ميوه و كودك به جوان تبديل مي شود ، اين كلمه " بايد " هم در
كلام مسئولين ما هر چه زودتر به " شد " تبديل شود واعلام شود كه به فرض تورم به عدد ٣ درصد
نزديك شد ! حقوق كارمندان اضافه شد ! تورم ملعون مهار شد ! چشم بازار به جمال ارزاني منور
و روشن شد ! سهام عدالت پرداخت شد ! پس بنابر اين بايد !! هرچه زودتر دوران اين "بايد "ها در
كلام زمامداران كشورما پايان يابد و از همين امروز دوران " شد " ها آغاز و شروع شود كه هرچه
حلاوت و شيريني در وعده هاست در اين " شد " است نه در " بايد " ها ! (2584142) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۰۶:۰۲
ما همراه صادقان می مانیم تشکر میکنیم و تقاضای تسریع در اصلاح امور مردم داریم. (2584149) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۰۷:۰۶
آرمان ما به سانتریفیوژ وصل نیست، بلکه آرمان به مغز و قلب و اراده ما وصل است. به امید روزی که برای استفاده از انرزی هسته ای به آراء عمومی مراجعه شود . و البته برای مسائل مهم تر و بزرگتر اراده مردم دخالت داده شود (2584151) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۱۶:۳۵
اهان انتخابات پس چیه توو این ممکلت
دخالت دادن مردم نیست؟
گرچه انتقاداتی مبنی بر نبود رفراندم وجود دارد. (2584176) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۱۰:۴۴
انتخاباتی که مثل سال ۸۸ نباشد (2585284) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۱۵:۳۳
"اگر موضوعی منحصر در دست گروه خاصی باشد فساد ایجاد می‌شود حتی اگر سلمان و ابوذر باشد"
متاسفم براي اين مطلبي كه آقاي روحاني گفته
بله بنده هم معتقدم اكثر قريب به اتفاق انسان ها در چنين شرايطي فساد ميكنند
اما تك و توك انسان هايي هستن كه دينشان را به دنيا نميفروشند
حتي تك و نوك انسانهاي آزاده اي هستن كه كاري به دين هم ندارن اما فساد نميكنن
" كافر همه را به كيش خويش پندارد" (2584173) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۲۴:۰۹
معمولا در بررسی های آماری و در واقعیت اون چیزی که تعیین کنندست، اکثریت هست که با این موارد تک و توک که شما میفرمایید همخونی ندارن و نتیجش میشه فساد! از خواب بیدار شین لطفا! یا بهتره بگم خودتون رو به خواب نزنید! (2584988) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۵۷:۵۰
حواسش به آقا مسعود نبود. شما بهبزرگواریتون ببخشید. (2585895) (alef-3)
 
علی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۱۶:۳۶
قانون برای همه شفافیت برای همه
نسخه شفاف بخش مدیریت در کشور (2584177) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۱۰:۵۵
این دو موضوع اساسی را ظاهرا همه قبول دارند. اما در عمل شاهد وضع دیگری هستیم . اصلا فرق جوامع توسعه یافته و عقب مانده در همین 2 موضوع است (2584356) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۲:۵۵:۲۹
رنگ انتخاباتی سال 96 روحانی ، زرشکی خواهد بود! (2584282) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۱۴:۴۷
اون رنگ محمود احمدی نژاد خواهد بود ! زرشکی ! (2585122) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۹:۵۳:۴۲
زنده باد اقای احمدی نژاد خارچشم فتنه گران و ضد انقلاب (2589006) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۹:۵۴:۲۷
باز هم خدا پدر احمدی نژاد را بیامروزد (2589007) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۱۵:۴۳
در این نظر توهین نیست !!!!!! بعد نظرات سالم ما سانسور میشه ! (2585126) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۰۲:۳۴
یعنی مدت هاست از این همه تریبون این مملکت، نظری به این زیبایی ارائه نشده بود!
روحانی برای اولین بار متشکرم! (2584319) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۳۰:۲۷
شما دقیقآ بر عکی این حرف عمل میکنید , نمونش سخت گیری بیشتر در واردات خودرو (2584418) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۳۷:۴۶
اى كاش همه با روحانى همكارى مى كردند. اگر بذارن كار كنه اوضاع مملكت درست مى شه. ولى آقايونى كه مصالحشون در خطر افتاده نمى ذارن. (2584438) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۳:۵۶:۲۸
اگر واقعا"‌ در حرف خود صادق هستيد ، درباره ادامه فعاليت هسته اي ، قراردادهاي جديد هسته اي با روسيه ، واردات بي قيد و شرط اتومبيل از چين هم همه پرسي برگذار كنيد تا بفهميد مردم چه مي خواهند (2584491) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۲۷:۵۶
"" نمی‌شود یک نهاد کار اقتصادی بکند و مالیات ندهد اما تا می‌گوییم فلان نهاد باید مالیات بدهد بساطی درست می‌شود " (2584582) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۱۹:۴۷
منظور سپاه و تشکیلات موازی با دولت است..کاملا حرف درستی است. (2585133) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۰-۱۷ ۰۷:۳۱:۴۵
اگر این سپاه نباشد دولت بلد نیست یک جاده بسازه ...باید سرش رو بزاره تو بغل اوباما (2591362) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۳۱:۴۶
سخنان بجا ، شایسته و فکورانه ایست انشاالله عملیاتی شود (2584591) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۳۶:۴۸
دقت کردید از وقتی دولت یازدهم کلید دار مملکت شده هفته ای چندتا کنفرانس و همایش برگراز میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2584599) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۵۹:۲۵
به تعداد همایشها و بریز بپاشهای دولت خدمتگزار و مهرورز نمیرسه (2584668) (alef-13)
 
سينا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۴:۵۷:۴۷
مردم را خسته كرديد. (2584659) (alef-3)
 
شناس
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۰۰:۴۸
اگر اقاي روحانبي باين گفته ها عمل نکند حرفه هاي ايشان را مثل حرفهاي اقاي احمدي ن‍زاد عوام فريبانه بايد دانست خدا رحم کند (2584672) (alef-13)
 
سعيد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۰۸:۵۷
من از اقاى دكتر روحانى كه منتخب بنده هم هستند ميخواهم كه پر اخت يا رانه به اين صورت را كه حتى بدرد تبليغات انتخاباتى هم نميخوردوسرمايهءاين كشور را به باد فنا ميدهد راشجاعانه قطع كرده وبداد اقتصاد اين مملكت برسد.هر چند كه در دوره بعد راى نياورند.بخدا اينكار از اول هم غلط بود .ازمون وخطا تاكى؟ (2584703) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۰۸:۵۸
متاسفانه ما هیچ مردانگی در این دولت ندیدیم و هر گندکاری هم پیش آمد حتی پس از بیش از دو سال به گردن دولت قبل افتاد!!!!! حالا اگر مرد هستید همین ادعای خود را که هزینه ای هم ظاهرا ندارد عمل کنید و بر سر هر مسئله همه پرسی بگذارید تا بدانید نظر مردم عامه نسبت به عملکردهای شما چیست ..... فقط مرد باش ..... (2584704) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۱:۴۱:۱۵
16 ماه و نه بیش از 2سال , شما از همون اول کار دروغ گفتید پس بقیه حرفاتون هم قابل اعتناء نیست. (2587435) (alef-3)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۵:۲۹:۱۲
سلام مردم می خواهند هر ایرانی ماهی 2میلیون تومان یارانه بگیرد.لطفا اینرا به رفراندوم بگذارید. (2584774) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۰۱:۰۳
جوک ! (2585448) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۰۶:۰۱
در سوئیس اگر حداقل 100 هزار نفر طرحی را امضا کنند آن طرح به همه پرسی گذاشته شده و در صورت رای آوردن قانون می شود! اگر خرد جمهی اینقدر که شما فکر می کنید سطحی نگر بود، تا حالا سوئیس نابود شده بود. (2585775) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۵۹:۳۲
من نمیخواهم. (2585899) (alef-13)
 
غلامرضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۰۰:۲۰
چقدر بعضیا ساده اندیش تشریف دارند، اینکه میگن همه پرسی نه اینکه سواد ندارن کدوم تصمیم بهتره بلکه یه عده به اسم ملت حرف های خودشون رو میزنن و حاضر هستن هرکاری کنند تا توافق حاصل نشه، منظور این هست که آیا نظر مردم هم همینه؟؟ آیا اصول مردم با توافق هسته ای زیر سوال میره؟ چرا بقیه با اسم مردم حرف ها و خواسته های خودشون رو مطرح کنند؟؟؟ (2584888) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۶:۰۱:۵۷
آرزوی ایرانی ها در چند دهه ی گذشته: دهه 50: اگه انقلاب بشه خوشبخت میشیم. دهه 60 : اگه جنگ تموم بشه خوشبخت میشیم. دهه 70 : اگه خرابی های جنگ رو بازسازی کنیم خوشبخت میشیم. دهه 80 : اگه معجزه بشه خوشبخت میشیم. دهه 90 : خدا کنه ازین بدبخت تر نشیم (2584897) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۲۱:۴۵
یعنی آقای روحانی نمی داند که سانتریفیوژ ها خط مقدم ماست و اگر ان را از دست بدهیم اقتصاد و امنیت و ... مانند کشورهای همسایه از دست خواهیم داد
در خط مقدم، شاید کیسه گونی های پر از شن سنگر ها، به ظاهر هیچ ارزشی نداشته باشند ولی در جایگاهی که قرار می گیرند حفظ انها سبب حفظ یک کشور می شود (2585137) (alef-13)
 
یبی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۲۵:۴۴
یکی ازخواندگان محترم نوشته: "رفراندم بالاتر از اینکه ملت ما توی راهپیماییها میلیونی شرکت میکنن. "

نویسنده عزیز جمعیت ایران الان بالای 70میلیون نفراست. می تونیدبگید چندمیلیون توی این رفراندم شماشرکت می کنند؟

می تونید یک درصدهم بگیرید وجسارتابفرمایید. چنددرصدموافق سیاستهای دولت هستند؟ (2585156) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۲۸:۳۴
بله، ثابت کنید مردم حق و حقوقی دارن، و برای مساله اتمی رفراندوم بذارید، (2585161) (alef-13)
 
یبی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۰:۱۵
بعدازاینکه کامنتهاروخوندم وبه تغییرسیاست دولتهادرپی تغییرآنها پی بردم، فهمیدم که برای اداره مملکتی مثل ایران،حکومت جمهوری که فقط چهارسال عمردارد، کفایت نمی کند. ظاهرا همان حکومت مشروطه بهتربودکه قبولش نکردیم. (2585165) (alef-13)
 
هادی موسوی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۱:۵۴
به نظر بنده سخنان اقای روحانی مطلب تازه ای نبود و روسای جمهور قبلی اقایان خاتمی واحمدی نژاد نیز کمابیش
ودرحوزه های مختلف با این مشکلات مواجه بودند وموانع اداره کشور را به طریقی بیان کردند وایشان نیز با کلامی زیبا که ظاهرا متخصص ان هستند بشکل یارانه حوزه اقتصاد به حوزه سیاست بیان کردند.واقعا همینطور است واین معظل بزرگ کشور کی وبه دست چه کسی یا کسانی حل شود خدا عالم است!! (2585173) (alef-13)
 
یبی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۳:۰۹
یکی ازنویسنه ها هم درمورد بایدوشد نوشته بودکهاون هم مطلب کاملادرست وجالبی بود. آقای روحانی خیلی زیادازکلمه باید استفاده میکند. آقای روحانی همه مااینارومی دونیم. شماطوری حکومت کنید که این بایدها شدبشه. وگرنه، طرف مخاطبتون کیه؟ به کی می گیدباید. (2585181) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۳۴:۱۲
خبرگزاری الف سعی بیخودی برای فضا سازی علیه روحانی نکن . (2585184) (alef-13)
 
سیدرضا
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۷:۵۴:۱۳
باعرض سلام واحترام
پیشنهادرئیس جمهوردرخصوص همه پرسی درمسائل مهم وحتی برای اصلاح قانون اساسی هم در خود قانون اساسی نیز پیش بینی شده و یکی ازراهکارهای مهم برای برون رفت ازمشکلات کشور است. بدیهی است پس از گذشت 33سال برخی اشکالات درقانون اساسی نیز نمایان گردیده که باید اصلاح گردد، پس بادیدمثبت به ان بنگریم.ازجمله این مواردمیتواندبرخی مسائل مهم ذیل را به همه پرسی گذاشت .

- درخصوص انرژی هسته ای ومسئله تحریمها
- درخصوص دادن اختیارات بیشتربه ریاست جمهوری درخصوص اجرای صحیح قانون اساسی و نظارت بر عملکرد سایرقوا
- درخصوص قانون ازادی مطبوعات
- درخصوص تعریف جرم سیاسی
- درخصو پایان مسئله حصر
درخصوص حضورنظامیان درفعالتهای اقتصادی کشور
- درخصوص حذف معاوفیت مالیاتی برخی اورگانها
و.........
دوستان هرکشوری نیازمنداصلاح مداوم است پس چه بهترکه راهکارقانونی آنرااجراکنیم وگرنه ....................
باتشکر (2585238) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۴۷:۲۹
حدافل هاله نور نمیبینه ، سر سفره بشقاب حالی نمیزاره (2585409) (alef-13)
 
فراز
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۸:۴۸:۳۶
آقی دکتر روحانی خیلی از فضای انتخاباتی و تبلیغاتی خوششان می اید اخه تو اون فضا فقط شعار و هیاهو و این ور و انور را متهم کردن است و پس از اینکه یک سال و نیم که بیچاره احمدی نژاد را سیبل کرد و به توپ بست و چون دیگر مردم از این روش جناب روحانی خسته شدند و با شدت یقه دولت را برای اصلاح امور گرفتند و چون دولت اینکاره نبوده و نیست و نخواهد بود لذا فیل رئیس جمهور یاد هندستون افتاده و دوباره میخواهد برگرده به فضای کلید و برگرداندن عزت و خیلی شعارهای دیگه . (2585413) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۰۱:۴۳
کلید آقای روحانی دارد میشکندوتاکنون قفل های مهم را باز نکرده (2585450) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۰۲:۵۷
حرف قشنگ میزندولی عمل صفر است (2585455) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۰۴:۱۱
شما که نفهمیدی رشد منفی 5رساندن به 4یعنی چه حرف قشنگ نیست عمل قشنگه هرچند به علت عمق خرابیها اثر ان در زندگی من و شما البته قابل لمس نیست واگه اقتصاد از انحصار در بیاد ونهادها مالیات بدن چه می شود من که باورم نمی شود (2585619) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۰۶:۱۱
مسائلی مانند داشتن و یا نداشتن انرژی هسته ای-روابط سیاسی با امریکا و گرفتن و یا نگرفتن مالیات از بعضی نهادها می تواند به همه پرسی گذاشته شود.
سایت الف بهتراست کامنت هایی که از الفاظ بی ادبانه ای مانند گندکاری و غیره به دولتی که منتخب ملت است استفاده نکند (2585462) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۰۶:۱۳
رفراندم گزینه خوبیه چون خیلی از تریبون دار ها مرتب برای به کرسی نشاندن اهداف و حرفها خودشان مدام از مردم مایه می گذارند در حالیکه اکثریت ملت ایران با آنها مخالفند. (2585463) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۱۸:۵۷
خودرو از انحصار خارج شود ، اقتصاد پیش کش! (2585502) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۲۵:۵۶
روحانی منطقی ترین رئیس جمهور بوده ،مردم صبور باشند ، اوس محمود تمام ساختار اقتصادی ایران را فلج کرده بود ، نیاز به همکاری مردم دارد اورا تنها نگذارید
درصورت شکست دولت دراجرای برنامه هایش، تورم چنددرصدی برمی گردد موجی از نارضایتی ایران رافرا می گیرد ،خواهش می کنیم احساساتی نشوید (2585520) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۳۴:۱۲
به نظر من :
اقای روحانی دست کمک بسوی مردم دراز کرده و اعلام میدارد مجلس و عده ای قلیل بر خلاف منافع ملت گام بر میدارند این شما مردمید که باید تکلیف خود را با انهایی که برای حفظ رانت و منافع خود منافع ما مردم را به قربانگاه میبرند روشن کنیم. (2585549) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۴۲:۴۰
نه امریکا و نه مسئولین مقصر شرایط کنونی هستند. بلکه ما مردم مقصر اصلی هستیم که اجازه داده ایم کسانی بر ما حکم رانی کنند که ارزشی برای اراده مردم قائل نیستند و همیشه نظر مردم را با بنگاهی بنام صدا و سیما خفه میکنند. (2585570) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۵۳:۳۱
آقای روحانی ، لطف کن بانک های که وابسته به ارگان ها ونهاد خاص هستند لغو مجوز کن کارمندان آنها را بانک های دیگر ادغام کن ، دراین بانکها چیزی وجود ندارد شفافیت اقتصادی است به اکثر کارمندان زور گوئی می کنند مدام تهدید به اخراج یا تبعید و یا کاهش اضافه کاری می کنند به بانک مرکزی هم پاسخ گو نیستند مثل بانک مهر ، قوامین ، انصاروحکمت و... چه لزومی دارد این همه بانک وجودداشته باشد ،حقوق مزایای ماکارمندان کمتر ازنصف سایر بانکهاست این خواست قریب به اکثریت کارمندان است (2585595) (alef-13)
 
احمد
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۱۹:۵۹:۴۸
همه پرسی حق مردم است . درود بر روحانی. (2585608) (alef-13)
 
م ف
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۰۸:۵۱
در مسائل سیاسی و مسئله حصر همه اولویت دار ترز است اگر مردم صاحب انقلابند خودشان باید تصمیم بگیرند بدون دخالت (2585631) (alef-13)
 
سهراب
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۱۰:۳۹
حرف های بوداری زدن خدا بخیر کنه فردا کفن پوشان ودلواپسان را چکار کنیم (2585637) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۴۳:۲۷
آقای رییس جمهور صحبتی فرمودند وخیلیها هم خوششان آمد.اما اصلی مغفولی که فرمودند مربوط به اعمال قوه قانونگذاری می باشد و رجوع به همه پرسی عمومی هم باید به تصویب دو سوم نمایندگان مجلس برسه. (2585712) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۵۵:۲۸
یعنی اینگه مذاکره هسته ای مردم یا اقتصاد را می خواهید یا انرژی هسته ای را آیا منظور روحانی این است (2585748) (alef-13)
 
mehrdadmajdzadeh
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۰:۵۷:۰۱
خوب است برای برخی مسایل همه پرسی بگذاریم/ اقتصاد باید از انحصار نجات پیدا کند (2585756) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۰۷:۰۵
کشوری با کوه مشکلات اقتصادی نیاز به تغییرات وسیع دارد. اینها واقعیت است. آب ریختن به آسیاب دشمن و امثال این نیست. کاستن از بلندپروازی‌های سیاسی و ... حذف بنیاد‌ها و نهاد‌های بی‌ بازده و پر هزینه. کنار گذاشتن افراد یا قبولاندن این امر که دوران بودجه الکی‌ (بخوانید درآمد مفت) گرفتن به سر آمده. این عادت بلند مدت و همیشگی‌ افراد را بی‌ بازده، پرخرج و متوهم بار آورده. این افراد هستن که بعضا باعث سنگ اندازی در مسیر سالم سازی اقتصاد میشوند. بدون تغییرات با فقط حرف زدن در تریبون‌ها چیزی تغییر نمیکنند. (2585778) (alef-13)
 
mahdi
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۲۴:۳۱
آقای روحانی درک می کنیم ولی اگر راست و حسینس می خواهی مشکلات

کشور حل شود اول از کابینه و دولت و مدیران دولتی شروع بفرمائید می گویند

چنار از خودش آتش می گیرد

1- غضنفرهای دولت و کابینه و مدیران دولتی

2- حیف و میل های الیگارشی حاکم شده جدید

3- ناکارآمدی فسیل شده ها

4- فقدان خلاقیت و ارزش افرینی در تیم دولت وعده ای از مدیران به هوای بودجه هی نفتی و بزم سالها قبل آمده بودند

.......

با وربفرمائید مملکت گلستان خواهد شد (2585812) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۱:۵۵:۱۳
رفراندم عالییییییه
روحانی مچکرییییییم (2585885) (alef-3)
 
کریمی
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۰۵:۵۱
اقایون چطوربرای گران کردن نان واب برق وبرداشت ازصندوق توسعه ملی تقاضای رفراندوم نکردند (2585925) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۰۷:۱۶
حاضرید برای رضایت یا عدم رضایت مردم از دولت شما رفراندوم بگذاریم؟بسم الله. (2585928) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۱۲:۰۲
سانتریفیوژ به آرمان ما وصل نیست ولی کشتن روح ابتکار و خلاقیت ورویش علمی در دانشمندان هسته ای این کشور که در تولید همین سانتریفیوژها جلوه کرده و میکند آیا کشتن آرمان الهی و قرآنی واعدوا لهم مااستطعتم من قوه نیست؟ (2585943) (alef-13)
 
شعار رفراندوم فوتبال غارت
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۲۱:۱۹
رفراندوم:
اصل، قطع رانتها و استرداد اموال فساد مالی است
اینها و تحریم و غیر تحریم همه بهانه است و اصل مشکل بشر زیاده خواهی است
فوتبال غارت و تباهی باید نابود شود
رانتها قطع و انها که در دوران سیاه و تاریک 6-7 ساله رانت بسوء استفاده و زیاده خواهی و رندی علاوه بر تبانی و نقشه از قبل صاحب اموال ملیاردی شده اند بازخواست و اموالشان مصادره شود (2585967) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۲۸:۲۵
مشکل ما با غرب .عقیده ست .آمریکا و اسراییل با اسلام مشکل دارند.همه اینها بهانه ست .اونها با شیعه دشمنند. (2585984) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۳۳:۳۵
لالایی بلدی چرا خوابت نمیبره قانون رو فقرا بایداجراکنند پس رییس جمهور چکاره است جای کنایه وتوهین خودتون قانونگرا باشید ازروی شکم سیری حرف زدن کاری نداردمرد بی عمل مثل درخت بی ثمر است (2586001) (alef-13)
 
حبیب
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۳۴:۲۵
آرمان ما به سانتریفیوژ متصل نیست اما این سانتریفیوژها نتیجه تلاش مردانی آرمانگرا هستند.
تو رو خدا اینقد بهونه نگیرید........
پس کو اون همه برنامه و تیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه برنامه ای نبود چرا کاندید شدین؟
بنظر من ک خود شما هم انتظار نداشتید ریس جمهور بشین و فقط واسه دیدن رغبت مردم ب خودتون کاندیدا شدین ک ب لطف چند کاندیدا بودن اصولگراها شما برنده شدین (2586004) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۴:۲۶:۴۸
یعنی میگی برای ارمان ان مردان ما از گرانی و تورم بمیریم. (2586522) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۳۶:۳۰
به عمل کار برآید به سخنرانی نیست چندی پیش یک رانت بزرگ در رابطه با واردات ماشین آلات فرآوری سیب زمینی در یکی از شهرهای شمالی رسانه ای شد عوض رسیدگی متاسفانه مخفیانه به نتیجه رساندند . (2586013) (alef-13)
 
دانشجو
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۲:۴۵:۰۶
من دانشجوي پزشكي خارج از كشورم
پارسال به خاطر رفتن به حج عمره دانشجويي با اينكه هم درخواست مرخصي داده بودم و هم سفارت جمهوري إسلامي ايران و انجمن دانشجويان در جريان بودن،متأسفانه من رو از دانشگاه اخراج كردن به دليل رفتن به حج و مذهب ،چقدر رايزني كرديم هم من و هم سفارت ايران ولي دانشگاه زير بار نرفت،تمام اين أفراد در جريان هستن ولي متأسفانه هيچ كدوم شون هيچگونه كاري انجام ندادن فقط شماره تلفن دادن،الان پرونده من يك ساله توي وزارت بهداشت رفته تا كمسيون تشكيل بشه،ولي اصلاً خبري نيست
جناب دكتر روحاني-دكتر ظريف-جناب نهاونديان-دكتر رياضي-دكتر سالار املي-دكتر هاشمي وزير بهداشت-حاج آقا نظام زاده-دكتر قشقاوي و..........
حالا من يه سوْال دارم از آقاي روحاني ،شما كه خوب دارين شعار و قول ميدين،آيا به عمل كردن شون هم فكر ميكنين؟؟؟ (2586043) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۴:۲۸:۲۷
خوب بیا تو کشور پزشکی بخون .پول کشور را هم هدر نده. (2586523) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۹:۱۰:۱۵
آخه روحاني چكار كند كه از دانشگاه اخراج شدي، عزيز من مكه نمي رفتي مگه چي ميشد، اصلن چطوره رئيس جمهور بياد برات مرخصي هم بگيره، تو مطمئني دانشجوي رشته پزشكي هستي اونم با اين درخواست عجيب ات (2586801) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۲۲:۳۲:۰۶
عزيز دلم زياد ناراحت نباش من فقط ميخواستم بگم با انتقاليم موافقت كنن،بزارن بيام ايران درس بخونم،همشون قول دادن (2589231) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۴ ۲۳:۱۶:۳۲
عمرا اگه بزارن (2586143) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۰:۰۵:۵۳
آقای روحانی عزیز می دونیم کار سختی داری
ما به شما رای دادیم
خواهش می کنم به جای سخنرانی های شیوا که به حق در آن تبحر دارید بدون ترس و واهمه با توکل بر خدا به حوزه هایی که نیاز است و اختیار قانونی دارید ورود کنید نترسید شما رییس جمهور این مملکت هستید مردم شما را دوست دارند ورود کنید نه حرف بزنید (2586308) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۲:۴۹:۱۳
تورم 8رقمی؟؟!!! روحانی گفته تورم تک رقمی نه 8رقمی! تحریف نکن الف جان! (2586480) (alef-3)
 
امير
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۸:۰۴:۳۹
صبور باشيم و اقاي روحاني را بيش از پيش حمايت كنيم (2586653) (alef-3)
 
فرید
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۰۸:۴۶:۰۷
من که متوجه نشدم میخوان چی رو به همه پرسی بذارن .لا اقل شفافتر بگین ما هم متوجه شیم یکی ازمشکلات همین کلی گویی هاست در ضمن همچین اتفاقی نمی افته اینا فقط حرف هست (2586734) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۱:۱۲:۲۶
الوعده وفا-بخصوص درمورد قومیت ها (2587304) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۹:۱۸:۱۴
ما اقلیت نداریم همه اکثریتیم (2588940) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۰-۱۵ ۱۴:۰۵:۱۷
دولت بی سوا ها و بی ادبان (2588093) (alef-3)
 
هیات علمی دانشگاه
۱۳۹۳-۱۰-۱۶ ۰۹:۴۱:۱۶
جناب روحانی آرزوی توفیق برای دولت تدبیر در به نتیجه رساندن اصلاحات مورد نظرتان را دارم.
بزرگوار؛ مدیران منصوب شما حتی در وزارتخانه علوم پای بند به اجرای نظرات کارشناسی مافوق خود نیستند؛ چگونه انتظار دارید در بخش اقتصادی نظرات کارشناسان نفوذ کلام داشته و افکار عمومی در اجرا جایگاه داشته باشد.
باند بازی رایج در بدنه اجرا که از گذشته به ارث برده شده است توان هر حرکت اصلاحی را از ملت گرفته است.
از ۱۶ ماه پیش بر اساس قول جنابعالی در جمع هیات علمی دانشگاه در تبلیغات انتخاباتی در مورد احقاق حق استادان بازنشسته اجباری دانشگاه ها ؛ خوشباورانه پیگیر برگشت شدم.بازرسی وزارت علوم بعد از ۱ سال کار کارشناسی نظر به برگشت داد.
۴ ماه است که سرپرست دانشگاه مربوطه که منصوب دولت امید هم هست با نادیده گرفتن مکاتبات بازرسی وزارتخانه ؛ عملا به روش غیر قابل تحمل تحقیر گذشته ادامه میدهد.
اعتماد ما به شما مانند گذشته پابرجاست ولی نا همگنی سلیقه مدیران اجرایی کشور ؛ بسیاری از تلاش ها و حرکت های روبه جلو را کند و دشمنی ها ی ایشان ؛ انگیزه خدمت را از مشتاقان تلاش میگیرد.
همانگونه که در دوره گذشته؛ سکوت و سکون و خانه نشینی بهترین گزینه پیش روی دانشگاهیان بود؛ بنظر میرسد که در دولت منتخبمان هم باید همین روش را بپذیریم. (2589652) (alef-3)
 
هان
۱۳۹۳-۱۰-۱۸ ۱۲:۳۷:۲۹
دعوت به همه‎پرسی یعنی: باوجود همه امتیازاتی که دادیم، کدخدا قانع نشد! (2594289) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.