توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 404920
ترزا می: انگلیس لحظات دشواری را در روند خروج از اتحادیه اروپا تجربه خواهد کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴
نخست وزیر انگلیس از چالش های این کشور در خروج از اتحادیه اروپا پرده برداشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از گاردین، ترزا می -- نخست وزیر انگلیس -- در نخستین حضورش پس از نخست وزیری در نشست سران اتحادیه اروپا گفت: من به چالش های پیش رو در ارتباط با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا واقفم و می دانم انگلیس لحظات دشواری را در این باره تجربه خواهد کرد. 

بر این اساس، نخست وزیر انگلیس که بنا به گفته رسانه ها حضورش با استقبال سران اروپایی شرکت کننده در این نشست مواجه نشده است؛ افزود بی تردید در روند خروج باید چیزهایی بدهیم و چیزهایی هم بگیریم اما اگر رویکرد طرف مقابل مانند ما سازنده و مثبت باشد شاهد خروج بی دردسر خواهیم بود. 

ترزا می همچنین گفت: ممکن است مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا به درازا بیانجامد بنابراین باید میان انگلیس و اتحادیه اروپا روابط سازنده و کارآمدی حاکم کنیم که نتیجه ان فرصت سازی باشد نه این که به فرصت سوزی منجر شود. 

مردم انگلیس در یک همه پرسی که سوم تیر ماه امسال برگزار شد خروج کشورشان از اتحادیه اروپا را خواستار شدند.

پس از اعلام نتیجه همه پرسی ارزش پوند در برابر سایر ارزها کاهش یافت به گونه ای که در هفته های اخیر با 18 درصد کاهش نسبت به دلار امریکا به پائین ترین میزان در 31 سال اخیر رسید.
 
 
کلمات کلیدی : ترزا می + نخست وزیر انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.