توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 311824
اختلاف بر سر مدیریت آکادمی پیشنهادی کی‌روش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۳
رییس مرکز ارزیابی پزشکی و بازتوانی فو‌تبا‌ل ایران از اختلاف خود با دکتر علیزاده بر سر مدیریت این مرکز خبر داد و گفت: اگر رییس آکادمی ملی فو‌تبا‌ل ادعای مدیریت این مرکز را داشته باشد، مجوز این مرکز از سوی فیفا باطل خواهد شد.

دکتر زهره هراتیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نگرانی خود برای لغو مجوز مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فو‌تبا‌ل ایران از سوی فیفا به دلیل اختلاف نظر سر مدیریت این مرکز، اظها‌ر کرد: برای گرفتن مجوز بین‌المللی راه‌اندازی مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فو‌تبا‌ل در ایران از سوی فیفا به شخصه تلاش‌های زیادی انجام دادم و در نهایت مجوز این مرکز در نشست اعضای کمیته‌ پزشکی در سوئیس به مدت پنج سال به ایران داده شد و فیفا به صورت رسمی مسئولیت مرکز را به من واگذار کرد. در حال‌ حاضر که شرایط ساخت و تکمیل این مرکز توسط فدراسیون فو‌تبا‌ل و سازمان لیگ به خوبی پیش می‌رود، متاسفانه دکتر علیزاده، رییس آکادمی ملی فو‌تبا‌ل به خاطر اختلاف نظر سر مدیریت این مرکز روند کار را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

وی افزود: اگر مشکل علیزاده به خاطر مدیریت من در این مرکز است، هیچ مساله‌ای ندارد و آن را به فیفا اعلام می‌کنم، اما تنها نگرانی من این است که چون فیفا من را به رسمیت می‌شناسد و تیم پزشکی که برای این مرکز به فیفا معرفی کردم، مورد تایید قرار گرفته است به طور قطع با واگذاری این مدیریت به آکادمی ملی فو‌تبا‌ل مجوز مرکز باطل خواهد شد و فیفا اجازه راه‌اندازی چنین مرکز بین‌المللی را به ایران نخواهد داد.

هراتیان یکی از عوامل اختلاف خود با دکتر علیزاده بر سر مدیریت این مرکز را قرار گرفتن مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فو‌تبا‌ل ایران در محل آکادمی ملی فو‌تبا‌ل عنوان کرد و گفت: این مرکز در کنار کمپ تیم‌های ملی قرار دارد نه در آکادمی ملی فو‌تبا‌ل. ضمن این که مرکز از نظر ارایه خدمات پزشکی و بازتوانی قرار است در اختیار تمام تیم‌های ملی قرار بگیرد، نه فقط فو‌تبا‌ل.

رییس مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فو‌تبا‌ل ایران ا‌دا‌مه‌ داد: آن چیزی که جای تعجب دارد، این است که دکتر علیزاده مدت سه هفته‌ است که تابلوی آکادمی ملی فو‌تبا‌ل را در محل مرکز نصب کرده، در حالی که مرکز ارتباطی به آکادمی ملی فو‌تبا‌ل ندارد و فیفا از ما خواسته هر چه سریع‌تر با نصب تابلوی مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فو‌تبا‌ل و ارسال تصویر آن به فیفا، در سایت رسمی خود ایران را به عنوان یک مرکز بین‌المللی و رسمی به سایر کشورها معرفی کند.

هراتیان خاطر‌ نشان کرد: این مرکز طی تفاهمنامه‌ای که با سازمان لیگ داشتیم، زیر نظر فدراسیون فو‌تبا‌ل است و مدیریت آکادمی ملی فو‌تبا‌ل نباید چنین خواسته‌ای را که اصلا استاندارد و عقلانی نیست، مطرح کند.

وی تصریح کرد: این گونه اظهار نظرها تنها به این دلیل است که تصور می‌کنند من برای چنین کاری جوان و کم تجربه هستم، در صورتی که فیفا توانمندی من را تایید کرده است. به طور قطع با کنار کشیدن من مجوز بین‌المللی مرکز باطل خواهد شد و دیگر از حمایت‌های مالی فیفا نیز برخوردار نخواهیم بود.

هراتیان در پایان افزود: امیدوارم این اختلاف نظر بر سر مدیریت این مرکز سبب نشود تا مجوزی را که به سختی از سوی فیفا برای راه‌اندازی مرکز ارزیابی‌های پزشکی و بازتوانی فو‌تبا‌ل در ایران دریافت کردیم به راحتی از دست بدهیم.

به گزارش ایسنا، به گفته رییس فدراسیون فوتبال، این مرکز به پیشنهاد سرمربی تیم ملی ساخته می‌شود تا وضعیت بازیکنان پیش از حضور در تمرینات تیم ملی مورد ارزیابی قرار گیرد، هر چند که اکنون قرار است از این مرکز استفاده‌های دیگری نیز صورت گیرد.
 
کلمات کلیدی : فدراسیون فوتبال+لیگ برتر پانزدهم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.