توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441424
چرا سخنان آیت الله مصباح درباره مرحوم هاشمی دیده نشد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۲
سخنان آیت الله مصباح یزدی در تجلیل از آیت الله هاشمی طی روزهای گذشته منشاء مناقشات رسانه ای شده است .

به گزارش الف پس از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی برخی از چهره های شاخص سیاسی که از جمله منتقدان  اقای هاشمی بودند در مقام تجلیل از سوابق و مبازات وی سخنانی بیان کردند .
آنان بر این باور بودند که اخلاق اسلامی حکم میکند درباره کسی که از دنیا رفته و خدمات بسیاری نیز در کارنامه دارد به نیکی یاد شود.
آنان تصریح کردند که بیان نیکی ها بدان معنا نیست که متوفی هیچ عیب و نقصی نداشته و ما از نقدهای گذشته خود بر عمکرد وی پشیمانیم.

با این حال این دسته از افراد متهم به تحریف تاریخ شده و از نظر برخی دیگر فرصت طلبانه عمل کرده اند.

سایت انتخاب چند روز قبل سخنانی از آیت الله مصباح درباره درگذشت ایت الله هاشمی منتشر کرد که انطباقی با اصل سخنان ایشان نداشت و متعاقبا ضمن عذر خواهی آن را اصلاح کرد.سایت رجا نیوز نیز که پیش از این برخی شخصیتهای سیاسی را متهم به تحریف تاریخ در مسیر تمجید از اقای هاشمی کرده بود سحنان آیت الله مصباح را به نقل از نوار جلسه سخنرانی ایشان منتشر نمود.تصویر از سایت رجا نیوز

آخرین واکنشها به این ماجرا  موضع گیری عزت الله ضرغامی بود که با انتشار متنی ضمن تجلیل از اقدام و سخنان آیت الله مصباح یزدی نوشت:
در روزهای گذشته مخالفان آیت الله با طعنه و کنایه از این سخنان یاد کردند. در حالیکه آیت الله مصباح با حفظ همه مواضع و اختلاف نظرهای جدی عقیدتی و سیاسی با آیت الله هاشمی ، وظیفه اخلاقی و دینی خود را انجام داده که جز این هم از بزرگان انتظار نمی رود. آنان برای دیگران الگو هستند .
بیان فضایل انسانها، تحریف تاریخ نیست حق شناسی و کرامت است .کانال تلگرامی رجا نیوز بدنبال این موضعگیری ضرغامی مجددا وی را به استناد به سخنان تحریف شده آیت الله مصباح متهم کرد. در حالیکه جملات مورد استفاده ضرغامی دقیقا همان جملاتی است که سایت رجا نیوز به عنوان سخنان درست ایت الله مصباح منتشر کرده است.


 
 
کلمات کلیدی : آیت الله مصباح +هاشمی+تحریف+ضرغامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.