توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491726
دلیل نارسایی قلبی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۷
در روده بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، گروه های مهم باکتری کمتر یافت می شوند و باکتری های روده شان به اندازه افراد سالم متنوع نیست.

به گزارش مهر، از مدت های مدید مشخص شده است که نارسایی قلبی و سلامت روده مرتبط هستند. روده در نمونه های نارسایی قلبی، منبع خونی را کاهش داده است؛ دیواره روده ضخیم تر و نفوذپذیرتر می شود، در نتیجه باکتری ها و اجزای باکتریایی مسیرشان را به سوی خون می یابند.

همچنین دانشمندان می دانند که ترکیب باکتری های روده در سایر بیماری ها نظیر دیابت نوع۲ نیز تغییر می کند. از اینرو محققان مرکز تحقیقات قلبی-عروقی آلمان، باکتری روده نمونه مدفوع افراد سالم و بیماران مبتلا به نارسایی قلبی را آزمایش کردند. آنها دریافتند بخش های از ژنوم باکتریایی از تمایز میکروارگانیزم ها رمزگشایی می کند.

نتایج نشان داد میزان به مراتب کمتر باکتری های متفاوت در روده بیماران مبتلا به نارسایی قلبی در مقایسه با افراد سالم وجود دارد.

هنوز مشخص نیست که ایا این باکتری های روده در نتیجه نارسایی قلبی کاهش می یابند یا ممکن است خودشان آغازگر این بیماری باشند.
 
کلمات کلیدی : نارسایی قلبی، قلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.