توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455320
نيويورک پست: ترامپ به «مردم ايران» پيام نوروزي ارسال کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۱
روزنامه آمريکايي نوشت: بايد آمريکا به مخالفان ايران بگويد که هدف يکساني با ‌آن‌ها دارد و برخلاف بهار عربي، بهار ايراني مي‌تواند يک دشمن قسم خورده را با دولتي ليبرال‌تر و حامي غرب جايگزين کند.

روزنامه آمريکايي «نيويورک پست» نوشت: ۲۱ مارس (اول فروردين) نوروز و آغاز بهار در ايران است و اهالي اين کشور به ديد و بازديد هم مي‌روند.

بر اين اساس، نوروز فرصتي خوب براي «دونالد ترامپ» رييس جمهور آمريکا در ايجاد رابطه جديد با ايران است به طوري‌که روش نادرست قبلي در قبال مردم ايران را اصلاح کند. اين بر‌هه‌اي مناسب براي نمايش اين است که آن‌ها در کاخ سفيد دوستاني دارند.

اين روزنامه در اقدامي براي به رخ کشيدن بي‌هنجاري‌هاي قبل انقلاب در ايران نوشت: آيا عکس‌هاي قبل از انقلاب در ايران را تاکنون ديده‌ايد؟ در آن موقع زنان ايران با لباس‌هاي مد روز در شهر بودند يا کنار ساحل حمام آفتاب مي‌گرفتند و دختران و پسران با هم در خيابان‌ها بودند.

اين روزنامه در بخشي ديگر در حالي که سعي دارد «حسن روحاني» رييس جمهور ايران را مخالف وجود گشت ارشاد نشان دهد مدعي گرديد که وي نسبت به حضور آن‌ها انتقاد کرده اما با وجود ناراحتي او از اين مسئله، سال گذشته ۷ هزار نفر پليس مخفي به مجموعه کنوني اضافه شد.

در ادامه اين گزارش ادعا شده است: بايد آمريکا به مردم ايران بگويد که در هدف سرنگوني نظام ايران سهيم است. برخلاف بهار عربي در مصر و ليبي يک بهار ايراني دشمن قسم خورده آمريکا را با دولتي ليبرال‌تر و حامي غرب جايگزين کند.

اين روزنامه نو محافظه کار آمريکايي در خاتمه با ادعاي عدم تلاش «باراک اوباما» و «هيلاري کلينتون» رييس جمهور و وزير خارجه سابق آمريکا در حمايت از فتنه گران و در عوض عقد قرار داد اتمي با ايران و تهديدهاي موشکي سپاه ايران عليه اسرائيل نوشت: ترامپ بايد پيام نوروزي را در اين راستا براي مردم ايران ارسال کند.
منبع: فارس
 
کلمات کلیدی : ترامپ، ایران، عید نوروز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.