نظر منتشر شده
۱۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475922
آصفی: طرح موسوم به قانون مقابله با اقدامات ثبات زداي ايران در كميته روابط خارجی آمریکا، نقض برجام است/ تصویب تحریم‌های غیرهسته‌ای اقدامی خصمانه و مغاير برجام است
بخش سیاسی الف؛ 5 خرداد 96
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۴
سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه گفت: اقدام کمیته روابط خارجی سنای آمریکا درتصویب تحریم های غیر هسته‌ای نقض برجام است و شرايط را ديوار می‌كند.

حميدرضا آصفی سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره تصویب طرح تحریم‌های گسترده غیر هسته‌ای از سوی کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا موسوم به «قانون مقابله با اقدامات ثبات زدای ايران» اظهار داشت: اين طرح فعلا در كميته تصويب شده و بايد ببينيم در صحن سنا و مجلس نمايندگان چه تصميمی گرفته مب‌شود و آيا ترامپ آن را امضا می‌كند يا خير!

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه با بيان اينكه اين طرح هنوز به مراحل آخر نرسيده ولی اقدامی كه كميته روابط خارجی سنا انجام داده بسيار تحريك آميز و يك علامت بسيار منفی در پيش از بررسی جامع تحريم‌ها توسط ترامپ در اواخر ماه آينده است، افزود: طبيعی است اقدامی كه كميته انجام داده نقض برجام است و حتی صدای جان كری را هم بلند كرده و وی گفته اين  يك اقدام تحريك آميز و نقض برجام است و شرايط را ديوار ميكند لذا از هر منظری كه به اين موضوع نگاه كنيد اقدام خصمانه و در مغايرت با برجام است.

وي  با اشاره به اينكه چناچه اين طرح به مرحله نهائي برسد قطعا پاسخ  قاطع جمهوری اسلامی ايران را به همراه خواهد داشت گفت: طبيعي است  اين اقدام سنا  برای زير فشار قرار دادن  ايران به خصوص بلافاصله پس از انتخابات است و نشان ميدهد در آمريكا هيچ چيز تغيير نكرده و همچنان روش خصمانه خودشان عمل ميكنند  و آمريكا از ابن أقدامه مانند گذشته پشيمان می‌شود.

آصفی اضافه كرد: بايد اين موضوع را در چارچوب بده بستان‌های آمريكا با كشورهای منطقه به خصوص عربستان سعودی و رژيم صهيونيستی  و دوشيدن رژيم آل سعود به منظور حفظ و تامين امنيت رژيم صهيونيستي ارزيابی كرد.
 
 
کلمات کلیدی : تحریم‌های جدید آمریکا+نقض برجام+حمیدرضا آصفی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۰:۲۱:۰۶
خطرناک تر این است که دولت رایی را با گفتمان « بزن و برقص» توسط بازیگران و...جمع کرده ، تایید
برجام و سیاست خارجی خود جا بزند و همین روند انفعالی را ادامه دهد. (4391315) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۳:۲۹:۱۸
افرین . گفتمان « بزن و برقص » رو خوب اومدی. از تعامل و مذاکره رسیدند به گفتمان « بزن و بکوب»!!! (4391726) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۱۱:۱۶
تازه اولشه ، صبر کنید ،آمریکائیها دندان دولت ما را شمرده اند . کشورهای دیگر هم این فضا را به نفع خود میدانند و قطعا بهانه عدم همکاری با ایران را تهدید آمریکا عنوان خواهند کرد و ما هم منتظر لطف آنها و ... (4391401) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۲۲:۵۵
آقای آصفی!
خوب است که این نظرات را برای دوستان خود هم بیان کنید.
ضمنا همانند نقض های دیگر برجام،دولت ایران هیچ اقدامی بجز در مقام تهدید نخواهد داشت.
حالا من مرده،شما زنده.خواهید دید! (4391436) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۳۰:۵۰
آقای روحانی مچکریم که برجام شما سایه جنگ را از کشور ما دور کرده است.
فقط دارم فکر می کنم اگه سید مظلوم رییسی الگوی اخلاق رای آورده بود روشنفکرنماها سر این تحریم های جدید چه بلوایی به پا می کردند.
قابل توجه اونهایی که به آقای روحانی از ترس تحریم ایران رای دادند.
طرفداران متعصب کاندیدای برنده انتخابات باز هم قایل به پیروزی از طریق رقیب هراسی نیستند؟ (4391455) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۴۵:۲۴
خب بد نیست ببینیم آنوقت این دولت مدعی ما رضایت خواهد داد کاغذ پاره گران قیمت و بی ثمر و ذلت بار برجام خود را پاره کندو به به منافع حقیقی مردمش اقدام کند یا باز مثل قبل راه خود برای آنان ادامه خواهد داد؟ (4391493) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۱:۵۵:۵۳
دولت ایران چه اقدامی انجام خواهد داد؟ (4391514) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۴:۰۱:۲۴
احتمالا به طرف مقابل "فشار ایمیلی" خواهند آورد! (4391770) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۲:۰۷:۱۱
مشخص است که این طرح خلاف متن برجام نیست و تحریمهای برداشته شده در برجام را هم برنمیگرداند.
ولی اقدامی خصمانه علیه ایران و خلاف روح برجام است و ایران هم متقابلا باید در به شکلی که ناقض برجام نباشد مقابله به مثل کند. مثلا با آزمایش موشکهای جدید با برد بیشتر. (4391549) (alef-13)
 
یک معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۴:۰۴:۳۱
بنده متوجه نمیشوم، متن برجام مگر چطور نوشته شده که طرف مقابل هرکاری دلش بخواهد و هر تحریمی که دوست داشته باشد را تصویب و اجرا می کند، اما هیچگاه متن برجام نقض نمی شود؟ از کارشناسان بی طرف و وطن دوست تقاضا داریم بررسی کنند. (4391773) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۲:۲۹:۴۱
الان ظریف میاد میگه درسته که تحریم شدیم ولی با روح برجام در تضاد نیست (4391595) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۳:۵۳:۱۴
مگر برای جنازه برجام روحی هم باقی مانده است؟؟!!! (4391756) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۵ ۱۳:۱۱:۱۴
روحانی می خواست تحریم های غیر هسته ای برداره الان می خواد چه کار کنه ما را به خیر شما امیدی نیست .... (4391687) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.