نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495425
یکی از مهمترین چالش‌های پیش‌روی ایران به روایت جهانگیری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: یکی از مهمترین چالش‌های پیش‌روی ملت ایران مسئله آب است و با مرور زمان این چالش عمیق‌تر می‌شود.

به گزارش تسنیم، اسحاق جهانگیری ظهر امروز در مراسم آبگیری رسمی سد جامیشان اظهار داشت: یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی ملت ایران مسئله آب است و با مرور زمان این شرایط شدت می‌یابد و اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دریاچه‌ها در وضعیت نامناسبی هستند.

معاون اول رئیس‌جمهور عنوان کرد: تعداد بسیاری از دشت‌های حاصلخیز کشور با بحران روبه‌رو هستند بنابراین باید به مدیریت مصرف آب توجه داشت و از آب‌های موجود استفاده مطلوب را کرد تا این منابع آبی از دسترس خارج نشود.

جهانگیری با بیان اینکه 38 میلیارد ذخیره پشت سدها در کشور وجود دارد گفت: صندوق توسعه ملی برای استفاده بخش خصوصی است اما در موضوع آب استثنا قائل شده و 10 میلیارد دلار از این صندوق برای طرح‌های آبی برداشت شد تا فرصتی برای توسعه غرب کشور ایجاد شود.

وی با بیان اینکه حجم فعالیت‌های انجام شده در بخش آب کشور بی‌سابقه است، گفت: به هر میزان لازم تاکنون منابع وجود داشته و محدودیت منابع وجود ندارد و در بخش مدیریت مصرف و کشاورزی باید اقدامات بیشتری انجام شود و این نحو مصرف آب در بخش کشاورزی با شرایط کشور سازگار نیست.

جهانگیری با اشاره به اینکه اگر به مسئله آب رسیدگی نشود آینده کشور را به‌خطر می‌اندازد افزود: استان کرمانشاه دارای ظرفیت کشاورزی بسیاری است و به هر میزان زیربنای توسعه در این استان فراهم شود اقدامی در جهت توسعه کشور ایجاد شده و امید داریم سدهای جامیشان و زمکان در توسعه شهرستان سنقروکلیایی و دالاهو مؤثر باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: در سال گذشته 500 میلیارد دلار و امسال 300 میلیارد دلار برای آب‌رسانی به روستاها به تصویب رسید که در سال گذشته به 2980 روستا آبرسانی انجام شد.
 
کلمات کلیدی : آب، بحران بی آبی، جهانگیری
 
ظلمت بسوزد بانک مرکزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۱۴:۲۳:۱۲
مهمتر از آن غارت سرمایه بیش از 20 میلیون نفر در موسسات مالی که بواسطه ضعف نظارت و ضعف عملکرد بانک مرکزی دولت یازدهم ایجاد شده است و متاسفانه هیات وزیران دولت یازدهم قدرت فهم این مساله و انتقال مشکلات در صورم عدم حل مشکل به تمام احاد ملت را ندارد چرا که حاضر به رفع مشکل با بودجه عمومی یا تزریق خط اعتباری با منابع پرقدرت بانک مرکزی نگردید و این بحران قدرت تخریبش بسیار فوری تر و حیاتی تر از مشکل آب است که در صورت عدم حل آن کل جامعه را درگیر خواهد کرد .سئوال اینجاست دولت به جای حل مشکل تمام قد در کنار مسئولین مقصر بانک مرکزی ایستاده است چرا؟موسسه کاسپین مجوز رسمی بانک مرکزی را داشته است لیکن اکنون بانک مرکزی هیچ تعهدی را نمی پذیرد و عمدا بیش از 50% سرمایه مردم را سوخت می کند آیا دشمن خارجی همچین کاری می کرد که این نامردمان در لباس و ظاهر هم وطن انجام داده اند. (4487995) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.