نظر منتشر شده
۱۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 308729
لغو ناهار روحانی و اولاند بخاطر شراب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۳۱
بر اساس گزارش‌ رادیو آر‌تی‌ال روسای جمهور فرانسه و ایران ضیافت ناهار با یکدیگر نخواهند داشت.

در حالیکه حسن روحانی، ریاست جمهوری اسلامی ایران، در روزهای آینده برای دیدار با فرانسوا اولاند به پاریس سفر خواهد کرد، رادیو آر‌تی‌ال فرانسه گزارش‌ داد دو رئیس جمهور ناهار را با هم صرف نخواهند کرد.

به گزارش ایرنا رادیو آر‌تی‌ال به نقل از منابع آگاه گزارش داد که هیئت ایرانی از کاخ الیزه خواسته است که در ضیافت ناهار دو رئیس جمهور شراب سرو نکند؛ خواسته‌ای که از جانب میزبان فرانسوی به خاطر احترام به سنت‌های جمهوری فرانسه رد شده‌است. در مقابل کاخ الیزه برای برطرف کردن این مشکل پیشنهاد برگزاری یک صبحانه با حضور دو رئیس‌جمهوری را داده، که از جانب طرف ایرانی پذیرفته نشده‌ است.

با وجود لغو شدن برنامه ناهار، حسن روحانی قرار است ۲۶ آبان ماه (۱۷ نوامبر) در پاریس با همتای فرانسوی‌اش فرانسوا اولاند به مدت دو ساعت در کاخ الیزه دیدار کند.

حسن روحانی علاوه بر فرانسوا اولاند با امانوئل ماکرون وزیر اقتصاد و همچنین روسای شرکت‌های بزرگ فرانسوی مثل اورنج (حوزه مخابرات)، توتال(حوزه نفت)، آکورد (حوزه گردشگری و هتل‌داری)… نیز دیدار خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : روحانی+اولاند+فرانسه
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۲۲:۵۸:۲۴
حالا اینا نخورن (3312440) (alef-13)
 
فلاح
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۲۳:۰۶:۴۸
غربی ها حاضر نیستند از یک شیشه شراب بگذرند چون جز تشریفات خودشون می دانند امیدواریم ما از آنها یاد بگیریم پای مقدسات خودمون به اندازه آنها مصر باشیم (3312454) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۲۳:۳۸:۳۳
این چه سفری است که اون نهار دعوت میکنه رد میشه صبحانه دعوت میکنه رد میشه آیا در این شرایط امکان هیچگونه توافقی است. (3312521) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۸ ۲۳:۳۸:۵۴
تنها نفعی که فرانسه میتونه برای ایران داشته باشه هواپیماهای ایرباسشه که نه ما پولشو داریم نه اونا به ما میفروشن والا ماشینهایی که تو ایران میخواد تولید کنه به هیچ دردی نمیخورن . چینی ها بهتر از ال 90 و کولیوس و این مزخرافت فرانسویه . (3312524) (alef-13)
 
بهمن
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۰۰:۵۰:۰۴
خوب کاری کرده صبحانه رو نپذیرفتن اونا اگه ادب داشتن بعنوان میزبان به خواسته مهمان احترام میذاشتن (3312641) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۰۶:۵۹:۰۴
اگر تمام کشورهای مسلمان این موضوع رو رعایت میکردند غرب وادار میشد به ارزشهای اسلامی به عنوان یک فرهنگ احترام بذاره نه اینکه به بهانه حقوق بشر ارزشهای خودشون رو تنها ارزش های واقعی به شمار بیارند وانتظار داشته باشند کل دنیا مثل اونها فکر کنند (3312779) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۰۸:۳۰:۰۴
هر دم از این باغ بری میرسد !!!!! (3312912) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۰۹:۰۷:۴۰
خیلی جالبه، حاضر نیستند به خاطر ما از سرو شراب سر میز ناهار کوتاه بیان
اما انتظار دارند ما به خاطر اونا سیاست های منطقه ایمون رو تغییر بدیم.
نوبره واللا! (3312996) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۰۹:۲۵:۵۶
افرین به هیات ایرانی که پیشنهاد صبحانه را دون شان دونسته و نپذیرفته. (3313035) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۰۹:۴۵:۲۰
دل بستن به مراوده با چنین موجوداتی ، عین نا دیده گرفتن عقل هست (3313086) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۱۰:۴۹:۳۵
حالا نمیشد مشروبات الکلی را لغو و حلال می گذاشتند روی میز. (3313298) (alef-13)
 
مهدى
۱۳۹۴-۰۸-۲۰ ۰۲:۰۱:۲۵
مهمان بايد به رسوم ميزبان احترام بزاره (3315756) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.