نظر منتشر شده
۶۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 178328
درآمد پزشکان خانواده ۹ میلیون تومان می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۷:۰۳
رئیس ستاد اجرایی برنامه کشوری پزشک خانواده و نظام ارجاع گفت: درآمد پزشکان عمومی حاضر در این طرح به ۹ میلیون تومان خواهد رسید. 

به گزارش ایسنا، محمد شریعتی با بیان اینکه پزشک خانواده افراد جامعه را از بیماری آشکار به سمت سلامت مثبت سوق می‌دهد، گفت: در واقع پزشک خانواده، یک طرح کل نگر و درمان نگر است که در آن به همه ابعاد سلامت توجه شده است.

وی افزود: از مهم‌ترین ویژگی‌های نسخه جدید طرح پزشک خانواده تکریم گیرندگان خدمت، اتکا بر اقتصاد مقاومتی، دادن انگیزه به پزشک برای مدیریت سلامت و منابع بخش خصوصی، مدیریت مصرف دارو و استفاده صحیح از خدمات پاراکلینیک و تخصصی است. وی بیان کرد: جلوگیری از خروج بی مورد منابع از استان‌ها به سمت پایتخت، کنترل عملکرد پزشک و رفتار او با ارائه حق تعویض پزشک خانواده به بیمار از دیگر ویژگی‌های مهم نظام ارجاع محسوب می‌شود.

شریعتی تاکید کرد: استفاده از پرونده الکترونیک سلامت برای ارزشیابی و مدیریت بیمار، تغییر جایگاه پزشکان از مطالبه گر به مدیریت منابع و تکریم گیرنده خدمات در کنار استفاده از قابلیت‌های فردی پزشک از مهم‌ترین محاسنی است که در نظام پزشک خانواده و ارجاع در نظر گرفته شده است. وی یادآور شد: با اجرای دقیق این طرح، کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی را در کشور شاهد خواهیم بود و یکی از مهم‌ترین خصوصیات نظام ارجاع، هرم وارونه این نظام است و مردم در این نظام در رأس و پزشک در پایین‌ترین نقطه هرم قرار دارد.

رئیس ستاد اجرایی برنامه کشوری پزشک خانواده خاطر نشان کرد: در این مدل منابع درآمدی و هزینه ای از پیش تأمین شده و بر اساس منابع موجود برای آن برنامه ریزی شده است. وی تأکید کرد: در حال حاضر اعتبار هزینه شده توسط سازمان‌های بیمه گر برای هر فرد ۱۱ هزار و ۸۲۰ تومان است و این در حالی است که قسمت اعظمی از این منابع در بیرون استان‌ها هزینه می شود و نظام ارجاع جلوی بیرون رفتن منابع از استان را نخواهد داد.

شریعتی گفت: در طرح جدید پزشک خانواده ۴۵ درصد از کل پول بیمه‌ها معادل ۵۳۲۰ تومان که بابت سلامت افراد هزینه می‌شود باید به سطح یک تخصیص یابد تا هم درآمد پزشک تأمین و هم هزینه های جانبی مانند دارو و آزمایشگاه تأمین شود. وی تصریح کرد: از ۵۳۲۰ تومانی که در این طرح به پزشک خانواده تعلق می‌گیرد مبلغ ۳۰۰۰ تومان متعلق به پزشک خانواده است که با حساب ساده می‌توان گفت که با اجرای دقیق این طرح، درآمد پزشکان عمومی حاضر در این طرح به ۹ میلیون تومان خواهد رسید.

رئیس ستاد اجرایی برنامه کشوری پزشک خانواده خاطر نشان کرد: میزان ارجاعات پزشک بر اساس تشخیص پزشک تعیین می‌شود و اگر کسی بیشتر از حد مجاز ارجاع داده شد باید بررسی شود که چرا سطح ارجاعت پزشک در شرایط عادی بیشتر است و هزینه ارجاعات اضافی از سرانه وی کسر خواهد شد. وی گفت: ۵۵ درصد از مبلغ ۱۱ هزار و ۸۲۰ تومان بابت خدمات سرپایی سطح۲ و ۳ در اختیار مراکز هزینه ای این سطوح خواهد گرفت تا خدمات مطلوب به بیمار ارائه شود.
 
کلمات کلیدی : پزشک خانواده
 
یک بیمار
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۰۷:۴۷:۲۸
یعنی برای هر مریض چند ثانیه ویزیت؟ (1136658) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۰۸:۳۴:۲۷
من فوق لیسانس مکانیک هستم و به اندازه یک دکتر عمومی درس خوانده ام چرا در بدترین حالت حقوقی حدود چهارصد هزار تومان و نهایتا در بهترین فرصت شغلی موجود نهایتا حدود 2 الی 3 میلیون تومان حقوق پرداخت میکنند و ولی به یک دکتر 9 میلیون تومان در یک فرصت شغلی معمولی میدهند. همین الان حقوق پزشکان خانواده یا کسانی که طرح میروند حدود سه میلیون تومان میگیرند یعنی کمه. این وضعیتی که در جامعه پزشکب افتاده قابل توصیف نیست و در الفاظ نمی گنجه. بر سر زندگی مرد نرخ تعیین میکنید. برید یکم از این خارجی ها یاد بگیرد. که اگه کوچکترین اشتباهی که میکنند از طبابت پشمون میکنند ولی توی ایران حقوقشون را بالا یبرند. خوب همینه دیگه پزشکا برای خودشون تصیم میگیرند نه برای مردم. نگید که پزشکان کارشون سخت ومهمه که بقیه رشته ها هم همیون طوره. پس همه بروند پزشکی بخونند. (1136684) (alef-10)
 
pezhvak
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۶:۴۲
شما این خبر ها را بخون ولی باور نکن!
وقتی بودجه بخش بهداشت قراره نصف بشه اینا همش افسانه ست.
در ضمن این نه میلیون که قراره بدن :)) باید از توش پول منشی و مامایی که قراره واسه پزشک کار کنه وپول آب و برق و تلفن و اجاره مطب و مالیات و... در بیاد وکم بشه!!
تازه الان این طرح با همین ۳-۴میلیون که قرار بوده بدن شکست خورده و تامین منابع مالی نشده.
شما زیاد عصبانی نشو :)) (1136869) (alef-10)
 
مرتضي
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۸:۰۸
حرف دل همه ي تحصيلكرده هارو زدي دادش - من it خوندم كه مدرك بين اللمللي اندازه دكتري دارم ولي حقوقم ماهي در بهترين حالت 2 تومن كه اوايل 400 بايد بگيري (1136874) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۰:۵۸:۵۸
اولا" اگر میتوانستید می خوندید.ثانیا" تحقیق کنید ببینید چند وقته پول پزشکان طرح عقب افتاده؟ثالثا" آنقدر از سر وتهش میزنند که عملا"چیزی باقی نمی ماند. (1136890) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۳ ۱۷:۳۱:۳۶
خوندن پزشکی آنچنان سخت نگیر
شما جوگیر نشو
از نظر آکادمی مدرک پزشکی عمومی پایین تر از کارشناسی ارشده
حالا اگه تونستین تخصص بگیرید شاید با تحصیل کرده PHD فنی برابری می کنید
حالا جدای از این مقایسه علمی!
ما در این مملکت در پزشکی هم مثل خودرو جدا انحصارطلبی شدیم! (1168042) (alef-6)
 
امین
۱۳۹۲-۰۳-۰۷ ۱۶:۰۲:۲۴
یعنی می خوای بگی سختی کنکور وبقیه سختی تحصیل تورشته پزشکی هیچی تو بحثت نمی گنجند (1372954) (alef-15)
 
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۴۳:۲۰
شما برداشت شخصی خودت را زیاد مهم ندون (2431691) (alef-10)
 
علی آقا
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۱:۰۵:۲۸
اقای مهندس هیچ کاری را نمیشه با پزشکی و هیچ درسی را با درس دوره پزشکی مقایسه کرد . باید باشی تا تجربه کنی . چهارسال مهندسی شما به اندازه علوم پایه پزشکی هم زحمت و اذیت نداره . این فرمایشا یعنی په؟ (1136898) (alef-10)
 
رضا
United States
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۱:۵۰:۳۷
بعد اگه این پزشکا خودشون مریض بشن از بیمارا شما جوابشو میدی مهندس؟
من خودم دانشجوی پزشکیم نمیدونی چه زجری میکشن دانشجوهای پزشکی .
کشیکو بیمارهای منتقله و میانگین 10 سال عمر مفید کمترو و .... (1136999) (alef-10)
 
عليرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۲:۴۶:۲۴
برادر عزيز علت اينست كه
١-شما ساعت كاري مشخص داري و حداكثر در روز ٨ ساعت كار ميكني ولي پزشك خانواده موظف به كار در ٢٤ ساعت است و خوب همين يك مورد كافي است كه حقوقش ٣ برابر شما باشد
٢-پزشك با كوچكترين لغزش يا قصوري مي تواند جان يك انسان را به خطر انداخته و جداي از استرس هاي روحي ورواني خطر محكوميت به پرداخت ديه ١٢٠ مليوني را بالاي سر خود دارد
٣-پزشك خانواده موظف است از حقوق خود حقوق ماما پرستار بهيار و منشي وهمچنين اجاره محل و مواد مصرفي را بدهد و هر ماه به بهانه هاي مختلف در حدود ١٠٪ از دريافتي وي توسط بيمه پرداخت نمي شودولي جنابعالي ٢-٣مليون دريافتي خالص داري (1137104) (alef-10)
 
پزشک عمومی
Latvia
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۴:۲۶:۲۲
شما به عنوان مهندس چند شب در سال را به خاطر شغلتون تا صبح بیداری می کشید یا چقدر به خاطره شغلتون از دیگران حرف میخورید یا اگر اشتباه کنید جان فرد را به طور مستقیم در معرض خطر قرار میدید پشت صندلی می نشینید و در وقت اداری طراحی می کنید و... (1137292) (alef-10)
 
man
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۷:۴۵:۵۲
آقای مهندس میشه بفرمایید شما چند سال یا چند واحد درس خوندید؟ چند شب بیدار خوابی کشیدید؟ مسئولیت مرگ یا زندگی کسی رو تا حالا به عهده داشتید؟ و در آخر عزیزم این حقوق رو کی داده و کی گرفته؟ راستی برای روشن شدن اذهان عموعی ما 290 واحد گذروندیم شما چقدر؟! (1137553) (alef-10)
 
بی طرف
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۲۰:۰۹:۰۸
حالا شما کوتاه بیا مهندس.
فکر کردی الان دارند نه ملیون می ریزند به حسابشون دیگه (1137770) (alef-10)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۲۳:۴۷:۵۷
بالاخره شما مهندس عزیز چقدر حقوق میگیرید. 400هزار تومان یا 3میلیون تومان. اگر 400هزار تومان حقوق میگیرید شما را به عنوان یک کارگر ساده استخدام کرده اند نه یک مهندس. (1138098) (alef-10)
 
آزاد
۱۳۹۳-۰۵-۰۹ ۱۳:۱۷:۳۶
اول سلام !
من خودم دانشجوی پزشکی هستم .
درسای ما مثل هر رشته ی دیگه ای سختی های خودش و داره ولی برخلاف باقی رشته ها مدت زمانی که بخواد به بازدهی برسه خیلی طولانیه . همینطور سختی های دوران کارورزیش خب واقعا من خودم بی اطلاعم اگه رشته ی دیگه ای کارورزیش اینقدر طولانی و سخت باشه و تمام وقت فرد محصل رو حتی تعطیلات تابستونش و بگیره .
هرکسی قبل ازینکه وارد این رشته بشه باید از قبل سبک سنگین کنه و مطمئنا همه ی هم رشته ای های من فکراشون و کرد ن و وارد این رشته شدن . اینطور نیست که کسی بخواد سر کسی منت بذاره .
اعتقاد من اینه که هر کسی توی هر رشته ای اگه واقعا تلاش کنه خودش به حقوق رضایتمندانه ای میرسه و نیازی نیست که جشمش به جیب مردم یا دولت باشه .
هرکدوم از ما اگه مبتلا به دردی بشیم خدایی نکرده یا عزیزمون در بستر بیماری بره برای سلامتش چقدر حاضریم مایه بذاریم ؟ میبینید اصلا قابل قیمت گذاری نیست . ما هم ادمیم و این چیزا رو میفهمیم . دستمزدی که میگیریم در قبال عمر و زحمتیه که کشیدیم نه در قبال جون ادم ها .انتظارمون یه حقوق منصفانه و یه زندگی در شانه و سلامتی تک تک ادما رو ارزو داریم . واقعا باعث ناراحتیه من و امثال منه وقتی میشنویم میگن طرف داره از خون مردم پول درمیاره !!! نه اینطوریا هم نیست . من به شخصه خیلی خوشحال میشم اگه درامد همه ی اصناف بالا بره و هرگزنمیفهمم وقتی حقوق یه صنفی بعد از اینهمه سال بالا قراره بره اعتراضات بقیه چه معنی ای داره ..... یادمون میره هم وطنیم و خوشبختی شما خوشحالی ماست . یه چیزایی ارزشش خیلی بیشتر از یه چیزای دیگست ... (2279274) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۳-۰۵-۱۷ ۲۲:۵۴:۰۴
شما 1درصر اونا زحمت نکشیدی... (2294613) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۴-۰۶-۱۱ ۱۲:۲۹:۵۹
داداش گلم ارزشش نجات دادن جون افراد خیلی بیشتر از این حرف هاست.شما هم میتونستی به جای مکانیک پزشکی بزنی تا سختی هاشو بببینی.شما مکانیک خوندی تموم شده رفته ولی یه پزشک برای دوره عمومی باید 8 سال درس بخونه.از سال 5 با حقوق ثابت 300 هزار تومن بره تو بیمارستانان کار بکنه وکشیک های سنگین 24 ساعته بده.حالا شما تو عمرت کشیک بودی که به حقوق قابت پزشکا گیر میدی؟ (3157675) (alef-3)
 
منوچهر
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۰۸:۵۵:۲۲
9 میلیون در سال یا در ماه؟
اگر در سال باشد، یعنی ماهی هفتصد و پنجاه هزار تومان.
راستی خط فقر کجا بود؟ (1136704) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۲:۳۱:۲۸
نه جانم در ماه همین حالاشم در ماه سه ونیم تا چهار میلیون میگیرند (1137069) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۲:۳۵:۳۱
ای بابا مگه این پزشکا چیکار میکنند که اینهمه دستمزد میگیرند یه متخصص توایران از دولت ماهی ده میلیون میگیره بیست میلیون هم ازمطب در میاره اخه ویزیت یه متخصص چرا باید پانزده هزار تومن باشه کجای دنیا اینجوریه (1137079) (alef-10)
 
man
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۱۲:۱۱:۲۱
عزیزم , همه جای دنیا از این بیشتر هم هست , در جریان باش, استرالیا ساعتی 350 دلاره, همین دبی بیخ گوش خودمون ماهی 9000 دلار! (1138534) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۴:۰۰:۳۴
منظورش 9 میلیون در ماهه! (1137251) (alef-10)
 
مرتضي
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۲:۵۶
كاش براي همه ي شغل ها اينگونه حقوق ها در نظر گرفته شود ! همه ي اهل ايران تحصيلكرده هستند نه فقط دكتراني كه براي همه چيز يك نوع نسخه تجويز مي كنند - واي بر ما (1136857) (alef-10)
 
am
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۱۲:۱۶:۱۹
شما برو پیش اونایی که چند نوع تجویز می کنن , مگه مجبوری؟ (1138538) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۶:۴۰
نه که پزشکان می خواهند آپولو هوا کنند نه ملیون کم است بکنید ده تا مشتری شیم... این وضع مملکت ما است (1136868) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۰:۴۷:۴۳
خیلی جالب تمام پزشکان خانواده مستقر در تهران شهرستانی هستند و من هر چی سعی کردم یک پزشک تهرانی پیدا کنم نشد... چرا این پزشکان بیکار سعی نمی کنند برگردند به شهر خودشان مردم خودشان درمان کنند (1136873) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۱۲:۱۸:۴۸
حالا خودتون مثلا کجایی هستین؟
نمیدونستم برای باسوادی حتما باید تهرانی باشیم! تا کی تهرانیا فکر میکنن از آسمون افتادن ؟ الله اعلم!!!!!!! (1138542) (alef-7)
 
پزشک بیکار
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۰:۵۲:۳۸
منوچهر عزیز
وقتی 9000000 را تقسیم بر 3000 کنیم جوابش دوباره می شود 3000. واضح است که یک پزشک در روز نمی تواند صد نفر را ویزیت نماید. پس این مربوط به درآمد سالانه است با روزی هشت تا ده نفر بیمار. ولی هیچ پزشکی اگر از زور بیکاری مجبور نباشد وارد این طرح نخواهد شد. چون اگر همه این مبلغ را هم پس انداز کند حتی یک پراید هم نمی تواند بخرد. (1136880) (alef-10)
 
محمدرضا
Russian Federation
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۱:۳۶:۵۶
بعدش ما که معلمیم با حقوق 700هزار تومان با هزینه ی خودمون داریم ادامه تحصیل میدیم،فوق لیسانس شیمی میگیریم،آخرش چقدر به حقوقمون اضافه میشه50هزار تومن ،تو روخدا رسیدگی کنید،با این وضع همه نسبت به هم بدبین میشن. (1136967) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۱۲:۲۱:۲۰
شما هم چقدر جدی گرفی بابا! اول باید بودجه ای تصویب بشه , کو ؟اگه شما دیدی ما هم می بینیم ! ما یه مثل مشهور داریم میگیم اینا .....تو خمره است عزیزم, صداش بلنده! (1138549) (alef-7)
 
اسماعیل
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۱:۵۸:۱۸
من خودم پزشک خانواده شهر ی ام از اول که وارد طرح شدم گفتن که ماهیانه 5/5ملیون حقوق میدیم بیمه تون می کنیم باز نشستگی و مرخصی استحقاقی و هزارتامزایای دیگه بهتون میدیم الان نه بیمه دارم نه مرخصی استحقاقی نه باز نشستگی .پول ماما و منشی رو هم باید خودم بدم و همین طور بیمه شون هم بکنم هزینه های سربار مطب و مواد مصرفی هم باید پرداخت کنم الان اون چیزی که ماهیانه تهش می مونه حدود 2هس در عوض روزی تا 50 نفر مریض هم باید ببینم اونم رایگان از مسئولان خواهش میکنم اینقدر با دادن آمار و ارقام غیرواقعی جامعه رو علیه پزشک تحریک نکنن که فکر بکنن ما نشستیم داریم مفت می خوریم و الان همه از ما متوقع شدن (1137010) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۲:۱۱:۱۳
اقا یا خانم محترم پزشکان با جان مردم سروکار دارند ودر ضمن این طرح پزشک خانواده آنچنان آش دهانسوزی هم نیست و فقط فشار کاری واعصاب خوردی پزشکان را بیشتر کرده در عین حال که بیماران هم به علت عادت به فرهنگ قدیم رایج خیلی ناراضی هستند در ضمن من متوجه نمیشوم در این زنجیره خدمات درمانی چرا ضعیف ترین قشر یعنی پزشک عمومی باید خدمات رایگان ارایه کند؟ (1137031) (alef-10)
 
دکتر علیرضا
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۲:۵۹:۱۳
واقعا جای تاسف دارد، حقوق یک هیات علمی دانشگاه با بالاترین درجه علمی دکترای phd بین 2 تا 3 میلیون و حداکثر 4 میلیون تومان هست در حالیکه یک پزشک عمومی که در اکثر کشورهای دنیا معادل لیسانس محسوب میشه 9 میلیون حقوق می گیره، این است عدالت؟ (1137145) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۱۲:۲۳:۲۳
میشه اون کشورهایی که پزشک معادل لیسانس حساب میشه رو نام ببرید؟ در ضمن آقا یا خانم تحصیل کرده مقطع تحصیلی به تعداد واحده چند تا گذروندی , من 290 تا. (1138551) (alef-7)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۷:۳۳:۱۳
در امد 9 میلیونی مگه میشه در نسخه 02 که ویزیت در تهران 2000 تومن بود شما نتونستید پول پرداخت کنید تاره هزینه های مطب و مامایی و هزار تا کار دیگه هم باید در نظر گرفت در نظام ارجاع هیچ دکتر مخصصی حاضر نیست زیر بار بره که ویزیت کم بگیره
در نسخه 02 ویزیت در شهرستان ها 1700 تومن بوده
بازم وعده سر خرمن (1137537) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۱-۲۶ ۱۸:۲۳:۱۶
این طرح شکست خورده ولی از بس روش تبلیغ کردند کسی جرات اعلامش را نداره. دولت بعدی اگر انشاالله مدیریت عوض بشه !! اعلام میکنند (1137608) (alef-10)
 
یک فوق تخصص
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۰۰:۰۶:۰۵
الان یک فوق تخصص هیئت علمی تمام وقت حدود 2 میلیون ودویست هزار تومان حقوق ثابت دریافت میکند.کارانه دریافتی هم بسته به رشته ومکانهای مختلف در رشته های غیر جراحی متوسط حدودا 1میلیون تا 2-3 میلیون میباشد که با چندین ماه تاخیر پرداخت می شود. دولت داره هم به پزشکها هم به بیمارا ظلم میکنه با این حرفای دروغ میخواد چی بگه. (1138135) (alef-10)
 
دکتر
۱۳۹۱-۱۱-۲۷ ۰۰:۱۰:۴۰
سنگ بزرگ علامت نزدن است شما 2میلیون ماهانه بدید اکثر پزشکها راضی هستند.بقیه پیش کش! (1138138) (alef-10)
 
علی محمد
۱۳۹۲-۰۱-۱۱ ۱۱:۳۳:۰۷
خرج ماهانه مطب 2000000 حداقل- مراجعات مکرر بیمورد-تقاضای نوشتن داروهای مصرفی خاله وعمه وبخدا تقاضای نوشتن انتی بیوتیک برای مرغ وخروس ازمشکلات این طرح وندا دن حقوق کامل سه ماهه اول و... گرانی سرسام آور هزینه های جاری آنهایی که کامنت گذاشتن هیئت علمی 2500000 حقوق میگیرد آیا اجاره مطب دارایی شهرداری 2منشی ماما هزینه های اب وبرقو....دارد ماهم وقت وانرژی وسرمایه دراختیار قراردادیم تا بعضی ها پزش رابدن (1210251) (alef-7)
 
پزشک پولدار
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۰۰:۳۵:۵۱
خبری از پول نیست! ما هم بخاطر پول نیامدینم خودتونو نکشید!
خواهشا کارشناسیا و ارشدا و پی اچ دیاش که یه شب هم کشیک ندادن دو صفحه نورواناتومی حتی نخوندن خودشونو با ما مقایسه نکنن! که هیچی بیش ازین ناراحتمون نمیکنه پول هم پیشکشتون. (1896967) (alef-6)
 
سپیده
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۲۰:۵۶:۳۳
پزشک پولدار خیلی به خودت می بالی من الان دانشجوی مامایی هستم خودم می بینم چقددوستای شما جزوه خونی میکنن جلو قاضی ملق بازی داداش کنکور قیف چپه ست الان ویلیامز ونواک ما دو برابر درسای 290 واحدی شماست همچی میگه حقوق ماما ها رو میدم انگار از جیب مبارک خودش دار میده پررو (1898233) (alef-6)
 
مهندس امروز استاد فردا
۱۳۹۲-۱۱-۱۲ ۰۳:۰۰:۵۸
اقایون وخانومهای پزشک یک جوری میگید ۲۹۰ واحد انگار ۲۹۰ واحد ریاضی مهندسی ارتعاشات مکانیکی دینامیک و طراحی اجزا و معادلات میخونید من خودم دانشجوی مکانیکم ۲۰ واحدم رو شما پاس کنید توی خواجه نصیر من براتون ۵۰۰ واحد پاس میکنم اخه یک انگل شناسی میکروب و قارچ خوندن این همه ادعا داره با ناسا داره با محاسبات دینامیکی جهان رو دور میزنه بعد شما بگو ۲۷۰ واحد دانشکده پزشکی یعنی خاله بازی و بس درستون خوب بود میرفتید ریاضی اخه کدوم بچه زرنگی میره تجربی چون کسره شانه والا (1942967) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۹ ۰۱:۳۹:۱۰
همه ی دوستان خودشون رو بکشن و نکشن, درساشون سخت بااشه یا نباشه, پزشکی جایگاه خودشو داره:) در مورد مهندسی هم بگن والا سبزی فروش سر کوچه ی ما هم در 50 سالگی دید لیسانس نداره رفت دانشگاه غیرانتفاعی مهندسی عمران خوند, هزار ماشاالله حساب و کتاب مغازه اش رو با ماشین حساب میکنه ولی واحدهای مهندسی رو عینهو بنز داره پاس میکنه:) (2043783) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۲ ۰۱:۴۷:۲۸
اقای مهندس، هیچ وقت هیچ رشته ای را با پزشکی مقایسه نکن. اگه عرضه اش را داری برو بخون . (2119000) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۷-۲۵ ۱۴:۲۰:۲۳
عزیز من اون موقع که ما کنکور دادیم ارزش رشته ریاضی به اشتباه بیشتر از تجربی بود و ما هم تو این دام افتادم. بنده تحصیل کرده دانشگاه شریفم و اگه تجربی امتحان میدادم پزشکی دانشگاه تهران یا اصفهان اقا نه چمران که قبول میشدم. پس نگین هیچ رشته ای رو با پزشکی مقایسه نکن. در ضمن از لحاظ مدت تحصیل یه فوق لیسانس فنی به اندازه پزشک عمومی درس میخونه تازه وسطش کنکور ارشد هم باید قبول شه. (2431658) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۳ ۲۲:۲۲:۴۸
قصدم مقایسه و یا بحث نیست جهت اگاهی شما عرض میکنم دانشجوی پزشکی عموی در طول تحصیلش دو تا امتحان جامع رو پشت سر میزاره . امتحان جامع علوم پایه و امتحان پری انترنی وتا پاس نشه نمیتونه وارد دوره ی بعد بشه . شاید به یختی ارشد برای رشته ی مهندسی نباشه اما مثل هر امتحان دیگه ای استرس و دنگ و فنگ خودش و داره واینطور نیست که موقع ورود به این رشته داثشجو خیالش از بابت پزشک شدن راحت باشه . (2678097) (alef-10)
 
Mohammad
۱۳۹۳-۰۳-۱۴ ۱۵:۵۰:۴۴
دوستان من خودم دانشجو پزشكي هستم ١٨سالگي وارد دانشگاه شدم الان٢٢ سالم هست تو اين مدت من معدلم الف بوده و استعداد درخشان بودم واسه رسيدن به اينجا خيلي تلاش كردم مناگه خدا بخواد ٢٥سالگي پزشكيم تموم ميشه ٢ سال دوباره بايد برم طرح دوباره بعد از ٤ سال ميشم تازه يه متخصص حساب كنين در بهترين حالت ٣٢ سال ميشم يعني بهترين دوران زندگيمونا فقط درس خونديم حالا اين پول واسه ما چه اهميت داره مطمعا باشين اگه كسي بخواد پزشك خوبي بشه بايد قيد همه چي را بزنه تازه وقتي ميبيني مريضت اكسپار كرد اون وقت عذاب وجداني كه داري ديوونت ميكنه (2183606) (alef-10)
 
امبد
۱۳۹۳-۰۶-۱۵ ۱۶:۰۷:۲۴
41سالمه رزیدنت سال چهار .خدا لعنت کند پزشکی را . (2361480) (alef-3)
 
واقع گرا
۱۳۹۳-۱۲-۲۳ ۱۹:۱۸:۲۶
من واقعا برای جامعه تحصیل کرده خودمون متاسفم باور کنید من پزشک نیستم بنده فوق لیسانس الکترونیک ام واقعا چطور 15000تومن ویزیت رو دوستان میگید زیاده؟؟؟؟؟؟!!!!!! شما دم یه مکانیکی که ماشینتونو ببرید بگید سلام میگه 50000 تومن!!!! چند تا از دوستان من پزشک هستن و من از نزدیک واقعا با بدبختیهایی که میکشن آشنام خیلی ساده انگاریه که بگین مگه یه دکتر چکار میکنه ؟؟؟ واقعا فکرمیکنین فقط 4 تا مسکن و آنتی هیستامین رو تو 9 سال یاد میگیرن؟؟؟!!!! آیا یه پروسه حداقل 9 ساله همش الافیه؟؟؟ واقعا اینطور فکرمیکنین؟؟؟؟؟ من واقعا بیش از اینها رو حق جامعه پزشکی میدونم چون با سلامت ما سر و کار دارن بابا. هر چند این عدد ها هم واقعیت نداره. حقوق طرح با فلاکت تمام پرداخت میشه واقعا (2744373) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۳-۱۸ ۰۵:۰۶:۳۲
واقعا فوق لیسانس الکترونیکی یا پزشک هستی؟!!
معمولا زمان ویزیت در ایران به 5 دقیقه نمیرسد. یعنی دقیقه ای حداقل 3 هزار تومان. من فوق لیسانس فنی دارم. ساعت اضافه کاری من 9 هزار تومان است. یعنی وقیقه ای 150 تومان. (2946691) (alef-11)
 
کامران
۱۳۹۳-۱۲-۲۳ ۲۲:۱۶:۰۹
من با واقع گرا موافقم مهندس اگه با سواد باشه و کار ازش بر بیاد خیلی بیشتر از یه دکتر حتی فوق تخصص در میاره n تا میشناسم کسی هم کار به کارشون نداره. میدونین سود یه پروژه راه سازی فقط 5 کیلومتری معادل شاید کل درآمد یه متخصص تو کل عمرش باشه؟؟؟؟؟ پس مهندسین عزیز حتما به اندازه کافی قوی نیستی برادر پزشکا هم در کل در آمدی ندارن در مقایسه با این مهندسای با عرضه (2744852) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۱-۱۷ ۱۵:۴۸:۵۱
من دانشجوی دکتری حرفه ای دامپزشکی هستم همه ی کشور های پیشرفته در زمینه پیشگیری از بیماری تلاش میکنن ولی ایران برای درمان!!!! دامپزشکا 6 تا 6.5 سال درس میخونن و در زمان دانشجویی و کار با بیماری هایی خطرناک مثل تب مالت، هاری، سل و... که مشترک بین انسان و دام هست دست و پنجه نرم میکنند ولی متاسفانه نه سختی کار دارند و نه حقوقشان بالاست ( حدود 1 تا 2 میلیون) . به نظرم اگه بیان رو دامپزشکا سرمایه گذاری کنند و دامپزشکا با روحیه و علاقه بر دام و موادغذایی حاصل از دام مثل شیر، ماست، گوشت سفید و قرمز و...... نظارت داشته باشند دیگه نیازی نیست که بیمارستان ساخته بشه و.....
مثلا بد نیست بدونین خیلی از این بیمارهای دیالیزی بدلیل مصرف سموم موجود در مواد غذایی رنج می‌کشند، لازم بذکره که دامپزشکا زیر نظر وزارت بهداشت نیستن و زیر نظر جهاد کشاورزی هستن!!!!!!!!!!! و از کارفرما خصوصی حقوق میگیرند و معمولا برای اینکه از کار اخراج نشوند همیشه از صاحب کارخانه و تولیدی حمایت میکنند، انشاله خدا به راه راست هدایت کنه (2796503) (alef-10)
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۱:۴۱:۳۶
مهدی جان.من ده سال این رشته بی ثمر رو تموم کردم و به این نتیجه رسیدم که این یه مسیر اشتباه تو زندگی هست.چون عوض اینکه کار برای زندگی باشه تماما زندگی برای کار فدا شده.و درس خوندی لااقل اگه سختی کار داری،درآمدش جبران کنه که این رشته خائن هم درآمد نداره و تا می تونه هم اذیت می کنه تا با این مسائل که گفتم لمس نکردی یه فکری بکن وقت هم داره می گذره و وضعیت این رشته بدتر هم می شه.حیف اون وقت و هزینه برای این رشته. (3352383) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۳-۰۲ ۱۴:۲۹:۰۷
روان شناسان در حال حاظر جزو بد بخت ترین قشر جامعه محسوب میشوند (2905206) (alef-11)
 
فرزان
۱۳۹۴-۰۷-۲۷ ۰۲:۳۰:۳۱
روان شناس ها واقعا بدبخت و افسرده اند این روز ها بیشترشون ناراحتی اعصاب دارند !!!!! یک فکری واسشون کنید ، افسردگی در حال حاضر تو ایران اپیدمی شده از هر ده نفر نه نفر گرفتارشند ، بیشتر از همه نظام سلامت کشور به روانشناس احتیاج داره اونوقت اینا وضع و حالشون اینه ، برادر من دکترای روانشناسی هست phd سی و چهار سالشه ، صبح تا شب پکر نشسته یه گوشه زل میزنه به در و دیوار ، شبا اینترنت رایگان شد سریال دانلود میکنه نگاه میکنه صبح هم قرص اعصاب میخوره تا لنگ ظهر میخوابه ، میترسم خود کشی کنه به وقت خدایی نکرده !!!! (3268709) (alef-13)
 
سالار
۱۳۹۴-۰۹-۰۷ ۱۱:۳۴:۱۲
با سلام
خطاب به مسئولین،پزشکان خانواده و بقیه مرتبطین،یه وضعیت دامپزشک رو هم بشنوید بد نیست انگیزه تلاش رو افزایش می ده.
دامپزشک بدبخت از تمام رشته های دکترای حرفه ای سخت تر هست چون اگه در پزشکی فقط گونه انسان مطرح هست،در دامپزشکی نه تنها تفاوت گونه هست بلکه تفاوت های دسته و راسته هم دارند.از رده پستانداران بگیر تا پرندگان و آبزیان و حشرات(زنبور عسل)که دنیای بسیار منتوع و رنگارنگی از جک و جونور هست.که تمام این موارد مثلا از نظر دستگاه گوارش که فرض کنیم بسیار با هم تفاوت دارند،حالا بحث سایر دستگاه ها،دمای بدن،فیزیولوژی دارو و درمان تشخیص بیماریها که بماند.ولی در واقع دامپزشک از نظر درآمدی اصلا فراموش شده این همه زحمت کشک بود.الان برای یک ونیم میلیون شب بیداری در کشتارگاه هم باید خیلی زرنگ باشی تا بتونی این فرصت طلایی رو بقیه نفهمن و تو به دست بیاری.حالا باید با صاحب کشتارگاه هم کمی دوست باشی والا بهت رحم نمی کنه و چون حمایت هم نمی شی و اون این مطلب رو خیلی خوب می دونه،منجر به از دست دادن یک و نیم میلیون ماهانه می شی که باید بعد از اون به کارتون خوابی و مسافرکشی و انبار داری و این قبیل شغل ها فکر کنی.دامپزشک تو مناطق محروم کار کنه زیاد از نظر حقوقی فرقی نمی کنه،چون نفرات زیادن و فشار اقتصادی زیاد و اگه ناز کنی اون رو هم از دست می دی و بعد مدتی از فشار روانی بیکاری،به یه دیوانه تبدیل می شی.البته جمله معروف ایران یا بیکاری هست یا بیگاری در دامپزشکی خیلی خودشو نشون می ده.خب دامپزشکی رو نمی خوندیم که هم اعصابمون راحت بود هم هر شغل و کاری می شد انجام داد وقت هم تلف نمی شد.این رشته بن بست رو خوندن فقط خود آزاری هست تازه باید طویله هم بری. (3352363) (alef-11)
 
مرجان
۱۳۹۴-۰۹-۲۳ ۱۸:۱۹:۴۹
سلام به همه
اول که زحکت پزشک قابل مقایسه نیست مسولیت یک پزشک خیلی زیاده با رشته های مهندسی مقایسه نکن لطفاً


جان هر فردی زیر دست پزشک هستش و بالاتر از اینها ارزش داره پرداختی داشنه باشه چقدر درس خونده و طرح رفته تا بتونه مدرک بگیره

مهندسی را باید بعد از مدرک بگیری بلافاصله اما پزشکی نیست به اینصورت


حق پزشک بیش تر از اینهاست

و همینطور حق دندانپزشکها پس لطفا متوجه صحبتمان بشیم به کی چی می گیم

وقتی مادرتان مریض می شود چقدر ناراختی تا خوب شود و چقدر بپردازی
پس سنجیده تر عمل کنیم و صحبت کنیم بهتر است

مرجان از اصفهان

انشالله حقوق همه بالا بره بالا فکر کن تا توی چرحه ی رشد باشی
تشکر (3388910) (alef-11)
 
بهمن
۱۳۹۴-۱۰-۲۱ ۰۲:۰۸:۵۳
با سلام و احترام خدمت همه ت حصیلکردها چه پزشک چه مهندس..مطالب ابتدایی نظرات می خوندم برام جالب بود، ادعا شده اینقد واحد درسی پزشکی داشته و فلان..بچه های پزشکی شما 6 سال درست اگه داری با 4 سال یه مهندس مقایسه می کنی لطف کن برو پس لطفا تو سطح جهانی تو ارزشیابی مدارک ،اومده که دکتری حرفه ای یعنی کارشناسی ارشد ..این دوسمون می گه فوق مکانیک..این اولیش ..دوما شما که خودتون بهتر می دونید اگه به سختی درسه برگرد به دیپلمت..سطح درسهای رشته تجربی رو با سختی درسهای رشته ریاضی فیزیک ببین ..از اینجا شروع کن ..بعد بیا به واحدهای درسی بچه های مهندسی ..اونم فوق لیسانس..شما چقدر محاسبات خوندی از سختی حرف می زنی...نه آقا جان همه انسانها رو خدا داده به شما ..پس اون خونه ای که توش نشستی مگه جانت بنده همون خونه نیست...خونه رو کی ساخته ...خودتون هم گول نزنین..یه آمار بگیر ببین سطح درآمد یه پزشک و پرستار تو آمریکا با یه سطح تفاوتیه..شما سختی درست داری با فوق فنی مهندسی قیاس می کنی..تقصیر شما نیست..بگذریم (3458667) (alef-11)
 
یک دانشجو
۱۳۹۴-۱۱-۰۹ ۲۰:۲۱:۲۰
سختیه کار و میزان مطالعه رشته پزشکی با بقیه رشته ها قابل قیاس نیست کافیه تو خونواده هاتون یک دانشجو پزشکی داشته باشید تا متوجه شین چندین برابر بقیه زحمت میکشه و از خوشی های زندگیش میزنه .پس مدرک خودتونو با یک پزشک مقایسه نکنید . گنج رو بهر رنج میدن . واسه درک کردن این موضوع کافیه از نزدیک یک هفته با این رشته دست و پنجه نرم کنید . هیچ کدوم از شماها حاضر نیست از اسایشش بزنه از کلی خوشی محروم بشه ... کشیکا و کار تو بیمارستان و ارتباط نزدیک با هزار جور بیماری هم جای خودش (3505685) (alef-11)
 
پزشک خانواده
۱۳۹۴-۱۲-۱۱ ۱۱:۰۸:۵۶
این 9 ت حقوق یک تیمه پزشکیه نه شخص پزشک اگه اینطور بود که همه ظرفیت پزشک خانواده پر بود و کمبود پزشک نداشتن
پشت این حرف های مسولان اهدافی نهفته است که بگن آهای مردم ما به خاطر رفاه شما 9 ت میدیم پزشک و در حقیقت مردم رو پرتوقع میکنن از پزشک وگرنه چرا وزیر نفت نمیاد بگه که 10 ت میده یه مهندس فوق لیسانسش با هزار تا مزیا و پاداش و ... که حقیقت هم داره نمیاد بگه اما وزیر بهداشت میاد داد میزنه که ای کاش حقیقت هم داشت (3578913) (alef-11)
 
ضحي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۳ ۱۷:۲۹:۲۰
سلام به همه من تعجب ميكنم بعد اين همه نوشته ها واعتراضات چرا مسئولين محترم كشوري درمورد افزايش بي رويه حقوق پزشكان سكوت ميكنن !!علت اين هست كه يا خودشون پزشك هستن يا فرزندانشون پزشك هستن وَيا همسرشون وچه كسي همچون وزير بهداشت محترم كه همسر وفرزندان دلبندشون هم پزشك هستن !!!در رابطه بأ سختي رشته البته در ايران عرض نميكنم چون در كشور من هيچ چيز بر پايه أصول نيست كه اين موضوع هم باشه منظورم تمام كشورهايي كه معني رشته رو ميدونن رشته رياضي فيزيك جز سخت ترين رشته هست ومهندسي برق ميكانيك وكامپيوتر به همين صورت اين از ارتباط با سختي رشته ها.در مورد ٧سال مطالعه پزشكان عزيز عمومي مدرك ارشد رشته هاي فني مهندسي معادل پزشكي عمومي ست پس اين هم درمورد سنوات مطالعه!حالا سوْال اينجا پيش مياد وقتي دختر دائي من بامدرك پزشكي عمومي همزمان بأ من كه ارشد مهندسي كامپيوتر گرفته بوم فارغ التحصيل شده بود ايشون فقط مدرك تازه مهر خورده خودشون روروي ميز گذاشتن و بدون هيچ ازموني وسؤال وازموني منوط بر باسواد بودن اين خانوم در مورد طبابت خيلي راحت با ايشون قرارداد بستن به نام بيمه روستايي از صبح تا ظهر در درمانگاهي با مبلغ قرارداد ماهيانه ٩ميليون تومان وبعد از ساعت كاري به خونه ميان !!!تشخيص درست يا غلط سواد داربودن يا نبودن أصلا مهم نيست فقط فقط عنوان پزشك داشته باشي در ضمن براي گذروندن طرحشون ماهي ٦ميليون ميگرفتن و يك ماه ميرفتن سر كار ويك ماه offبودن و هرماه اين حقوق بهشون تعلق مي گرفت !!!ولي من براي سركاررفتن درشركت فولاد اون هم به صورت قراردادي با ماهيانه حقوق ٧٠٠هزار تومان ً!!ازمون ورودي دادم براي گزينش تخصصي وشرعي هم تهران وهم بندرعباس همه كساني كه قبول شديم رفتميم ود اين گزينش يا از لحاظ سوالات ديني كه بعضيهاش اينقدر سخت بود رد ميشن وَيَا سوالات تخصصي كه يك إنسان چند سال سابقه دار ميتونه جواب بده اما اونها ازبچه هاي تازه فارغ التحصيل مي پرسن با استرس اين دورها ميگذروني تا از ساعت٧:٣٠ال ٤بعدازظهر با حساسيت هاي كاري فعاليت كني سختي كار براي ٧٠٠تومن اين شرايط كاري يك مهندس ويك پزشك عمومي در ايران !!!حساسيت كاري اين دو گروه چقدرهست كه فقط در ايران اين تضاد حقوقي بين پزشك وساير رشته هاست !!وفقط ايران اين حساسيت كاري رو ميشناسه وكشورهاي ديگه اين سواد رو ندارن !!به هر حال من اين افزايش حقوق چشمگير به همه پزشكان تبريك وزندگي خوبيي براي وزير محترم بهداشت كه اين تضاد طبقاتي رو إيجاد كردن دارم (3680472) (alef-11)
 
Tina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۴ ۱۶:۳۶:۲۱
برای ماها که فنی خوندیم تا مهارت بالا نداشته باشیم استخدام نمیشیم ولی این ها صرف داشتن مدرک پزشکی دولت موظفه این حقوق رو پرداخت کنه . ارزیابی نمیشه که ایا این پزشک سواد طبابت رو داره یا خیر ؟ یه استاد کمک های اولیه دانشگاه برای ما اورد که اقا پزشک عمومی تشریف داشتن چه چرندیاتی سر کلاس به ما گفت . لااقل یه مطالعه مختصر نکرده بود که اطلاعات درست تحویل بده و اپدیت باشه . فقط در مورد حقوق از دست رفته قشر پزشکان و کارتون خوابیشون و به نون شب محتاج بودنشون صحبت کرد و رفت . اقا هر جا هستی خدا خیرت بده و حلالت باشه حقوقی که گرفتی !!!! (3823568) (alef-13)
 
امیر
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۲۲ ۱۲:۱۴:۴۵
بابا .حقوق تیم پزشکی .اخه این مملکت به غیر از مدیرا کی از این حقوق ها به مردم میده. (3971093) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته