توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 386426
گزارش فرانس پرس از "جاسوس هسته‌ای" ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۳
عبدالرسول دری اصفهانی حسابداری که گمان می‌رود ملیت دوگانه انگلیسی یا کانادایی داشته باشد، مشکوک به جاسوسی است.

به گزارش فرارو به نقل از فرانس پرس، ایران "جاسوسی" که در مذاکرات هسته‌ای باقدرت های جهانی حضورداشته را دستگیر کرده، اما به گفته سخنگوی قوه قضاییه هنوز وی به‌طور رسمی متهم نشده است.

رسانه‌های ایران روز یکشنبه گزارش دادند فردی دوملیتی به نام عبدالرسول دری اصفهانی که حسابدار ارشد در امور بانکی مرتبط با مذاکرات هسته‌ای بود به اتهام جاسوسی دستگیرشده است.

خبرگزاری ایرنا به نقل از غلامحسین محسنی اژه‌ای در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی اعلام کرد: "اخبار دستگیری جاسوس نفوذی درست است. اقدامات قانونی انجام‌شده و او اکنون به قید وثیقه آزاد است."

"اما هنوز اتهامات وی ثابت نشده‌اند."

روز ۱۶ اوت، دادستان تهران خبر دستگیری یک فرد ایرانی- انگلیسی به ظن ارتباط با سرویس اطلاعاتی بریتانیا را اعلام کرد.

اما مشخص نشد آیا دری اصفهانی همان فرد دوملیتی ایرانی- بریتانیایی است یا خیر.

در دیگر گزارش‌ها آمده دری اصفهانی ایرانی- کانادایی است. آسوشیتد پرس روز یکشنبه به نقل از خبرگزاری‌های ایران در روز چهارشنبه ۲۴ اوت اعلام کرد مقامات قانونی فردی ایرانی کانادایی به نام دری اصفهانی و عضو موسسه کانادایی حسابداران خبره در انتاریو را دستگیر کرده‌اند.

ایران، آمریکا، بریتانیا، چین، آلمان و روسیه قبل از امضای توافق تاریخی ژوئیه ۲۰۱۵، بیش از دو سال مذاکره کردند که طبق آن برخی تحریم‌های بین‌المللی درازای محدودیت فعالیت‌های هسته‌ای ایران، لغو شد.

هفته‌نامه‌ای محافظه‌کار به نام "رمز عبور" به نقل از جواد کریمی قدوسی یکی از نمایندگان تندرو مجلس در روز چهارشنبه ۲۴ اوت عنوان کرد: " اصفهانی تیم مذاکره‌کننده را دور زده و اطلاعات ارزشمندی را در اختیار آمریکا قرار داده است."

او مدعی است اصفهانی از بریتانیا و کانادا دستمزد دریافت می‌کرده.

اما خبرگزاری ایسنا گفت که متهم عضو تیم مذاکره‌کننده یا وزارت امور خارجه نبوده است. متهم " تنها در مواردی خاص و در صورت اعلام نیاز از سوی یکی از بخش‌های اقتصادی کشور، در تیم مذاکره حضور می‌یافته."
۱۳۹۵/۰۷/۰۸ ۱۱:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۲۱ ۱۴:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۱ ۲۰:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۱ ۱۰:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۱:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۷:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۶ ۱۸:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۴ ۱۸:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۴ ۱۳:۱۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۴ ۱۲:۲۱
 
 
کلمات کلیدی : دستگیری، جاسوس، برجام، نفوذ+جاسوس در تیم هسته ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.