نظر منتشر شده
۲۵۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 210835
بابک زنجانی؛ عامل بخشی از تحریم ها علیه ایران؛
گزارش الف از پشت پرده رابطه زنجانی با تحریم ها
داوود حشمتی، 16 دی 92
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۴
ابعاد جديدي از پرونده بابك زنجاني به دست آمده كه نشان می دهد وابستگی های مشکوکی با غرب در موضوع اعمال تحریم ها علیه ایران دارد. براساس اين اخبار او نه تنها در جهت دور زدن تحريم‌ها اقدام نكرده، بلكه خود عاملي بوده براي تحريم‌هاي جديد غرب برعليه كشور.

اول: ماجراي بانك مالزي
بابك زنجاني در ماجراي خريد ۱۳۸ شركت از شستا كه به كمك سعيد مرتضوي انجام شده بود، مبلغ ۴۴۲ ميليارد ين ژاپن (معادل ۴ ميليارد دلار) را از طريق first Islamic investment bank ltd «اولین بانک سرمایه‌گذاری اسلامی» در مالزي، به تاريخ ۱۰/۳/۹۱ واريز ميكند. بانكي كه متعلق به خود بابك زنجاني است. تنها چند روز بعد آمريكا به طور معجزه‌آسايي از ماجراي اين پول خبردار مي شود و بدون اينكه معامله هيچ ارتباطي با مسائل بين‌المللي داشته باشد، مبلغ فوق در آن بانك و در حساب خود زنجاني بلوكه مي شود. سئوالي كه در اينجا وجود دارد اين است كه چرا بايد براي يك معامله داخلي، پول در خارج از ايران تحويل داده شود؟ مهمتر اينكه سرويس‌هاي آمريكايي چطور از جابه‌جايي اين پول خبردار شدند؟

توقيف ۱.۵تن طلا
در تاريخ ۱ ژانويه ۲۰۱۳، (ديماه ۹۱) هواپيمايي متعلق به خطوط هوايي يو.ال.اس با محموله ۱.۵تن طلا در فرودگاه آتاتورك متوقف مي شود. خبرگزاري‌هاي داخلي و خارجي به صورت وسيعي به انعكاس خبر توقيف اين هواپيما پرداختند. همان تاريخ گفته شد كه اين طلاها بدهي دولت تركيه به ايران بابت خريد گاز طبيعي است. عدم موضع‌گيري صريح مقامات ايران نيز باعث شد تا طلاهاي مذكور متعلق به ايران پنداشته شود. به اين ترتيب اصل ماجرا از ديد‌ها پنهان ماند.

طلاهای توقيف شده متعلق به زنجاني بود
واقعيت اين است كه طلاهاي توقيف شده متعلق به بابك زنجاني بود. او سه نفر از كارمندان خود به نام‌هاي «ح ي»، «ب ز» و «و م‌م» را به كشور غنا مي‌فرستد تا ۱.۵تن طلا خريداري كنند. نمايندگان بابك زنجان از طريق شركت‌ «Swift Investment & Development» دبی كه مالكيتش متعلق به خود زنجاني بود و شركت «Gold Malding Limited» كشور غنا با واسطه خواندن شركت «Mester Sara Tourism Import Export Limited» (شركتي كه متعلق به «و م ‌م» است) اقدام به معامله مي‌كنند. براساس اين معامله مقدار ۱.۵تن طلا به ارزش ۸۰ ميليون دلار خريداري و مبلغ ۱۲ميليون دلار به آنها پرداخت مي شود. مقرر مي‌شود الباقي مبلغ پس از تاييد عيار طلا از سوي «ريفاینري طلا» در دبي، به فروشنده پرداخت شود.

بابك زنجاني يك هواپيماي باربري ايرباس A۳۰۰B۴F باري به شماره پرواز KZU۷۵۵/۵۶ با خدمه متعلق به شركت هواپيمايي ULS CARGO AIRLINE تركيه به كشور غنا مي‌فرستد. طلاها توسط سه نماينده زنجاني آزمايش و پس از تاييد كارشناسان گمرك در صندوق‌هاي مخصوص حمل طلا، بسته بندي و بارگيري مي‌شوند.

مسير رفت و برگشت هواپيما مذكور توسط شركت هواپيمايي ULS CARGO AIRLINE فرودگاه‌هاي صبيها استانبول، بن‌غازي ليبي، كوتوكا اكرا و در برگشت، فروگاه‌هاي كوتوكا اكرا، آتاتورك استانبول، امام‌خميني(ره) تهران و دبي در امارات اعلام و تعيين مي‌شود. با وجودي كه مشخصاً در مسير برگشت نام فرودگاه آتاتورك استانبول قيد شده بود، اما زماني كه هواپيما براي ساعاتي در استانبول توقف مي‌کند، در اقدامي مشكوك، دليل فرود نقص فني هواپيما عنوان مي‌شود.
همان زمان پرس‌تي‌وي به نقل از دادستان تركيه مستقر در باكيركوي استانبول گزارش مي‌دهد، شخصي به نام دوغلو كه از كارمندان هلدينگ بابك زنجاني در تركيه است، اعلام كرده است، قرار بود ۵۰۰ كيليون از اين محموله در استانبول تخليه شده و مابقي به ايران حمل شود. این در حالی است که براساس مقررات بين‌المللي، اين هواپيما اجازه تخليه بار به جز در كشور مقصد (امارات) را نداشته است.

سوال اصلي اينجاست كه چرا آنها تصميم گرفتند به جاي پرواز مستقيم از غنا به امارات (مشكلي در انجام پرواز مستقيم وجود نداشته) به استانبول رفته، در آنجا با سروصداي زياد، رسانه‌هاي گروهی از جريان حمل طلا‌ها با خبر شوند و به دروغ محل تخليله به جاي امارات ايران اعلام شود؟ براساس مقررات بين‌المللي اين طلاها بايد در كشور امارات با تاييديه «ريفانري دبي» (پالايشگاه طلا) و با تنظيم صورت‌جلسه از صندوق‌ها خارج شوند.

انتشار و انعكاس گسترده توقيف طلا در تركيه توسط كارتل هاي رسانه‌اي صهيونيستي در جهان موجب مي‌شود تا تهاتر طلا با ايران تحريم شود و قيمت طلا در بازار داخل به طرز سرسام‌آوري افزايش پيدا كند. به اين ترتيب آنچه بابك زنجاني اندوخته بود، ارزشي چند برابر به خود مي گيرد.

طلاهاي قلابي
بابك زنجاني پس از رفع توقيف ساختگي طلاها در تركيه و حمل آن به دبي توسط همان هواپيمايي كه از ابتدا مسئول حمل آن بود، طلاها را مديرعامل ایرانی وقت شركت Swift Investment & Development LTD دبي با تنظيم صورتجلسه به همراه دو نفر از مديران شركت هواپيمايي ULS Cargo و پنج نفر از ماموران گمرگ دبی آزمايش مي‌كنند. بعد از گذشت دو روز از ترخيص محموله از گمركات دبي، آقاي زنجاني به يكباره مدعي مي شود طلاها قلابي بوده است. درحالي كه از ۱۹ژانويه ۲۰۱۳ تا به امروز از ارائه گزارش پالايشگاه طلاي دبي و اثبات مدعاي خود طفره رفته است. به اين ترتيب او باقي‌مانده بدهي خود بابت خريد طلاها در غنا را نيز پرداخت نمي‌كند.

رسوايي در غنا
درحالي كه خبر توقيف هواپيماي حامل طلاي بابك زنجاني در تركيه در صدر اخبار دنيا قرار مي گيرد، اخباري كه در ارتباط با اين حادثه در غنا رخ داده بود به هيچ وجه بازتاب داده نمي شود. خبرگزاري «راديو ايكس واي زد» در ۱۳ فوريه ۲۰۱۳ با تيتر «رسوايي ۸۰ ميليون دلار طلا؛ دو نفر از مسئولين بازداشت شدند» خبر از دستگيري معاون رئيس اداره كل زمين‌شناسي «دكتر توماس آدو» و «جاستين آدوم آكواه» كارمند ارشد فني اداره زمين‌شناسي را مي‌دهد.

به دنبال آن «جان ماهاما» رئيس جمهور غنا دستور تحقيق درباره رسوايي ۸۰ ميليون دلار طلا را صادر مي‌كند تا هر كس در اين موضوع دخيل بوده مورد بازخواست قرار گيرد. همين خبرگزاري موضوع تعهدات مالي متقابل ميان ايران و غنا را رد كرده و اعلام مي‌كند كه اين معامله يك معامله كاملا خصوصي بدون مداخله افراد دولتي بوده است.

چند روز بعد وزير اطلاعات كشور غنا دستگير و دو نفر ديگر به نام‌هاي «پيتر بدزرا» و «فردريك كوجو اسومانگ» كه تحت نام شركت «اومانيه گلدمالدينگ ليميتد» طلا را صادر كرده بودند، در يك خانه در تانيتا هيل در آچيموتا دستگير شده و اعلام مي‌كنند كه «و م م» خريدار اصلي طلاها بوده است. دولت غنا از بابت دور زدن قانون توسط فروشندگان جهت عدم پرداخت ماليات واقعي آنها را تحت تعقيب قرار مي‌دهد.

راديو و تلويزيون غنا به بازتاب اين مسائل مي پردازند. خبرگزاري اسپاي غنا در ۲۵ مارس ۲۰۱۳ خبر مي‌دهد رئيس حزب «ان پي پي» منطقه آگوناي غربي كه متهم به كمك به «كوفي درزرا» در صادر كردن اين طلاهاست، احضار و با قيد وثيقه آزاد شده است. همين خبرگزاري با نام بردن از «و م م»، او را يك تبعه عرب معرفي کرد كه با شركاي خود به غنا آمده تا طلاي قاچاق خريدار كنند.

ردپاي همسر مطلقه زنجاني
خبرگزاري پرس‌نيوز با انتشار خبري از تحقيقات دادستاني مستقر در باكيركوي استانبول به تحت تعقيب قرار گرفتن شركت‌هاي «دورو تريدينگ» به مديرعاملي «ا خ»، «كانت گروب اند كاسمتيك» با سهامداري بابك زنجاني و «ث ا»، شركت مستر سارا با عضويت هيات مديره «و م م» و «س خ»، به اتهام اسناد تقلبي پرده بر مي دارد.

خانم «ث ا» كه از اعضاي سهامدار شركت «كانت گروپ» است، همسر مطلقه بابك زنجاني است. اين درحالي است كه بابک زنجانی به دروغ مدعي شده كه ازدواج نكرده است. براساس اسناد، آنها در شعبه ۲۶۵ دادگاه خانواده تهران از يكديگر جدا شده‌‌اند.

دادستان تركيه اظهار داشته بود كه براساس شنود تلفن‌هاي اين افراد، متوجه شدند كه آنها قصد داشتند ۵۰۰ كيلو از طلاها را در استانبول تخليه كرده و مابقي را به تهران ببرند. خبرگزاري زمان تودي نيز در ۱۶ ژانويه ۲۰۱۳ در گزارشي خبري، مقصد نهايي محموله طلا را ايران اعلام مي كند.

شكل گيري تحريم‌ها
پس از بهره برداري رسانه‌‌اي از اين موضوع و آزاد شدن هواپيما و عودت داده شدن طلاها به بابك زنجاني، دولت آمريكا مدعي شد كه ايران در مقابل فروش نفت و گاز خود، مبالغي را به صورت طلا دريافت مي‌كند. با همين بهانه تحريم طلاي ايران ابلاغ و عملي شد. درحالي که از اين رهگذر بابك زنجاني و نزديكان وي كه مدت‌ها به جمع آوري هنگفت طلا پرداخته بودند، با افزايش ناگهاني قيمت طلا در ايران به ثروتي نجومي دست پيدا كردند.

دريافت وام با پول‌هاي نفت ايران
پس از دستگيري زنجاني فردي در دفاع از وي در صفحه شخصي او مدعي شد: «درحالي كه نمي توان يك دلار وارد ايران كرد، بابك زنجاني چطور مي‌تواند پول هاي نفت را به ايران پس بدهد.» اين درحالي است كه براساس گزارش هاي دريافتي الف، بابك زنجاني از طريق اعتباري كه پول هاي بلوكه شده براي وي فراهم كرده، از سه بانك اروپايي وام‌هايي كلاني دريافت كرده است.

به اين ترتيب او نه تنها از رفع تحريم‌ها و آزاد شدن پول هاي نفتي كه نزد وي است، خوشحال نخواهد شد، بلكه در اين صورت مجبور است وام‌هاي دريافتي اروپايي را كه در تاجيكستان، ترکیه و چند کشور دیگر سرمايه‌گذاري كرده پس دهد. مهمتر اينكه بايد پرسيد، در صورتي كه غرب اعتقاد داشته بابك زنجاني براي دولت ايران كار مي‌كرده و به همين بهانه اين مبالغ را بلوكه كرده است، با چه توجيهی اين وام‌ها را در اختيار او قرار داده‌اند؟!
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۸:۵۰:۳۲
این یعنی چی
قهرمان یا فاسد
آخرش چی میشه پولها و آبرو ی مملکت بر میگرده یا نه؟ (1891030) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۵۵:۴۶
همیشه می‌گذاریم در بدترین زمان ممکن دست به اقدام می‌زنیم، حالا اون چند میلیارد دلاری که متعلق به این ملت است در حسابهای آقایان میماند و حتما زنجانی خواهد گفت که تور آن را بعدهام وقتی‌ در اوین و ایران هستم؟!! (1891123) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۲۴:۱۵
راستی اقدام سیستم قضایی کشور غنا در مبارزه با فساد قابل تقدیر نیست؟

البته اگر به رییس محترم قوه قضاییه بر نخوره و فردا سایت الف فیلتر نشه!! (1891364) (alef-13)
 
عليار
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۲۹:۱۲
جاي تعجب داره به جاي سازمانهاي بازرسي و نظارتي خبرنگاران و سايتهاي خبري با هزينه ايي هزاران برابر كمتر از اين همه سازمان و ناظر ، تخلفات همچين باندها و گروههاي اختلاس گر را رصد مي كنند.واقعن اين همه پول بيت المال كه به نهادهاي نظارتي تزريق ميشود جز هدر رفتن بيت المال منفعتي داشته است؟ (1891649) (alef-13)
 
ايزد يار
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۳۳:۰۷
از صبح بعد از خواندن اين گزارش فشار سنگيني رو قلبم احساس مي كنم.سنگيني كه دردش تا الان كه حدود ساعت يك و نيم ظهر است احساس مي كنم.چرا بايد پول مردم كشورم تاراج شود؟ چرا فاسدان قدرت به خود اجازه مي دهند پول مردمم را به يغما ببرند. چرا صالحان قدرت در مقابل فاسدان قدرت سكوت كرده اند؟ (1891655) (alef-13)
 
امیدوار
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۷:۱۶:۵۸
من در عمر هفتاد ساله ام هرگز قدرتمند صالحی ندیده ام (قدرتمند از نظر مالی) و آنچه دیده ام مستقیم یا غیر مستقیم در فساد غوطه ور بوده است.
آیا اینها نمیدانند که قیمت پولدار شدن آنها جان هزاران انسان بی پناه و شرافت کسانی است که برای پولدار شدن او بی آنکه بدانند آنرا از دست می دهند.
آیا آنها نمیدانند تا چشم به هم بزنند زندگی به پایان می رسد و آنچه برایشان باقی میماند ،نفرین دلسوختگان و دنیایی مملو از طعن و لعن است و بعد پاسخگویی به وجدان و در نهایت خالق بی همتا که عدالت را بسیار دوست و ظالم را بیشتر دشمن می دارد (1892151) (alef-10)
 
کریم همکار
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۸:۱۷:۲۸
صالحان سکوت نکرده اند ولی در اقلیت اند ونمی توانند با جراتی بیش از این قدم بردارند . (1892255) (alef-6)
 
ديوانه
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۱:۳۴:۵۱
آقاي ايزديارعزيزجواب ساده است، چون دركشورما روابط برضوابط حاكم است وبجاي سيستم هاي نظارتي وكنترلي صحيح برعملكرد‌ها،سيستم‌هاي روايط وباند بازي حاكم مي‌باشد، ونكته ديگراينكه ثروت و ثروتمندان محترم شمرده مي‌شوند، ودراين كشورهركسي با پول خودهركاري بخواهد مي‌تواند انجام دهد، آنها مي‌توانند كارخانجات را تعطيل ونيروي انساني را بيكاركنند وسرمايه‌هاي آن به سمت دلالي و بانكداري سوق دهند، آنها حق دارند كاخ نشيني را احيا كنند، آنها حق دارند برده ‌داري را احيا كنند و با قيمت دلار، مسكن ، طلا، سكه، نان، گوشت و.... بازي كنند،
اگرتعداد كثيري ازملت بخاطر سالم زيستي با فقروتنگدستي و بي خانماني ناتواني در درمان و ...مواجه شوند اشكالي ندارد فداي سر ثروتمندان،
بد نيست بدانيد كه آنها همه اين قبيل اعمال را با بهره مندي از رانت‌ها و حمايت‌هاي بعضي ازمديران وكارگزاران جامعه انجام مي‌دهند، بقول آن كارآفرين جوان موفق كه در شامگاه 15 دي در برنامه زنده پايش، با اهميت ترين عامل موفقيت را داشتن ارتباطات نزديك با مسئولين اعلام نمود. (1893059) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۴:۳۰:۵۲
آقاي ايزديارعزيزجواب ساده است، چون دركشورما روابط برضوابط حاكم است وبجاي سيستم هاي نظارتي وكنترلي صحيح برعملكرد‌ها،سيستم‌هاي روايط وباند بازي حاكم مي‌باشد، ونكته ديگراينكه ثروت و ثروتمندان محترم شمرده مي‌شوند، ودراين كشورهركسي با پول خودهركاري بخواهد مي‌تواند انجام دهد، آنها مي‌توانند كارخانجات را تعطيل ونيروي انساني را بيكاركنند وسرمايه‌هاي آن به سمت دلالي و بانكداري سوق دهند، آنها حق دارند كاخ نشيني را احيا كنند، آنها حق دارند برده ‌داري را احيا كنند و با قيمت دلار، مسكن ، طلا، سكه، نان، گوشت و.... بازي كنند،
اگرتعداد كثيري ازملت بخاطر سالم زيستي با فقروتنگدستي و بي خانماني ناتواني دردرمان و ...مواجه شوند اشكالي ندارد فداي سر ثروتمندان،
بد نيست بدانيد كه آنها همه اين قبيل اعمال را با بهره مندي ازرانت‌ها و حمايت‌هاي بعضي ازمديران وكارگزاران جامعه انجام مي‌دهند، بقول آن كارآفرين جوان موفق كه در شامگاه 15 دي در برنامه زنده پايش، با اهميت ترين عامل موفقيت را داشتن ارتباطات نزديك با مسئولين اعلام نمود.
متا سفانه اين قبيل مسائل درجامعه ما تبديل به يك فرهنگ شده كه همين فرهنگ موجب گرديده كه هيچ كسي خصوصا جوانان اميدي به كسب موفقيت ازراه تلاش وكوشش سالم نداشته باشند، وهمه براي كسب ثروت در كوتاهترين زمان سعي مي‌كنند به دنبال دوست وآشنايي دريكي ازدستگاه‌هاي اجرايي باشند تا بتوانند از رانت‌هاي موجود بهره برداري نمايند. (1893874) (alef-6)
 
ميرزاپور
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۳۳:۵۸
الف جان دست مريزاد.الف جان خدا پشت و پناهت باشد و حقا كه حق قلم را به جا مياري. (1891659) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۲۶:۲۳
فقط به خدا پناه میبرم.
الهی تو این تند باد حوادث پشتیبان ما مردم باش (1891771) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۲۷:۰۴
شهرام جزايري ، خسروي ، زنجاني ...نفر بعدي الان داره حتما با خيال راحت كارهاش رو انجام ميده . بگرديد عيب كار رو پيدا كنيد. اين قارچ ها هر جاي دنيا باشند ، هر وقت شرايط مناسب پيدا كنند رشد ميكنند. پس بايد به اصلاح سيستم و ساختار پرداخت. از بد و بيراه گفتن به اين جور افراد به هيچ جا نمي رسيم. (1891924) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۲۶:۲۱
اینها گنده هاشون هستند . نوچه هاشون که زندگی چند صد یا هزار ایرانی رو می خرند برای خودشان دارند می چرخند و به ریش من و شما می خندند . (1892647) (alef-6)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۴:۵۴
لعنت الله علی قوم ظالمین که ملت هزینه آن را دارد پرداخت می نماید. (1891148) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۳۹:۰۴
مرگ بر آمریکا و اوباما که با این برنامه ای که برای ما ریخته، واقعا دچار سردرگمی شده ایم و تشخیص دوست و دشمن برایمان محال شده است. (1891393) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۲۹:۲۷
آمریکا چکاره است ؟ اصلا" این مقاله داره به این اشاره می کنه که بحث تحریم طلا در واقع دسیسه ای داخلی برای افزایش سرسام آور قیمت طلا در داخل و سودهای نجومی برای کسانی بوده که مدتها قبل با آگاهی از این جریان در حال جمع آوری طلا بودند .
یادش به خیر من هم اون موقع داشتم با رئیسم چونه می زدم با 2 ساعت اضافه کاری من موافقت کند . (1892651) (alef-6)
 
صادقی
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۳:۱۲:۰۷
اگر امریکا نبود بعضی ها معلوم نبود به کی باید گیر میدادند. بابا جان، دزدان داخلی صدها برابر از دشمنان ما به ما زیان رسانده اند.......
ببین دارایی مملکت چقدر بوده و هست که این و اون یارو 3000 میلیارده توش گم هستند. راستی از جناب خاوری چه خبر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ نگرفتینش؟؟؟؟؟؟؟
کو جواب............... (1893083) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۶:۵۶
از ماست كه بر ماست! هميشه هم مقصر ديگرانند ما كه گناهي نداريم! (1893209) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۳:۴۶
الان بیشتر اطمینان پیدا می کنم اگر آمریکا قابل اعتماد نیست حداقل هزار برابر بیشتر از خیلی ها درون کشور که مملکت رو بدستشون سپرده بودیم قابل اعتماد تره....راستی از تیترهای بزرگ کیهان چه خبر؟ (1893454) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۷:۰۸
متاسفانه سیستم قضایی ما ظرف 24 ساعت یه وبلاگ نویس را از سوراخ موش پیدا می کند ...در غیر اینصورت با دانه درشتهایی مثل ایشون تا پول میلوینها نفر را سر نکشند کاری ندارد. (1893464) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۱۸:۵۵
بیشمار بشمار (1891747) (alef-13)
 
عزت دوست
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۹:۳۰
از پليس و قوه قضاييه مي خواهيم بدون جناح بنديهاي سياسي و بخاطر مردم تك تك عوامل پيدا و پنهان از ريزترين تا درشت ترين آدمها چه سياسي و چه غير سياسي و در هر مقام و منصبي كه بوده و هست شناسايي و به اشد مجازات برسند. (1891169) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۱۷:۲۰
دل خوشی داری. بدون جناح بندیهای سیاسی؟؟؟؟ (1891350) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۵۵:۱۲
این اتفاقی است که هرگز نخواهد افتاد زیرا همیشه جناح بندیهای سیاسی مطرح است من که فکر میکنم دیگر امیدی نمانده چگونه باید امیدوار باشیم؟ سه سال از قضیه فساد 3000 میلیاردی گذشت اما جز چند انسان ساده که شاید اصلا گناهی هم نداشتند چه کسانی محکوم شدند ؟ اقایان جهرمی و خاوری چه شدند؟چطور باور کنیم؟ (1891423) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۵۳:۲۱
" پلیس و قوه قضائیه" ! متاسفانه دست به دامن دستگاهی شدی که گذشته آن نشان از وابستگی به جناح بندی های سیاسی می دهد . (1891843) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۵۴:۱۴
یکی دیگه باید از نیرو انتظامی و قوه قضائیه رسیدگی کنه چه انتظار هایی شما دارید گویا در جای دیگر زندگی می کنید (1891845) (alef-13)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۲۰:۰۶
مگر اینجا ترکیه است!؟ (1891901) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۳:۴۳
قهرمان نداره که! مگه اینکه شما آل کاپون رو هم قهرمان بدونی اونم تحریم ها رو دور میزد!؟ (1891187) (alef-13)
 
...
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۳۰:۲۳
چرا اتفاقا قهرمانش اونی بود که باعث و بانی این تحریم ها شد! حالا پیدا کنید پرتقال فروش را! خدا گل آقا را رحمت کند که دو کلام حرف حساب میزد و حتی آقازاده ها هم حساب کار دستشان میامد تا کار به اینجا نکشد! خود کرده را تدبیر نیست آخر و عاقبت انحصار طلبی غیر از این نیست!! (1891222) (alef-6)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۴:۳۸
باید از آقای دکتر توکلی و دوستانشان و سایت وزین الف تشکر کرد وبدون ترس آبروی خود را درمعرفی افراد فاسد رانت خوار در بخش اقتصاد هزینه نموده تا مبلغی از بدهی ایشان به دولت بازگردد. (1891189) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۲۹:۱۳
آقا درحالي كه خود شما در گذاشتن يك كامنت تا اين حد محتاط هستي، كه نام كاملتون رو نمي‌گذاريد بايد از بچه‌هاي الف تشكر كرد كه بدون ترس دست به اين كار مي‌زنند (1891650) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۰:۲۴
این سوال شما را وزرای دولت قبل یعنی عالیجنابان حیدر مصلحی، رستم قاسمی (وزیر سابق نفت)،سید شمس الدین حسینی (وزیر سابق اقتصاد یا همون نخبه به قول رییس پاکترین دولت!) و محمود بهمنی (یا همون رییس سابق بانک مرکزی) باید جواب دهند که به اذعان خود بابک خان همه ایشان را تایید کرده بودند ...

البته دیوار حاشا بلنده و معمولا هیچ مسول بلندپایه در ایران نداریم که بابت کوتاهی و قصور خودش از مردم عذرخواهی کرده باشه، حالا ببینید کی گفتم. این خط این هم نشون! (1891198) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۵:۴۵
یادمه یک عده ای میگفتن "تحریم نعمت است"، درست میگفتند دیگه؟ نه؟!! (1891215) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۵۴:۳۰
به نظر بنده امثال بابک زنجانی وسیله ای برای فساد بودن اصل گزینه فساد رییس جمهور سابق و معاونانش بودن (1891421) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۲۹:۱۳
چه اوضاعي بوده .بابك زنجاني بايد در دادگاه علني محاكمه ومجازات شود . (1891499) (alef-13)
 
توفان
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۴۳:۴۸
ای بابا ساده نباش خیلیها دستشون ته همین قابلمه چسبیده وگرنه این همه هیاهویی که توی این گزارش بالا خوندیم یک روزه که بعمل نیومده .اگر ریگی توی کفش خیلیهای دیگه نیست چرا همون موقع پیگیری نکردن یعنی به اندازه رادیوی غنا هم عرضه نداشتن؟بعید می دونم.
چرا وقتی که تمام شبکه های ضرغامی درخدمت زنجانی بود تا اعلام کنه که سرباز ولایت، بسیجی مخلصم،چه مبلغی برای کجا وارد کشور کردم،چه مبالغی برای شرکت نفت وارد کردم هیچکس دم نزد.
نمیگم به الف هم مشکوکم که چرا همون موقع اعلام نکرد چون می ترسم کل نظر رو حذف کنه. (1891678) (alef-13)
 
نیکخواه
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۳۱:۰۳
اگر صدا و سیما از بابک زنجانی حمایت کرده باشه شاید مراودات مالی هم داشتند البته تحت عناوین خاص ... (1892656) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۳:۳۹:۲۴
جالب اینجاست که صدا و سیما به صورت مغرضانه عکسهایی از بابک زنجانی را با رییس جمهور روحانی نشان داد تا به بیننده القا کند که این فرد از عوامل دکتر روحانی است حال تمامی این تخلفات در دوره پاک ترین دولت اتفاق افتاده دولت باید نسبت به این گزارشهای مغرضانه صدا و سیما واکنش مناسبی نشان دهد (1892944) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۳:۳۹:۳۵
جالب اینجاست که صدا و سیما به صورت مغرضانه عکسهایی از بابک زنجانی را با رییس جمهور روحانی نشان داد تا به بیننده القا کند که این فرد از عوامل دکتر روحانی است حال تمامی این تخلفات در دوره پاک ترین دولت اتفاق افتاده دولت باید نسبت به این گزارشهای مغرضانه صدا و سیما واکنش مناسبی نشان دهد (1892946) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۴۶:۴۶
قهرمان واقعی احمدی نژاد است که شرایط میدانی را به گونه ای طراحی و اجرا کرد که این نمایش ها در داخل آن میدان اجرا شوند!!! (1891961) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۶:۲۸:۲۹
اینها همه حاصل عملکرد و بی تدبیری احمدینژاده... حالا بعداً به این حرف من خواهید رسید. (1892047) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۹:۰۴:۵۵
امیدوارم اگر راست میگیدخدا بابک زنجانی را خوار و خفیف کنه و اگر دروغ میگید خداوند رسواتون کنه (1892337) (alef-10)
 
عباسی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۴۴:۳۴
این نتایج بخش کوچکی از تحریم است ببینید چطور مملکت برای کم کردن فشار اقتصادی دست به دامان چه اشخاصی می شود حالا اسرار کنید با دنیا باید بجنگیم نه به ولله با فکر و اتکا به خداوند هم می شود با دنیا ارتباط داشت (1892690) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۱:۰۴:۲۹
احمدی‌نژاد
در جلسه استیضاح وزیر سابق کار و رفاه اجتماعی،
فیلمی از جلسه فاضل لاریجانی با سعید مرتضوی مدیرعامل وقت سازمان تامین اجتماعی منتشر کرد
که در آن فاضل لاریجانی، برادر روسای قوای مققنه و قضاییه از مرتضوی خواسته بود که
رابط میان سازمان تامین اجتماعی و بابک زنجانی شود ...

مجلس نیز
در تحقیق و تفحصی که از سازمان تامین اجتماعی انجام داده
اتهاماتی را متوجه مرتضوی کرده است ... (1893031) (alef-6)
 
ذبيح اله
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۸:۱۱:۵۶
برنميگرده ولي اگر قاطعانه برخورد بشه باعث "عبرت" سايرين ميشه . (1893154) (alef-6)
 
ALI
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۴:۴۷:۱۰
آدم میمونه این اطلاعات که بالا نوشته شده الان بدست اومده؟ یا بعضی ها همون موقع میدونستن؟!!!!!!!!!!!!
قوه قضاییه ایران چیکار میکرده و میکنه؟!!!!!!!!!!
وزارت اطلاعات چیکار میکرده ؟!!!!!!!!!!!!
(1893900) (alef-6)
 
امیرحسین
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۲۱:۵۹:۳۵
با سلام.
آقای دکتر توکلی از شما عاجزانه خواهش می کنم آن کسانی از سران و مسئولان مملکتی که در پشت پرده این ماجرا هستند را رسوا کنید، چرا که این آقا
قطره ای از اقیانوس فسادهاست. (1896719) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۸:۵۴:۴۰
باید مواظب بود که بابک در زندان خود کشی نشود چون بسیاری از سئوال ها بی جواب خواهد ماند. (1891036) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۵۵:۲۳
به تعداد تمام حق گویان + (1891847) (alef-13)
 
ورشا
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۹:۳۲:۵۵
خود کشی نشود ؟؟؟!!!!
خیالت راحت خود کشی نمی شود چون جاش از من و تو بهتره......... (1893195) (alef-10)
 
راد
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۸:۵۵:۳۰
يك روز يك نفر قهرمان ملي مي شه و رئيس جمهور مملكت مي شه بعدش ديگه مي شه فتنه گر
يه روز يكي قهرمان ملي اقتصادي كشور مي شه و بعدش خودش عامل خرابي اقتصاد مي شه
يه روز يكي ..... بعدش مي بيني همه چي .... بوده.
بخدا موندم ديگه كي رو بايد باور داشت و راست مي گه؟ اين مسلموني ما هستش؟ كجاي دين ما آدم ها ايقدر آلوده بودن و شيفته قدرت ؟ عجيب بخدا؟ (1891037) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۸:۵۷:۳۰
اعدام (1891039) (alef-13)
 
ابوالحسن-ع
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۸:۵۸:۴۵
بابک زنجانی توسط حمایت حامیان فاسد داخلی خود راه صد ساله در اقتصاد را یک شبه طی کردند. (1891040) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۱۰:۱۱
راه صد ساله نه دوست خوب من .بلکه راهی که صدها نفر در صد سال هم نمیتوانند بروند (1891877) (alef-13)
 
کمال
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۹:۱۰:۲۲
بابک زنجانی یه ماسکه و اصل چیز دیگه ایه. (1892359) (alef-10)
 
مرادي
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۰۲:۳۹
واقعن چه بلاهايي كه توسط فاسدين قدرت در اين چند ساله اخير بر سر مردم كه نيامد.چقدر خانواده هايي كه به علت همين مشكلات فروپاشيد.خدا از سر بانيان اين مشكلات عظيم بر مردم نگذرد.آمين (1891042) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۲۰:۱۱
آمین (1891753) (alef-13)
 
عزيزي
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۰۳:۳۱
آيا هنوز زمان محاكمه رييس دولت قبل بر سر اين مسايل فرا نرسيده است؟ (1891044) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۲:۲۹
نه بابا اون که از ما بهتران بود (1891178) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۳۹:۲۵
نه خییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییر (1891809) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۳:۰۱:۳۱
برو بابا مگه نديدي كيهان گفته آقاي هاشمي رفته پادگان و زنجاني رو از بين سربازا انتخاب كرده و بعد نوربخش بهش دلار داده ببره بازار ميلياردر بشه! (البته بيست و سي هم تصويري همين گزارش را ارائه فرمود) (1892841) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۰۴:۰۶
ملت ایران این روزها و سالیان گذشته با چه مصائبی روز را به شب رسانده اند آنوقت امثال اینها و مرتضوی و م ر و خیلی های دیگه جیب بیت المال را خالی کرده اند (1891045) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۰۶:۱۳
اون چهار وزيري كه ازش حمايت كردند كجان؟؟؟ (1891047) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۲:۲۷
در آرامش کامل و درحال شرکت در جلسات خود با رییس پاکترین دولت مشغولند! (1891203) (alef-13)
 
بانو
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۱۳:۰۶
اونا خط قرمز بودن وهستن واحتمالا خواهند بود. (1891612) (alef-13)
 
اکبری
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۱۱:۴۴
ثمرات دولت پاک!!! (1891051) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۲:۵۹
دولت پاک نه، پاکترین دولت !! (1891205) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۵۸:۵۷
پاکترین دولت نه، پاکترین دولت تاریخ و جغرافیا !!!! (1891702) (alef-13)
 
dadash
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۲۰:۵۴
بازم الف ب پ ...عجب رويي داريد شما (1891059) (alef-13)
 
چی بگم
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۲۵:۱۱
چی بگیم باید این اتفاقا بیفته تا ملت یه کم بدونه چه خبره. کاش و فقط کاش وقتی بحث رسیدگی به مفاسد اقتصادی در میان است جناح بندی های و بهره برداری های سیاسی را فراموش می کردیم. سخنگوی محترم کمیسیون اصل نود هنوز می خواد حرف ب ز را باور کنه. (1891066) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۳:۳۵
از معجزات کارت هدیه همینه دیگه!!! (1891207) (alef-13)
 
میلاد
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۲۶:۴۰
اینکه امریکا چطور متوجه شده که باید گفت واسه امریکا اینکارا عددی نیست. ولی مگه میشه بدون پارتی کت کلفت همچین کارایی کرد تو ایران! پای بچه های بالا در میونه استاد (1891068) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۲۷:۵۱
بابک زنجانی را چه کسانی حمایت کردند تا بدینجا رسید؟؟!!1 (1891071) (alef-13)
 
یوگی!!!
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۲۰:۱۱
من و دوستام!!! (1891356) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۲۸:۰۰
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1891073) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۳۵:۰۲
مرسی الف .. اما تو پستو کسان دیگه ای قایم شدند.. آزاده باش و از اون پشت پرده ای ها گزارش بده.. از اون مافیاهایی که این شبکه ها را راه انداختند و حالا امثال زنجانی را قربانی می کنند برای نجات خودشون. اونا مهم تر از امثال زنجانی اند. اونها هیچ ضرری نمی کنند از بودن یا نبودن زنجانی و خیلی زود یه زنجانیدیگه پیدا می کنند. پول و زور و قدرت دستشونه ... . الف جان .. جناب توکلی عزیز اونا هم هستند نه این پادو ها (1891088) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۴۲:۰۹
رمز گشایی از سخنان احمدی نژادکه میگفت آنقدر قطعنامه صادر کنید تا قطعنامه دانتان بترکد :::حالا معلوم شد قطعنامه دان آنها ترکید یا سیستم غارتگر وفاسد شما (1891102) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۴۳:۲۸
چه خبر توی این کشور این همه نهادهای نظارتی و تشکیلاتی و ... اون وقت این فجایع داره اتفاق می افته و کسی هم واقعاً خبر نداره که پیشگیری کنه اون وقت 22 بهمن و 9 دی و بقیه مناسبت های این مردم ... باید بریزند تو خیابون ها و از چی دفاع بکنند از انقلاب یا از عده ای آدم های پست که با دفاع این مردم از انقلاب به بهانه های مختلف به ثروت اندوزی و ... دست می زنند واقعاً داریم به کجا می رسیم کجا رفت توصیه های امام راحل و مقام معظم رهبری درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی ......... (1891103) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۹:۳۹:۰۴
بهت مثبت میدم ولی به خاطر 3 خط اولت !!!!!! (1893202) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۴۳:۳۵
الله اکبر
وای بر ما ملت مظلوم!!!! (1891104) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۴۸:۳۵
خوب است که به تخلفات فردی مثل باباک زنکانی پرداخت
اما نباید تمام ذهن مسئولین به تنها او منعطف شود

کمی دقیق در بازار اقتصاد ایران مطالعه و بررسی کنید. می بینید که دلالان زمین و مسکن عمده، دلالان عمده دارو و مایحتاج عمومی، حتی دلالان عمده سهام در بورس ایران هم که تعدادشان به 100 نفر هم نمی رسد، چگونه از کنار تحریم ها و گران کردن سهام بی آتیه و بدون ارزش ذاتی، به سودهای کلان نائل شده اند.

خوب است مجلس محترم یا نهاد ریاست جمهوری با ایجاد یک پروژه ، حجم و میزان سودآوری بادآورده این گونه افراد در 15 سال گذشته را مورد بررسی قرار دهند. (1891108) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۵۰:۱۵
آفرین به وزارت اطلاعات وقت که متوجه هیچ نشده یا شده... (1891110) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۵۸:۱۴
اطلاعاتیها و امنیتیها کارهای مهمتری داشته اند لابد (1891577) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۱۲:۰۸
از بس که دنبال گرفتن اصحاب فتنه بودند !
دست مصلحی درد نکنه با آن همه چشم پوشی !
دست مجلس درد نکنه با آن همه سکوت و همراهی ! (1891881) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۵۳:۰۴
دوباره یه سپر بلای دیگه برای آقایان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1891116) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۰۹:۵۴:۲۴
عجب بسيجي اقتصادي با حالي بوده بابك جان (1891119) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۱:۵۹
نكته اينجاسات كه موضوع زنجيره اي فساد مالي و اختلاس در ايران سريالي دامنه دارتر از سقط هواپيماها شده است هر يك از اين فسادهاي مالي اگر در هر كشوري اتفاق بيفتد دولت ان كشور دچار بحران مي شود و يك دوجين از مقامات عوض بدل مي شوند نظير انچه كه در تركيه و غنا رخ داد و گروهي خودكشي مي كنند يا موضوع دست اويز ي قرار مي گيرد براي تسويه حسابهاي خون بار نظير انچه كه در كره شمالي رخ داد اما در ايران اسلامي ما شكر خدا آب از آب تكان نمي خورد فوقش اين است كه شهرام جزايري دستگير مي شود و ميرود زندان يا خاوري فرار ميكند يا بابك زنجاني دستگير مي شود و ميرود در صف محاكمه و البته مسئولين هم بخاطر افشا اين فسادها تقدير مي شوند و با قوت تمام باقي مي مانند و باد در غبغب مي اندازند كه ما فساد را شناسايي كرديم!!!!!! واقعا ريشه اين فسادهها در كجاست!؟ (1891134) (alef-13)
 
کریم
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۶:۱۴
احسنت .
میتوان گفت که بابک دلال و جاسوس چند جانبه بوده است ، هم دلال دولت ایران ،
هم دلال دولتهای بیگانه ودر نتیجه انباشت سرمایه نامشروع برای خودش ،
به فرض درستی مطالب فوق ، باید 4 وزیر ، 4 معاون وزارت امنیتی و چند نماینده مجلس که وی را تائید کرده بودند + رئیس سابق سازمان تامین اجتماعی تحت تعقیب قرار گیرند . (1891153) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۶:۳۹
الف جان ببینید صحبت اصلا در مورد فرد نیست. یک فرد بدون پشتیبانی و بدون پشتوانه یک تیم قدرتمند قادر نیست به این اعمال مبادرت کند. ثروتش هم متعلق به خودش نیست بلکه نقش توزیع کننده را در میات تیم بازی می کند. مسلما زنجانی های زیادی وجود دارند که تیم های متعدد و متفاوت قدرتمندی انها را حمایت می کنند. مساله حالا از دید من این است ایا اراده کافی لازم برای برخورد با این تیم ها و ریشه ها و نه فقط فرد مشخصی مثل زنجانی در بین دستگا ه های کشور وجود دارد یا خیر؟ (1891156) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۷:۴۲
این پرونده اگر همه اش از سیر تا پیازش بررسی شود پای خیلی هارا به این فساد بزرگ و تاریخی ترین فساد تشکیل کشور ایران خواهد کشید فسادی که بعدها در کتابهای تاریخی برای مردم عنوان خواهد شد در حالی که بعضی از همین مردم سالی یک بار دستشان به گوشت و غذای خوشمزه نمی رسد و حتی پول رفتن به مکان های زیارتی را ندارند بعضی افراد که متاسفانه کم هم نیستند مثل زنجانی ثروتشان از شاهان قاجار و پهلوی هم بیشتر است چونکه می توانند هر مقامی را در ایران بخرند در ایران انگار اگر مقامی در یک تریبونی فقط شعار مرگ بر امریکا سر دهد این شعار مجوزی است که کاملا دستش را داخل اموال بیت المال ببرد وهر چه خواست ببرد کسی به این اشخاص شک نخواهد کرد چونکه شعار اصلی انقلاب را سر داده این چه روش تایین ارزش افراد است که مردم را با یک شعار بفربیم مرگ بر امریکا یعنی مرگ بر تفکر مادی مرگ بر بی بندباری و مرگ فساد اخلاقی و مالی این امریکا مظهر این فسادهاست ویک ادم فاسدی اگر شعار می دهد مردم باید توی دهنش بزنند و بگویند الان نماد شیطان خودت شماهستی اقایی که پول بیت المال را در بازار اروپا داری حیف و میل می کنی تو تز امریکا هم نامردتر هستی که اون در فسادش رو راست است و تو منافقی هستی که فساد را در لایه دینی انجام می دهی (1891158) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۷:۵۴
تنها نتیجه تمامی این اتفاقات در کشور ما اینه که واقعا مودنم به چه کسی اعتماد کنم؟؟؟
دیگه حرف هیچ کس رو باور نمی کنم
حس آدمی رو دارم که همیشه بازی داده شده (1891159) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۸:۰۶
از غنا بیاموزیم (1891162) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۹:۲۸
دوستان
من خودم جزو منتقدان جدی احمدی نژادم البته با گرایشات اصولگرایی
ولی از شماها در تعجبم با اینهمه گیرایی "توهم توطءه" بالا در مورد همه مساءل کشور
چرا در این یک مورد خودتون را به ساده لوحی زدید
و فقط بند کردید به احمدی نژاد
خودتونم خوب میدونید
احمدی نژاد یک آدم گمنام بود
که وصل نبودنش به هیچ یک از شبکه های قدرت و ثروت باعث رأی آوریش شد
ولی بلاخره همون شبکه های قدرت و ثروت با هزار ترفند پیچیده تو راهش آوردن
تا الان شماها اونو سیبل انتقاداتتون بکنید
و بجاش هر روز به جان همون شبکه ها دعا کنید.
این ساده لوحی ماست که امثال بابک زنجانی ها را تولید میکنه (1891168) (alef-13)
 
خسرو
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۱۶:۰۰
حسین آقایی که گفتی چرا به احمدی نژاد بند کردید، چون همه این بخور بخورها در دوره اون پاکترین!!!بوده است.اون خاوری فراری در زمان ایشون رییس بانک ملی شد، اون مرتضوی هم همه رقم مورد مهرورزی قرار گرفته بود و رییس تامین اجتماعی اش کرد، این رحیمی معاون اول معحزه هزاره بود.خلاصه جمع دوستان حسابی جمع بوده است! (1891617) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۰۹:۴۰
خوشحالم از اينکه زياد منتظر رسوا شدن اين دارودسته نموندم و زنده موندم ديدم, چون فکرميکردم به عمرمن کفاف نده.
بنده چندسال اروپا زندگي کردم و ميدونم خيلي مسائل ديگه هستکه حالاحالاها روشن نميشه (1891171) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۳:۰۸
اونوقت تواین مدت وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی و نمایندگان مجلس و دستگاههای نظارتی خواب بودند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1891184) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۰۷:۴۵
نظارت؟؟؟؟ این جور صحبتها مال چند دانشجوی منتقد و روزنامه نگاراست ... نه کسایی که میلیارد میلیارد حق مردم رو پایمال میکنند ... آخرش هم 200 هزار تومن جریمه میشن !! هههه واقعا تهوع آوره وضعیت !!!!!!!!! (1891330) (alef-13)
 
جغله
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۱۰:۲۷
کم کم معلوم میشه 800 میلیارد دلار درآمد این هشت ساله کجا رفته.!!!!!!!!!!!! (1891448) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۴:۲۶
چرا دستگاه قضا بابک زنجانی را محاکمه نمی کند تا ملت ایران بدانند که پشت پرده این موضوع چه کسانی بودند. دستگاه قضا باید با قاطعیت برخورد کند تا این آقا همه مثل کسای دیگر براحتی با پول این مملکت به کشورهای دیگر فرار نکند و از آنجا به ما نخند و خوش نگذراند. باید در دادگاه و در رسانه ملی ایران دادگاهی شود. من بعنوان یک ایرانی از دستگاه قضا خواهش میکنم رسیدگی کند. و همه آدم ها که در راس این کار بودن دادگاهی شوند.. با با مفاسد اقتصادی برخورد شود تا دیگران این کار را تکرار نکنند. ما مردم عادی برای یک وام ساده کلی دوندگی میکنیم و جوانان چقدر این کشور مشکل دارند بعد یه آقا شب خوابیده صبح توسط دیگران مرد پول این مملکت میشود. من از جناب آقای لاریجانی تقاضا دارم به این پرونده در اسرع وقت رسیدگی کند تا این آدم راه فرار نداشته باشد و حتی به کشورهای دیگر هم ثابت شود که ایران قانون دارد (1891188) (alef-13)
 
بهلول
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۴۵:۱۶
دستگاه قضايي فعلا درگير آقاي مطهري است و براي اين امور پيش پا افتاده هم وقت ندارد. آقايان نماينده ها هم كه خودشان كارت هديه بگير بوده اند . آقا شما هم چه انتظارهايي داري ها ؟!!!!!!!!! (1891271) (alef-13)
 
بهلول
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۶:۰۰
يعني بايد قبول كنيم كه اين آقا به تنهايي و بدون اطلاع مجلس و دولت و ديگر مسئولين اين كارها را كرده و هيچ كس ديگري با او همراه نبوده ؟ آيا زنجاني هم قرباني جديدي است براي سرپوش گذاشتن دانه درشت ها ؟ يعني مردم ايران اينقدر نادان هستند كه ندانند اينگونه فسادها از دست يك نفر به تنهايي بر نمي آيد؟ (1891190) (alef-13)
 
1982
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۱۷:۳۱
كشور در تحريم بوده و مسئولين پيشين براي دور زدن تحريم درصدي از پولهاي مملكتو دادن به بعضيا تا تحريمو دور بزنن
بايد يقه كسانيو گرفت كه گذاشتن 6 كشور قدرتمند دنيا با اينهمه اختلافات ايدولوژي سر تحريم همه جانبه ايران در شوراي امنيت به توافق برسن
(1891191) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۰:۱۸
قريب به 8 سال به نا مهر بنام عدالت بنام مبارزه با فساد . سبب خشم و قهر ملت و تعدي به حقوق اساسي مردم و سرانجام فساد اداري .مالي . فکري . رفتاري را در جامعه نهادينه نموده اند، و کار به اخر و کارد به استخوان رسيده (1891197) (alef-13)
 
علي
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۳:۰۱
خجالت داره لااقل اينقدر نگيد مملكت امام زمان (1891206) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۰۶:۱۲
چه ربطی داره به امام زمان. یک فردی توی کشور هست که خلاف کرده. به بقیه مردم چه ربطی داره. (1891326) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۳۷:۴۱
این آقا کل مردم ایران را می تونست بخره . (1892674) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۴:۱۱
این اشک دیده من و خون دل شماست (1891210) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۲۴:۳۱
همچین پشت پرده ای هم نگفتی الف جان (1891213) (alef-13)
 
بهزاد
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۳۲:۴۰
بابك زنجاني از دوران سردار سازندگي بابك جان شد برويد و حوادث بيست سال پيش او را بخوانيد (1891227) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۲:۴۹:۳۷
دروغ كفته بود كه باز هم خلافها به باي مسوولين قبلي نوشته بشه
خونواده مرحوم نوربخش و مديران فعلي بانك مركزي ادعاهاش رو تكذيب كردن (1892808) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۰:۲۴:۳۳
افرین.....۲۰سال پیش رییس بانک مرکزی کی بود؟.الان کجاست؟سرنخها دست همونه.الان هم صاحب پست دولتی تو نفته.اقای توکلی باید بزنه توخالش. (1893003) (alef-6)
 
یک معلم
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۳۶:۱۰
من معلم بیچاره به شاگردام یاد میدم کلاس که گرم شد چرا پنجره رو باز میکنین .بخاری رو کم کنین . از کلاس که بیرون میرین لامپو خاموش کنین و...چقدر دلم به حال همه مون سوخت به حال اون شاگردای فقیری که سو ء تغذیه هاله کودی زیر چشماشون درست کرده .به حال اون بچه هایی که خوردن گوشت توی هر ماه براشون شده آرزو و فکر میکنم به بابک زنجانی و امثال اون . دستام و قلبم میلرزه وقتی دارم اینا رو براتون مینویسم .اشکا به من مهلت نمیده .یک ضرب المثل بیگانه است فکر میکنم که میگه : اشک و خون و عرق بی نتیجه نمیمونه .به همین اشکا که صورتمو پر کرده خایا قسمت میدم ...... (1891240) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۴۹:۱۰
با سلام خدمت مسئولان عزیز
این چند روز که داستان بابک زنجانی را می خونم ، دارم آتیش می گیرم که من معلم چطور نمی نونیم 5 میلیون وام بگیرم ؟؟؟؟؟؟
دست همه مسئولان عزیز درد نکنه!!!!!!!!!!!!!!!1 (1891280) (alef-13)
 
مجید
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۰:۵۱:۰۶
خیلی دوست دارم تست IQ این آقا را بدونم... وبهش بگم بابک خانوم با باگهای که ایران در نظام پول و سرمایه گذاری در خود دارد و فساد مالی و بی سوادی مسئولانی که در برخی جاهای کشور محسوس است با فکر و موقعیت شناسی و رانتی که خودش به وجود خواهد اومد می شود میلیارد میلیارد پول از جیب مردم برداشت یا همان دزدی کرد.و با دروغ کارهاتون پیش برد.ولی وژدان آدم چی مشه.

مگر خدا بر اعمال ما نظاره گر نیست.چرا یک سری مردم فقط فکر می کنند در این دنیا زنده خواهند بود و با ابن خیال که آخرش خدا ما را خواهد بخشید.
خدا عذابی سخت برای شما فاسدان وعده داده. (1891286) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۰۴:۰۰
خاوری ... زنجانی ... رحیمی ... مرتضوی ... آیا داد رسی هست که به مظالم مردم رسیدگه کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آخه چقدر؟؟؟ تا کی ؟؟؟؟؟؟؟؟ (1891319) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۰۴:۰۱
برام جالب بود در کشور غنا چند تا مسئول دستگیر شدند. حالا داخل ایران ...ضمنا بابک زنجانی متاسفانه قبل از دولت احمدی نژاد هم حضور به قول خودش موثری داشته است. البته که احمدی نژاد و وزاراش در این مورد زیر سوالند ولی خیلی از رسانه ها فقط قسمت کوچکی از دوره این فرد رو نشون می دهند. (1891320) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۰۶:۲۷
اعدامش کنید (1891327) (alef-13)
 
محمد - ت
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۱۲:۵۴
میدونی چیه من بعنوان ایرانی به همه دولتهای گذشته بدبین شدم چون همیشه نوش دارو بعد از مرگ سهراب را میدن . چرا باید بعد از تمام شدن وقت دولتها اسناد و شواهد تازه بیاد بیرون !!! پس بظرتان تا چها سال بعد خدای ناکرده باید منتظر این دولت هم باشیم ؟ (1891341) (alef-13)
 
م ح قاسمی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۱۷:۱۱
من از دولت های انگلیس و اسرائیل و آمریکا و روسیه به شدت متنفر هستم و همیشه از ته دل می گویم مرگ بر انگلیس و امریکا و اسرائیل . ولی حالا دارم شک می کنم که آیا اینها دشمنانی خودساخته عوامل داخلی هستند که به بهانه آن می خواهند مملکت را چیاول و آبروی اسلام عزیز و مردم مسلمان و بخصوص شیعه را ببرند. (1891349) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۶:۵۷:۲۶
ببينيد چه كساني دائما از اخلاق و فتنه و دشمن حرف مي زدند و حالا در برابر اينهمه فساد مالي و اختلاس افرادي كه دست در دست دولت احمدي نژاد داشتند سكوت پيشه كرده اند ؟

هركه در اين مورد ساكت است مانند حسين شريعتمداري كيهان (1892114) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۳۳:۱۰
اگه این پولی رو که این جماعت از خدا بی خبر کاسب تحریم بالا کشیدن می دادن به اعضای کنگره آمریکا ( همونطور که عریستان داره می ده ) دیگه حتی اگه بمب اتم هم می ساختیم تحریممون نمی کردن...
پول تو سیستم آمریکا حرف اول و آخرو می زنه مسولان یه کم پول بریزن تو جیب نماینده های کنگره آمریکا همه چی درست می شه (1891380) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۳۷:۱۷
بالاخره معلوم شد تحریم ها در خرابی اقتصاد تأثیر داشته. حالا یک مقصر هم نیاز است. (1891388) (alef-13)
 
اووووووووووووو
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۳۸:۵۳
باور کنید همه ما سر کاریم (1891392) (alef-13)
 
عبدالله
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۳۹:۵۱
جناب آقاي دكترتوكلي محترم. همانطور كه اين افراد فاسد را م ر و مي خوانيد و مواظب آبروي متهمين به فساد هستيد. نام آن ورزشكاران بد بخت را كه چيز خور كردن فوراً افشا نكنيد و با آبرو و آينده آن عزيزان بازي نكنيد كه بيايند در تلويزيون و گريه كنند. (1891395) (alef-13)
 
محمدعلی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۵۳:۱۴
تا زمانی که مسئولان اجرائی کار اقتصادی میکنند همین آش وکاسه است ببینید بعضی از مسئولین عضو غیر موظف چند شرکت هستند مگر صاحبان شرکتها عاشق چشم وابرو اینها هستند ولی فقط اینها را استخدام میکنند تا از رانت استفاده کنند ! خدا به خون تک تک شهدا هرکس در هر پست ومقام ودر هر لباسی به این مملکت واین مردم فهیم خیانت میکند نیست ونابودش بفرما (1891417) (alef-13)
 
دعاگو
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۱۸:۳۰:۲۱
امین یارب العالمین . (1899239) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۱:۵۴:۴۹
به خاطر خون شهدا تا اخر پیگیری کنید انان نظاره گر ما هستند (1891422) (alef-13)
 
رضايي
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۰۲:۲۵
ديشب داشتم فكر مي كردم به 124 زنگ بزنم برا اينكه بقال سركوچه بابت تخم مرغ هزار تومان زيادي از من گرفت. خيلي به من فشار آمد. با اين بچه هاي پرهزينه چه كنم؟ باورم نميشه يك آدم بتواند ظرف 8 سال اين همه پول بدست بياورد. 5/13ميليارد دلار به گفته خودش در عرض 8 سال بدست آورده. سيستم كنترلي مملكت كجاست؟؟؟ (1891434) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۰۳:۰۷
واقعا امام زمان مملکت را نگه داشته و گر نه با این گنده کاری ها همه ی ما باید از گرسنگی مرده بودیم. (1891436) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۱۵:۰۹
اللهم عجل لوليك الفرج. (1891461) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۱۹:۵۲
این همه پول رد و بدل می شه اونوقت یکی مثل من بدبخت بخاطر اشتغالزایی کارخونه تاسیس کردم الان تسهیلات بهم ندادن و تعطیل شد و همه خونه و زندگیم به باد رفته و تا ماه دیگه باید برم زندان و به کاری که به نیت خیر بوده قبطه بخورم و زن و بچم آواره بشن . ای خدا تو خودت به دادمون برس . مسئولین که هیچ کاری برای ما نکردن . (1891482) (alef-13)
 
باران
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۴۳:۰۷
بابک زنچانی و دارو دسته اش معجزه ای بزرگ از معجزات هزاره سوم
و پاک ترين دولت می باشد.
آيا اين برای شما حجت نيست ؟
آيا معجزات ديگری نياز داريد؟ (1891543) (alef-13)
 
سید مهدی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۴۴:۲۶
چقدر شما ساده اید فکر میکنید زنجانی مثلا صاحب تمام این تشکیلاته ایشون به عنوان یه فرد گماشته هست که وجهه بقیه خراب نشه بعضی از کارها به اسم ایشون هست اما به نفع کسای پشت پرده بوده (1891545) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۲:۵۷:۰۱
آفرین بر مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور غنا (1891573) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۰۰:۰۴
از اقای لاریجانی تقاضا دارم یک هزارم مانند امام علی علیه سلام با این مفسدان اقتصادی برخورد کند واز هیچ کس هم ترسی نداشته باشد بجزخداوند (1891584) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۰۳:۵۷
از این جور آدما توی این کشور زیاد داریم که سالیان متمادیست صادرات و واردات را برای خودشون انحصاری کردن یکی صادرات پسته دستشه یکی قیر , یکی واردات بنز و بی ام و دستشه یکی واردات گوشی nokia,یکی برای خودش بندر خصوصی داره معلوم نیست چی میاره و چی میبره یکی هم مثلا بابک زنجانی میشه شما اگه راست میگید برید با اونا هم برخورد کنید آقای الف علیه اونا هم مطلب بنویس نه اینکه چون با احمدی نژاد مشکل دارید فقط گیر دادید به این آقا . آقای الف برو خجالت بکش و دست از این عوامگراییت بردار عزیزم حنات دیگه رنگ نداره. (1891588) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۲۰:۳۵
یعنی هنوز فکر می کنید مردم نمی دونند چه خبره؟ بابک زنجانی مهره است!!!!! (1891624) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۲۱:۴۵
بس کنید به خدا! بازم م.و.و - ر.ز-ب.ز-ه.ت.ن-ح چ حدخ د ذ ر ز ط ظ ع غ و ....

یک سوال؟ مه آفرید اکنون در کدام کشور است؟ در کدام هتل؟ (1891627) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۲۶:۵۷
به قول علي دايي وسركاررويانيان:هنوزهم ميگم زنجاني خيلي مرده....معني مردبودن روهم فهميديم (1891643) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۳۴:۲۱
بدا به حال مردم و مملکتی که نیازش به یک شخص باشه و بد تر اینکه چهار وزیر یک دولت او را تایید کنند . یعنی مردم ما شهید هسته ای دادن ارزش پول ملیمون رو به کمتر از نصف رسوندیم بخاطر پر کردن جیب بابک زنجانی و دوستانش . یعنی مقاومت ما بخاطر جیب این مفسدین اقتصادی بوده یعنی قوه قضاییه این مملکت وزارت اطلاعات ما همه نوچه این آقا بودن؟؟ یعنی ما در جهان به روز بدبختی افتادیم با توطئه اینها؟ (1891661) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۳۵:۳۷
این نوشتار شبیه داستانهای پلیسی از نوع هرکول پوارو شد لطفا مستندات ارایه شود صرف تحلیل نمیتواند موجبات نفی یا اثبات اقامه نماید وهمچنین زمینه بدبینی اجتماعی و عدم تمکین به قانون را موجب می شود والله اعلم. (1891665) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۳۸:۱۳
دیروز امیر خسروی امروز زنجانی فردا ...
داستان همچنان ادامه دارد. (1891671) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۵۴:۱۸
ما ملتی هستیم ازاد و شاد، تفکر موجود در سیاست ما مناسب برای گرداندن دنیاست، ما مدعی نظم جهانی هستیم، .............
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آقای احمدی نژاد! پاسخ شما بابت این همه مشکل، این افرادی که در سیستم مدیریتی شما کشور رو به اینجا رسوندن که خودمون به خودمون پوزخند می زنیم (چه برسه به اونایی که از بیرون ما رو برانداز می کنن) چیه؟؟؟؟؟ اینا بودن اون افرادی که می گفتین اسم هاشون تو جیبتونه؟؟؟؟ این بود پاک ترین دولت ایران (البته به دعای فقط و فقط خود شما)؟؟؟؟؟

جواب تون چیه آقای مدعی عدل و عدالت؟؟؟ (1891696) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۳:۵۶:۰۴
این بابک که مهره ای بیش نیست . باید دید کی این بستر را برای این مهیا کرده . از طرف دیگر باید دید این یک مواجب گیر کوچک هست چند ده تا بزرگتر از این هست . بعید نیست هیاهوها قوه قضاییه و علی مطهری برای حاشیه بردن این هست . (1891699) (alef-13)
 
شندل
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۰۷:۳۳
امثال زنجانی تو دوره احمدی نژاد زیاد به وجود امد این فقط یه مهره سوخته و فدایی است برخی همکارای احمدی نژاد و چند اقازاده زنجانی را میزارن تو جیبشان
راست میگن بدهکاران میلیاردی بانکها را اعلام کنن که بدون هیچ ضمانتی وام گرفتند و یه ریال هم پس ندادند فقط تاریخ میتونه عمق فجایع هشت ساله سیاه را تا حدودی مشخص کنه ایندگان ماهیچ وقت ما را نمیبخشند (1891711) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۰۸:۳۵
احمدی نژاد تنها یک کار خوب کرد و ان اینکه تو دهن غرب کوبید...دمش گرم ولی بخاطر کارهای دیگرش باید مجازات شود (1891714) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۱۰:۱۶
اعدام و عبرت برای دیگران (1891720) (alef-13)
 
ذبيح اله
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۱۳:۴۱
خدايا به تو پناه مي برم از شر شيطان و شيطان صفتان. من در عجبم كه ما كه شيعه علي ع هستيم چگونه در قيامت مي خواهيم جوابگو باشيم كه با بيت المال مسلمين چه ها كردند و ما دم بر نياورديم . مگر مي شود يك آدم يلاقباي بي هويت اين همه پول از نفت گرفته تا همه چيز اين ملت را در اختيار بگيرد و آن وقت هيچ مسئولي پاسخگو نباشد جز اين است كه دستهاي پنهان كله گنده ها در كار است؟
به نظر شما مصلحت انديشي و مصلحت نظام در نظر گرفتن تا كجا ؟ چرا عاملين اصلي هميشه در خفا هستند . پس بي جهت نيست كه تاراج بيت المال در سالهاي اخير به حد بيسابقه اي رسيده و ديگر دزدان حتي ابايي از آشكار شدنشان هم ندارند .من در اين يكي دو سال اخير هيچ پرونده اختلاس مالي را نديده ام مگر اينكه حتما اسمي از سعيد مرتضوي در آن نباشد . پس چرا .....؟ بس كنيد درس عبرت بگيريد مگر شما قرآن نمي خوانيد .؟ و مكرو و مكرالله والله خيرالماكرين . فقط مي خواهم بدانيد كه عزت و آبرو و بزرگي با عمل بدست مي آيد نه با دروغگويي و چاپلوسي و القاب و ..... (1891729) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۰:۳۷:۰۷
ببخشید شما ایران تشریف دارید؟ (1892536) (alef-10)
 
عباس
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۲۸:۲۴
بالاخریه اینها دست ‍‍‍‍برورده های دولت احمدی نژادن دیگه . همینایی که دوست دارن تا ابد ایران تحریم بمونه هیچ روابطی با کشور دیگه ای نباشه . این بنده خداها بیکار بشن از گشنگی بمیرن خوبه ؟؟؟ (1891779) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۳۱:۳۸
چرا جلسه محاکمه این آقایان مثل کرباسچی از تلویزیون پخش نمی شود؟ (1891785) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۳۲:۲۰
من كه به كل قضيه شك دارم.اگر بابك زنجاني مفسد است تو اين 10 سال خواب بودين كه نفهميدين؟ اگر قبلا براي حكومت ايران تحريم ها را دو.ر مي زده پس الان دارن ازش تشكر مي كنند؟ آيا واقعا بابك زنجاني مقصر است يا الان سپر بلاي ديگران شده يا مهره سوخته شده؟؟؟؟ (1891790) (alef-13)
 
مريم
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۳۴:۰۸
بابك زنجاني يه مهره سوخته اس.كار ريشه اي تر از اين حرفهاست.بقول شاعر كه ميگه : گر از باغ رعيت ملك خورد سيبي/برآورند غلامان او درخت از بيخ. (1891794) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۳۸:۲۵
ضمن تشکر از زحمات شما خواهش می کنم تا دیر نشده مدیران عامل شرکتهای اقماری زنجانی زودتر بازداشت شوند چون خیلی از اونها می توانند اثارز مخرب تری از بابک زنجانی داشته باشند.و می توانند پولها را جابجا کنند چون مرده و زنده زنجانی برای ما مهم نیست بلکه پول مملکت مهمه (1891805) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۳۸:۳۵
اگر غیر از این شود باید تعجب کرد ؟نتیجه نفاق وسردمداری تملق وچاپلوسی ومحکومیت صداقت وراستگوی همین است؟دیریست عده ای محدود با تابلوهای اصول گرای وروزی دیگر اصلاح طلبی وامروز اعتدال وامید سکان کشور رادر دست گرفته وبلای خانمان سوز بر سر ایران وایرانی آورده اند (1891806) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۴۰:۴۱
یقینا مسئولین وقت نظام از این مسائل آگاه بوده اند و دم برنیاورده اند و بازهم به ادامه کار این آقا و کسانیکه هنوز ناشناخته اند ( و هنوز به چپاول بیت المال مشغولند) بی اعتنا بوده اند / به نظر من اول باید آن مسئولین دولتی تحت تعقیب قرار بگیرند و بدون اغماض کیفر شوند ( کار محالی که در این سی و چند سال انجام نشده ) (1891812) (alef-13)
 
سهراب
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۴۱:۰۳
یواش یواش داره گند کارهای برخی اقایونی که این مردمو چند ساله به اسم اسلام ازار کردن در میاد اگه اقایون الفی منجمله اقای توکلی که ادم محترمی هم هستن بهشون بر نخوره باید گفت این چند سال در سایتشون چقدر گزارش خلاف مصالح مملکتی از زبان امثال زنجانی ومرتضوی واحمدی نژاد بخش کردن امثال ماها که کارمندان جز این مملکت هستیم اگه یه ساعت اضافه در فیش حقوقمان می امد چنان اقایون از حرام بودنش حرف میزدن که میگفتیم همین الان زندگیمان نابود میشه اقایونی که در راس قدرت قرار دارند چنان از حلال وحرام میگن که گوی اینها به عمرشان هر گز حرام خواری نکردن قوه قضاییه چنان از حفاظت از بیت المال گزارش میدهد که ادم فکر میکند در سرزمینی زندگی میکند که در ان مسئولین هر گز دست به کار های خلاف نمی زنند کجا رفت انهمه وعده وعیدی که به مردم میدادن چرا هرکس در ایران چند صباحی که قدر را به دست میگیرد سعی دارد خودش واطرافیانش در این مدت به چنان سرمایه ایی دست پیدا میکند که گنج قارون نزدش به هیچ هم حساب نمیشود ایا مردم ایران باید از این همه اجحافی که برسرشان می اید بگذرند به چه قیمتی اخر تا کی به اسم اسلام قراره ما مردم بنشینیم وبدبختی خودرا نظاره کنیم تا کی باید امثال زنجانی ها با حمایت ادمهای مثل مرتضوی برخر مراد سوار شوند تاکی قوه قضاییه مردم را به فردایی بهتر حواله بدهد اقایونی که با دزدی که از سر ناچاری تکه نانی میدزد باقدرت برخورد کرده وتا قطع دست ان بدبخت هم پیش میروند چرا امثال مرتضوی را در پناه خود قرار میدهند مگر ما مردم درحق شما جز خوبی کاری دیگر کرده ایم که مستحق اینگونه برخوردهای باشیم بخدا مردم دارن یواش یواش سکوتشان میشکند مردم خسته شدن از این همه دروغ (1891813) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۰:۴۴:۰۴
قوه قضاییه امتحان سختی در پیش دارد ان شااله به همت قضات پاک ومستقل پیروز میگردد . (1892552) (alef-10)
 
سجاد
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۴۳:۵۳
چـــــــــــــــــــــــــــــــــرا حـــــــــــــــــــسین شریعتمداری


در خصوص بابک زنجانی و سعید مرتضوی سکوت کرده است ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟


آیا بابک زنجانی ها تهدیدی برای امنیت ملی نیستند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1891817) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۲۷:۱۲
چون اتحاد زر و زور و تزویز است. (1891925) (alef-13)
 
رها
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۴:۴۷:۴۱
وقتی باید به خاطر تحریم نفت را با روشهای نامعلومی بفروشیم اوضاعمون تغییری نمیکنه (1891826) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۰۸:۳۲
اين ثمره تحريم هايي است كه آقايان ادعا مي كردند تهديدها را به فرصت تبديل مي كنيم. اگر هنوز هم تحريم بمانيم براي افرادي منافعي دارد و براي عامه مردم ضرر. نتيجه تحريم بي سرو ساماني است. (1891875) (alef-13)
 
راضي
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۱۲:۵۷
حكم اعدام چند نفر تو اين پرونده مردمو آروم ميكنه (1891883) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۲۰:۴۸
به نظر من فقط بابک زنجانی مقصر نیست بلکه همه مسئولین وقت که بنوعی در جریان امور بودند باید برای پاسخگویی به ملت رنجدیده و ستم کشیده آماده باشند (1891905) (alef-10)
 
نادر
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۲۳:۰۱
لطفا پولها رو ازش پس بگیرید و یارانه مردم ایران رو ده سال دگ تمدید کنید هیچ مشکلی نخواهد بود بودجه فوق العاده ای در اختیار این فرد است. مسولین دولت که هیچ بلکه مسولین نظام باید برای این غارت و چپاول حق مردم پاسخگو باشند (1891911) (alef-13)
 
اکبر
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۲۶:۰۲
یکی از دوستان من آقای پرفسور ا.ب. که استاد روابط بین الملل در اروپا است. و فروی متدین و از خانواده ای مومن است. چندی پیش به من گفت جریاناتی از داخل ایران در خارج فعال شده اند که نگذارند مذاکرات دولت روحانی به نتیجه برسد. پرسیدم چرا و چگونه؟ او می گفت این افرادی هستند که از قبل رانتهای ایجاد شده به علت تحریمها پولهای کلان به جیب زده اند. و اینها نه تنها با لغو تحریمها و در نتیجه به نتیجه رسیدن مذارکات مخالف اند بلکه در پس پرده هم در ایران و هم در خارج پول خرج می کنند تا تنش های خارجی ایران را دامن زنند . از طرفی در ایران جرینات تند رو را علم می کنند که این مذاکرات به نفع ایران نیست. واز طرفی در خارج خرج می کنند تا افکار عمومی آنان را (دیپلماسی عمومی در غرب ) علیه ایران تحریک کنند. تا تحریمها پا بر جا بماند ویا حتی افزایش یابد. (1891919) (alef-13)
 
حمید صحرایی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۲۷:۵۹
قصدم دفاع از بابک زنجانی نیست و عرایضم صرفا تعبیر روابط بین الملل است. گرفتن اعتبار در بانکهای خارج بر اساس گردش حساب و ارایه دفاتر مالی شکل میگیرد .ماندن پول در حساب ایجاد اعتبار میکند ولی برداشت پول این اعتبار را کنسل نمیکند.تراکنش مالی و داشتن داکیومنت کاری برای هر تراکشنی اعتبار ساز است و در بانکهای خارج سپرده کردن جهت اخذ وام مورد نیاز نیست. کشور های افریقایی هم از سالها پیش به علت داشتن معادن طلا دچار فساد در این فلز گرانبها است هم اکنون هم اگر کسی پول بزرگ داشته باشد میتواند طلا را 10 تا20% زیر قیمت جهانی خرید کند. از جهتی افریقا به دلیل فقر شدید مرکز دلار و طلای قلابی است از هر سیاهپوستی در خارج بخواهید دلار جعلی و طلا با خلوص پایین دارد.در شرایط تحریم که انتقال ارز به داخل کشور انهم در شرایطی که در داخل نیازی به ارز نیست و دوباره جهت خرید کالا باید به خارج حواله شود هیچ فرد عاقلی تصمیم نمیگیرد که ارز را داخل کشور کند. در سال 90 بانک ملت مبلغ 1700 میلیون درهم بابت ال سی به تجار دبی بدهکار بود که به دلیل تحریم امارات قادر به پرداخت در دبی نبود. بانک ملت به پیشنهاد اینجانب ،بدهی خود را از طریق بانک ملت ترکیه(استانبول) و به صورت لیر به تجار امارات پرداخت کرد و انها خود تبدیل به درهم کردند و ردی هم بابت حواله از سوی ایران به جا نماند که در صورت وجود اثار ممکن بود بلوکه شود . شاید همین کار جهت انتقال را بابک زنجانی انجام داده باشد. به نظر بنده جدای کارهایی که ایشان در خارج انجام داده باید نسبت به جرایم او به کشور و اقتصاد کشور جهت گیری کرد و از اینکه چرا پولهای نفتی و دولتی به او واگذار شده جویا شد. حامیان قدرتمند باید شناسایی شوند. اگر کسی در دیگ را باز گذاشت و گربه گوشت را برد ایا باید گربه را مجازات کرد یا کسی که در دیگ را باز گذاشته؟ اگر بابک زنجانی همکاری نمیکرد کس دیگری را پیدا میکردند امثال این بابا کم نداریم. (1891927) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۸:۴۳:۰۸
شما درست می گویید. فساد یک زمینه دارد . باید زمینه های فساد از بین برود. فساد علت نیست معلول است. فساد اقتصادی ریشه در فساد سیاسی یا حد اقل نا کارآمدی سیاسی دارد. ساستی که باعث رانت شود آخرش فساد اقتصادی است. در چنین حالتی بابک زنجانی نباشد بابک جای دیگر بکار گرفته می شود.
می گویند برای آنکه بشور ارز را بیاورند تا 30 درصد پورسانت می دادند. البته من هنوز باورم نشده. یعنی تو این مدت حد اقل 30 درصد پول نفت هاتوتو....... (1892289) (alef-10)
 
حمید صحرایی
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۰:۳۰:۱۰
پولشویی با قیمت 30% مربوط به پولهای سیاه یعنی پولهایی که از راه فروش مواد مخدر و قمار و فروش انسان بدست امده میباشد،برای دور زدن تحریم فقط تکس (مالیات کشور ثالث )که برای حواله ها معمولا بین 3 تا5% بسته به کشور عمل کننده 1%کارمزد حواله 3%هزینه داکیومنت سازی برای کم کردن رد پول و 2% هم کارمزد شرکت عمل کننده میباشد که کارمزد شرکت توافقی است ودر رقم های بالا کمتر میشود یعنی جمعا بین 8% تا11% هزینه کسر میشود. (1893007) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۴۵:۱۴
ظاهرا" گربه نه تنها گوشت رو برده بلکه داشته باهاش ابگوشت هم درست می کرده! (1892692) (alef-10)
 
اصغر
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۳۱:۲۲
آقا اگه من امروز برم به وزارت نفت بگم من بابك زنجاني هستم نفت رو بدين من بفروشم بعد پولشو بهتون ميدم اونا اين كارو ميكنند اگه اين كار رو ميكنند كه همين فردا برم!!! به نظر شما بابك زنجاني يك نفره كه امروز رفته كارت مليش رو نشون داده و .... خيلي جكه كلا ؟؟؟؟ (1891937) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۵۳:۵۷
وقتی کرباسچی را گرفتند هنوز جرمش اثبات نشده بود دادگاهش رامرتب پخش کردندوپدرشو درآوردن.اتهامات فرزند آقای هاشمی ثابت نشده بود توی رسانه ملی به پدروفرزندانش اهانت کردند.دادکاه متهمان ۸۸ علنی پخش شد آنهم قبل از اثبات جرایم.حالاچی شده که دادگاه اختلاس بدون دانه درشتها برگزارمیشه ومتهمان اقتصادی راباحروف الفبا نام میبرند؟اینهاآبرودارن بقیه ندارن یابه جاهایی وصلن که مصونیت پیدامیکنن؟ (1891974) (alef-13)
 
sa30
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۵:۵۶:۳۷
الف عزیز بین خودمون باشه
یا شما زحمت کشیدید این گزارشو بعد دستگیری اقا بابک جمع کردین یا قبلش میدونستینو نمیگفتین در دو صورتم شما به ملت بند خیانت را روا نمودید مگه میشه یه انجمن خبری از اتفاقاتی که تو پشت پرده یه کشور میفته بی خبر باشه و اگه میدونستین چرا زودتر چنین مطلبی رو منتشر نکردین.واقعن واسه خودم متاسفم (1891980) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۸:۰۱:۱۸
برای خودت واقعا متاسف باش چون مومن رو با کافر تشخیص ندادی . همین صحبتها رو سیصد تا نماینده مجلس نکردند . دکتر توکلی داره روی تیغه شمشیر حرکت میکنه . اتهام زدن به بابک زنجانی که ده تا وکیل گردن کلفت داره کار من و ما نیست فقط از آدم شجاعی مثل دکتر توکلی برمیاد . باید از ایشون عذرخواهی کنی بچه که بهشون توهین میکنی و حرفتو چاپ میکنند . (1892226) (alef-13)
 
mostafa
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۶:۰۰:۲۵
الف جان
بسیار خوب و کارشناسانه نوشتید و معلوم است که وقت
زیادی صرف نمودید. دستتان درد نکند. آیا مسئولان وزارت اقتصاد و دارایی، بانک مرکزی، اطلاعات و قوه قضاییه و گمرک کشور درطی این مدت بهوش نبودند که این شبکه چند نفره این همه کارهای غیر قانونی را توانستند انجام دهند و منافع اقتصادی و معنوی یک ملت را بخطر بیندازند؟ (1891987) (alef-13)
 
neda
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۶:۱۱:۰۵
اينجا بايد پرسيد كه چرا الان اين همه فساد رو شده؟
چرا تو اين برهه زماني؟
آيا باز ملت ايران بازيچه يك سناريوي سياسي ديگري هستند؟ (1892011) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۰۷:۵۰
دولت عوض شد.مگر شما خبر دار نشدید؟ (1892614) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۶:۱۵:۰۳
چه خبره مملکت بخدا (1892023) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۶:۳۲:۲۰
تا وقتی که به جای آمرین فقط و فقط عاملین مجازات می شوند اش و کاسه همین است. لطفا مردم را گول نزنید.
ارادتمند مردم گول پنداشته شده (1892055) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۶:۳۸:۰۵
بريد فيلم استرداد را ببينيد واين فاجعه از اونهم بدتر است
ممنون اقاي توكلي وخدا قوت واي كاش زودتر بيدار ميشديد وزودتر اين مطالب را مي گفتيد
مردم نجيب ايران حق دارند واقعيت هارا بدانند (1892069) (alef-13)
 
علی رضا
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۶:۵۲:۰۹
پناه بر خدا از شر نفس خبیث؛ به فرموده امام خمینی قدس سره: عالم به همه آسمان و زمينش، اگر طعمه اين جانور شود، آتش حرص و طمعش فرو ننشيند، و ممالك عالم اگر مسخر او گردد، از خواهشهاى نفسانى او نكاهد... انسان است كه جمع‏آورى او معلوم نيست روى چه اساس و پايه است‏...پس انسانِ سرْ خود از حيوانات اضلّ و از بهائم پست‏ تر است‏.( شرح حديث جنود عقل و جهل، متن، ص: )111 (1892106) (alef-13)
 
سعید57
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۶:۵۹:۳۹
با سلام
همه اینها درست
اما بخش داخلی الف بهتر است روشن کند اصل این پول ها از کجا بود و دست این آقا چیکار میکرد؟ (1892119) (alef-13)
 
مسعود
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۷:۱۸:۳۴
چندين سال است كه قوه قضاييه به پرونده معاون اول رييس جمهور سابق و بسياري دانه درشتها در دولت قبلي يا متصل به آنها رسيدگي نكرده است همچنين اهتمامي هم براي رسيدگي به پرونده قاضي مرتضوي با آن همه تخلفات و مشكلاتي كه براي كشور ايجاد كرد و وجهه كشور را مخدوش كرد ندارد اما مي خواهد به هر صورتي شده به سرعت به موضوع نطق علي مطهري ورود كند و اعلام جرم كند!! كاملا مشخص است كه قوه قضاييه ما مستقل عمل نمي كند و سياست زده است. (1892158) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۷:۲۰:۵۲
يك سوال از آقاي مصلحي دارم: صادقانه و شفاف به مردم پاسخ دهيد كه آيا از وضعيت آقاي خاوري و رفتارهاي ايشان آگاه نبوده است؟! چگونه ممكن است وزارت عريض و طويل اطلاعات از موضوع ايشان اطلاع نداشته باشد؟! موضوع اختلاس عظيم بانكي مربوط به يكي دو روز يا يكي دو ماه نيست. با كمال تاسف برخي نهادهاي ما كه بايد حافظ منافع ملي و مردمي باشند اسير مسائل سياسي و جناحي شده اند و منافع گروه خاصي را تعقيب مي كنند. (1892162) (alef-10)
 
saeed
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۷:۲۳:۳۸
بابک جان یه کاری میتونی بکنی. 13.5 میلیارد دلار ثروت داری میشه به عبارتی 40 هزار میلیارد تومان .نیم میلیارد دلارشو نگه دار بقیشو بین مردم تقسیم کن.میشه نفری 500 هزار تومان.اینجوری عاقبت به خیر میشی.مردم هم ازت میگذرند.چون اگه جور دیگه ای ازت بگیرند .یک قرون هم دست مردم نمیرسه. (1892166) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۰:۱۳:۱۰
این پولها خوردن نداره وبیت المال است پیشنهاد میگردد نامبرده برای عبرت در تاریخ ایران به ضبط اموال واعدام محکوم گردد!! (1892469) (alef-10)
 
کرمانشاهی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۷:۴۷:۳۸
بزرگترین مشکل مملکت ما عدم نظارت و اجرای قانون است که این بلا بر سر ما آمده است و همیشه بیشتر مسئولین کشور خود را فراتر از قانون میدانند (1892209) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۷:۵۵:۲۰
رحمت به اون شیری که خوردی دکتر توکلی . منکه سرم دردگرفت . باور کنید کشف کردن همین فسادها لازمه حمایت کردن از امثال دکتر توکلی و محسنی اژه ای است . انشاالله عدالت حضرت علی در این کشور اجرا شود (1892215) (alef-10)
 
بیژن صحرایی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۸:۱۳:۳۳
تا کی فقط می خواهیم به گفتن و شنیدن بسنده کنیم عمل کو اجرای قانون کو؟همین ما مرمی که می آییم وقت می گذاریم واین مطالب را می خونیم و بعضا هم نظر می دهیم ولی بعد که بلند میشویم باید فکر اقساط و اجاره و.....؟ باشیم اون آقایون هم کیف وحالشونا بکنند یه مدت هم اسمشون بیفتاد یر زبونا وبعد هم هیچ مثل امثال کرباسچی و جزایری (1892252) (alef-10)
 
ش110
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۸:۴۵:۲۳
باسلام وعرض خسته نباشید خدمت دستگاههای اطلاعاتی ونظارتی از توجه بی مثال در حفظ حقوق ملت متمول ویارانه بگیرکشور عزیزمان !! خداقوت. (1892293) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۹:۰۹:۱۳
ما خواستار آشکار شدن رابطه اقتصادی وی با عوامل دولت قبل هستیم. (1892354) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۱۹:۵۳:۱۰
مطمئن باشید بابک زنجانی یک مهره بیشتر نیست بگردید و اصل کاری و شاه کلید را پیدا کنید قطعا او یک کله گنده است که وقتی برملا شود کله همه سوت می کشد (1892448) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۰:۱۰:۰۲
با این شواهد وقراین که قریب به یقین هستند کمترین مجازات بابک وهمدستانش ضبط کلیه اموال به نفع بیت المال واعدام است تا افراد سوء استفاده گر درشرایطی که مردم فقیر ایران در مضیقه بودند فکر تجاوز به بیت المال نکنند ! در خانه اگر کس است حرفی بس است !؟ (1892464) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۰:۴۵:۴۵
متاسفانه عده ای منجمله بابک زنجانی از موقعیت تحریمها سو استفاده کردند . و عدلت عمده هم این است که دولت ایران به عده ای زیادی از ایرانیان مقیم خارج از کشور که دوست دارند صادقانه به کشورشان خدمت کنند اعتماد ندارد . بنده خودم در کشوری که مقیم هستم به بهانه همین تحریمها بدهی یکی از شرکتهای دولتی را با 50% تسویه کردم و بخش زیادی هم از 50% توافق شد را از محل مالیاتهایی که این شرکت دولتی ایران در مدت چند سال به دولت اینجا پرداخت کردبود دریافت و به شرکتهای طلب کار پرداخت کردم . یعنی استفاده از موقعیت تحریمها به نفع بیت المال . یک ایرانی با وجدان باید از موقعیت تحریمها به نفع کشورش استفاده کند نه اینکه مثل جناب زنجانی سوء استفاده کند . امید به آن روزی که همه ما منافع ملی را به منافع شخصی خود ترجیع دهیم . (1892560) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۰۴:۳۹
رئیس جمهور که شخصا" کاری انجام نمی دهد بلکه از کانال دولت سیاست های خود را اعمال می کند و همانطور که در خوبی ها شریک است در اختلاس ها و فسادها هم مسول است و باید پاسخگو باشد (1892604) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۱۳:۱۲
حالا یک اتفاقی افتاده به آن دامن نزنید
هر 5 سال یکبار یک نفر یک رانت یک اختلاس و....
وآخر هیچ
منتظر
ف ک
ج پ
زف
ر م
و.....
باشید
اقتصاد ایران یک پنیر خوب و پر از منفذه (1892632) (alef-6)
 
بهنام
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۲۸:۵۳
حالا که کار به اینجا رسیده یه دفعه یارانه ها را قطع نکنن (1892649) (alef-6)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۴۴:۱۵
اخبار 20:30 امشب 16/10/92 یه گزارش راجع به بابک زنجانی پخش کرد . فقط به این اشاره کرد که دوره سربازی اینکارو کرد و اونکارو کرد و به نوعی دولتهای قبل دولت مهرورز رو مسئول نشون داد و هیچ اشاره ای به زد و بند های این اقا با مرتضوی و خرید شستا و غیره نکرد . جالب اینجاست که در اخر سایتها و جناحها رو متهم کرد که به این اتش دامن میزنن . یکی نیست بهشون بگه اگه به باند بازی و پخش گزارش جهت داره که شما دست همه رو از پشت بستین . این افشاگریهای سایت الف خودش تائید این واقعیته که امثال بابک زنجانیها چجوری در دولت قبلی بال و پر گرفتن و تیشه به ریشه اقتصاد کشور زدن . اگر صدا و سیما ادعای درستی میکنه باید تمام زوایای این پرونده رو فاش کنه نه اینکه فقط یه دوره خاص و افراد خاص از یک جناحو بی ابرو کنه . باید قبول کنیم صدا و سیما در انجام رسالتش به هیچ عنوان جانب عدالت رو رعایت نمیکنه . تمام امید ما به قوه قضائیه است که ثروتهای بر باد رفته مملکت رو برگردونه و عوامل پشت پرده این اشخاص رو بدون ملاحظه از هر جناحی که هستن به مجازات برسونه . کاری از دست ما بر نمیاد جزء اینکه امیدوار باشیم . (1892689) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۳:۴۳:۴۵
آقا راسته میگن عکس روحانی را با زنجانی در تلوزیون نشان داده؟این که رفیق گرمابه گلستان مرتضوی بوده تلوزیون باید جای اون عکس فیلم بابک را با مرتضوی نشان میداد (1892953) (alef-6)
 
دلیل التحریم
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۱:۴۹:۳۶
پس عامل همه بدبختیها و تحریمها کشف شد (1893067) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۱:۴۵:۰۹
بابك زنجاني براي رد گم كردن از امكانات خارج از كشور گروه نفتي انرژي دانا بهره برده و ميليونها يورو به حساب خارجه اين گروه نفتي واريز نموده. بنده شهادت ميدهم (1892691) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۲:۱۵:۲۸
در حالی که برای اساس صحبتهای دولتمردان افزایش 18 درصدی حقوق کارمندان در سال 93 در هاله ی ابهام است پیدا کنید پرتقال فروش را ؟؟؟؟؟ واقعا فکر میکنید آمریکا و اروپا ما را تحریم کردند یا خودمان (1892724) (alef-6)
 
محمد
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۲:۴۳:۱۸
قسمت طنز تلخ داستان اونجاست که همه این اتفاقات تو دولتی اتفاق افتاد که رییس جمهورش دولت خودشو پاکترین دولت تاریخ میدونست نمیدونیم بخندیم یا گریه کنیم.
خنده تلخ من از گریه غم انگیز تر است کارم از گریه گذشته است بدان میخندم (1892790) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۳:۰۰:۲۲
شما تصور کن من کارمند یکی از ادرات دولتی (مدیریت بانک) در یکی از استانها هستم اینجا انقدر تخلفات مالی زیاد است که حساب ندارد. صدای ما به هیچ جا نمیرسد چون کارمند جز هستیم. یک سری افراد اینجا برای خود یک باند قوی دارند فکر نکنم با هیچ چیزی بشود اینها را برداشت. تازه ما اینجا حسابرسی و بازرسی داریم که انچنان با همان اقایان دستشان توی یک کاسه شما هیچ چیز را نمی توانی ثابت کنی. تقریبا این اتفاقات از موقعی افتاد که کسی را در این استان به مدیریت نشاندن که هیچ از مدیریت نمی دانست واین اقایان هشت سال هر کار خواستند کردند.
حالا شما ببین اون بالا چه میگذرد. وقتی حکومتی نمی تواند جلوی این اداره کوچک را بگیرد شما انتظار داری کسانی به راحتی مثل بابک زنجانی در این سیستم رشد نکند تازه من مطمن هستم هنوز تخلفاتی بزرگتر از بابک زنجانی ها در این کشور وجود دارد و بابک زنجانی ها مهره هستند و معلوم نیست انها که اصلی تر هستند اصلا کشف شود یا نه. (1892837) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۳:۵۳:۵۹
پس حامیان این اقا چی دستگیر نمیشن (1892967) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۳:۵۵:۳۴
رانت خورهای دارو چی میشن که با حذف یارانه دارو در دولت قبلی حسابی به نون نوایی رسیدن (1892970) (alef-6)
 
سهراب
۱۳۹۲-۱۰-۱۶ ۲۳:۵۵:۴۴
امروز حرفی از زبان اقای دادستان در خبر 20/30شنیدم که عذر بدتر از گناه بود فرمودن ما اقای زنجانی را نگرفتیم تا همه اموالش را به ایران بیاورد ایا ساده لوحانه نیست که ما باور کنیم که بابک زنجانی در این چند ماه که اینهمه هجمه به دنبالش بود سرمایه هایش را وارد ایران کنه در ضمن شما در این چند سال که این اقا با همکاری بعضی از اقایون دولت قبلی داشتن مملکت را چپو میکردن چرا ساکت ماندید وزارت اطلاعات ایران که از قوی ترین سازمانهای امنیتی دنیا به حساب میاد چرا اقدامی نکرده چرا وچرا های زیادی برای مردم پیش میاد که اگه قوه محترم قضاییه که اکثریت انها را قضات باشرف ومحترم وخدا ترسی تشکیل میدهند نتواند به این چرا ها پاسخ بدهد مردم حسابی دچار بدبینی خواهند شد که انشاالله با درایت قوه قضاییه مجرمان اصلی گرفتار قانون خواهند شد تا اب سردی باشد بر دل گر گرفته این مردم (1892971) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۰:۰۹:۳۶
زنجانی و همدستاش حداقل ۱۰ میلیارد دلار تو این ۸سال با سند سازی و رانت بعنوان دور زدن تحریمها به جیب زدند و با پولشویی این پولها را وارد چرخه اقتصادی کردند و شاید حداقل دو برابرش کردند و این پولها خیلی ش خارج ایران است در قالب شمش طلا و دلار ومثلا تو ترکیه و تاجکستان ولی بنام دیگران و مشایی و غیره بهترمیدانند و دیگه یک دلارش را پس نمیدند چون به اسم این و ان است و هیچوقت معلوم نمیشه چون از قبل نقشه هاش را کشیده بودند و زنجانی هم بلاخره ا قرا روسیقه ازاد میشه میره همانجا که خاوری رفت و با بقیه پولها در خارج تجارت میکنه و ارزش پول ایران مقروضه و ورشکسته هر روز از روز بعد بدتر میشه............ (1892986) (alef-13)
 
مازي
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۲:۵۱:۲۳
خدايا فقط خودت ميتوني به داد اين ملت برسي فقط خودت. (1893080) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۳:۴۲:۵۵
الف جان، دست از سر این بابک زنجانی بردارید چرا که این فرد تنها یک مهره متوسط فساد در کشورمون هست و مهره های درشتتر، برای سرکار گذاشتن ما این فرد رو قربانی کردند! در واقع این فرد یک مهره سوخته هست. مهرههای درشتتر هرگز دادگاهی نمیشوند (1893089) (alef-6)
 
حمبد
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۵:۲۱:۳۸
شما که امکان دسترسی به این همه اطلاعات را در کشورهای مختلف در اختیار دارید!! چگونه نتوانستید وقتی که آقای مرتصوی ده ها شرکت سود ده را به مبلع ناچیزی فروخت نتوانستید یا نخواستید که اخبار آن را منتشر کنید. و حالا یک باره تقصیر تحریم های ایران به گردن زنجانی افتاده است؟
زنجانی ها پیش پرده هستند پس پرده ها را معرفی کنید. (1893102) (alef-6)
 
خارج نشین
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۷:۵۲:۰۸
سلام

از جناب دکتر توکلی به عنوان یک نواینده مجلس و یک متخصص اقتصادی سوالاتی داشتم
1- ایا می شود بفرمائید که شروع خرید املاک و شرکتها توسط اقای جهادگر اقتصادی کی بوده است ؟ قبل از سال 84 و یا بعد ؟ منبع در امد ان از کجا بوده است ؟ ایا بانکها و شرکتهای هواپیمائی که مطعلق به این جهادگر اقتصادی است قبل از سال 84 خریداری شده است ؟ منبع مالی ان از کجا و چگونه تامین شده است ؟ ایا ایشان در زمانی که دلار به قیمت نجومی 4500 رسید دلارها را تبدیل به ریال نکرده است و مستغلات خریده است به کمک رانت اطلاعاتی ؟ اگر همین چند سوال جوابش روشن شود فکر کنم خیلی از مردم جوابهایشان را گرفته باشند .شما نماینده مردم هستید و در پیشگاه خداوند سبحان مسئول و جوابگو (1893139) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۸:۳۳:۰۸
چرا براي فسادهاي مهدي هاشمي و امثال او سروصدايي بلند نشد؟ اگر واقعا اينهمه آدم حساس!!!؟ به فساد وجود داره، چرا كسي از شما خواهان پيگيري اون پرونده ها نيست؟ توي اين كامنتهاي پر از ناسزا و ناله و نفرين و يكطرفه به قاضي رفته، اغراض سياسي خوابيده وگرنه آدمهاي سياسي محبوب شما و فساد؟؟؟ حاشا و كلا، اصلا و ابداا!!
(1893166) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۴:۲۳
در اينجا ميشه جلز و ولز دلسوختگاني از قبيل مهدي هاشمي كه تمام فريادشون اينه كه چرا اونا در كوران تحريم ها جاي بابك زنجاني نبودند رو ديد و شنيد (1893192) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۳:۰۴
کل اقتصاد ایران در فساد غوطه ور است . گر حکم شود که مست گیرند ، در شهر هر آنچه هست گیرند. یک نفر تاجر و دلال عمده پیدا کنید که فرار مالیاتی نداشته باشد . یک نفر فعال اقتصادی پیدا کنید که وصل به رانت نباشد ، یک گردش اقتصادی نام ببرید که موازین اسلامی و قانونی در آن رعایت شده باشد و... مشکل بابک ، احمد و زید و عمر نیست . این سیستم از زیر بنا مشکل دارد . (1893218) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۰:۳۸:۵۶
انصاف حکم می کنه که قبل از بابک به نقش مهدی هاشمی در دلالی برای افزایش تحریم ها بپردازید، بعد از 9 دی که مردم چشم فتنه و سران فتنه رو کور کردن به آب و آتیش زدن که یه جور دیگه از این نظام و ملت انتقام بگیرند
اگه با خودتون و خدا رو راست هستید از ملاقات های مهدی هاشمی با اعضای افراطی کنگره آمریکا و تلاشش برای حداکثر کردن فشارها بر ملت ایران هم مطلب بنویسید
خدا هر کسی رو که در صدد ضربه زدن به این تظام الهی هست، در هر پست و مقام و جایگاهی، اگه قابل هدایته، هدایت، و اگه نیست اول رسوا و بعد با خواری و ذلت به هلاکت برسونه.
آمیدن (1893288) (alef-6)
 
sina
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۷:۰۶
اگر افرادى مثل اين آقا و مديرعامل تامين اجتماعى به كشور خيانت نمى كردند الان نيازى به توافق با 1+5 نداشتيم...."از ماست كه بر ماست" (1893539) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۲:۴۶:۲۹
چون روزنامه کیهان به نحوی از ایشان دفاع کرده بعید بنظر میرسد که برخوردی با ایشان شود .
در ضمن جواب کیهان هم این است که اگر قرار ما نفت بفروشیم و پولش در خارج بلوکه شود و یا جناب بابک زنجانی و امثال آیشان ببرند در کشورهای دیگر سرمایه گذاری کنند و باعث ایجاد شغل و رونق اقتصادی برای دیگر کشورها شوند آیا نفروختن بهتر نیست ؟ چون نفت یک سرمایه ملی است و اگر ماهم مثل عراق در زمانی که تحریم و اشغال بود نتوانیم چند سالی نفت بفروشیم و یا کمتر فروش کنیم باعث افرایش ذخایر نفتی کشور میشود . زمانی فروش نفت خوب است که بتوانیم از پولش در راه منافع ملی استفاده کنیم . نه اینکه در تاجیکستان ، مالزی ضد شیعه ، دبی و دهها کشور دیگر سرمایه گذاری کنیم در حالی که کشور خودمان میلیونها نفر بیکار دارد. اگر دولت قرار از بخش خصوصی استفاده کند باید از افرادی استفاده کند که هم وجدان داشته باشند و هم عرق ملی که چنین افرادی در بین ایرانیان مقیم خارج از کشور تعداشان کم نیست . (1893613) (alef-6)
 
ايراني
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۶:۵۶
خوش بحال کساني که بي خبرند

تا کي اين ملت بايد تاوان بي خردي يکسري مسئولان را بدهد.


خندم ميگيرد پاک ترين دولت تاريخ ايران تازه دراه معلوم ميشه ذرآمد افسانه فروش نفت کجاها رفته تا اصل مطلب هنوز مانده (1893763) (alef-6)
 
خسرو
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۳:۵۰:۲۶
تغيير قانون مبارزه با فساد
اعدام =درس عبرت براي ديگران (1893773) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۴:۲۲:۵۸
یعنی باید باور کرد بدون دخالت اعضا دولت در این بازی ،بابک زنجانی خودش همه این کارها را کرده؟ قصه هزارویکشب نبست و ما هم بچه 2 ساله نیستیم. (1893856) (alef-6)
 
گرامیان
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۶:۳۲:۰۷
اگر "بیل گیت" در آمریکا مولتی ملیونر شد به خاطر اختراعاتش بود که باعث افتخار مردم آمریکا در سطح جهان شد و در واقع با نبوغ خود ارزاق نمود که حتی ما هم می گوییم از شیر مادر هم برایش حلال تر است. چرا که دنیا را با محصولات الکترونیکی خود تسخیر نمود و گوی رقابت را از همه ربود.
در کشورهای غربی به نسبت درآمد مالیات اخذ می شوذ و بنابراین به راحتی و بعد مدت کوتاهی کسی نمی تواند سرمایه دار شود. بعنوان مثال در اروبا و آمریکا از بازیکنان فوتبال و بازیکران سینما بین 60 تا 70 درصد درآمدشان مالیات اخذ می شود. در کشور ما فقط کارمندان دولت هستند که مالیات می دهند! زنجانی و امثال زنجانی اگر به نسبت درآمد غول آسایشان مالیات می دادند دیگر به زودی زنجانی نمی شدند! اخیرا هم دیدید که یکی از بازیکنان فوتبال کشور ما از دو باشگاه درآمد میلیاردی کسب کرد و باشگاه مربوطه در واقع سه برابر برای وی هزینه کرد. باید بگویم از جیب خود باشگاه که نبود بلکه از بیت المال بود. (1894181) (alef-6)
 
گمنام
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۶:۳۹:۲۰
به نظر من خطر تروریست اقتصادی از منافقین، آمریکا و اسراییل برای نظام اسلامی بمراتب بیشتر است، چرا که اعتماد مردم نسبت به دولت را هدف قرار می دهد و در واقع ارزشمندترین سرمایه ملی که همانا اعتماد مردم است از دست می رود. بنابراین تروریست های اقتصادی محارب بوده و باید علنی و عادلانه در بیشگاه ملت محاکمه شوند تا این سرمایه همچنان حفظ شود. (1894202) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۷:۲۶:۰۹
جوامع ازاد و سالم نابغه هايشان بيل كيت و استو جاب ميشوند ولى نابغه هاى ايران از قماش بابك زنجانيند (1894305) (alef-6)
 
صفا
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۷:۲۹:۵۶
با این تفاسیر من باز خواستار آزادی بابک زنجانی هستم . (1894317) (alef-6)
 
امیر
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۷:۵۱:۴۵
ما بدبختیم که توی این زمان به ئنیا اومدیم و داریم و محکوم به زنده ماندن و زندگی هستیم.
خدا به دادمون برس (1894359) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۱۸:۰۸:۵۶
اين موضوع نشان از يك ضعف سيستمي و حكومتي دارد كه بايد حل شود و فقط مربوط به دولت ها نيست يكي از راه حل اين آزادي بيان و مطبوعات باشد تا از همان اول قضايا رو شود و جلوگيري شود و همچنين قوه قضاييه مستقل داشته باشيم
و از در حل مستئل سياسي و اقتصادي و اجتماعي از روشه هاي كدخدا منشانه و سر پوش گذاشتن دست برداريم (1894391) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۲۲:۰۵:۵۶
راه دورى نرويم همين الان بررسى كنيد بينيد به ٣٠ميليارد دلار پول ايران در چين چه كسانى دسترسى دارند وآن را چگونه خرج مى كنند (1894821) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۷ ۲۲:۵۸:۲۱
راستی ی سوال داشتم بابک جان هم یارانه میگرفت (1894919) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۰۱:۱۳:۲۵
به نظر من شما دارید بحث رو منحرف میکنید و عامل تحریم رو بابک زنجانی معرفی میکنید درواقع همه کاسه کوزه ها رو سر اون میشکنید درحالیکه زنجانی فقط ظاهر ماجراست شما باید ببینی پشت سرش چه اسمایی هستن که با حمایت اونا تونسته دست به چنین دزدیهای کلانی بزنه !که مطمئنا هیچ وقت معلوم نمیشه!!! (1895107) (alef-6)
 
سعید
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۰۹:۴۷:۰۱
آدم با خوندن این چیزا دود از سرش بلند میشه درحالی که خیلیا تو این مملکت صورتشونو با سیلی سرخ نگه میدارن وحتی برای آبروشون از حق خودشون میگذرن ولی بعضیا نه تنها به حق خودشون قانع نیستن بلکه حق یه ملتو میخورن و منت سرمردم میذارن... (1895358) (alef-6)
 
us
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۱:۳۶:۴۸
لطفا پرونده بابک زنجانی تا به آخر پیگیری و وی به سزای کامل تخلفات و رانت خواریش برسه و به مردم هم نتیجه اش اعلام بشه نه مثل شهرام جزایری ها ، خاوری ها و ... (1895524) (alef-6)
 
علیرضا
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۱:۳۷
ما که تا به حال هرچه نوشتیم بی فایده بود راستی اگر دولت دهم اینقدر بهم ریخته نبود کسی میتوانست هر غلطی انجام دهد سیستم فاسد افراد را فاسد می سازد مشکل خود ماییم نه دیگران !!!!!!!!!!! (1895562) (alef-6)
 
الهه
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۱:۵۵:۵۳
این کثافتها را باید اعدام کرد.
دزدهای بی شرم .
ما چقدر برای درمان پدر و مادرم زجر کشیدیم آخر بارهم به دلیل عدم توان خرید داروهای گرانقیمت آنها را از دست دادم . کاش می شد سعادت انداختن طناب دار به گردن این خوک نصیب من شود. (1895578) (alef-6)
 
دوست
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۱۲:۲۶:۱۸
قربونت برم حرص نخور تو مملکت ما چند تا فلسفه جالب هست ، چرا میگم فلسفه چونکه هزارتا فیلسوف میخواد تا بتونه اونو توضیح بده بطور نمونه :
اگر کسی بخواهد مملکتش را آباد کند خانه اش ویران میشود و اگر بخواهد خانه اش را آباد کند ، مملکتش را ویران میکند .

از پی زر (طلا) کس نکند آنتریک ( شعبده بازی ) مقصد احرار ( بزرگان ) بود نام نیک ، حمل(اشتباه فکر نکن ) تو بر مقصد دیگر مکن ، این قصه بشنو و باور نکن ...

تا حالا دیده یا شنیده اید فقط و فقط یک نفر از این جور آقایان را ، زبانم لال محاکمه و مجازات کنند ، نمیدونم تو این چند ساله چند تا از این موضوعات مطرح شده ، عزیزم ، جانم جرعت داری بگو بالا چشم این آقایون ابرو است .... طناب دار پیشکش ..

توی همه جای دنیا کسانی را که به زیر بنای اقتصادی یک کشور لطمه میزنند ، یا اعدام میکنند ویا زندان میکنند ویادر بهترین حالات کل اموال خودشو، طایفه شو به نفع مملکت مصادره میکنند ؛ حالا ببین با این آقایون چیکار میکنند ...
فقط میگن : ای پسر بد ... دیگه از این کارا نکنی ها والا جیزت میکنند !.... یعنی من جیزت نمیکنم اونای دیگه جیزت میکنن ...

بابا تو این ترکیه فشل همه کسایی که توی یک رسوایی اقتصادی شرکت داشتند را گرفتنند و خیلی هاشون که شرف داشتند از خجالت استعفا دادند حالا مال ما ... یا توی کشور چین بارها وزیران و مدیران ارشدی که خیلی خیلی کوچکتر از این آقایان خلاف داشتند را در جا اعدام کردند ...ولی در مملکت ما کو خجالت ای بابا...

میدونی چیه ؟ اگه همون اولین خلاف کارها با قوانین شرع اسلام و انقلاب ، اعدام میکردند دیگر بقیه چنین جرعتی پیدا نمیکردند که پیش خودشون بگن مگه با اون قبلی چیکار کردند که بخواهند با ما چیکار کنند ( اونهم با ریش خند به یک ملت ...) (1897488) (alef-10)
 
زکیه افسریان
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۱:۵۱
بسیاری از مردم در مصرف سرمایه های خدادادی از جمله گاز شهری صرفه جویی کنیم و خانوادمان را اذیت کنیم آنگاه افرادی همچون بابک زنجانی و امثالهم به ثروت 10 میلیارد دلاری برسند از این بیت المال.
قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود ولی آن دریا در کام افراد قلیلی برود متاسفم و هر روز متاسف تر می شوم (1895596) (alef-6)
 
راوی قصه ها
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۶:۲۴
بچه که بودیم سر مسابقه ماست خوری می گفتند : بخور . بخور. بیشتر بخور
همون بازی رو یاد این آقایون تو بچه گی دادن که حالا شده :
بدزد.بدزد. بیشتر بدزد....
حالا هم برنده شده.
به نظر شما وزارتخانه های مرتبط که در این مساله کم کاری کردند را تعطیل و به جایشون ،وزارت چغندر کاری بزنیم بهتر نیست . اون طور حداقل 1 چقندر به تولید ملی کمک کردیم اینطوری فقط بابک داریم با کلی کارمند نخاله بیکار حقوق بگیر که میشه دوتا هزینه از جیب مردم زیر خط فقر.
راستی می دونستید خط فقر با خط فهم معکوس هم هستند . دیگر مردم زیر خط فقر اگه چه شاید چقندر میخورند اما هر چرندیاتی را از زبان حتی بالاترین مرجع رسمی اعلام میشود باور نمی کنند.
شریک دزد و رفیق قافله قصه ما کی بود ؟؟اگه گفتید بچه های خوب؟؟؟ (1895606) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۲:۴۳:۱۶
با خواندن این مقاله دلم به حال ملت وخودم خیلی سوخت چرا که مسئولان این مملکت کسانی هستند که به راحتی فریب می خورند و دور زده می شوند (1895689) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۲:۴۵:۳۳
تنها چیزی که متوانم بگویم این است که خاک بر سر مان که یک نفر این گونه ملتمان را بازی می دهد (1895693) (alef-6)
 
ماهان
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۳:۲۴:۱۰
مطمئنا بابک زنجانی آخرین سکانس از برنامه غارت وچپاول اموال ملی نخواهد بود تا زمانیکه اقتصاد دولتی است همین است اقتصاد دولتی فساد می آورد اقتصاد دولتی ویا انحصار دولتی همانند کشتی که هزاران سوراخ ریز ودرشت دارد غیر قابل تعمیر است اقتصاد دولتی رانت خواری را توسعه میدهد .
ضمنا دوستانیکه دور مناطق هسته ایی ایران حلقه انسانی تشکیل میدهند بهتراست که دور چاههای نفت ایران حلقه انسانی تشکیل بدهند تا به ین راحتی دلارهای نفتی از جیب بابک زنجانی ها سردرنیاورند (1895820) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۸ ۱۴:۲۴:۱۵
چرا حالا اقدام کردید وافشاگر شدید قبلا کجا بودید دستگاه اطلاعاتی کجا بود (1895993) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۰۹:۵۲:۲۱
دلم به حال خودم سوخت که پارسالمیخواستم عروسی کنم اما یه شبه طلا گرون شد و نتونستم طبق قرار برای عروسیمون طلا بگیرم (1897184) (alef-6)
 
محمود
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۱۲:۴۹:۳۸
فساد اقصادی از مغز تا تما م اعضا ی بدن را گرفته کدام جراج تمی تواند بدون مرگ بیمار این غده سرطانی را خارج کندجز اینکه معجزهای اتفاق بیافتد (1897532) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۰-۱۹ ۱۶:۲۲:۲۱
به نظر ميرسد تمامي اين رانت ها و اختلاس ها كه به هر نوعي در كشور اتفاق مي افتد يك پروژه براي ايجاد فضاي ارباب رعيتي ميباشد تا عده اي انگشت شمار ارباب كه ثروت رانتي به دست اورده اند بر اقتصاد و سپس همه چيز مردم تسلط بابند و كنترل انها را به دست بگيرند . (1897873) (alef-10)
 
دانشجو
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۱۰:۴۵:۵۰
با سلام
ضمن عرض تشکر از ارائه این مطلب.
به نظر بنده از این دست مسائل در کشور زیاده و هر کجا رسانه ورود پیدا کرده موضوع کمی جدی تر خودشو نشون داده.
طراحی سیستم های اداری و تشکیلاتی ما آنقدر ضعیف و قدیمی هستند که هر بچه ای هم می تواند آنرا به راحتی دور بزند . همچنین اقتصادی شدن مجریان قانون فضا را مهیا تر می کنه . هر وقت برای اصلاح و نجات این مملکت جدیتی و پافشاری مثل انرژی هسته ای نباشه صحبت کردن بر روی این موضوعات و مسائل مشابه تمسخر آمیز و وقت تلف کردن است. (1898745) (alef-13)
 
عاشق ولایت
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۱۲:۱۲:۲۸
با سلام
جناب توکلی اگر تلاشهای شما و آقای مطهری در ورود به مسائل مختلف بدور از زیرکی های مقرضانه و تسویه حسابهای شخصیتان باشد ،پس میتوان با تمام وجود گفت که درود به شرفتان و شیر مادر حلالتان که لحظه ای از وظیفه وکالتتان کوتاه نمی آیید .
حقا که نام احمد و علی برازنده تان و بعد از مرگتان_بعد از عمری با شرافت_ در تاریخ ماندگار و مطمئنا" آرامگاهتان بیعت گاه آزاده زیستان بعد از شما خواهد بود.
فقط نگرانی من این است که بدخواهان بین احمد و علی شکاف ایدئولوژیکی ایجاد نمایند تا ایرانمان پاره پاره شود.
روح و خونم فدای شرفتان که یاد قدیسین را زنده میکنید. (1898856) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۱۵:۳۴:۴۳
حالا اگر يک بخت بگشته اي براي امور زندگي يه دزدي بکنه حکم قطع دست ميدهند ولي امثال بابک زنجاني و مرتضوي دزدان بيت المال ........... (1899023) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۲۰:۱۲:۵۲
فرضیات زیادی را می توان ردیف کرد که اثبات ونفی انها به مرور زمان نیاز دارد. اما آنچه برای من قطعی ومسلم شده اینست که همه کسانی که از بی اثر بودن کامل تحریم ها سخن می گویند یا دروغگو هستند /یا بی خبر /ویا بهره مند/ ومن کسی را ندیده ام که عزیز دردانه اش را بخاطر کمبود دارو از دست داده باشد واز ادامه تحریم ها حمایت کند . اشتباه است که کسی فکر کند بابک زنجانی یک بدیده استثنایی است .خیر صدها بزرگتر از بابک زنجانی ها وجو دارند که کسی اسم انها را نشنیده وهمه انها محصول تحریم ها هستند . اگر کسی بگوید تحریم خوبست درست مثل کسی است که بگوید بیماری خوبست . فقط باندهای قاچاق دارو از خوب بودن تحریم دارو /وفواید ودستاوردهای ان سخن میگویند . لعنت خداوند بر کس وکسانی باد که این مردم شریف ایران را ضعیف .ناتوان وذلیل می خواهند . (1899403) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۲۲:۵۵:۵۵
دردادگاها اکثرا ادمهای فلک زده منتظر محکومیت بخاطر دزدی افتابه هستند!اگرباشدت تمام بادزدان بیت المال برخورد میشد شاید امروز بابکها جرات دزدی نمیکردند. روزهایی که در بازار ازاد دلار هی دولتی فروخته میشد کسی خبر نداشت تاریشه این کثافت کاری را گم کند؟سربازان گمنامی که ملک رااز اسمان پایین کشیدند وملت راخوشحال کردند امروز هم میتوانندبا اقازاده ها برخوردکنند؟بابک تنها نیست!ریشه جایی است که اخر دولت احمدی نژادبازار رابه عمد بحرانی کردند تا سابقه کم رنگ شود!دلارهای تزریقی ازاد دست اربابان بابک بوده وهست!بابکی که از سربازی درکنار فلانی شروع کرد!راستی چه کسی بابک راراننده رییس معرفی کرد؟وچه کسانی بعدها هم او را رهانکردندونورچشمی انان بود تاامروز؟ (1899693) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۱۱-۱۱ ۰۹:۰۹:۲۸
باید افرادی که امثال بابک زنجانی رابزرگ کرده اند که چنین ضربه هولناکی به اقتصاد کشور وارد کنند که سالیان سال اثرات ان باقیست دستگیر و در دادگاه علنی محاکمه شوند نه اینکه فقط بازداشت شده وهر از گاهی مقامات قضایی چیزی بگویند (1942096) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.