توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 340930
جنگ تبلیغاتی سئول علیه پیونگ یانگ
تاریخ انتشار : شنبه ۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۵
اقدام یک گروه فعال مدنی به ریختن بارانی از اعلامیه های ضد دولتی در نقاط مرزی کره شمالی، احتمال به راه افتادن موج تازه ای از تنش های جدی در شبه جزیره کره را افزایش داد.

به گزارش مهر به نقل از یونهاپ نیوز، یکی از گروه های فعال مدنی کره جنوبی امروز شنبه در اقدامی که از سوی دولت سئول خودجوش توصیف شده است، به نشر تعداد زیادی اعلامیه در نقاط مرزی مشترک با همسایه شمالی اقدام کرده است که مضمون آنها انتقاد از عملکرد دولت پیونگ یانگ است.

به گفته گروه «جنگاوران آزادی کره شمالی» که پیشتر هم با ارسال بالون به داخل مرزهای کشور همسایه مرتکب اقدامات مشابه ای شده بودند، تعداد اعلامیه های ارسال شده در روز شنبه به ۸۰ هزار برگه می رسد.

جالب آنکه عملکرد این گروه از فعالین مدنی کره جنوبی در گذشته منجر به تشدید تنش ها بین سئول – پیونگ یانگ شده است حال آنکه این بار علیرغم درگیری های تازه ای که بین دو کشور بر سر آزمایش های هسته ای و موشکی اخیر کره شمالی به وجود آمده، دولت سئول خود را از هر گونه تلاش برای مداخله جویی مبرا دانسته و می گوید که نقشی در این قضیه ندارد.

کره شمالی در فاصله یک ماه از تاریخ ۶ ژانویه تا ۷ فوریه سال میلادی جاری (۲۰۱۶) دو آزمایش هسته ای و پرتاب ماهواره را با موفقیت پشت سر گذاشت که این اقدام موجب افزایش تحریم های شورای امنیت علیه دولت پیونگ یانگ شد.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی، جنگ تبلیغاتی، سئول، پیونگ یانگ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.