توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350038
کمپین مقابله با ورود ایران به تجارت جهانی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴
 گروه متحدان علیه ایران هسته ای ( UANI) در آمریکا با حضور مقامات سابق دولتی در این کشور برای جلوگیری از ورود ایران به تجارت جهانی تشکیل شده است.

به گزارش مهر، این گروه که به نظر می رسد نفوذ بالایی بین مقامات و شرکت های بزرگ آمریکایی داشته باشد در نظر دارد با تبلیغات علیه ایران و نوشتن نامه به مقامات دولتی و غیردولتی در سراسر جهان مانع ارتباط تجاری با ایران شوند.

این گروه به ریاست «مارک والاس» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل قصد دارد به ۱۴۰ شرکت بزرگ بین المللی نامه نوشته و به نوعی آنها را برای معامله با شرکت های ایرانی تحت فشار قرار دهند.

این شرکت در حال حاضر به ۳۰ شرکت نامه نوشته است و قصد دارد این نامه ها را در روزنامه های سراسر جهان منتشر کند.

اولین مورد از این تبلیغات از این هفته در آستانه نشست حمایت از تجارت با ایران در زوریخ منتشر خواهد شد.

والاس می گوید شرکت های تجاری باید این مطلب را بدانند که هنوز معامله با ایران دارای ریسک است و می تواند به خاطر تحریم ها موجب خسارت آنها شود.

از اعضای اصلی موسسان این کمپین می توان به چهره هایی مثل «جیم ولسی» رئیس سابق سیا و «دنیس راس» دیپلمات سابق و از یهودیان با نفوذ در آمریکا اشاره کرد.

دنيس راس با جورج بوش پدر و ديک چني، معاون بوش پسر و نيز در کنار چهره‌ هايي مانند زلماي خليل ‌زاد، سفير افغان ‌تبار آمريکا در سازمان ملل و همچنين فرانسيس فوکوياما، نظريه پرداز ژاپني تبار آمريکا و نويسنده کتاب پايان تاريخ همکاري داشته است.

راس علاوه بر کار در وزارت دفاع، در وزارت امور خارجه و شوراي امنيت ملي آمريکا نيز فعاليت داشته است.

دنيس راس معتقد به افزايش عمق همکاري آمريکا و اسراييل در مقابله با برنامه اتمی ايران است و در اين زمينه گزارش مفصلی نيز منتشر کرده است.

در گزارش ياد شده، که در تقابل آشکار با گزارش اطلاعاتي ماه نوامبر سال ۲۰۰۷ «سيا» است که ايران هدف‌های نظامی برنامه اتمي خود را کنار گذاشته است، صريحا نوشته شده که ايران در پی ساختن بمب اتمی است.
 
کلمات کلیدی : سازمان‌تجارت‌جهانی+عضویت ایران+اقتصاد ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.