نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 370036
هیچ توصیه‌نامه‌ای درباره بدهی ۲۵میلیاردی پسر اسطوره فوتبال پذیرفته نیست
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
در پی انتشار خبر "بدهی ۲۵میلیاردی پسر اسطوره فوتبال ایران" معاون وزیر جهاد کشاورزی در هامش خبر تسنیم نوشت: "پیگیری قاطع و قانونی در جهت احقاق حقوق دولت به‌هرطریق ممکن معمول شود و بهانه‌ای از ایشان و هیچ توصیه‌نامه‌ای برای ایشان پذیرفته شده نیست".

 تسنیم شنبه ۱۲ تیرماه سال جاری خبری منتشر کرده بود مبنی بر اینکه، "م.پ." پسر اسطوره فوتبال ایران که اواخر سال ۹۳ از شرکت بازرگانی دولتی برنج و شکر نسیه در قبال رهن یک ملک خریده بود، با گذشت یک سال و نیم ۲۵میلیارد تومان پول دولت را پس نداده و اخیراً هم با تنظیم شکایتی در دادگاه خواستار ابطال سند رهنی شده است.

مالک شرکت "ر.س.ا." سال گذشته علاوه بر عدم ایفای به‌موقع تعهدات خود و عدم پرداخت به‌موقع مطالبات دولت و پس از چندین دوره تمدید پرداخت و استمهال از شرکت، با مراجعه به تنی چند از نمایندگان مجلس توصیه‌نامه‌ای برای دادن مهلت شش‌ماهه گرفت و مدیران شرکت نیز علی‌رغم الزام آور نبودن سفارش‌ها به وی شش ماه مهلت دادند.

"م.پ." همچنین اواخر آذرماه سال گذشته با مکاتبه با یکی از وزرا خواستار مهلت یک‌ساله برای بازپرداخت بدهی‌اش شد که البته آقای وزیر در نامه خود به شرکت بازرگانی دولتی، اعطای مهلت را به پرداخت نقدی بخشی از بدهی مشروط ساخته بودند که به این نامه هم توجهی نشد.

شرکت بازرگانی دولتی پس از چندین بار تأخیر در اخذ پول بیت المال، بالاخره در سال جاری ملک ترهین شده از سوی این شرکت را به اجرا گذاشت تا شاید به پول بیت المال برسد.

بر اساس سند جدیدی که به‌تازگی به دست ما رسیده، باخبر شدیم ملکی که شرکت "ر.س.ا." متعلق به "م.پ." به‌عنوان رهن در قبال خرید برنج‌ها به شرکت بازرگانی دولتی معرفی کرده، مشکل‌دار است و مالک این ملک که از بستگان درجه یک "م.پ." هست، از شرکت بازرگانی دولتی شکایت کرده و خواستار ابطال سند رهنی شده است.

با همه این تفاسیر، (عدم بازپرداخت ۲۵ میلیارد تومان پول دولت در یک سال و نیم گذشته، سود قابل توجهی که از این پول نصیب خریدار شده و بروز مشکل قانونی برای بازپس‌گیری این پول از ناحیه دولت)، آقای "م.پ." و پدرش اخیراً در نامه‌ای به رئیس جمهور با طرح این ادعا که در این معامله دچار ضرر و زیان شده است، خواستار مهلت ۴ساله برای بازپرداخت تنها اصل بدهی (بدون سود) و سالانه مبلغ ۵ میلیارد تومان شدند که یکی از معاونت‌های رئیس جمهور در هامش این نامه به مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی نوشت که مساعدت شود.

در پی انتشار این خبر ، علی قنبری معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در هامش خبر به آقایی مدیرکل حقوقی شرکت بازرگانی دولتی نوشت: "لطفاً پیگیری قاطع و قانونی در جهت احقاق حقوق دولت و بیت المال به‌هرطریق ممکن معمول شود و بهانه‌ای از ایشان و هیچ توصیه‌نامه‌ای برای ایشان پذیرفته شده نیست".

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی همچنین به حسن عباسی معروفان معاون بازرگانی داخلی شرکت دستور پیگیری موضوع را داده است.
 
کلمات کلیدی : علی پروین
 
Germany
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۸:۱۸:۴۰
چه وضعیتی شده است دیگر کار ما به افتضاح رسیده (3809404) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۱:۳۹:۴۷
این نهایت ضعف مسو.لینی است که در مقابل چنین بظاهر اسطوره ای احساس حقارت کرده و باج میدهد (3809681) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۸:۲۱:۴۳
چشم همگی روشن! (3809411) (alef-13)
 
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۸:۴۱:۰۵
اسطوره جهان پهلوان تختی بود (3809426) (alef-13)
 
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۸:۴۵:۴۶
سالی شش میلیارد بهره بانکیشه بعد پنج سال سی میلیاردفقط بهره بانکی دریافت کرده (3809429) (alef-13)
 
aivhl
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۱۸:۵۳:۵۸
همه این قصه ها برای سرگرم شدن ملت است چون اقای م پ اگر قصد پرداخت کردن این پول را داشت از ابتداء سند مجعول به رهن نمی گذاشت و مدیران دولتی هم اگر قصد دریافت این پول را داشتن از ابتداء با نظارت دایره حقوقی اقدام به انعقاد قرارداد , کنترل سند ملک و معامله می کردند پس هر وقت طلب از زنجانی وصول شد این طلب هم وصول خواهد شد (3809450) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۰:۰۲:۵۳
سلام. کاش یکی پیدا بشه یه توصیه نامه به ما بده 100میلیون وام هم به ما بدن والله سر وقت برمیگردونم... (3809557) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۰:۱۳:۰۱
فوتبالیها وارد تجارت شدند. وزنه برداران و کشتی گیران وارد سیاست شدند. اصلآ مهم نیست این کاره هستند یا در توان و تخصصشان هست یا نه؟ اینهم از دستاوردهای چند سال اخیر است که هر کس سعی دارد در هر کاری دخالت کند.... (3809573) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۰:۱۹:۴۵
دیده بخور بخوره, گفته ما هم بخوریم (3809585) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۰:۲۳:۳۳
اسطوره و پهلوان و این جور افسانه ها را در این روزگار بزار در کوزه ابش را بخور, پهلوانی با تختی رفت زیر خاک, (3809593) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۰:۲۸:۴۰
در المان ریس قبلی بایرنن مونیخ به علت فریب مالیاتی, الان در زندان است, یا برای مسی به علت نپرداختن مالیات 21 ماه زندان گذاشته اند, اینجا با اسطور و بازی و الکی پهلوان بازی 25 میلیارد تومان مال مردم رو هواست
اقایان مدیر اگر مال شخصی خودشان هم بود, چنین ساده برخورد میکردند (3809600) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۰:۴۵:۱۸
اینطور وضع درست نمیشود .نظام باید خیلی قاطع برخورد کرد (3809620) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۱:۴۰:۵۸
مسئولیت پذیرش چنین سند مجعولی را چه کسی باید بپذیرد؟؟؟؟؟ (3809684) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۱:۴۸:۴۴
هر روز اختلاس جدیدی روخواهد شد. (3809695) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۲:۴۱:۵۸
چرا اسم اين بابا رو نميگين اسطوره كدومه كي اسطوره است؟پورياي ولي اسطوره بود (3809784) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۷ ۲۳:۳۳:۳۴
1-اسطوره ای نباید در کار باشد2- عدالت وحقوق بیت المال باید مورد نظر باشد
3-گرچه واقعا اگر اسطوره اسطوره می بود نباید می گذاشت دست درازی به حقوق مردم بشود. (3809853) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۸ ۱۴:۴۱:۵۲
م.پ چند سال است که دارد لای دندانش را خلال دندان میکشد و اینا تازه دنبال
اموال به تاراج رفته اند. (3810749) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
هیچ توصیه‌نامه‌ای درباره بدهی ۲۵میلیاردی پسر اسطوره فوتبال پذیرفته نیست