توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400131
دلیل صدور حکم اعدام برای قاچاقچیان مواد مخدر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: قاچاقچیان مواد مخدر سلامت و امنیت جامعه را از بین می برند و مجازات اعدام متناسب با جرم در نظر گرفته می شود.

به گزارش میزان، غلامحسین اسماعیلی در رابطه با مجارات اعدام قاچاقچیان گفت: قاچاقچیان مواد مخدر سلامت و امنیت جامعه را از بین می برند و مجازات اعدام متناسب با جرم در نظر گرفته می شود.

وی ادامه داد: معتقدیم جرائمی که موجب هلاکت نسل و از بین بردن سلامت و امنیت جامعه و آثار و عوارض غیرقابل جبران دارد، باید مجازات متناسب داشته باشد.

رئیس کل دادگستری استان تهران افزود: جرائم مواد مخدر در بسیاری از حوزه ها به گونه ای است که اگر بخواهیم تناسبی بین جرم و مجازات در نظر بگیریم به لحاظ عوارض بسیار سنگین جرائم مواد مخدر در جامعه برای بسیاری از قاچاقچیان مواد مخدر مجازات متناسب، مجازات اعدام است.

این مقام قضایی دراستان تهران در ادامه بیان کرد: این به عنوان بحث حقوقی تناسب جرم ومجازات است اما در هر حال ما ورای بحث و دیدگاه های تئوری و نظری در مقام قضایی مجری قانون هستیم.

وی اضافه کرد: هر کجا قانونگذار برای جرمی اعم از موادمخدر یا سایرجرائم مجازات سنگین من جمله مجازات اعدام درنظر گرفته باشد مجازات اعدام را هم در مقام رسیدگی و صدور حکم مورد حکم قرار می دهیم و هم در مقام اجرا ،اجرا می کنیم چون رسالت و ماموریتمان را اجرای قانون می دانیم.
 
کلمات کلیدی : حکم اعدام +قاچاقچیان مواد مخدر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.