توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 420238
مشاور امنیت ملی ترامپ قصد داشت حادثه بنغازی را به گردن ایران بیاندازد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۰۰
«مایکل فلین» در زمان ریاست بر آژانس اطلاعات نظامی آمریکا از کارکنان این نهاد خواسته بود تلاش کنند که ایران مقصر حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی معرفی شود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، روزنامه نیویورک تایمز روز شنبه در گزارشی در مورد «مایکل فلین» که به عنوان مشاور امنیت ملی دولت جدید آمریکا منصوب شده، نوشته است که وی سابقه روشنی در مدت کوتاه مدیریت بر آژانس اطلاعات نظامی آمریکا نداشته است.

به عنوان نمونه، وی چند روز پس از حمله گروه‌های افراط‌گرا به ساختمان دیپلماتیک آمریکا در بنغازی که به مرگ سفیر این کشور منجر شد، «به جمع‌بندی‌ای رسید که برخی از زیردستانش در آژانس اطلاعات دفاعی از شنیدن آن جا خوردند: او به آن‌ها گفت که ایران در این حمله دست داشته است.»

نیویورک تایمز نوشته است: «او سپس به نیروهایش گفت که حالا وظیفه آن‌هاست که این نتیجه را ثابت کنند، تا از این طریق بتوان ثابت کرد که ارزیابی کاخ سفید در مورد دلیل انجام این حمله نادرست بوده است.»

مقامات کنونی و سابق دولت آمریکا می‌گویند فلین به کارکنان آژانس تحت امرش فشار می‌آورده تا به نحوی «دست پنهان» ایران را در این حادثه بیابند.

در ادامه این گزارش آمده است: «اما مانند بسیاری از تحقیقات دیگری که در مورد بنغازی انجام شد، آن‌ها هیچ مدرکی دال بر وجود ارتباط [با ایران] پیدا نکردند. اصرار و پافشاری ژنرال [فلین]، برای تعدادی از مقامات آژانس یادآور تلاش‌های مداوم دولت [جورج] بوش برای نشان دادن ووجود رابطه میان صدام حسین و عراق با حملات یازده سپتامبر 2001، بود.»

نیویورک تایمز در این گزارش نسبتا طولانی به خصوصیات منفی فلین پرداخته که موجب آزردگی زیرمجموعه و مدیران بالادستی او بوده است. 

یکدندگی و نپذیرفتن نظرات دیگران یکی از موضوعاتی است که در این گزارش به آن اشاره شده است. به نوشته نیویورک تایمز، او در میانه سال 2012 زمانی که به ریاست آژانس اطلاعات نظامی آمریکا رسید، به کارکنان این سازمان گفت باید همواره این نکته را در نظر داشته باشند که «همیشه حق با من است.»

بنا بر این گزارش، وی بعد از حادثه بنغازی اصرار داشت که نیروهایش به نحوی این حادثه را به ایران ربط بدهند و گاهی از شنیدن این که مدرکی برای اثبات این فرضیه وجود ندارد، عصبانی شده و سر آن‌ها فریاد می‌کشیده است.

او همچنین معتقد بوده است که بر خلاف ادعای دولت «باراک اوباما»، القاعده در حال عقب‌نشینی نبوده و همچنان سازمان قدرتمندی است. 

وی اعتقاد داشته است که آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) به عمد بخش عمده‌ای از اسناد یافت شده در محل اختفای «اسامه بن لادن» رهبر سابق القاعده را از طبقه‌بندی خارج نمی‌کرد، تا مشخص نشود که این گروه همچنان قدرتمند است.

فلین دولت را به اهمال در برابر تهدیدات پیش روی آمریکا از جمله گروه‌های تروریستی و ایران متهم می‌کرده است.

او چند ماه قبل در این مورد گفت: «اگر آن‌ها چیزهایی را که می‌دانستیم علنی می‌کردند، آن وقت دیگر رئیس‌جمهور نمی‌توانست در انتخابات بگوید القاعده در حال فرار است و ما بن لادن را کشته‌ایم. حتی امروز هم طوری صحبت می‌کند که انگار شاهکار کرده است. منظورم است که بی‌خیال!»
 
کلمات کلیدی : مشاور ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.