توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400636
انگلیس خواستار حمله نظامی به حلب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷
قانونگذاران انگلیسی خواستار اقدام نظامی کشورشان برای متوقف کردن حملات هوایی روسیه به شرق حلب شدند.

به گزارش ایسنا وب سایت میرر، جان وودکاک، دبیر گروه پارلمانی تمام حزبی "دوستان سوریه" از حزب کارگر نیز خواستار یک نشست پارلمانی فوق‌العاده با هدف پایان دادن به ناآرامی‌های شرق حلب شد.

وی از ترزا می، نخست وزیر انگلیس خواست هنگامی که پارلمان بر سر کار خود بازگشت، این موضوع را مطرح و بررسی کند.

جان وودکاک هفته گذشته به استانبول سفر کرده و با رهبران ائتلاف مخالفان سوری در ترکیه دیدار کرد.

وی گفت: "آنها احساس می‌کنند که جهان رهایش کرده و از انگلیس، آمریکا و اتحادیه اروپا تقاضا دارند تا اقدامات بیشتری برای رفع این بن‌بست انجام دهند. آنها می‌گویند تهدیدهای اصلی بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و روسیه هستند که به طور نظام‌مند غیرنظامیان را می‌کشند. روسیه که یکی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل است، روزانه مرتکب جنایات جنگی می‌شود."

وودکاک ضمن درخواست برای حملات هوایی انگلیس به پایگاه‌های نظامی اسد مدعی شد که "نظام سوریه و روسیه برای بمباران حلب مناطق پرواز ممنوع را نقض کرده‌ است."

این قانونگذار گفت: "روسیه باید بداند که اگر به این اقداماتش ادامه دهد، پیامدهایی برایش خواهد داشت. یک پیشنهاد منطقه «بمباران ممنوع» صریحا به روسیه و سوریه خواهد گفت که هربار شما بمب‌های شبکه‌ای را بر سر غیرنظامیان می‌اندازید، ما به یکی از اهداف دولتی حمله می‌کنیم. قدرت جنگی ما بیشتر از قدرت شما است. باید برای متقاعد کردن دولت در وارد عمل شدن نیز یک نشست فوری برگزار شود."

الیسون مک گاورن، یکی دیگر از قانونگذاران انگلیسی نیز از این اقدام حمایت کرد. وی به عنوان یکی از رهبران گروه "دوستان سوریه" برای انجام وظایف جو کاکس، قانونگذاری که به قتل رسید، انتخاب شد.

مک گاورن گفت: یکی از مسائلی که جو برایش مبارزه می‌کرد، مساله سوریه بود. من نیز همانند او احساس می‌کنم وضعیت "بسیار بد و بیمناک" است. "تماشای اینکه کودکان و بزرگسالان کورکورانه و بی‌هدف کشته می‌شوند، مایه ننگ است. این مساله باعث خجابت کل بشریت است."

وی افزود: دولت ما توانایی رهگیری رویدادها و مسئولان آنها را دارد. ما به یک نشست فوق‌العاده نیاز داریم.
 
کلمات کلیدی : انگلیس +حمله نظامی + حلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.