توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490736
طوفان با سرعت ۷۲ کیلومتر منطقه سیستان را در نوردید
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۵
‌رئیس اداره هواشناسی زابل گفت: وزش باد و گردوخاک از روز گذشته در منطقه آغاز شده و به تدریج بر سرعت آن افزوده می‌شود.

‌عابدی در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه در لحظه ارسال خبر سرعت طوفان ۷۲ کیلومتر است، افزود: شعاع دید در حال حاضر به ۱۵۰۰ تر در منطقه فرودگاه رسیده ‌و این درحالیست که در مناطق دیگر منطقه سیستان شعاع دید متغیر است.

وی ادامه داد: در حال حاضر دمای زابل به ۳۷ درجه سانتیگراد رسیده است.

وی درپاسخ به این سوال که آیا سرعت طوفان افزایش نیز خواهد داشت؟ نیز گفت: طی امروز دوشنبه ۱۹ تیرماه ۹۶ و فردا سه شنبه ۲۰ تیرماه، رفته رفته بر سرعت طوفان افزوده خواهد شد.

رئیس اداره هواشناسی زابل اضافه کرد: این طوفان تا روز پنجشنبه ادامه خواهد یافت.

گفتنی است گرما و دمای بالا در منطقه سیستان ومیزان تبخیر آب و همچنین خشکی دریاچه هامون و رودخانه هیرمند طی سال‌های گذشته باعث شده تا به محض بروز وزش باد هرچند اندک، گردوغبار آسمان منطقه را فرا گیرد و مشکلات زیادی برای مردم و ساکنین منطقه سیستان بوجود بیاورد.

سرعت و شدت طوفان ها باعث شده تا شعاع دید در منلطق مختلف منطقه کاهش یابد، به گونه‌ای که در برخی از نقاط روستایی که در کانون شنهای روان قرار دارن،د شعاع دید حتی به کمتر از ۲۰ متر نیز می‌رسد و منجر شده تا مشکلات تنفسی و ریوی برای مردم بوجود آید.
 
کلمات کلیدی : سیستان و بلوچستان + طوفان + گرد و غبار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.