نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 302231
فراخوان آزادی یک راننده زندانی
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴
خیریه همت در آخرین پست خود نوشت:

سلام و خداقوت

می خواهیم با همت هم دیگر در این روزهای نورانی یک زندانی را آزاد کنیم. ایشان راننده شرکتی یکی از دانشگاه های تهران بوده است.

در پی مشکل فنی در مینی بوس ایشان در خیابان ولنجک، ماشین از کنترل خارج شده و به چند خودروی دیگر برخورد می کند.متاسفانه یک نفر فوت و دو نفر مصدوم و چند خودرو آسیب جدی می بینند. بیمه دیه فرد فوتی را پرداخت می کند و پرداخت سایر هزینه ها به عهده راننده می افتد.

با تلاش های فراوان خسارت دیدگان می پذیرند که خسارات خود را به صورت اقساط دریافت کنند الا یکی از آسیب دیدگان که خودروی لوکس ایشان به دلیل خسارت فراوان از پرداخت اقساطی خسارت خودداری کرده و اصرار به دریافت یکجای خسارت(حدود۱۳۰میلیون تومان) می کند.

بدلیل عدم امکان پرداخت از سوی ایشان با حکم دستگاه قضایی نامبرده به زندان منتقل می شود و حدود یک سال است که در زندان به سر می برد. با پیگیری های بعمل آمده مقرر شده است تا بخش عمده ای از این مبلغ از سوی ستاد دیه استان تهران به صورت تسهیلات و بلاعوض تامین گردد.

با توجه به درخواست ستاد دیه از خیریه همت مقرر شد تا ۳۰۰میلیون ریال از این مبلغ توسط کاربران خیریه همت ان شآءالله تقبل گردد.

 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۳:۲۴:۲۴
بجای این کارها چرا بیمه همه خسارت را پرداخت نمی کند چرا کسی بیمه را ملزم به پرداخت نمی کند. این چه معنی می دهد که بیمه فقط تا حدی که خودش تعین کرده پرداخت می کند. این که خسارت افت قیمت را مقصر پرداخت کند یعنی مردم را به جان هم انداختن و ایجاد پرونده های بی مورد در قوه قضایه. بیمه ها در هنگام گرفتن پول مهربان هستند ولی هنگام پرداخت بسیار بی انصافی به خرج می دهند (3264113) (alef-11)
 
محمد
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۶:۳۵:۵۱
عزیزم شما تا هر چقدر که بخوای میتونی از بیمه تعهد خسارت بخری فقط حق بیمت بیشتر میشه. مثلا میگن تا 5میلیون خسارت مالی قیمت بیمه ماشینت 700هزار تومان تا 10 میلیون 750هزار تومان بیست میلیون 850 هزار تومان و الی آخر.حالا اگه مردم موقع خرید بیمه خساست میکنن تقصیر بیمه نیست که. بهتر اول خوب مطالعه کنیم بعد عملکرد سایرین رو زیر سوال ببریم (3264409) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۲۲:۵۲:۳۸
بیمه با این همه سرمایه حداقل این کار خیر را متقبل شود (3264935) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۴:۱۱:۰۶
من نمی فهمم یک نفر می رود ماشنچنانی می خرد که هزینه خساراتش 130 میلیون شده آنوقت افراد دیگر باید هزینه اش را بدهند . اگر این ماشین پراید بود هزینه اش میشد 5 میلیون در حالیکه مقصر و اشتباهش همان بود .
این مملکت مگه قانون و قانون گذار ندارد ؟ (3264176) (alef-11)
 
شهرام
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۶:۳۳:۳۵
واقعا چرا باید زندگی یک فرد با خانواده اش بخاطر تمایلات اشرافی گرایانه دیگران دچار سختی و عذاب شود چرا معیار تعیین خسارت معدل قیمت خودروهای موجود در کشور نیست چرا مراجع محترم و عالیقدر در اینگونه موارد فتوای نمی دهند چون با قیمت چند میلیلرد تومانی خودروهای جدید دیگر هیچ فراخوانی هم کارساز نخواهد بود (3264404) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۶:۴۹:۰۷
چه ربطی داره یعنی مردمی که پول دارند نباید خودرو بخرند چون امکان اینکه یکی با ماشین نقص فنی بزنه بهشون و اونی که زده پول خسارت رو نده ؟ بیمه مسئولیت و بدنه برای اینه اما افراد این کار رو نمیکنن . در ضمن طرف زده یکی رو کشته بعد فقط باید پول دیه رو بیمه بده وآزاد بشه بدون اینکه نه محدودیت رانندگی براش بذارند و نه چیز دیگه . واقعا اگر خسارات به اون ماشین ها نبود این فرد باید راحت آزاد میشد؟ اینجا جان آدم ها اهمیت نداره و فقط در حد اینکه سال دیگه اون ماشین و نه اون فرد راننده ، از تخفیف بیمه استفاده نکنه جریمه میشه (3264428) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۶:۴۹:۴۲
چقدر سرعت داشته داخل شهر که اینجوری شده ؟ (3264429) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۷:۰۰:۲۷
این اشتباه کاملاسهوی بوده ودرگزارش کارشناس نقص فنی گزارش شده .اشتباه ازروی بی احتیاطی نبوده؟که هراشتباهی ازسوی انسان متصوروقابل اتفاق است؟ (3264445) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۴ ۱۶:۰۹:۳۲
در کشورهای دیگر تصادف منجر به فوت ولو غیرعمد ده نه سال زندانی دارد بدون بخشش و بدون مرخصی در نتیجه آمار تلفات جاده ای شان بسیار پایین است. (3264363) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.