توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482438
داعش ابوبکر البغدادی را از صحنه کنار گذاشت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
روزنامه فرامنطقه ای سعودی الشرق الاوسط که سخنگوی آل سعود در سطح بین المللی است و به دلیل ارتباط تنگاتنگ ریاض با سرکرده های داعش خود نیز با این گروهک تروریستی ارتباط تنگانگی دارد، به نقل از آنان اعلام کرد که داعش ابوبکر البغدادی را از صحنه تحولات کنار گذاشته و یک کمیته 12 نفره را برای رهبری خود در سوریه برگزیده است.

به گزارش ایرناف به نوشته روز دوشنبه الشرق الاوسط داعش به دنبال شکست های خود در سوریه و عراق چنین تصمیمی اتخاذ کرد و شورای رهبری 12 نفره خود را تحت عنوان ' کمیته مرکزی' رهسپار سرزمین سوریه کرد.

براساس این گزارش شورای رهبری مسوولیت انجام عملیات نظامی و برنامه ریزی های امنیتی و اطلاعاتی و صدور فرامین و جمع آوری مالیات و حسابرسی و فعالیت های تجاری را برعهده دارد.

این روزنامه سعودی در ادامه به نقل از احمد الرمضان مستند ساز تحولات در دیرالزور و مدیر رسانه خبری سوری' فرات پست' کشته شدن ابوبکر البغدادی درحملات هوایی سوریه را تکذیب و تاکید کرد : ' البغدادی اساسا درعراق اقامت دارد نه در سوریه '.

الرمضان افزود : البغدادی اخیرا به عنوان یک سرپوش مورد استفاده قرار می گرفت و تشکیلات توسط شورای 12 نفره درعمل رهبری داعش را برعهده داشت. این شورا هم اکنون به سوریه انتقال یافته است.

الشرق الاوسط ادامه داد : علیرغم هماهنگی نظامی میان فرماندهان میدانی در سوریه و عراق ، وزارت جنگ داعش فرماندهان عملیات در سوریه را از فرماندهان عملیات در عراق جدا کرده است.

رژیم سعودی که خود عامل شکل گیری و گسترش داعش درعراق و سوریه است، اخیرا با تشکیل نشست ها و ائتلاف هایی همچون ائتلاف عربی اسلامی آمریکایی ژست ضد تروریستی به خود گرفته است و می خواهد خود را به عنوان رهبر مبارزه با تروریسم در جهان عرب و اسلام معرفی کند در حالیکه خود با سرکوب جنبش مردم آزادیخواه بحرین و محاصره شهر العوامیه ظرف بیش از یک ماه گذشته و فروریختن گلوله و راکت و خمپاره بر سر اهالی آن نماد عینی تروریسم دولتی رسمی در خاورمیانه و جهان اسلام به شمار می آید.
 
کلمات کلیدی : ابوبکر بغدادی + عراق + داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.