نظر منتشر شده
۱۳۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 432136
اعتراض نظام پزشکی به مصوبه محدودیت فعالیت پزشکان/ یکسال است پزشکان پولی دریافت نکرده اند/ قطع آب باریکه پزشکان مشکلات اساسی ایجاد می‌کند
بخش اجتماعی الف، ۱۷ دی ۹۵
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۷
رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور مصوبه مجلس شورای اسلامی مبنی بر ممنوعیت فعالیت همزمان پزشکان در بخش دولتی و خصوصی را یک محرومیت اجتماعی جدید برای جامعه پزشکی تلقی کرد.

«علیرضا زالی» در حاشیه شانزدهمین کنگره سالانه انجمن متخصصین پوست ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با مصوبه روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی، به نوعی یک محرومیت اجتماعی جدیدی برای جامعه پزشکی وضع شده است.

وی افزود: پزشکی یکی از مناصب و شغل های محترم در کشور است و اصل 28 قانون اساسی نیز به صراحت، آزادی شغل را مشخص کرده و ایجاد هرگونه محدودیت های نوین و جدید برای صاحبان مناصب پزشکی که از نخبگان و فرهیختگان کشور هستند، می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

زالی تصریح کرد: در شرایطی به استقبال این مصوبه می رویم که بیش از یک سال است پول به حق جامعه پزشکی پرداخت نشده است، در این یک سال، جامعه پزشکی خدمات خود را ارائه کرده ولی در ازای آن پولی دریافت نکرده است.

وی ادامه داد: اعتماد کافی در جامعه پزشکی وجود ندارد، اینکه یک پزشک را صرفا محبوس کنیم در یک مرکز دولتی، وقتی شدنی است که تعرفه ها واقعی باشد و جبران خدماتشان منطقی، صورت گیرد و قطع تمام آب باریکه هایی که می تواند معیشت پزشک را تامین کند، می تواند مشکلات اساسی به وجود آورد.

زالی آمار پزشکان و دندانپزشکان دارای مطب در کشور را بیش از 60 هزار نفر اعلام کرد و گفت: بخش اعظم این افراد عضو هیات علمی دانشگاه ها نیستند و یا در نیروهای مسلح، تامین اجتماعی، آموزش و پرورش، وزارت نفت و جاهای مختلف کار می کنند که بعضا حقوق دریافتی آنها کمتر از دو میلیون تومان است.

وی افزود: اگر به این پزشک که با حقوق کمتر از دو میلیون تومان در مرکز دولتی کار می کند، اجازه کار انتفاعی و فعالیت در مطب ندهیم آسیب جدی معیشتی برای وی ایجاد می شود.

به گفته این متخصص مغز و اعصاب، پزشکانی در کشور هستند که اگر حضورشان در مطب و بخش های خصوصی در ساعت های بعدازظهر قطع شود حتما دچار بحران اقتصادی می شوند.

وی مهاجرت پزشکان برجسته از مراکز دولتی به بخش خصوصی، بروز مشکلات معیشتی و به خطر افتادن آینده شغلی پزشکان را از تبعات منفی این مصوبه برشمرد.

زالی با طرح این سوال که چرا جامعه پزشکی به طور خاص باید محدود شود، اظهار داشت: مثلا می توان به یک پزشک گفت نوبت صبح در مراکز دولتی مشغول به کار بشود و بعدازظهر برود موبایل فروشی یا مشاغل دیگر، ولی نمی تواند در مطب کار کند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: از سوی دیگر، در فرهنگ عمومی، مردم ما مطب را جزو هویت پزشک تلقی می کنند و گنجاندن مطب در مصوبه دیروز مجلس، یک بار متفاوت فرهنگی ایجاد می کند.

وی بیان داشت: در هیچ جای دنیا شاهد چنین موضوعی نیستیم در بسیاری از کشورها، آنقدر تعرفه دولتی و خصوصی به هم نزدیک است و تعرفه دولتی برای پزشکان جذابیت دارد که از آن استقبال می شود چون زندگی آنها از این طریق تامین خواهد شد.

زالی تصریح کرد: مجلس باید برای جبران خدمت پزشکان در دستگاه های دولتی، وزارت بهداشت، اعضای هیات علمی، چارچوب ها و پرداخت حقوق واقعی را می دید و در آن صورت می شد پزشکان را اجبار کرد که در مطب کار نکنند ولی هنگامی که حقوق آنها حداقلی است و قادر به حل مشکلاتشان نیست، چنین مصوبه ای منطقی نیست.

وی با اشاره به نگرانی و تکدر خاطر بخش بزرگی از اعضای جامعه پزشکی در پی این مصوبه مجلس، ابراز امیدواری کرد به بازتاب های منفی این موضوع توجه داشته باشد.

رئیس سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: بدون تردید، بازنده اصلی این مصوبه، مردم و حوزه سلامت کشور خواهد بود.

متخصصان ایرانی و خارجی حاضر در این دوره از کنگره به بحث و تبادل نظر درباره آخرین یافته های علمی در زمینه های بیماری های التهابی و نئوپلاستیک پوست، درماتوسرجری، کاسمتیک درماتولوژی، پوست و سلولهای بنیادی و کاربردهای نوین آن و همچنین آخرین دستاوردهای دارویی در زمینه جوان سازی پوست می پردازند.
۱۳۹۵/۱۲/۱۱ ۱۴:۲۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۸ ۱۶:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۰۶ ۱۴:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۷/۲۲ ۲۳:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۰ ۱۳:۳۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۱۲:۱۲
 
۱۳۹۵/۰۲/۲۰ ۱۳:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۸ ۱۳:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۴ ۱۴:۱۲
 
 
کلمات کلیدی : پزشکان+درآمد پزشکان+ نظام پزشکی
 
محمود
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۲:۲۲
وضع مالی پزشکان خییلی خوبه
جزو اقشار بسیار مرفه جامعه هستند. (4103184) (alef-11)
 
علوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۴۷:۲۵
وزیر بهداشت مسول تعیین تعرفه های پزشکی بخش خصوصی و بخش دولتی است، اگر بخش خصوصی را تجارتخانه آزاد هم بدانیم باید تعرفه ها عادلانه و متناسب با وضع اقتصادی کشور باشد، مگر منطقی است تعرفه پزشکی بخش خصوصی در ایران برابر باشد با کشورهایی که سرانه آن کشورها 40,000 دلار است ؟؟؟!!!!! در ایران بالاترین درآمد روزانه یک پزشک فوق تخصص در بخش خصوصی نباید از درآمد یک ماه یک کارگر بیشتر باشد، در هیچ جای دنیا درآمد یک روز یک پزشک از درآمد یک ماه یک کارگر بیشتر نیست. وقتی در آمد یک کارگر در ایران ۹۰۰ هزار تومان است ،بالاترین حقوق یا درآمد یک پزشک نباید بیش از ۲۷ میلیون تومان باشد، در حالی که در بخش خصوصی در یک روز یک پزشک ۱۰۰ نفر را ویزیت می کند و ۱۰۰ تا پنجاه هزار تومان می گیرد یعنی روزی ۵ میلیون تومان و ماهی ۱۵۰ میلیون تومان، به تعبیر ساده ، ماهی بیش از ۱۲۳ میلیون تومان اجحاف و ظلم و گرانفروشی می کند اگر یک کاسب بدبخت کالایی را ۵ هزار تومان گران بفروشد تعزیرات با او برخورد می کند ولی پزشک ماهی ۱۲۳ میلیون گرانفروشی می کند برخوردی با او نمی شود که هیچ، بلکه این مبلغ ....او مقیاس برای تعرفه های بخش دولتی هم قرار می گیرد !!!!! ظلم بس است، مردم خسته شدند از این همه اجحاف پزشکان، (4103335) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۲۰:۲۴:۴۰
من یک پزشک عمومی ام. نهایت بیماری که یک متخصص بتونه ببینه در روز 60 مریضه اولا. دوم اینکه از حق ویزیت کلش سهم پزشک نیست گاها نصف آن سهم پزشک است بعلاوه مالیات پلکانی بر درامد وجود داره به طوریکه اگه پزشکی درآمدی بالای 30 تا 40 میلیون داشته باشه عملا ضرر میکنه. قضاوت های عزیزان بر اساس اطلاعات واقعی نیست (4105872) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۱۱:۴۲:۰۵
مگر مالیات هم میدهند پزشکان؟؟ (4108235) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۴۷:۱۷
پزشکان شاغل در مراکز استان و اموزش پزشکی همه وصل به رانت قدرت هستند و انحصار بیمارستان خصوصی را هم دست گرفتند باید کاری کرد (4103449) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۴۵:۲۱
اکثر پزشکان با استفاده از امکانات تحصیل رایگان دولتی مدارک خودشون رو کسب کرده اند. اینکه یک پزشک که حافظ جان مردم هست حقوق و مزایای بالایی داشته باشه هیچ کس مخالف نیست ولی اینکه از بین بخش خصوصی و دولتی باید یکی رو انتخاب کنه کاملا منطقی هست اگر بخش دولتی براشون مقرون به صرفه نیست کسی جلوی فعالیت اونها رو در بخش خصوصی که نگرفته (هر چند که در ازای تحصیل رایگانی که با استفاده از منابع بیت المال انجام دادند باید موظف باشند به ارائه خدمات به میزان دو برابر مدت تحصیلشون در بخش دولتی و اگه دوست ندارن هزینه تحصیلشون رو پرداخت کنن و برن تو بخش خصوصی
ولی مشکل اونهایی که مخالفن اینه که اقایون بخش دولتی رو میخوان برای به طعمه انداختن مریض بدبخت و شکوندن اون به مطب و نهایتا سرکیسه کردن مریض بدبخت (4103810) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۴۷:۳۲
اکثر پزشکان با استفاده از امکانات تحصیل رایگان دولتی مدارک خودشون رو کسب کرده اند. اینکه یک پزشک که حافظ جان مردم هست حقوق و مزایای بالایی داشته باشه هیچ کس مخالف نیست ولی اینکه از بین بخش خصوصی و دولتی باید یکی رو انتخاب کنه کاملا منطقی هست اگر بخش دولتی براشون مقرون به صرفه نیست کسی جلوی فعالیت اونها رو در بخش خصوصی که نگرفته (هر چند که در ازای تحصیل رایگانی که با استفاده از منابع بیت المال انجام دادند باید موظف باشند به ارائه خدمات به میزان دو برابر مدت تحصیلشون در بخش دولتی و اگه دوست ندارن هزینه تحصیلشون رو پرداخت کنن و برن تو بخش خصوصی
ولی مشکل اونهایی که مخالفن اینه که اقایون بخش دولتی رو میخوان برای به طعمه انداختن مریض بدبخت و شکوندن اون به مطب و نهایتا سرکیسه کردن مریض بدبخت (4103815) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۶:۳۲:۵۴
یک ساله حقوق نگرفتن چون حقوق یک ماهشون برابر با حقوق 30 سال کار کردن یه معلم با مدرک دکتراست. (4103892) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۲۰:۲۷:۰۰
من پزشک عمومی ام حقوقم ماهی 5 تومنه هنوز حقوق اسفند پارسال رو به من ندادن. چرا با زندگی ما بازی می کنید ما هم زن و بچه و بدهی داریم. با این اعصاب خوردی ها و رفتارهایی که با ما میشه چطور انتظار دارید با آرامش مریض ببینیم. چرا تخلف عده ای معدود از پزشکان رو به همه نسبت میدید. این ظلمه بخدا (4105877) (alef-11)
 
امین
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۰۹:۰۸:۰۱
من دوست دندانپزشکی دارم که مطبش را تعطیل کرده و دارد لیسانس حقوق می خواند تا وکیل شود ایران بهش وکلای دادگستری است نه پزشکان (4106387) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۴۵:۱۱
اگر در سال ۹۵ یک ریال به پزشکان طرحی(اجباری)پول دادند.مدیون ملت ایران.باشند.وزارت بهداشت پول پزشکان را از بیمه تا پایان شهریور ۹۵گرفته.اما قصد نداره پرداخت کنه.قصد دارن پول را ببرن جای دیگه خرج کنند و از کل سال۹۵ نهایت دو ماه پرداخت کنند تا انتخابات انجام شه (4104007) (alef-11)
 
ما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۵:۵۲
یکسال است پزشکان پول دریافت نکرده اند؟ !
یکسال نیست و 4 ماه است .
در ثانی ، حقوق گرفته اید ، کارانه نگرفته اید .
ثالثا" شما 1 ماه کارانه بگیرید ، به اندازه 3 سال پرسنل غیر پزشک شاغل در بیمارستان گرفته اید . (4103186) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۳۵:۰۶
من همسر پزشک تا پایان سال 94 تازه تسویه شده . (4103316) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۱۰:۰۲
حقوق یا کارانه چند ده میلیونی؟
متاسفم
خیلی از کارگران چندین ماه حقوق نگرفتن و خیلی از صنایع چندین ماه است که پول بیمه ندارند که بدهند تا خرج جیب پزشکان شود (4103381) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۱۷:۳۵
همون تا 30 سال براتون کافیه (4103768) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۲۰:۲۱
مگه ممکنه قطع یه اب باریکه ای باعث مشکلات اساسی بشود؟ اب باریکه ای بیش نیست دیگه چه اهمیتی داره؟
تناقض رو در جمله ملاجظه میفرمایید؟ اب باریکه یک طرفه مشکلات اساسی طرف دیگر جمله
مثل اینکه بگیم حرکت مورچه باعث له شدن فیل ها شد (4103774) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۴۲:۴۱
دقیقا از فرودين پرداخت نشده.
اونی که استخدامه حقوق گرفته کسی که قرار دادیه فقط کارانه داره که اونم ده ماهه ندادن. (4104003) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۶:۲۳
آب باریکه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آب باریکه ی پزشکان در مقابل حقوق سایر اقشار سیلاب است. (4103187) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۶:۵۲
بیشتر شبیه سیل 4 سال پیش نکا است تا آب باریکه . (4103268) (alef-11)
 
amin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۴:۰۲:۵۷
سال80...4سال میشه 91 (4103672) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۰:۰۳:۳۰
ما در قم تازه کارانه اسفند 94 را گرفتیم (4104691) (alef-11)
 
کارمند حسابداری بیمارستان دولتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۲۷:۵۵
آب باریکه 90 میلیونی ؟ (4103189) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۴۱:۵۴
این ۹۰میلیون فقط به دو رشته تخصص که لابی دارند و تعرفه هاشون را نجومی بردند بالا میرسه.مابقی که درامد ندارند.شما هم برای اون دوتا گلو پاره کن. (4104002) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۳۱:۱۸
وزیر بهداشت با این طرح تحول ، پزشکان عمومی را بیچاره کرد. خیلی از پزشکان عمومی ، به شغل های غیر مرتبط روی اوردند. پزشک عمومی هست که فست فود زده! (4103196) (alef-11)
 
بیکار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۵۲:۵۵
خدا رو شکر معنی بیچاره رو فهمیدیم یارو اونقدر داشته رفته فست فود زده ولی بیچاره بود !!!!!!!!!!!!! (4103660) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۰:۲۷:۱۸
کسی پول داشته باشه فست فود بزنه که خیلی خوبه ، درامدشم خوبه ، پس مشکل چیه!!! (4104353) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۰۶:۰۸
متاسفم برای فکر کوچکتان (4104964) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۳۶:۱۴
همه منابع کشور از سهم تولید و صنعت،باید جمع شوند و بدهند به طرح تحول سلامت. چرا ؟ چون اقای وزیر لجبازانه ، نمی خواهد اعتراف کند که طرحش شکست خورده . شما هم مثل اقای ظریف ،بیا و بگو اشتباه کردم. (4103201) (alef-11)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۳۶:۳۴
بله "حقوق دریافتی آنها کمتر از دو میلیون است" اما دریافتی هایشان نجومی (4103204) (alef-11)
 
بنده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۳۷:۱۲
مجلس اگه یه مصوبه بدرد بخور توی این چند ده سال گذشته داشت همین طرح ممنوعیت کار همزمان پزشکان در مراکز دولتی و خصوصی بود .
چه بسیار زیادند پزشکانی که روزانه در حدود 1 ساعت در بیمارستان دولتی حضور پیدا میکنند و همه کار را به عهده رزیدنت ها گذاشته و بلافاصله به مطب شخصی و بیمارستان خصوصی میروند .جالبه که :
نحوه ثبت ساعت ورود و خروج حضرات پزشک در بیمارستان های دولتی و آموزشی هنوز به صورت کارتی و دستی پانچ میشود !!!!!!
آیا امکان بروز تخلف نیست ؟؟؟؟؟
ما بقی پرسنل بیمارستان ها به صورت ثبت اثر انگشت و ثبت چهره . (4103205) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۵:۲۷
کارت پانچ کاغذی دستی ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
متعلق به دهه 70 است و قابل تقلب در ثبت ساعت ورود و خروج (4103276) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۵۴:۱۳
جالبه
جلوی تقلب با حقوق 2 میلیونی رو سد کرده اند ولی حقوق 90 میلیونی برای تقلب آزاد است ! (4103349) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۷:۳۰
یکی باید پیگیر این موضوع باشه (4103650) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۴۲:۵۶
جوسازی علیه پزشکان چقدر موثر هست .تا حالا نمیدونستم واقعا چقدر غوغا سالار هستن کسانی که با یک بهانه کوچک طرح به این بزرگی رو زیر سوال میبرند .من یک سوال دارم مردم اگردو برابر همین پول رو مستقیم به پزشک بدهند هیچ اعتراضی ندارند وخیلی هم راضی هستند .جالب هست که هزینه های دندانپزشکی که آزاد هست ومستقیم از مردم دریافت میشه اصلا باعث نارضایتی نیست .ودندانپزشکان حق دارند بابت کشیدن دندان 150 الی 250 دریافت کنند .کمی وجدان لطفا یا مثلا برای تعمیر یک وسیله معیوب خانگی چقدر پول باید پرداخت کنند یا سایر هزینه ها (4103329) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۲:۴۱
مراگز خدمات دولتی محلی است برای توزیع کارت ویزیت مطب خصوصی پزشکان شما اگر برای دریافت خدمات به این مراکز دولتی مراجعه کرده باشید می بینید که برای 2 ساعت شصت نفر شماره داده اند و پزشک معمولاً با تاخیر حاضر شده و اکثر بیماران را جهت ادامه درمان و ویزیت به مطب خصوصی خود ارجاع می دهد . (4103486) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۳:۲۰
پزشکانی که با کار همزمان در دو بخش خصوصی و دولتی، از آموزش دانشجویان طفره می رفتند و به شکل غیر قانونی بیماران را از بخش دولتی به مطبهایشان میفرستادند و در مطبهایی شلوغ با نوبتهای چند ماهه ، کیسه هایشان را پرپول کردند از این مصوبه ناراحت هستند.
جناب زالی هیچ جای دنیا آموزش دانشجوی پزشکی را به پزشکی نمی سپارند که بیشتر وقتش را در مطب میگذراند و از قبل کار در بخش دولتی، مطب شخصیش را شلوغ نکه میدارد. (4103214) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۱۲:۴۴:۳۴
در عوض به اون پزشک استاد پولی میدن که بیخیال درآمد چند ده میلیونی مطب و بیمارستان خصوصی بشه (4106689) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۶:۲۵
برای پزشکان که فرقی نمی کنه به این ترتیب بیشترشون از سیستم دولتی خارج خواهند شد و این وسط فقط مردمی که به سیستم دولتی مراجعه می کردند آسیب خواهند دید (4103216) (alef-11)
 
حسنی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۵:۴۰
چی میگی تو ؟
مراکز دولتی برای اینا بهشته .
برای 40 ساعت حضور در ماه در بیمارستان دانشگاهی دارن ماهی 70 - 80 میلیون تومان کارانه میگیرن . (4103263) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۶:۴۸
متخصص طرحی
بالای 175 باید پر کنیم (حتی اگر در پاویون بیکار بشینیم )
یکبار 150 پر کردم با من تماس گرفتند که حواست باشه کسری ساعتهات به طرحت اضافه میشه (4103491) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۳۲:۲۸
من ، توی فلوی طرحی یا رزیدنت طرحی نگفتم (4103513) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۳۵:۰۰
طرح تحول فقط پول نجومی برای زنان و رادیولوژی داشت.بقیه بیخود معطل هستن تو طرح (4103985) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۴۲:۴۴
برای پزشکان که فرقی نمی کنه!

دکتر جون یه روز میاد شما هم مثل سایر اقشار جامعه باید تلاش کنید و متناسب حقوق بگیرید و هیچ حاشیه امن غیرعادلانه ای نداشته باشید.
دیر و زود داره ولی سوخت و ساز نداره (4103807) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۷:۵۴
منفعت طلبی هم حدی دارد (4103219) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۴۹:۳۶
طرح تحول سلامت به نام بیمارها و به کام پزشکان (4103222) (alef-11)
 
یونسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۰:۳۳
طرح تحول سلامت ( بخوانید طرح تحول دریافتی پزشکان ) را هر چه سریعتر متوقف کنید . (4103226) (alef-11)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۱:۱۱
پزشکان چه وقت از پول سیر میشوند ؟ (4103229) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۸:۱۶
شاید وقتی دیگر (4103284) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۳۵:۳۴
وقتی که دیگران عقده پزشکان را نداشته باشن (4103987) (alef-13)
 
مصطفی
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۱:۲۷:۳۴
خدیا باکیا شدیم 70 ملیون؟ (4104473) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۳:۵۰
خدایا از این آب باریکه ها نصیب ما هم بشه انشاء الله. (4103235) (alef-11)
 
مینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۵:۵۵
خدایا یه دیوار نشونم بده سرمو بکوبم بهش. درامد پزشک زیر دو میلیون ؟؟؟؟

داداش 2 تا از دوستام پزشک عمومی هستند قسم میخورم یکیش میگفت اینقدر بهشون میدن که دیگه علاقه ای به تخصص خوندن نداره.
پزشک عمومی ماهی بین 10 تا 18 میلیون راحت رامد داره. اینا واقعا بدنبال چی هستند؟ (4103238) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۰۴:۱۸
من پزشک عمومی با سابقه ۱۵ سال کار در دانشگاه علوم پزشکی شیراز هستم و یک میلیون و نهصد هزارتومان دریافتی دارم. (4103374) (alef-11)
 
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۵۹:۵۳
از پزشک های متخصص و علی الخصوص جراح هر چه بگی درسته ولی عمومی اینطور نیست که میگی.با دوتا گل بهار نمیشه (4103832) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۶:۰۱
آب باریکه !!!!!!!!!!!!!! 35 سالمه و بیکارم این آب باریکه را به من بدین فوری ازدواج میکنم. (4103239) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۰۹:۵۶:۰۶
هر پزشک به اندازه حقوق 40 معلم و 43 کارگر و 41 کارمند و 30 مهندس در ماه فقط کارانه دریافت میکند .
بعد این بابا میگه آب باریکه (4103240) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۰۵:۴۱
کارانه بابت انجام کار و تامین درآمد برای پرستار، بهیار، کارگر، مهندس و پرسنل اداری بیمارستان هست. (4103377) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۲:۲۳
حرف بی ربط ... بزار پزشکایی که دلشون بیشتر میخواد مهاجرت کنند ببینند هیچ جای دیگه اینقدر بهشون میرسن یا نه/ اونقدر جون مستعد و پزشک داریم که به جای زیاده طلبی های ملیاردی دنبال حق منطقی شون باشند نه اینکه شانتاژ کنند که به ما نمیدن...مردم کور نیستند برخورد پزشکان و درآمدشان را میبینند... (4103255) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۶:۰۰
شما بگذار مثل بقیه رشته های دانشگاهی پذیرش دانشجویان پزشکی افزایش یابد بعد ببینیم که می شود از این تهدید ها کرد ؟ (4103489) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۶:۳۶:۳۵
که مثل مهندسا جماعت بی سواد مدرک بدست بشن (4103899) (alef-11)
 
لاذقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۲:۴۵
چرا سازمان بازرسی به قضیه کارانه دریافتی پزشکان مراکز دولتی ورود نمیکند ؟ (4103256) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۹:۵۶
محدوده اینا ورود اکیدا " ممنوع است (4103287) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۴:۲۷
تمام صحبت پزشکان شده فقط پول پول پول، کل بودجه مملکت داره میره تو جیب آنها باز هم هر موقع هر صحبتی میشه فقط میگن درآمد ما پایینه، حقوق چند ده میلیونی اگر کمه و معشیت شما مشکل داره پس حقوق کارگر با ۸۰۰ هزار تومان چیه (4103260) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۰۴:۵۰
من به عنوان یک پزشک متخصص صددرصد با مصوبه مجلس موافقم . اصولا در اغلب کشورها پزشکان یا در سیستم دولتی ویا خصوصی میتوانند مشغول بکار باشند وبخصوص فعالیت خصوصی با چنین پراکندگی و اشفته بازاری که در ایران دیده میشود در هیچ جا مشاهده نمیشود . بااجرای طرح دولتی یا خصوصی دیگر بیماران از مراکز دولتی با ترفندهای مختلف به مراکز خصوصی گسیل نمیشوند و زیاده خواهی تعدادکمی از پزشکان که موجب بدنامی بقیه قشر خادم پزشکی شده اند نیز تحت کنترل در میاید. خدا قوت جناب دکتر پزشکیان نماینده کوشای مجلس (4103262) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۱:۰۵:۲۲
من هم جراحم و کاملا با این طرح موافقم (4104426) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۲:۳۳:۳۶
دلم میخواست بدونم تو کدوم مرکز و داری از کدوم رانت دولتی استفاده میکنی (4104578) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۵:۰۲
جناب دکتر زالی شما جوش خودتان را میزنید یا سلامت جامعه ؟ اول بهتر است بفرماییید خودتان در چند مرکز دولتی و خصوصی همزمان مشغول بکارید ودوم چطور به بیماران در تمام این مراکز قادرید بخوبی رسیدگی کنید و سوم اینکه درامد ماهانه ایشان از هر مرکز چقدر است؟ در ثانی در اجرای این طرح دوسال تاخیر شده است امیدوارم ایندفعه جلوی این اقدام واجب با لابیگری مسدود نشود (4103275) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۲۸:۰۷
خود وزیر محترم هم استاد دانشگاه و مسوول آموزش هستند مثلا و هم چندین بیمارستان خصوصی دارند خودشان (4103507) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۱۸:۰۸
متاسفم برای رییس جمهور که با ...در طرح تحول سلامت موجب مشکلات جدی در بخش درمان کشور شد
این طرح اصلا به بهداشت اهمیتی ندادند و فقط به فکر جیب پزشکان شدند
برای همین کار نکردن و عدم مجوز کلی حقوق می گیرند و کسی هم رعایت نمی کنه و طبابت می کنند و درامدهای کلان دارند
چرا پزشکان در مطبها دستگاه کارتخوان ندارند .
چرا در جایی مراجعه به مطب و دستور پزشک ثبت نمیشه تا برای پیگیری های بعدی بشه استفاده کرد .
نظام پزشکی میشه بگه چه چیزی از نظر اونها قصور پزشکیه ؟ مثلا مرگ بیمار به خاطر بریدن رگ بیمار قصور هست یا نه ؟
نظام پزشکی بگه که چه میزان اگر پزشکان حقوق بگیرند از نظر اونها آب باریکه نیست و منظقیه مثلا اگه 100 هزار دلار در سال بگیریند کافیه ؟ نظام پزشکی بیان کند که آیا کیفیت کار و ویزیت پزشکان ایران هم مثل اروپا و آمریکا است ؟
متاسفم برای .....این تدبیر (4103282) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۲۸:۲۲
خبر خوبی برای رزیدنتا هست. اساتیدی که از رزیدنت ها بردگی می کشند و در مطبشان تشسته و با کار رزیدنتا کسب درآمد می کنند و در ضمن همیشه هم طلبکارند مجبورند بین بخش دولتی و خصوصی یکی رو انتخاب کنند (4103301) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۳۱:۰۱
وقتی کارگران اعتراض می کنند شش ماه، هشت ماه حقوق نگرفته اند شلاق می خورند دستگیر و زندانی می شوند اخراج می شوند... ولی از اب باریکه حرف نمی زنند! (4103307) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۳۱:۲۰
پزشک مختار است بخش خصوصی یا دولتی را انتخاب کند این بهتر است و برای همه پزشکان اشتغال ایجاد می شود و مسئله پاس دادن مریض از مراکز دولتی به مراکز خصوصی که خیلی ها انجام می دهند هم حل می شود. (4103308) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۰۵:۵۸
مطمن باش پزشکان مطبشون رو هم خواهند داشت ....
کی می خواد جلوشون رو بگیره ، نظام پزشکی که خودش متشکل از پزشکان هست (4103378) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۵:۵۱:۱۸
نظام پزشکی باید غیر پزشک باشه؟ (4105562) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۰۱:۰۵:۰۶
باید مدیران و کنترل کنندگان غیر پزشک هم داشته باشد که بتوانند احقاق حق جامعه را کنند نه یک گروه را صرفا! (4106155) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۰:۳۲:۲۴
چرا بر خطاهای محرز پزشکی نظارتی نیست؟ چرا پزشک بیسوادی که باعث معلول یا جان باختن بیمار شده برخوردی نمی شود/ چرا مجوز طبابتش باطل نمی شود؟ فقط در ایران است که یک پزشک می تواند بدلیل سهل انگاری یا نابلدی ادم بکشد و بابتش پول بگیرد و راست راست بگردد. (4103309) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۱۹:۵۷
به نام خدا ..

اینکه پزشکان در کشور همه پولدارن شکی نیست
اینکه حقوق پزشکان در کشور بسیار زیاد است شکی نیست
اینکه حقوق ملت با جامعه پزشکی خیلی فاصله داره شکی نیست

راه حلهای مجلس شورای اسلامی اشتباه محض است


اقدمامات زیر باید برای حقوق پزشکها انجام بشود.


1- هر چه حقوق بیشتر به صورت پلکانی مالیات آنها افزایش پیدا کند
2- پزشکان باید همزمان در بخش خصوصی ودولتی کار کنند . درغیر اینصورت هم مردم هم جامعه ی پزشکی آسیب می بینند

3- طرح فوق باعث تخریب خواهد شد تا سازندگی (4103397) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۲۷:۴۵
بزودی باید کمپین کشوری شامل کادر غیرپزشک و معلمان و مهندسان و بیکاران تحصیل کرده علیه حقوق تبعیضی پزشکان با سایرین تشکیل بشه (4103409) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۴:۱۰:۵۱
موافقم چجوری باید تشکیل بدیم؟ (4105430) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۱:۲۹:۴۶
آب باریکه!!!
واقعا توهین به شعور مردم است.
آقای زالی دیگه بسه (4103412) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۰۷:۰۲
من خودم دانشجوی سال آخر پزشکی و از شاگرد اول ها هستم که فقط درس خوندن.
من کاملا موافق با این مصوبه هستم به چند دلیل. یکی اینکه معدود از پزشکان که هیئت علمی هستن و وظیفه آموزش ما و رزیدنت هارو بعهده دارند متاسفانه اغلبشان هیچ توجهی به آموزش ندارند. سیستم آموزش پزشکی در کشور ما مثل اینه که دانش آموزش راهنمایی رو بدیم دست دبیرستانی که آموزش بده و نه معلم. اگر این اقایان پزشک اقلیت که بی مسوولیتیشون باعث شده هویت همه جامعه پزشکی زیر سوال بره دوست ندارن در دولتی و با تعرفه پایین فعالیت کنن خب میتونن از سیستم دانشگاه خارج بشن تا من و امثال من که تشنه کارهای پژوهشی و نوآوری هستیم و به پول کمتر ولی حلال اهمیت میدیم بتوانیم بیایم در سیستم دانشگاهی فعالیت کنیم. متاسفانه این مصوبه اصلا اجرا نشده. ایشالا که بشه! (4103474) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۶:۳۷
فکر میکنم مهمترین کنترلی که بر فعالیت پزشکان باید اعمال شود ، کنترل بر تعداد ویزیت روزانه هر پزشک است که متاسفانه در کشور ما بعضا تعداد پذیرش شوندگان در یک بعد ازظهر به بیش از 30 نفر هم می رسد در حالیکه نرم جهانی حدود 10 نفر در روز است . (4103490) (alef-11)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۸:۳۱
یک مصوبه کاملا درست داشته مجلس اونم همین بوده پزشکان سیری ندارند وازهمه طلبکارند (4103497) (alef-3)
 
رزیدنت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۱۸:۵۵
من دستیار یکی از رشته های تخصصی در تهران هستم. ای مردم به خدا قسم سیستم سلامت ما هرچی میکشه از این اساتید هیئت علمی پزشکی میکشه. اینا 2 روز در هفته میان 1 ساعت ماهارو به توهین و ناسزا میکشند و میروند اما ما می مانیم و کشیک شب و کارکردن مجانی برای اساتیدی که هیچی بهمون یاد نمیدن. در شبی هم که آنکال هستند وحق آنکالی میگیرند اگر ما ندونیم باید با مریض بیچاره چه کنیم و این ریسک رو به جان بخریم و بهشون زنگ بزنیم مارو با خاک یکسان می کنند و مجازات و کشیک جریمه که چرا زنگ زدین. ولی ای مردم! این ها در اقلیت قدرتمند هستند که دست کسی بهشون نمیرسه و شما ها وقتی میاین بیمارستان زورتون به ما میرسد و به ما توهین میکنین. خدا جزای این اساتید مفت خور رو بهشون بده ایشالا. (4103498) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۲۷:۱۰
درس میخوندید یه کم شما هم پزشک میشدید...
اینقدر حسود نباشیم.
من از دل دهات کرمان اومدم و با زحمت پزشک شدم و کارم نجات جان انسان هاست. به ازای اهمیت خدماتم هم پول بهم میدن. نوش جونم... (4103506) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۴:۰۰:۴۲
نوش جونت ولی به اندازه حقت نه بیشتر (4103669) (alef-11)
 
میثم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۴:۴۳:۱۵
دوست عزیز اهمیت خدمات یک پارامتر غیر قابل تعریف است. اهمیت به چه معناست؟
مثلا کارگران شهرداری اگر چند روز نظافت شهر را رها کنند چه اتفاقی رخ میدهد؟
یا معلمان دوره ابتدایی اگر در تدریسشان کوتاهی کنند(البته منظورم این نیست که نمیکنند)
یا اگر کارمندان وزارت نیرو در تعمیر و نگهداری نیروگاه ها مشارکت نکنند و تعداد زیادی مثال های مشابه که هر کدام نشان از اهمیت هر کاری دارد.
درست است پزشکی مستقیم با جان انسان ها در ارتباط است ولی دلیل بر اهمیت بیشتر این شغل نسبت به دیگر شغل ها نمی شود بلکه تنها میتوان گفت که این شغل از نظر تاثیرگذاری مثبت و منفی خیلی زودبازده است.
علاوه بر این مساله محدودیت در انجام کار پر ریسکی مثل پزشکی لازم و ضروری است همانطور که اکثر کشور های پیشرفته انجام جراحی های زیاد در طول دوره زمانی های مشخص برای پزشکان امکان پذیر نیست. (4103736) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۰۰:۳۳
نجات انسانها حتی در اورژانس 115نیز اتفاق میفته.
نجات انسانها در دیالیز هم اتفاق میفته.
نجات انسانها در بخش های سرطانی.
نجات کار همه است پزشک نیز بخشی از اون.
تو درس زیاد خوندی یا دکترای فیزیک؟
اون چقد تو چقد؟!!!!!!!! (4103755) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۲۹:۵۹
دوست عزیز
همه درس خوندن اینجوری نیست که فقط شما درس خونده باشی یک فردی که فقط لیسانس مهندسی برق گرفته 5 تا 10 برابر بیش از شما وقت گذاشته
اما ملاک درس خوندن نیست. کشور ما به رایگان اموزش میده و توقعات نظام امریکا رو در اینجا داشتن کاملا بی مورده شما که خودتون فرمودین از روسنا اومدین ایا توان پرداخت سالانه 50 تا 80 هزار دلار در 4 سال اول تحصیل را برای پزشکی خواندن در امریکا داشتید؟ به عبارت دیگه داشتی حدود 300 میلیون تومن سالانه فقط بابت شهریه پرداخت کنی؟
بنابراین انواع مغالطه در استدلال شما است:
1- مظلوم نمایی که بنده از فلان جا امده ام
2- ربط دادن حقوق به درس خواندن که ربطی نداره
میزان حقوق در هر کشور یک سری ملاکهایی داره که به ثروت و درامد اون جامعه مربوطه
نمیشه که طلب حقوق امریکا را داشت اگر اینطور باشه در امریکا کارگز 2500 دلار کمترین حقوقشه در ایران 250 دلار دریافتی کارگره یعنی کارگر در جامعه ما باید 10 میلیون تومن در ماه بگیره بعد بیاییم در مورد اعداد شما صحبت کنیم
اصلا صحبتهای شما قابل قبول نیست.
ارتباط دادن یک سری بیماری با یک سری دارو توسط پزشک عمومی کاری نیست که اهمیت بسیار فوق العاده ای داشته باشه الان هم از طریق اینترنت میشه این کارو انجام داد
مردم ما در دهه 60 با اوردن پزشک هندی مساله رو حل کرده بودن به نظر من با این وضعیت باید هندی ها برگردن جامعه هند الان رشد اقتصادی بالایی داره و موفقه و بخشی از سیستم درمان امریکا رو همین هندی ها و اسیایی ها اداره میکنن
قرار بود هندی ها بروند و خودمان با درامد نفت اموزش رایگان بدیم و مساله حل بشه نه اینکه داستان و طلب کاری و...شکل بگیره (4103788) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۰۶:۲۲:۰۵
خوب حقوق کارگر کمه حقوق کارگر باید زیاد بشه عزیز. (4107889) (alef-11)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۳۷:۱۲
یعنی هر کسی رتبه زیر 1000 تو رشته تجربی نیاره یعنی درس نخونده؟ مثلا رتبه 3000 از بین چهارصد هزار نفر شرکت کننده درس نخونده؟ فوق لیسانس و دکترای بقیه رشته ها درس نخوندن؟ یا قرار بوده هشتاد میلیون ایرانی همه شون پزشک بشن و اگه نشن باید از گرسنگی بمیرن؟ من هم معلمم و وظیفه ام تربیت پزشکه. میزان منطق پزشک ها همینقدره که تو این کامنت اومده. (4103992) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۴:۰۴:۱۶
عزیز جان پیداست خوب تربیت نکردی .چون اونا دارن چیزی که یاد گرفتن انجام میدن (4105422) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۷:۴۰:۲۷
بحث حسادت یه طرف .اما تو خوده وزارت بهداشت هم در تمام استانها باند و انحصار درست شده.اجازه به پزشکان جوان نمیدهند .تمام جاها را تقسیم کردند و مردم بیمار هم از کمبود پزشک زجر میکشند (4103999) (alef-11)
 
نوروزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۹:۴۰:۱۱
کسی از دریافت حق الزحمه مطابق با انصاف و شرایط کشور مشکلی ندارد دریافت نجومی شما مردم را کلافه کرده است (4104256) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۰:۴۱:۵۳
برادر زحمت کشیدی نوش جونت حرف مردم اینه منم مهندس عمران از بهترین دانشگاه تهران دریافتیم 2 تومن اکه حقه یه منم 20 تومن بدن تا نوش جون هر دومون باشه (4104387) (alef-11)
 
مصطفی
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۱:۳۰:۲۲
دولت که عوض شد ببینم بازم میگی نوش جونم یا نه ؟ (4104481) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۱۳:۴۲
هر دولتی باشد فرقی نمیکند, قشر پزشک هیچوقت کم درآمد نمی شود. (4104977) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۲:۰۵:۲۲
آقای دکتر بنده هم مثل شما بعد از دیپلم هفت سال در دانشگاه دولتی درس خوندم
ولی حقوق من مثل شما نیست - چرا؟
خیلی ها درست خوندن ولی درآمد ندارند
چرا باید نفر اول پزشکی دانشجو سال چهارم مهندس باشد ؟
چرا مهندسی بی ارزش شده (4104548) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۱:۰۰:۰۹
ادبیات شما تاسف برانگیز است
اگر بقیه بیشتر درس می خواندند دیگر شما پزشک نمی شدید (4104729) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۷:۳۰:۲۵
تو باید قدر زحمتی که میکشی پول بگیریو یعنی اگه زیر کولر نسخه میپیچی باید ماهی یک و دویست بگیری. از سرت هم زیاده. (4104821) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۲۶:۴۷
کسی که میره در رشته های مهندسی دکترا میگیره یک پنجم شما هم درآمد نداره . بعد میگید ما درس خوندیم . چهار تا کتاب حفظ کردن شد درس خوندن ؟ (4104994) (alef-11)
 
سارا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۰۰:۰۲:۳۲
با کدوم پول و امکانات درس خوندی؟ اگه تو دانشگاه آزاد خوندی حرفت درسته چون که چند سال بایستی تلاش کنی جون مردم رانجات بدی! تا پول نجات دادنشان را بگیری و تلافی هزینه دانشگاه آزاد بشه. فقط از هول پول چاقوی جراحی را تو شکم مریض جا نذاری. اگه غیر دانشگاه آزاد خوندی پس از بیت المال برایتان هزینه شده تا بشی طبیب . (4106093) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۲:۵۷:۱۹
پزشکی باید در ایران رقابتی بشه
ما چرا پزشک هندی و پاکستانی نداریم؟؟؟
چرا پزشک اروپایی نداریم
اینم مثل بازار خودرو انحصاریه (4103550) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۰۱:۲۵
حب ایشون به عنوان رئیس جامعه پزشکان باید از صنف خودش دفاع کنه و برای همین هم شده رئیس اون صنف.ولی مصوبه مجلس شورای اسلامی هم مسلما بدون دلیل و مطالعه نبوده. متاسفانه برخی پزشکان از مراکز دولتی برای جذب مشتری در مطب خود استفاده می کنند.یا می بینید که پزشکی با اینکه در بیمارستان دولتی هم کار میکند ولی میگوید من در بیمارستان دولتی عمل نمیکنم.فقط به عنوان استاد نگاه به کار دانشحویان میکنم و مستقیم عمل نمیکنم. اگر میخواهی خودم عمل کنم بیا فلان بیمارستان خصوصی بیا تا با دستای خودم عملت کنم و خیالت هم راحت بشه. خب در این وانفسا مریض هم از ترس جانش مجبور به پذیرش خواسته پزشک می شود.البته داریم پزشکانی هم که واقعا دلسوزند و حتی رایگان بیمار را ویزیت می کنند (4103560) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۲۶:۲۰
باید امور بهداشت و درمان و امور آموزش پزشکی از یکدیگر تفکیک شوند باید انحصار در امور پزشکی شکسته شود (4103604) (alef-3)
 
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۴۴:۵۹
اینایی که در مورد پزشکا بد حرف میزنن چون خودشون نتونستن پزشک بشن اینطوری حرف میزنن.تا مطلب در مورد پزشکا تو سایت میاد پونصد نفر میان نظر میدن.توجه کردین مطالبی که در مورد مشکلات پزشکاس بیشترین اظهار نظر رو داره.اینا فقط از عقده های درونی سرچشمه میگیره. (4103645) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۳:۵۱:۳۰
تو خارج اگه کسی حقوق بالا بگیره بقیه هم خوشحال میشن. نمیدونم ما ایرانی ها چرا اینقدر بخیل هستیم و چشم نداریم ببینیم. طرف 10 سال شبانه روز وقت گذاشته و سخت ترین درس ها رو خونده اونوقت ما چشم نداریم ببینیم داره ماهی مثلا 20 میلیون حقوق میگیره. اگه میتونی شما هم برید پزشک بشید.
مشخصه این طراح نتیجش چی میشه. اگه کسی از لحاظ علمی سطحش بالا باشه از بخش دولتی میره و فقط در مطب و بیمارستان های خصوصی کار میکنه.
سطح کیفی بیمارستان های دولتی به شدت پایین میاد ولی سطح علمی مراکز خصوصی بالا میره. قشر متوسط و ضعیف که به مراکز دولتی میرن با کیفیت پایین خدمات پزشکی مواجه میشن ولی قشر مرفه پزشکان حرفه ای را کامل در اختیار میگیرن.
وقتی ما مردمی تنگ نظر هستیم باید هم یه همچین مسئولین و قانون گذارانی داشته باشیم. از ماست که بر ماست (4103657) (alef-11)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۵:۲۷:۰۷
خلایق هر چه لایق! (4105526) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۰۰:۵۳:۱۸
اون کدام خارج است که درآمد یک قشر سر به فلک بزند و دیگری نان را به زحمت به خانه ببرد؟
اباطیل و لاطائلات بافتن راهی به جایی نمی برد. (4106139) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۹ ۰۷:۵۱:۵۱
بخاطر اینکه همه مردم با پزشکان بی رحم برخورد داشته اند. (4106274) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۲۰ ۰۶:۳۰:۵۱
این نظر یک میلیون لایک داشت. (4107891) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۴:۱۰:۴۲
من نمیدونم پزشکان چه اعتراضی دارند آخه؟ که به ماهی صد میلیون هم راضی نیستند ! خبر از وضعیت مردم ندارند گویا....راه به راه هم که سفر خارجشان مرتب بجای خودش باقی است و مثل شام شب واجب!! چی میخواهید دیگه آخه؟؟؟ (4103690) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۴:۵۳:۲۴
اب باریکه یا لوله شرکت نفت . بیچاره پزشکان باید تحت حمایت کمیته امداد قرار گیرند (4103747) (alef-3)
 
عباس
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۰۶:۱۰
تعرفه دولتی وخصوصی یکسان شود.هم در بخش خصوصی ودولتی اجازه کار داشته باشند.دو کا حذف شود خلاف جهت اب حرکت نکنیم . (4103759) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۳۸:۳۰
بنده پزشک متخصص هستم.با این طرح مجلس موافقم ولی یک شرط بزرگ دارد و اون اینکه مراکز دولتی پرداختی پزشکان را حداکثر تا سه ماه پرداخت کنند.نه مثل الان که اخرین پرداختی ما در شیراز مهر 94(14ماه پیش) باشد. (4103796) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۵:۴۷:۲۹
وی افزود: پزشکی یکی از مناصب و شغل های محترم در کشور است

سوال: مگه شغل قانونی نامحترم هم در کشور داریم؟
تفسیر این حرف اینه که ما خیلی ادمهای محترم تری هستیم و محترمانه باید هر چه درامد در کشور هست به جیب ما سرازیر بشه!!!!

دوباره فرموده اند:
" مثلا می توان به یک پزشک گفت نوبت صبح در مراکز دولتی مشغول به کار بشود و بعدازظهر برود موبایل فروشی یا مشاغل دیگر، ولی نمی تواند در مطب کار کند."

مگه کارمندان که تعطیل میشن همه میرن سراغ موبایل فروشی؟ شما بعدازظهرت رو استراحت کن تا تجویزهای و درمانهات اینقدر با خستگی همراه نشه که اینقدر خطا بالا بره
بعد خود شما میفرمودید که پزشکان بیکار هستند این چه بیکاری است که طرف در چند جا داره کار میکنه؟ ؟؟؟؟
سوال بعد: اب باریکه قطع بشه چطور ممنه باعث مشکل اساسی بشه؟ همه میگن یه اب باریکه ای بود بیخیالش شدم
حرفها با هم تناقض داره و دلایل و بحث از ریشه دارای مشکله و فاقد دلایل محکم هست به عبارت دیگه فرضها و مقدم هایی که ایشون برای رسیدن به نتیجه و تالی استفاده کردن همه باطله (4103814) (alef-11)
 
مهندس
Germany
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۱۸:۰۵:۱۸
""کارم نجات جان انسان هاست." تازه شدی مثل یک مامور زحمتکش اتش نشانی... (4104058) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۲:۳۲:۱۷
زیاده خواهی برخی غیرقابل تحمل شده.
آب باریکه 50-100 میلیونی!!! (4104575) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۲:۵۱:۱۳
این طرح تحول سلامت باتلاق انتخاباتی دولت خواهد شد (4104605) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۷ ۲۳:۵۸:۰۲
الهی به نان شب محتاج شوید که اینقدر اظهار گدا بودن و نداری می کنید. (4104684) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۹:۴۹:۲۳
الهی ازت یه سال کار مفت بکشند و همه بهت بگویند چقدر پولداری و تو خرج اولادت بمونی (4105019) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۱:۱۱:۴۱
آب باریکه؟؟؟ (4104734) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۶:۰۶:۰۴
در كشور ايتاليا پزشكان يا بايد در مراكز دولتي كار كنند يا خصوصي
اينجوري براي تمامي پزشكان إيجاد اشتغال گرديده است (4104784) (alef-11)
 
آریو سوئد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۰۶:۲۲:۴۱
خدا به فریاد کشوری برسد که نخبگان و فرهیختگانش خون مردم را تو شیشه میکنند و مردم را غارت میکنند. (4104790) (alef-11)
 
Slovakia
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۲:۰۱:۴۴
مردم به صحبت های مسئولین اعتماد ندارند. والسلام (4105231) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۲:۴۲:۴۰
جناب توکلی گوش و حلق و بینی اصفهان ۶ نفر ظرفیت، ۴ نفر پذیرش (4105297) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۱۴:۵۰:۰۷
آب باریکه عجبببببب. یعنی درامدهای چند صد میلیونی آب باریکه است؟ (4105485) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۲۰:۰۵:۴۵
دوست دوران بچگی من که همسایه ی ما هم بود وتا چند سال بعد از دکتر شدن هم در خانه ی پدرش ( که کارگر باز نشسته است ) زندگی میکرد الان خودش و زن وبچه هایش در منزل بزرگ در بهترین جای شهر زندگی می کنند و چند وقت یکبار هم هر کدام خودروهای گران قیمت خارجی شان را عوض می کنند ومی دانم که ارث و امثال آن هم پیدا نکرده اند چون همه خانواده آنها را کاملا میشناسم (4105828) (alef-11)
 
داود
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۲۱:۲۷:۰۴
این کار اشتباه است.
عموما پزشکان حاذق اساتید دانشگاه های علوم پزشکی هستند و با محروم کردن آنها از داشتن مطب تقاضای خدمات در بیمارستانهای دولتی بیشتر خواهد شد .
هستند افرادی که دارای تمکن مالی هستند و برای درمان به مطب خصوصی این پزشکان میروند که باعث میشود سیستم دولتی برای سایر افراد کمتر شلوغ بشود. با ممنوعیت داشتن مطب نوبت دهی ها طولانی تر خواهد شد و احتمالا افراد کم بضاعت بازنده این تصمیم خواهند شد. (4105942) (alef-11)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۲۲:۵۲:۵۷
با سلام من یک متخصص بیهوشی هستم سهمیه منطقه یک با معدل الف از علوم پزشکی تهران ومستخدم دولت با حقوق ماهیانه حدود 4 میلیون تومان وبدون کار خصوصی .اگر یک طرح سازنده ومفید در کل جامعه پزشکی وجود داشته باشد ان جدا کردن کامل بخش دولتی از خصوصی است زیرا دیگر نمیتوان بیماران را بدلایل واهی از بیمارستانهای دولتی دزدید وبه مراکز خصوصی فرستاد دیگر نمی توان از یک دفترچه بیمه با یک ویزیت چند برگه جدا کرد وچند ویزیت گرفت دیگر افراد کم سواد کمتر حاضر به حضور در دانشگاهها میشوند زیرا باز ده مالی چندانی برایشان نخواهدداشت وبیشترکسانی که عاشق تدریس وتحقیق هستند دردانشگاههای علوم پزشکی حضور می ییابندودیگر تصمیمات کلی راجع به سیستم بهداشتی کشور کمتر با در نظر گرفتن منافع بیمارستانهای خصوصی اتخاذ خواهد شد وخلاصه کلام سیستم درمانی جان تازه ای خواهد گرفت (4106025) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۸ ۲۳:۲۱:۳۸
باز هم تعرفه ها واقعی نیست! پس طرح تحول سلامت و واقعی شدن تعرفه ها قضیه اش چی بود؟ هر چقدر اضافه میشه باز هم میگن واقعی نیست (4106058) (alef-11)
 
Reza
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۰۳ ۰۶:۱۱:۲۷
چه آدم بی منطقی هستن بعضیا ...عزیز من اینکه یه دکتر پول داره خوب زحمت کشیده تلاش کرده حالا میخواد ثمره اش رو ببینه...اینکه تو عرضه نداشتی درس بخونی یا حرفه ای کسب کنی و حالا بدبختی به اون چه...ارث باباتو که نخورده... (4387150) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته