نظر منتشر شده
۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 152038
فرمانده ناجا: موافق افزایش قیمت سوخت هستیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۳۵
فرمانده ناجا با بیان اینکه هدفمندی یارانه‌ها به میزان مناسبی باعث کاهش تلفات جاده‌ای شد، گفت: ما موافق افزایش قیمت سوخت هستیم.

به گزارش فارس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در هم‌اندیشی قانون، ترافیک، فرصت‌ها و چالش‌ها گفت:‌ کاهش تلفات جاده‌ای باعث کاهش خسارت‌های مالی و اجتماعی در سطح کشور می‌شوند. یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه‌یافتگی در هر کشوری کاهش نرخ تلفات و تصادفات است.

وی اذعان داشت: با استفاده از این معیار می‌توان میزان توسعه‌یافتگی هر کشوری را محک زد.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه شاخص‌های فرهنگی، دانش و قوانین زمینه‌ساز کاهش نرخ تلفات در تصادفات است،‌ گفت: هیچ کشوری قادر نخواهد بود به اجبار و با دیکتاتورمنشی تلفات را در این بخش کاهش دهد چرا که این فعالیت نیازمند توسعه اقتصادی، فرهنگی و علمی است.

فرمانده ارشد ناجا اذعان داشت: ما در سالهای قبل به دلیل آن که زیرساخت‌های مناسب توسعه‌ای را در نظر نگرفته بودیم نمی‌توانستیم در کاهش تلفات نقش مؤثری را داشته باشیم اما خوشبختانه با به کارگیری ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و طرح‌های جامع هم‌اکنون این معضلات از بین رفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همه توان دستگاههای مختلف باید در یک جهت و برای همگرا شدن برای حذف تلفات جاده‌ای گام بردارند.

احمدی‌مقدم ادامه داد: با ایجاد درک مشترک و تبیین و شناخت مسائل مربوط به طرح جامع ترافیکی می‌توان سند راهبردی مشترکی را برای کاهش تلفات جاده‌ای ایجاد کرد این در شرایطی است که ما نیازمند همکاری تمامی دست‌اندرکاران، نخبگان و مردم هستیم.

وی با بیان اینکه ما در یک دوره ۵ ساله شاهد افزایش ۱۱.۳ درصدی کشته‌ها در طول هر سال نسبت به سال گذشته خود بودیم، گفت: خوشبختانه با ایجاد طرح جامع ترافیکی کارشناسان در کنار یکدیگر آمدند و با ایجاد همبستگی و استفاده از ظرفیت‌های فرهنگی این خلاء را از بین بردند.

فرمانده ناجا ادامه داد: خوشبختانه ظرفیت‌‌های مشارکت‌پذیری بالایی در کشور وجود دارد لذا ضروری است ما مردم را در طرح‌های خود درگیر کرده و از ظرفیت‌های موجود در این بخش بهره کافی و جامع را برد.

وی به نقش مؤثر ریاست جمهوری در کاهش تلفات جاده‌ای اشاره کرد و گفت: از آنجایی که شخص رئیس جمهور به صورت فنی و آگاهانه به مسائل مربوط به ترافیک توجه دارد به نحوی که هم‌اکنون فرماندهان پلیس راهور بخواهند با شخص ایشان ملاقات داشته باشند و مشکلات‌شان را مطرح کنند فرصت کافی از سوی ایشان به فرماندهان ما داده می‌شود.

احمدی مقدم افزود: عموماً در دعواهای سیاسی حقیقت پنهان می‌شود ولی ما از نظر علمی سخن می‌گوییم و از مجموعه مشارکت‌های ایشان در کاهش تلفات جاده‌ای سپاسگذاریم.

فرمانده ارشد ناجا با بیان اینکه هدفمندسازی مصرف سوخت میل استفاده به حمل‌ونقل عمومی را افزایش داد، گفت: با این رویکرد سفرهای بی‌هدف مدیریت شد و مردم به سمت خرید خودروهای کم‌مصرف سوق پیدا کردند.

احمدی‌مقدم ادامه داد: ایمنی وسایل نقلیه از موضوعاتی است که هم در قانون و هم از نظر مقام معظم رهبری مورد توجه جدی بوده به نحوی که ایشان در بخش‌های مختلفی از سخنان خود سفارش به سخت‌گیری در اعمال قانون برای حفظ ایمنی و جان مردم داشته‌اند.

وی ادامه داد: اگر خودروهای ما ایمن باشد میل بازار برای استفاده از این خودروها افزایش خواهد یافت این در شرایطی است که لزوماً ورود خودروی خارجی باعث ارتقای کیفیت نمی‌شود.

فرمانده ناجا افزود: هم‌اکنون به صورت سالانه یک میلیون و ۷۰۰ هزار خودرو به ناوگان خودرویی کشور اضافه می‌شود. لذا با توجه به این آمار بالا و همچنین افزایش تقاضای سفر ما سخت‌گیری بیشتری را نسبت به رعایت استانداردها به خرج خواهیم داد.

احمدی‌مقدم با بیان اینکه توسعه شبکه راه‌آهن و استفاده از ظرفیت حمل‌ونقل ریلی باعث کاهش آسیب‌دیدگان جاده‌ای می‌شود، گفت:‌ ما نباید فقط به دنبال ورود خودروهای گران‌قیمت به کشور باشیم چرا که در حادثه‌ایی که برای علی دایی اتفاق افتاد دیدیم که ماشین گران‌قیمت هم نمی‌تواند فرد را از آسیب مصون دارد.

وی خاطرنشان کرد: باید به سمت تغییر الگو و افزایش میل استفاده از حمل و نقل عمومی استفاده یابد و از این طریق کاهش مصرف سوخت حاصل شود.

فرمانده ناجا افزود: ما موافق افزایش قیمت سوخت هستیم تا از طریق آن حمل‌ونقل عمومی تقویت و تلفات جاده‌‌ای کاهش یابد.

احمدی‌مقدم در ادامه این هم‌اندیشی گفت:‌ سالانه ۲۰۰ هزار خودروی فرسوده از جاده‌های کشور خارج می‌شود لذا ضروری است با استفاده از ارائه تسهیلات شتاب بیشتری در خروج این خودروها به خرج دهیم.

این فرمانده ارشد انتظامی با بیان اینکه باید فرهنگ‌سازی را از کودکان آغاز کرد، گفت: قانون جدید برای دو دهه قابلیت بهره‌برداری و استفاده را دارد و ما از طریق آن می‌توانیم جاده‌های کشور را مدیریت و زمینه‌ساز کاهش تلفات شویم.

احمدی‌مقدم اظهار داشت:‌ هم‌اکنون ۳۰ هزار نیروی پلیس راهور در کشور وجود دارد که قانون جدید راهنمایی و رانندگی زمینه‌ساز تقویت ابزاری و اختیارات آنها شده است.

وی ادامه داد: با قانون جدید در طول یک سال ما شاهد کاهش ۱۰ کیلومتری میانگین سرعت در راهها بوده‌ایم.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد:‌ ما طی دهه آینده ۴۰ میلیون خودرو در کشور خواهیم داشت لذا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کشته‌های جاده‌ای باید به رقم ۱۰ هزار نفر تقلیل یابد.
 
کلمات کلیدی : فرمانده ناجا+افزایش قیمت سوخت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۷:۵۴:۲۳
به نظر ايشون چطور مردم اصلا خودرو سوار نشوند و ايشان را ناراحت نكنند (752281) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۷:۵۵:۱۲
شما وقتی تیتر خبر را می خوانید به شدت عصبانی می شوید که چرا فرمانده نیروی انتظامی حتی در مسایل مالی مردم و تحمیل قیمتهای فزاینده دخالت می کند،اما وقتی به متن مراجعه می کنید با سخنان عالمانه ای روبرو میشوید که از مغز یک سردار تراوش می کند و چقدر متین و مبتنی بر اصول مرتبط.
بنا بر این لازم است که سایت الف که پیشرو در امور اجتماعی سیاسی و رشد دادن آگاهی مردم است مواظب انتخاب تیتر مطالب باشد و به این مساله توجه کند عده ای فقط تیترخوان هستند. (752283) (moderator18)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۸:۰۵:۳۰
دستتون درد نکنه. :)) راه حل کامل و جامعی ارائه کردید ؟!!!!!!!!!!
وقتی پول نداشته باشی بنزین بخری بعد بریزی تو ماشینت بعدش
سوارش بشی و بری مسافرت ... دیگه تصادف نمیکنی که بمیری

اینم راه حلیه واسه خودش.

خدا جون دوست دارم که بدون هیچ منتی تا این لحظه بخشنده بودی
و همه ی ما ها رو زنده زنده نگه داشتی.
نه اینکه به خاطر دلدرد نگرفتن بهمون غذا ندادی.

ازت سپاسگذارم.

راستی یک سوال ؟!!! من که از اقتصاد سر رشته ندارم میتونم راجع بهش نظر بدم ؟
آخه همه دارن این کار رو میکنن. منم دلم میخواد. (752294) (moderator18)
 
احمد
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۱:۰۵:۱۵
راستی یادم رفت بگم. شما داری از جون آدما حرف میزنی ؟!!!

نقل قول: لذا با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کشته‌های جاده‌ای باید به رقم ۱۰ هزار نفر تقلیل یابد.

دستتون درد نکنه که اینقدر به فکر مایی.
منم اگر یه کاره ای بودم و با هلیکوپتر و هواپیما میرفتم مسافرت و حقوقم ماهی X هزاتومن بود ( کسی گفت میلیون ؟ ) مطمین بودم گروهم تغییر میکنه به کشته های هوایی که حداقل 3 رقمی هست و نه 4 رقمی.

(752521) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۸:۲۵:۵۵
فرمانده محترم ناجا بنظر بنده براي كاهش و به صفر رساندن تلفات جاده ايي اصلا همه جاده هاي كشور را ببنديد يا به مردم اسب و گاري بدهيد.آخر مرد حسابي شما بجاي اينكه مسئله را حل كني صورت مسئله را پاك ميكني؟وقتي شما نميتواني كيفيت خودروهاي وطني را افزايش دهي و ساختار جاده ها را استاندارد كني فقط جهت جلوگيري از سفر مردم هزينه ها را افزايش ميدهي تا مردم سفر نكنند.واقعا جاي تاسف است (752320) (moderator18)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۸:۲۸:۵۹
مثلا بنزین 100تومانی شد700تومان حمل ونقل عمومی چقدر گسترش پیداکرده؟بایه بارون مترو رو آب میبره وضعیت اتوبوس هم که مشخصه مناسب ترین وسیله حمل ونقل عمومی برای تردد سالخوردگان وکودکان وافراد بیماره
آقای احمدی مقدم وجدان هم چیز خوبیه گرونیه بنزین فقط به قشر متوسط و ضعیف فشار میاره اگه شما هم از ماشین خودتون استفاده میکردین و پول بنزین رو اداره پرداخت نمیکرد نظر دیگه ای داشتین (752327) (moderator18)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۸:۳۹:۰۹
"فرمانده ناجا افزود: ما موافق افزایش قیمت سوخت هستیم تا از طریق آن حمل‌ونقل عمومی تقویت و تلفات جاده‌‌ای کاهش یابد."

البته که باید موافق باشید
بهر حال پاک کردن صورت مسئله همیشه راحت تر از حل مسئله است
قطعا کسانی که با درامد های متوسط و پایین هستند حق استفاده از خودرو های شخصی را ندارند و باید شرایط را طوری فراهم کرد که اینان از خیابانها جمع شده و و ظرفیت خیابانها برای ماشین های مدل بالا و ترجیها از 70 میلیون به بالا آزاد شود

واقعا اگر منصف باشیم قرار گرفتن یک خودرو پراید مدل 80 در کنار یک بنز 200 یا 300 میلیونی خیلی زشته و باید این مسئله زودتر جمع بشه (752342) (moderator18)
 
سید قاسم
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۸:۴۵:۲۸
کارهای علمی شما بدرد ملت نمی خورد...مردم را هدایت کردین به سمت خرید خودروهای کم قیمت ؟ منظورتان همان پراید و پی کی و ... هست که هیچ ارزش دفاعی برای جان سرنشین در طراحی آنها در نظر گرفته نشده ؟ خدا از کسانی که مسئولیتی داشته و بفکر مردم نباشند بازخواست خواهد کرد...دیر یا زود (752355) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۸:۴۷:۲۳
خب به جای اینکار استفاده از خودرو را حرام اعلام کنید و براش شلاق در نظر بگیرید تا احتمالا دیگه کشته ندیم!
من نمیدونم چطور این راه شگرف به ذهن ایشون رسیده اونم در حالیکه نه جاده ها امن هستند و نه خودروها و نه راننده ها اموزش لازم را میبینن! (752361) (moderator18)
 
رفیق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۸:۵۱:۲۳
فرمانده ناجا ما رو باش
با پاک کردن صورت مسئله میخواد مسئله رو حل کنه
این هم مدیریت من در آوردی
افزایش سوخت کمر اقتصاد مملکت را خورد میکنه و . . . (752373) (moderator18)
 
توصیه
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۰۸:۵۲:۲۱
با سلام توصیه می کنم کلیه کارخانجات تولید خودرو را تعطیل نموده تا از هرگونه تلفات جانی و مالی جلو گیری گردد و با این عمل شاخص توسعه یافتگی کشور با لا برود (752377) (moderator18)
 
علی
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۰:۰۳:۵۰
به به چه نظر خوبی جاده استاندارد نیستند ؛ماشین ها استاندارد نیستند ؛نباشند بنزین را گران میکنیم جور همه را میکشد (752455) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۰:۰۳:۵۴
پاک کردن صورت مساله همیشه راه حل مسولان حال حاضر ایران است. لطفا قیمت ماشین ها را هم 100 برابر کنید که دیگه کسی نتونه بخره سوار بشه، تصادفات کاملا میاد پایین... واقعا که.. (752456) (moderator18)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۰:۴۸:۱۰
فرمانده ناجا افزود: ما موافق افزایش قیمت سوخت هستیم تا از طریق آن حمل‌ونقل عمومی تقویت و تلفات جاده‌‌ای کاهش یابد.
مسئله جالب شد، فعلاً قیمت ماشین سه برابر قیمت واقعی است، خود اذعان دارند که این خودروها استاندارد نیست ، جاده ها را هم می گویند استاندارد نیست و بعد اینکه آقایان موافق افزایش قیمت سوخت هستند تا مردم دیگر نتوانند از خودرو شخصی استفاده کنند، بنازم احترام به حقوق شهروندی و مسلمانی را ! (752502) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۰۴ ۱۱:۳۵:۲۹
امروز در اخبار دیدم که فرموده اند : شماره گذاری ماشین های دست دوم افت دارد و الان دیدم که با افزایش قیمت سوخت موافقت فرموده اند .دیروز هم دیدم 400 میلیارد از افزایش جرائم رانندگی سود کردن . خدا را صدهزار مرتبه شکر
چقدر به فکر جان و عزت مردم هستند.
پراید 10 میلیونی شرف داره مقابل پرادو با سه سال کارکرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
میگن گرسنه هوشش بیشتر کار میکنه پس شنیدیم و خندیدیم . دیگه کاری نمیشه کرد (752574) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.