توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383636
سیاستمداران ایرانی چه موبایلی دارند؟
بخش دانش و فناوری الف،31 مرداد95
این هفته رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور باز هم در خصوص تعیین تکلیف گوشیهای تلفن همراه مسئولین صحبت کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
 این هفته رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور باز هم در خصوص تعیین تکلیف گوشیهای تلفن همراه مسئولین صحبت کرد. سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی، یکشنبه این هفته و در حاشیه برگزاری چهارمین همایش ملی پدافند سایبری گفت «گوشیهای هوشمند به لحاظ قدرت پردازش و هم به لحاظ عواملی یا ابزارهایی که دارند، می توانند تهدیدات زیادی را برای مسئولان داشته باشند که باید مورد توجه قرار گیرد».
 
به گفته او دستورالعمل هایی برای این موضوع تهیه و در کمیته دائمی پدافند غیر عامل مطرح شده است که چهار یا پنج رویکرد جدی در آنها دنبال شده است.
 
این خبر حدود یک هفته بعد از آن اعلام شد که سردار جلالی در حاشیه بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلسی شورای اسلامی از دستاوردها و توانمندیهای سازمان پدافند غیرعامل گفته بود «دو وزارتخانه دفاع و صنعت مکلف شده اند که با همکاری وزارت ارتباطات و سازمان پدافند، گوشی های هوشمند بومی تولید کنند.
 
به گفته این مقام مسئول، سازوکارهای استفاده از گوشی هوشمند را در قالب یک دستورالعمل به کمیته دائمی پدافند غیرعامل پیشنهاد دادهایم و در آنجا تصویب شده است. جلالی، برای بار نخست در سال گذشته این موضوع را مورد توجه قرارداد و در خرداد ۱۳۹۴ در نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه گفت: مسئولینی که اطلاعات طبقه بندی شده دارند مجاز نیستند از گوشیهای هوشمند استفاده کنند و برای این دست کارکردهای اداری طبقه بندی شده باید از سایر گوشی ها استفاده کنند استفاده از گوشی های هوشمند باید هوشمندانه باشد و بهتر است آن دسته از اطلاعاتی که نباید به دست کسی بیفتد روی گوشیهای هوشمند قرار نگیرد.»
 
به این مناسبت نگاهی داریم به گوشی تلفن همراه مسئولین کشورمان که البته اکثر آنها از اعضای کابینه فعلی هستند. البته باید بدانید که در اکثر اوقات، موبایل این شخصیتها در دست محافظین یا راننده آن هاست و خود پاسخگوی خطشان نیستند.
 
تصویر و مدل گوشی  برخی از سیاستمداران ایران به شرح زیر است: 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+ گوشی موبایل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.