نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453034
نگرانی وزیر بهداشت از وضعیت قاچاق مواد غذایی در ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۸
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قاچاق مواد غذایی در ایران از بعضی کشورها بدتر است و آنچه می‌تواند این معضل را به حداقل برساند، ‌اقدام جدی قوه قضاییه و برخورد شدید با متخلفان است.

سید حسن هاشمی در گفت‌وگو با ایرنا در پاسخ به این پرسش که آیا تخلف و تقلب در تولید و عرضه مواد غذایی در ایران بالاست؟ و اگر هست دلیل آن چیست؟ گفت: آمار دقیقی ندارم که میزان تخلفات غذایی در ایران در مقایسه با سایر کشورها بیشتر هست یا نه، باید استانداردهای بین‌المللی و آ‌مارهای داخلی را داشته باشیم تا بتوانیم به درستی قضاوت کنیم و ببینیم که میزان این تخلفات در ایران در حد استانداردهاست یا بیشتر است.

وی گفت: آنچه می‌دانم این است که مساله تخلف و تقلب در مواد غذایی و آشامیدنی در همه دنیا وجود دارد و تمام کشورهای دنیا با این نوع مسائل رو به رو هستند که دلیل اصلی آن نیز سودجویی برخی افراد است.

وزیر بهداشت افزود: کاری که می‌تواند این تخلف‌ها و تقلب‌ها را به حداقل برساند، وجود قانون و اقدام بازدارنده دستگاه قضایی است. باید با این متخلفان برخورد شدید صورت گیرد، این برخورد می‌تواند جریمه مالی یا مجازات‌های دیگری باشد که با توجه به میزان تخلف باید بازدارنده باشد.

هاشمی گفت: مشکل جدی که در کشور ما وجود دارد، قاچاق است، قاچاق نه تنها در حوزه مواد غذایی بلکه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی هم وجود دارد و به شدت به سلامت مردم آسیب می‌زند.

وی افزود: اگر دستگاه‌هایی که در این حوزه مسئول هستند، به خصوص قوه قضاییه همان طور که مقام معظم رهبری نیز در جلسه‌ای که با ایشان داشتیم، فرمودند، با جدیت بیشتری با متخلفان قاچاق برخورد کنند، این معضل به حداقل می‌رسد.
وزیر بهداشت ادامه داد: درست است که بخش مهمی از آسیب قاچاق،‌اقتصادی است و متخلفان فرار مالیاتی هم می‌کنند ولی قاچاق در حوزه غذا و دارو، بیش از همه آسیب‌های جدی به سلامت مردم وارد می‌کند.

هاشمی در این گفت و گو همچنین گفت: آنچه می‌توانم حدس بزنم که شرایط کشور ما از بعضی کشورها بدتر باشد، مساله قاچاق است که امیدوارم روزی مبارزه با آن از حد حرف و شعار به مرحله عمل تبدیل شود.
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت + سلامت + مواد غذایی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۰۹:۰۳:۵۹
نگرانی اصلی تبعیض صادره و تحمیلی نظام پزشکی علیه سایرین است (4196959) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.